Hellfest Hellfest Summer Open Air | ||||
Cele 2 scene principale , în 2013 | ||||
Drăguț | Heavy metal , hard rock , hardcore punk , grindcore , stoner metal , thrash metal , death metal , glam metal , black metal , metalcore , nu metal , power metal , metal progresiv , folk metal , doom metal , drone metal , funk metal , punk metal , metal industrial , groove metal , rap metal , pop metal , metal alternativ , sludge metal , death metal melodic , deathcore , metal simfonic , viking metal , brutal death metal , metal gotic , crossover thrash , metal neoclasic , metal oriental , post- metal | |||
---|---|---|---|---|
Locație | Clisson , Loire-Atlantique , Franța | |||
Informații de contact | 47 ° 05 ′ 45 ″ nord, 1 ° 16 ′ 05 ″ vest | |||
Perioadă | La mijlocul lunii iunie | |||
Scene | din 2012 : 6 main + 2 trambuline :
|
|||
Capacitate | 180.000 de spectatori pe parcursul a 3 zile | |||
Data crearii | 2006 | |||
Fondatori | Benjamin Barbaud și Yoann Le Nevé | |||
Organizatori | Hellfest Productions | |||
Geolocalizare pe hartă: Franța
| ||||
Cele Hellfest Programele sunt listele de grupuri care au participat la Hellfest , un anual festival specializat în muzică extremă , care are loc în Clisson , în Loire-Atlantique ( Franța ).
Creat în 2006 de Ben Barbaud și Yoann Le Nevé, Hellfest, care are loc în iunie, s-a impus ca unul dintre principalele festivaluri europene și unul dintre principalele evenimente culturale din Franța, reunind, în 2014 , 152.000 de spectatori în fața a 167 de grupuri, pe parcursul a trei zile.
Aceste setări sunt prezentate în funcție de an și de etapă, urmând ordinea de rulare ( „ordinea de rulare” ) publicată de organizatori și actualizează ocazional postarea când programul real este modificat după tipărirea programului, chiar și în ultimul moment.
An | Numele de familie | Grupuri Nb |
Numele de familie | Grupuri Nb |
Numele de familie | Grupuri Nb |
Numele de familie | Grupuri Nb |
Numele de familie | Grupuri Nb |
Numele de familie | Grupuri Nb |
Numele de familie | Grupuri Nb |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2006 | Mână | 36 |
Etapa n- grea |
36 | ||||||||||
2007 | Mână | 27 |
Etapa Gibson |
27 |
Descoperă scena |
30 | ||||||||
2008 | Mână | 24 |
A doua etapă |
21 |
Descoperă scena |
42 | ||||||||
2009 | Mâna 01 | 27 | Mâna 02 | 27 |
Cort dur de stâncă |
27 |
Cort terorizant |
27 | ||||||
2010 | Mâna 01 | 24 | Mâna 02 | 26 |
Cort dur de stâncă |
26 |
Cort terorizant |
37 | ||||||
2011 | Mâna 01 | 24 | Mâna 02 | 28 |
Cort dur de stâncă |
27 |
Cort terorizant |
39 | ||||||
2012 | Mâna 01 | 24 | Mâna 02 | 26 | Altar | 27 | Templu | 26 | Vale | 27 | Zona de razboi | 27 |
Metal Corner |
8 + 5 DJ |
2013 2014 |
Mâna 01 | 24 | Mâna 02 | 27 | Altar | 27 | Templu | 27 | Vale | 27 | Zona de razboi | 27 |
Metal Corner |
8 + 3 DJ |
2015 | Mâna 01 | 24 | Mâna 02 | 24 | Altar | 27 | Templu | 27 | Vale | 27 | Zona de razboi | 26 |
Metal Corner |
8 + 3 DJ |
2016 | Mâna 01 | 24 | Mâna 02 | 24 | Altar | 27 | Templu | 27 | Vale | 27 | Zona de razboi | 27 |
Metal Corner / Deezer Open Hell'Stage |
17 + 3 DJ |
2017 | Mâna 01 | 24 | Mâna 02 | 24 | Altar | 27 | Templu | 27 | Vale | 27 | Zona de razboi | 27 |
Metal Corner |
8 + 3 DJ |
2018 | Mâna 01 | 25 | Mâna 02 | 26 | Altar | 27 | Templu | 27 | Vale | 27 | Zona de razboi | 27 |
Metal Corner |
8 + 3 DJ |
2019 | Mâna 01 | 25 | Mâna 02 | 26 | Altar | 27 | Templu | 27 | Vale | 27 | Zona de razboi | 27 | ||
2020 anulat |
Mâna 01 | 0 | Mâna 02 | 0 | Altar | 0 | Templu | 0 | Vale | 0 | Zona de razboi | 0 |
Aceste tabele se bazează pe ordinele de rulare ale diferitelor ediții conținute în acest articol.
Numele de familie | Țară | Număr | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
36 Crazyfists | 2 | Mână | Cort terorizant |
||||||||||||
1349 | 3 | Descoperă scena |
Cort dur de stâncă |
Templu | |||||||||||
Abortat | 3 | Etapa Gibson |
Cort dur de stâncă |
Altar | |||||||||||
O zi de reținut |
3 | Mâna 02 | Mâna 01 | Mâna 01 | |||||||||||
Aerosmith | 2 | Mâna 01 | Mâna 01 | ||||||||||||
Frontul agnostic |
3 | Hard n'Heavy |
Cort terorizant |
Zona de razboi | |||||||||||
Airbourne | 4 | Mână | Mâna 01 | Mâna 01 | Mâna 01 | ||||||||||
Alcest | 2 | Vale | Templu | ||||||||||||
Alice Cooper |
2 | Mâna 01 | Mâna 01 | ||||||||||||
Toate vor pieri |
2 | Cort terorizant |
Mâna 02 | ||||||||||||
Alter pod |
3 | Mâna 01 | Mâna 01 | Mâna 01 | |||||||||||
Amenra | 2 | Hard n'Heavy |
Vale | ||||||||||||
Amon Amarth |
4 | Mână | Cort dur de stâncă |
Templu | Mâna 02 | ||||||||||
Anaal Nathrakh |
2 | Descoperă scena |
Templu | ||||||||||||
Anatema | 2 | A doua etapă |
Mâna 02 | ||||||||||||
Anihilator | 2 | Mâna 02 | Mâna 02 | ||||||||||||
Răspuns |
2 | Mâna 01 | Mâna 01 | ||||||||||||
Antrax | 2 | Mâna 02 | Mâna 01 | ||||||||||||
Apocalyptica | 4 | Mână | Mână | Mâna 01 | Mâna 02 | ||||||||||
Dusman | 3 | Hard n'Heavy |
Mâna 02 | Altar | |||||||||||
Arkona | 2 | Cort dur de stâncă |
Templu | ||||||||||||
ARRS | 3 | Etapa Gibson |
Mâna 02 | Zona de razboi | |||||||||||
În timp ce stau pe moarte |
2 | Mână | Cort terorizant |
||||||||||||
Ateu | 2 | Mână | Mâna 02 | ||||||||||||
La Porți |
3 | A doua etapă |
Altar | Altar | |||||||||||
Audrey Horne |
3 | Mâna 02 | Mâna 01 | Mâna 02 | |||||||||||
August arde roșu |
3 | Cort terorizant |
Mâna 02 | Mâna 02 | |||||||||||
Aura neagră | 3 | Cort dur de stâncă |
Templu | Templu | |||||||||||
Avenged Sevenfold |
2 | Mână | Mâna 02 | ||||||||||||
Bebelușii din curte |
2 | Mâna 01 | Mâna 02 | ||||||||||||
Religie rea |
2 | Zona de razboi | Zona de razboi | ||||||||||||
Balul înfuriat |
2 | Zona de razboi | Mâna 02 | ||||||||||||
Baroneasă | 2 | Descoperă scena |
Vale | ||||||||||||
Behemoth | 5 | Etapa Gibson |
Mâna 02 | Templu | Mâna 02 | Mâna 02 | |||||||||
Belphegor | 4 | Descoperă scena |
Cort dur de stâncă |
Templu | Templu | ||||||||||
Bărbătit | 3 | Descoperă scena |
Altar | Altar | |||||||||||
Trădându-i pe Mucenici |
2 | Mâna 02 | Mâna 01 | ||||||||||||
Între cei îngropați și mine |
3 | Descoperă scena |
Cort terorizant |
Altar | |||||||||||
Biohazard | 3 | Mâna 02 | Zona de razboi | Zona de razboi | |||||||||||
Cobra neagră |
2 | Cort terorizant |
Vale | ||||||||||||
Crima Dahlia Neagră |
4 | Hard n'Heavy |
Cort terorizant |
Cort terorizant |
Altar | ||||||||||
Societatea Black Label |
3 | Mâna 01 | Mâna 01 | Templu | |||||||||||
Sabatul negru |
2 | Mâna 01 | Mâna 01 | ||||||||||||
Blind Guardian |
2 | Etapa Gibson |
Mâna 02 | ||||||||||||
Blocuri | 2 | Cort terorizant |
Altar | ||||||||||||
Baie de sânge | 2 | Cort dur de stâncă |
Altar | ||||||||||||
Simplu de sânge | 2 | Mână | Mână | ||||||||||||
BOC | 2 | Mâna 01 | Vale | ||||||||||||
Născut din durere |
3 | Hard n'Heavy |
A doua etapă |
Cort terorizant |
|||||||||||
Brant Bjork și Bros |
2 | Cort terorizant |
Vale | ||||||||||||
Breakdust | 2 | Metal Corner |
Mâna 02 | ||||||||||||
Brujeria | 2 | Mână | Altar | ||||||||||||
Adevăr brutal |
4 | Etapa Gibson |
Cort terorizant |
Altar | Altar | ||||||||||
Buckcherry | 2 | Mâna 01 | Mâna 02 | ||||||||||||
Bullet for My Valentine |
2 | Mâna 02 | Mâna 01 | ||||||||||||
Lumanare | 3 | A doua etapă |
Cort dur de stâncă |
Altar | |||||||||||
Cadavru Canibal |
3 | Etapa Gibson |
Altar | Altar | |||||||||||
Carcasă | 3 | A doua etapă |
Mâna 02 | Altar | |||||||||||
Conspiratia Cavalera |
|
3 | Mână | Mâna 01 | Mâna 01 | ||||||||||
Copii Bodom |
3 | Mână | Altar | Altar | |||||||||||
Ambreiaj | 3 | Mâna 02 | Cort terorizant |
Vale | |||||||||||
Comeback Kid |
2 | Descoperă scena |
Zona de razboi | ||||||||||||
Converge | 4 | Etapa Gibson |
Cort terorizant |
Zona de razboi | Zona de razboi | ||||||||||
Procuror | 2 | Mâna 02 | Altar | ||||||||||||
Cradle of Filth |
5 | Mână | Mâna 01 | Cort dur de stâncă |
Templu | Templu | |||||||||
Rangă | 3 | Mâna 02 | Vale | Mâna 01 | |||||||||||
Criptopsie | 2 | Altar | Altar | ||||||||||||
Cultul Lunii | 2 | Descoperă scena |
Vale | ||||||||||||
Dagoba | 4 | Hard n'Heavy |
Mâna 01 | Mâna 02 | Mâna 02 | ||||||||||
Danko Jones | 3 | Mână | Mână | Mâna 01 | |||||||||||
Cea mai întunecată oră | 2 | Mână | Zona de razboi | ||||||||||||
Inmormantare sumbra | 3 | Cort dur de stâncă |
Templu | Templu | |||||||||||
Liniște întunecată |
3 | Mână | Cort dur de stâncă |
Mâna 02 | |||||||||||
Kennedy morti |
2 | Mână | Zona de razboi | ||||||||||||
Îngerul Morții | 3 | A doua etapă |
Mâna 02 | Mâna 02 | |||||||||||
Decapitat | 2 | Cort dur de stâncă |
Altar | ||||||||||||
Mov inchis | 2 | Mâna 01 | Mâna 01 | ||||||||||||
Deez Nuts (ro) | 2 | Cort terorizant |
Zona de razboi | ||||||||||||
Delain | 2 | Mâna 01 | Mâna 01 | ||||||||||||
666. Deströyer | 2 | Cort dur de stâncă |
Templu | ||||||||||||
Distrugere | 2 | Mâna 02 | Mâna 02 | ||||||||||||
DevilDriver | 3 | Hard n'Heavy |
Mâna 01 | Mâna 02 | |||||||||||
Sângele diavolului |
2 | Cort terorizant |
Vale | ||||||||||||
Proiectul Devin Townsend |
2 | Mâna 02 | Mâna 01 | ||||||||||||
Parfumat cu rouă | 2 | Mână | Mâna 02 | ||||||||||||
Planul de evadare Dillinger |
2 | A doua etapă |
Cort terorizant |
||||||||||||
Dimmu Borgir | 2 | Mână | Templu | ||||||||||||
Descărcare | 3 | Cort terorizant |
Zona de razboi | Zona de razboi | |||||||||||
DJ Mike Rock | 6 | Metal Corner |
Metal Corner |
Metal Corner |
Metal Corner |
Metal Corner |
Metal Corner |
||||||||
DJ Spideric | 2 | Metal Corner |
Metal Corner |
||||||||||||
DJ X-Gore | 2 | Metal Corner |
Metal Corner |
||||||||||||
Dødheimsgard | 2 | Cort dur de stâncă |
Templu | ||||||||||||
Jos | 3 | Mâna 01 | Mâna 01 | Mâna 01 | |||||||||||
Dragonforce | 2 | Mâna 01 | Mâna 02 | ||||||||||||
Teatrul de vis | 2 | Mână | Mâna 01 | ||||||||||||
Dropkick Murphys |
2 | Mâna 02 | Mâna 02 | ||||||||||||
Fetus pe moarte | 2 | Descoperă scena |
Altar | Altar | |||||||||||
Edguy | 2 | Etapa Gibson |
Mâna 02 | ||||||||||||
Vrăjitorul electric |
4 | Cort terorizant |
Cort terorizant |
Vale | Vale | ||||||||||
3llipse | 2 | Metal Corner |
Metal Corner |
||||||||||||
Eluveitie | 3 | Mână | Mâna 02 | Templu | |||||||||||
Împărat | 3 | Mână | Mâna 02 | Templu | |||||||||||
Ensiferum | 2 | Mâna 02 | Templu | ||||||||||||
Înrobit | 5 | Etapa Gibson |
Cort dur de stâncă |
Templu | Templu | Templu | |||||||||
Înmormântat | 3 | Mână | Cort dur de stâncă |
Altar | |||||||||||
Invidie | 2 | Descoperă scena |
Vale | ||||||||||||
Epica | 3 | Mână | Mâna 01 | Mâna 02 | |||||||||||
Echilibru | 3 | Templu | Templu | Templu | |||||||||||
Eryn No Dae | 2 | Descoperă scena |
Vale | ||||||||||||
Etică | 2 | Mână | Mâna 01 | ||||||||||||
Europa | 2 | Mâna 01 | Mâna 01 | ||||||||||||
Rău | 2 | Descoperă scena |
Mâna 01 | ||||||||||||
Exhumat | 3 | Cort dur de stâncă |
Altar | ||||||||||||
Exod | 3 | Mâna 02 | Mâna 02 | Mâna 02 | |||||||||||
Exploatatul | 2 | Mâna 02 | Zona de razboi | ||||||||||||
Eyehategod | 3 | Mâna 02 | Cort terorizant |
Vale | |||||||||||
Finntroll | 3 | Mâna 02 | Templu | Templu | |||||||||||
Gama Bomb | 2 | Mâna 01 | Mâna 02 | ||||||||||||
Fantomă | 3 | Cort terorizant |
Mâna 02 | Mâna 02 | |||||||||||
Brigada Fantomelor (ro) | 3 | Descoperă scena |
Cort terorizant |
Mâna 02 | |||||||||||
Girlschool | 2 | Mâna 01 | Mâna 01 | ||||||||||||
Șarpe de capră | 2 | Cort terorizant |
Vale | ||||||||||||
Godflesh | 2 | Cort terorizant |
Vale | ||||||||||||
Dumnezeu sămânță |
2 | Cort dur de stâncă |
Templu | ||||||||||||
Gojira | 4 | Mână | Mâna 01 | Mâna 01 | Mâna 01 | ||||||||||
Gorod | 2 | Mâna 02 | Altar | ||||||||||||
Marele Mag |
3 | Cort dur de stâncă |
Cort terorizant |
Altar | |||||||||||
Great Old Ones | 2 | Templu | Templu | ||||||||||||
Five Finger Death Punch |
2 | Mâna 02 | Mâna 02 | ||||||||||||
Hacrid | 2 | Descoperă scena |
Cort dur de stâncă |
||||||||||||
Hemoragie | 2 | Descoperă scena |
Altar | ||||||||||||
Salut de gloanțe |
2 | Cort dur de stâncă |
Altar | ||||||||||||
Scaunul spânzurătorului |
2 | Cort terorizant |
Vale | ||||||||||||
Hatebreed | 5 | Mână | Mâna 02 | Mâna 01 | Mâna 02 | Mâna 02 | |||||||||
The Haunted | 2 | Hard n'Heavy |
Mâna 02 | ||||||||||||
Cerul va arde |
3 | Mâna 02 | Mâna 02 | Zona de razboi | |||||||||||
Helloween | 3 | Mână | Mână | Mâna 02 | |||||||||||
Ipocrizie | 2 | Mâna 02 | Altar | ||||||||||||
Ihsahn | 3 | Cort dur de stâncă |
Templu | Templu | |||||||||||
Nemuritor | 3 | Mână | Mâna 02 | Templu | |||||||||||
Nazarineanul Țepenit |
2 | Descoperă scena |
Templu | ||||||||||||
Impureza | 2 | Descoperă scena |
Cort dur de stâncă |
||||||||||||
În Extremo | 2 | Templu | Templu | ||||||||||||
În flăcări | 4 | Mână | Mâna 02 | Mâna 02 | Mâna 02 | ||||||||||
Inchiziția |
|
2 | Templu | Templu | |||||||||||
În Solitudine |
2 | Cort terorizant |
Mâna 02 | ||||||||||||
Insomnium | 2 | Altar | Altar | ||||||||||||
Judas Priest | 2 | Mâna 01 | Mâna 01 | ||||||||||||
Kadavar | 2 | Vale | Vale | ||||||||||||
Kampfar | 3 | Cort dur de stâncă |
Templu | Templu | |||||||||||
Karma to Burn |
3 | Mâna 02 | Cort terorizant |
Vale | |||||||||||
Kataklysm | 2 | Cort dur de stâncă |
Altar | ||||||||||||
Katatonia | 3 | A doua etapă |
Cort dur de stâncă |
Altar | |||||||||||
Recul | 2 | Etapa Gibson |
Cort terorizant |
||||||||||||
Killing Joke |
2 | Mâna 02 | Mâna 02 | ||||||||||||
Diamant regele |
2 | Mâna 02 | Mâna 02 | ||||||||||||
Sărut | 2 | Mâna 01 | Mâna 01 | ||||||||||||
Klone | 2 | Descoperă scena |
Mâna 02 | ||||||||||||
Knuckledust (ro) | 2 | Mână | Cort terorizant |
||||||||||||
Knut | 2 | Hard n'Heavy |
Cort terorizant |
||||||||||||
Koritni | 2 | Mâna 01 | Mâna 01 | ||||||||||||
KoЯn | 3 | Mâna 02 | Mâna 01 | Mâna 02 | |||||||||||
Korpiklaani | 4 | Etapa Gibson |
Cort dur de stâncă |
Templu | Templu | ||||||||||
Kreator | 4 | Mână | Mâna 02 | Mâna 02 | Mâna 02 | ||||||||||
Krisiun | 4 | Descoperă scena |
Cort dur de stâncă |
Altar | Altar | ||||||||||
Kruger | 2 | Descoperă scena |
Cort terorizant |
||||||||||||
Kvelertak | 2 | Zona de razboi | Zona de razboi | ||||||||||||
Kylesa | 3 | Cort terorizant |
Cort terorizant |
Vale | |||||||||||
Mielul lui Dumnezeu |
3 | Mână | Mâna 02 | Mâna 02 | |||||||||||
Loudblast | 2 | Cort dur de stâncă |
Altar | ||||||||||||
Lyzanxia | 2 | Etapa Gibson |
Mâna 02 | ||||||||||||
Capul mașinii |
3 | Mână | Mâna 01 | Mâna 02 | |||||||||||
Madball | 4 | Mână | A doua etapă |
Zona de razboi | Zona de razboi | ||||||||||
Păcatul nebun | 3 | Mână | Mâna 02 | Zona de razboi | |||||||||||
Marduk | 4 | Descoperă scena |
Cort dur de stâncă |
Templu | Templu | ||||||||||
Marilyn Manson |
2 | Mâna 01 | Mâna 02 | ||||||||||||
Cerul Roșu Marte |
2 | Vale | Vale | ||||||||||||
Isterie în masă |
3 | Mâna 01 | Mâna 02 | Mâna 02 | |||||||||||
Mastodont | 3 | Mână | Mâna 02 | Vale | |||||||||||
Mayhem | 3 | A doua etapă |
Cort dur de stâncă |
Templu | |||||||||||
Megadeth | 3 | Mână | Mâna 01 | Mâna 01 | |||||||||||
Melechesh | 2 | Cort dur de stâncă |
Templu | ||||||||||||
Melvins | 2 | Cort terorizant |
Vale | ||||||||||||
Meshuggah | 3 | Mână | Mâna 02 | Altar | |||||||||||
Minister | 2 | A doua etapă |
Mâna 01 | ||||||||||||
Mizantrop | 2 | Mână | Altar | ||||||||||||
Indicele Misery |
3 | Etapa Gibson |
Cort dur de stâncă |
Altar | |||||||||||
Nepotrivite | 2 | Mâna 02 | Zona de razboi | ||||||||||||
Maimuță3 | 3 | Cort terorizant |
Vale | Vale | |||||||||||
Magnet monstru |
3 | Cort terorizant |
Vale | Vale | |||||||||||
Moonsorrow | 3 | Cort dur de stâncă |
Templu | Templu | |||||||||||
Vraja lunii | 3 | Etapa Gibson |
Cort dur de stâncă |
Altar | |||||||||||
Morbid Angel |
3 | A doua etapă |
Mâna 02 | Altar | |||||||||||
Morgoth | 2 | Cort dur de stâncă |
Altar | ||||||||||||
Nemișcat în alb |
2 | Mâna 02 | Mâna 01 | ||||||||||||
Mötley Crüe | 2 | Mâna 01 | Mâna 01 | ||||||||||||
Motörhead | 4 | Mână | Mână | Mâna 01 | Mâna 01 | ||||||||||
Deșeuri municipale |
3 | A doua etapă |
Mâna 02 | Mâna 01 | |||||||||||
Mireasa mea pe moarte |
3 | A doua etapă |
Cort dur de stâncă |
Altar | |||||||||||
Karma mea adormită |
2 | Cort terorizant |
Vale | ||||||||||||
Napalm Death |
5 | Etapa Gibson |
Cort dur de stâncă |
Altar | Altar | Altar | |||||||||
Păsărică din Nashville |
2 | Mâna 01 | Mâna 02 | ||||||||||||
Urât (de) | 2 | Cort terorizant |
Zona de razboi | ||||||||||||
Necrofagist | 2 | Descoperă scena |
Cort dur de stâncă |
||||||||||||
Nevroză | 2 | Etapa Gibson |
Vale | ||||||||||||
Coșmar | 4 | Mână | Descoperă scena |
Mâna 01 | Mâna 02 | ||||||||||
Nil | 3 | Hard n'Heavy |
Cort dur de stâncă |
Altar | |||||||||||
NOFX | 3 | Mână | Zona de razboi | Zona de razboi | |||||||||||
Necrolog | 5 | Mână | A doua etapă |
Altar | Altar | Altar | |||||||||
Oceanul |
2 | Descoperă scena |
Cort terorizant |
||||||||||||
De șoareci și bărbați |
2 | Mâna 02 | Mâna 02 | ||||||||||||
Copac bătrân mort |
2 | Mână | Altar | ||||||||||||
Opeth | 5 | Hard n'Heavy |
Mână | Mâna 02 | Altar | Altar | |||||||||
Goblin portocaliu |
3 | Cort terorizant |
Vale | Vale | |||||||||||
Tărâm orfan |
3 | Mână | Mâna 02 | Mâna 02 | |||||||||||
Otargos | 2 | Cort dur de stâncă |
Templu | ||||||||||||
Ozzy & Friends |
2 | Mâna 01 | Mâna 01 | ||||||||||||
Durerea mântuirii |
4 | Mână | Mâna 02 | Mâna 02 | Altar | ||||||||||
Tată roach | 2 | Mâna 01 | Mâna 02 | ||||||||||||
Paradisul pierdut |
3 | Mână | Altar | Altar | |||||||||||
Parkway Drive |
2 | Cort terorizant |
Mâna 02 | ||||||||||||
Pentagramă | 2 | Vale | Vale | ||||||||||||
Distrugător de porci |
2 | Cort terorizant |
Altar | ||||||||||||
Puterea lupului | 2 | Mâna 02 | Mâna 02 | ||||||||||||
Servitoare drăguțe | 2 | Mână | Mâna 02 | ||||||||||||
Primordial | 4 | Descoperă scena |
Cort dur de stâncă |
Templu | Templu | ||||||||||
Prong | 2 | Mâna 02 | Mâna 02 | ||||||||||||
Disfigurarea prostituatei (ro) | 2 | Mână | Altar | ||||||||||||
Pedepseste- te |
2 | Descoperă scena |
Zona de razboi | ||||||||||||
Queensrÿche | 2 | Mâna 01 | Mâna 02 | ||||||||||||
Colt rosu |
4 | Cort terorizant |
Vale | Mâna 01 | Vale | ||||||||||
Refuzat | 2 | Zona de razboi | Zona de razboi | ||||||||||||
Privește bărbații care cad |
2 | Vale | Templu | ||||||||||||
Repulsie | 2 | Cort dur de stâncă |
Altar | ||||||||||||
Rob zombie | 3 | Mâna 01 | Mâna 01 | Mâna 01 | |||||||||||
Hristos putrezind |
2 | Descoperă scena |
Templu | ||||||||||||
Sabaton | 3 | Mâna 02 | Mâna 01 | Mâna 02 | |||||||||||
Sacru Reich |
3 | Cort dur de stâncă |
Mâna 02 | Altar | |||||||||||
Sadic | 2 | Cort dur de stâncă |
Altar | ||||||||||||
Sfântul Vitus | 3 | Mâna 02 | Vale | Vale | |||||||||||
Samael | 2 | Cort dur de stâncă |
Templu | ||||||||||||
Satyricon | 4 | Mână | A doua etapă |
Templu | Templu | ||||||||||
saxon | 4 | Mână | Mâna 01 | Mâna 01 | Mâna 02 | ||||||||||
Scorpioni | 2 | Mâna 01 | Mâna 01 | ||||||||||||
Carne septică |
3 | Descoperă scena |
Cort dur de stâncă |
Altar | |||||||||||
Sepultura | 2 | Mâna 01 | Mâna 02 | ||||||||||||
Shai hulud |
2 | Descoperă scena |
Cort terorizant |
||||||||||||
Strălucitor | 3 | Descoperă scena |
Templu | Templu | |||||||||||
Sick of It All |
4 | Mână | Mâna 02 | Zona de razboi | Mâna 02 | ||||||||||
Skindred | 2 | Mâna 02 | Mâna 02 | ||||||||||||
Fără piele | 2 | Cort dur de stâncă |
Altar | ||||||||||||
Skyforger | 2 | Cort dur de stâncă |
Templu | ||||||||||||
bară oblică | 3 | Mâna 01 | Mâna 02 | Mâna 01 | |||||||||||
Slayer | 6 | Mână | Mână | Mâna 02 | Mâna 02 | Mâna 01 | Mâna 02 | ||||||||
Sodoma | 3 | A doua etapă |
Mâna 02 | Mâna 02 | |||||||||||
Solul | 2 | Altar | Altar | ||||||||||||
Sólstafir | 2 | Templu | Templu | ||||||||||||
Soulfly | 3 | Mână | Mâna 01 | Mâna 02 | |||||||||||
CINA | 3 | Mâna 01 | Altar | Altar | |||||||||||
Oțel Panther |
2 | Mâna 01 | Mâna 01 | ||||||||||||
Stille Volk | 2 | Templu | Templu | ||||||||||||
Stone Sour | 3 | Mână | Mâna 01 | Mâna 01 | |||||||||||
SubRosa | 2 | Valley, aka Pentru Veverițe |
Vale | ||||||||||||
Sufocare | 2 | Cort dur de stâncă |
Altar | ||||||||||||
Sunn O))) | 2 | Vale | Vale | ||||||||||||
Coroana Svart | 2 | Cort dur de stâncă |
Templu | ||||||||||||
Sworn Enemy |
2 | Descoperă scena |
Cort terorizant |
||||||||||||
Taake | 3 | Cort dur de stâncă |
Templu | Templu | |||||||||||
Teroare | 4 | Cort terorizant |
Cort terorizant |
Zona de razboi | Zona de razboi | ||||||||||
Voi | 2 | A doua etapă |
Mâna 02 | Altar | |||||||||||
Texturi | 2 | Mână | Mâna 02 | ||||||||||||
Therion | 2 | Etapa Gibson |
Mâna 02 | ||||||||||||
Torta | 2 | Cort terorizant |
Vale | ||||||||||||
Păpuși de jucărie |
2 | Zona de razboi | Zona de razboi | ||||||||||||
Trepalium | 3 | Mână | Mâna 02 | Altar | |||||||||||
Treponem Pal |
2 | Descoperă scena |
Zona de razboi | ||||||||||||
Triptykon | 2 | Cort dur de stâncă |
Templu | ||||||||||||
Trivium | 3 | Mână | Mâna 02 | Mâna 02 | |||||||||||
Luptători de camioane | 2 | Vale | Vale | ||||||||||||
Tsjuder | 2 | Cort dur de stâncă |
Templu | ||||||||||||
Turbonegro | 3 | Mâna 02 | Zona de razboi | Mâna 02 | |||||||||||
Turisas | 2 | Mâna 02 | Templu | ||||||||||||
Sora răsucită |
3 | Mâna 01 | Mâna 01 | Mâna 01 | |||||||||||
Týr | 2 | Templu | Templu | ||||||||||||
Ufomammut | 3 | Cort terorizant |
Vale | Vale | |||||||||||
Ultra Vomit |
2 | Mână | Mâna 02 | ||||||||||||
Descoperi | 4 | Etapa Gibson |
Cort terorizant |
Zona de razboi | Zona de razboi | ||||||||||
Neobișnuit | 2 | Vale | Vale | ||||||||||||
Vader | 4 | Mână | Cort dur de stâncă |
Cort dur de stâncă |
Altar | ||||||||||
Venin | 2 | Mână | Templu | ||||||||||||
Victime (ro) | 2 | Zona de razboi | Zona de razboi | ||||||||||||
Viziunea tulburării |
2 | Cort terorizant |
Zona de razboi | ||||||||||||
Vitamina X | 2 | Zona de razboi | Zona de razboi | ||||||||||||
Voievod | 2 | Mâna 02 | Mâna 02 | ||||||||||||
Voight Kampff | 2 | Metal Corner | Altar | ||||||||||||
Volbeat | 3 | Mâna 02 | Mâna 01 | Mâna 01 | |||||||||||
Vulcan | 2 | Mâna 01 | Mâna 01 | ||||||||||||
Zidurile Ierihonului |
5 | Etapa Gibson |
Mâna 02 | Mâna 02 | Zona de razboi | Zona de razboi | |||||||||
Watain | 3 | Descoperă scena |
Cort dur de stâncă |
Templu | |||||||||||
Rezervor de apă | 2 | Cort terorizant |
Vale | ||||||||||||
Weedeater (ro) | 2 | Cort terorizant |
Vale | ||||||||||||
În cadrul ispitei |
3 | Mână | Mâna 01 | Mâna 01 | |||||||||||
Anul fără lumină |
2 | Descoperă scena |
Vale | ||||||||||||
Zei tineri |
2 | Cort terorizant |
Cort terorizant |
||||||||||||
Decesul tău (ro) | 2 | Descoperă scena |
Cort terorizant |
||||||||||||
Zuul FX | 2 | Mâna 01 | Mâna 02 | ||||||||||||
ZZ Top | 2 | Mâna 01 | Mâna 01 |
Numele de familie | Țară | An | Scenă |
---|---|---|---|
3 usi mai jos | Statele Unite | 2013 | Mâna 01 |
Al 7-lea Nemesis | Franţa | 2007 | Descoperă scena |
7 săptămâni | Franţa | 2013 | Vale |
16 (in) | Statele Unite | 2010 | Cort terorizant |
69 de camere | elvețian | 2010 | Mâna 01 |
Abbath | Norvegia | 2016 | Templu |
Absu | Statele Unite | 2013 | Templu |
Absurditate | Franţa | 2012 | Metalcorner |
Abis | Franţa | 2012 | Vale |
Ace frehley | Statele Unite | 2015 | Mâna 01 |
Acid King | Statele Unite | 2012 | Vale |
Accept | Germania | 2013 | Mâna 01 |
Adagio | Franţa | 2009 | Mâna 01 |
ADX | Franţa | 2009 | Mâna 02 |
După veșnicie | Olanda | 2007 | Mână |
Impotriva mea! | Statele Unite | 2014 | Zona de razboi |
Sângerare nasală agorafobă | Statele Unite | 2016 | Altar |
Agresor | Franţa | 2016 | Altar |
Ahab | Statele Unite | 2015 | Vale |
Akercocke | Anglia | 2006 | Hard n'Heavy |
Alchimist (ro) | Australia | 2008 | Descoperă scena |
Alea Jacta East | Franţa | 2016 | Zona de razboi |
Alice în lanțuri | Statele Unite | 2006 | Mână |
Allegiance (ro) | Statele Unite | 2006 | Hard n'Heavy |
Totul pentru nimic | Olanda | 2012 | Zona de razboi |
All Pigs Must Die (ro) | Statele Unite | 2016 | Zona de razboi |
Tigru alfa | Germania | 2012 | Mâna 01 |
Amebix | Anglia | 2009 | Mâna 02 |
Aflarea Amity | Australia | 2016 | Mâna 02 |
Amorf | Finlanda | 2013 | Altar |
Angelus Apatrida | Spania | 2014 | Mâna 02 |
Vrajitoare inger | Regatul Unit | 2011 | Mâna 01 |
Angra | Brazilia | 2014 | Mâna 02 |
Animosity (ro) | Statele Unite | 2007 | Mână |
Animalele ca conducători | Statele Unite | 2017 | Mâna 01 |
Antharès | Franţa | 2014 | Metalcorner |
Anti-Steag | Statele Unite | 2013 | Zona de razboi |
Nicovală | Canada | 2010 | Mâna 02 |
Aosoth | Franţa | 2012 | Templu |
Arcania | Franţa | 2012 | Metalcorner |
Archgoat | Finlanda | 2016 | Templu |
Arhitecți | Anglia | 2011 | Mâna 01 |
Arcturus | Norvegia | 2012 | Templu |
Lut | Franţa | 2015 | Templu |
Arkhon Infaustus | Franţa | 2017 | Templu |
Arma Gathas (de la) | Germania | 2011 | Cort terorizant |
Sfânt blindat | Statele Unite | 2015 | Mâna 01 |
Arson Anthem (ro) | Statele Unite | 2012 | Zona de razboi |
Arthemis (ro) | Statele Unite | 2016 | Mâna 02 |
Ascensiune | Germania | 2012 | Templu |
ASG (ro) | Statele Unite | 2015 | Vale |
Pe măsură ce vine | Franţa | 2012 | Metalcorner |
Întrebându-l pe Alexandria | Anglia | 2013 | Mâna 02 |
Asfix | Olanda | 2016 | Altar |
Pe măsură ce ard | Franţa | 2012 | Zona de razboi |
Atari Teenage Riot | Germania | 2013 | Zona de razboi |
Ceara de cățea atomică | Statele Unite | 2012 | Vale |
Atac rock | Franţa | 2013 | Mâna 01 |
Atreyu | Statele Unite | 2016 | Mâna 02 |
Autopsie | Statele Unite | 2017 | Altar |
Ava Inferi | Portugalia | 2008 | Descoperă scena |
Avantasia | Germania | 2013 | Mâna 02 |
Avatar | Suedia | 2017 | Mâna 01 |
Avulsat | Spania | 2012 | Altar |
Ays | Germania | 2014 | Zona de razboi |
Azziard | Franţa | 2014 | Templu |
Înapoi | Olanda | 2009 | Cort terorizant |
Înapoi | Statele Unite | 2016 | Zona de razboi |
Creiere proaste | Statele Unite | 2011 | Cort terorizant |
Nenorocire | Statele Unite | 2013 | Zona de razboi |
Behexen | Finlanda | 2016 | Templu |
Belenos | Franţa | 2012 | Templu |
Binecuvântare | Anglia | 2012 | Altar |
Berri Txarrak | Spania | 2013 | Zona de razboi |
Tradat | ? | 2009 | Cort terorizant |
Dincolo de creație | Canada | 2017 | Altar |
Afaceri mari (ro) | Statele Unite | 2012 | Vale |
Billy Idol | Anglia | 2015 | Mâna 01 |
Păsări în rând | Franţa | 2015 | Zona de razboi |
Bizoni î.Hr. | Canada | 2013 | Vale |
Blazing War Machine | Franţa | 2008 | Descoperă scena |
Sângerând | Statele Unite | 2008 | Descoperă scena |
Black Bomb A | Franţa | 2012 | Mâna 02 |
Black Breath (de) | Statele Unite | 2013 | Vale |
Piramida neagră | Statele Unite | 2013 | Vale |
Păianjeni negri (ro) | Anglia | 2013 | Mâna 01 |
Călăreții stele negre | Statele Unite | 2017 | Mâna 01 |
Cireș de piatră neagră | Statele Unite | 2009 | Mâna 02 |
Maree neagră | Statele Unite | 2008 | Descoperă scena |
Black Tusk (ro) | Statele Unite | 2014 | Vale |
Blasfemie | Franţa | 2010 | Mâna 02 |
EXPLOZIE! (în) | Statele Unite | 2014 | Zona de razboi |
Ceremonia sângelui | Canada | 2017 | Vale |
Tron roșu sânge | Norvegia | 2012 | Altar |
Pastile de blues | Suedia | 2014 | Mâna 01 |
Body Count ft. Ice-T | Statele Unite | 2015 | Zona de razboi |
Aruncător de șuruburi | Anglia | 2011 | Cort dur de stâncă |
Bölzer | elvețian | 2015 | Altar |
Oasele | Suedia | 2014 | Zona de razboi |
Bongripper | Statele Unite | 2017 | Vale |
Cu un ochi | elvețian | 2014 | Templu |
Boysetsfire | Statele Unite | 2006 | Hard n'Heavy |
Brain Police (pl) | Islanda | 2012 | Vale |
Blestem luminos | Anglia | 2017 | Vale |
Adu-mi orizontul | Anglia | 2016 | Mâna 02 |
Cizmă | Statele Unite | 2016 | Altar |
Dinți rupți | Anglia | 2015 | Zona de razboi |
Bronxul | Statele Unite | 2012 | Mâna 02 |
Brutalitatea va prevala (de) | Țara Galilor | 2014 | Zona de razboi |
Bukowski | Franţa | 2012 | Mâna 01 |
Bunkum | Franţa | 2012 | Metalcorner |
Capete arzătoare | Franţa | 2014 | Zona de razboi |
Bury Tomorrow | Anglia | 2016 | Mâna 02 |
Bury Your Dead (ro) | Statele Unite | 2013 | Zona de razboi |
Afacerea | Anglia | 2009 | Cort terorizant |
Butcher Babies | Statele Unite | 2015 | Mâna 01 |
Buzzcocks | Anglia | 2013 | Zona de razboi |
Caliban | Germania | 2016 | Zona de razboi |
Liliecii cu cancer | Canada | 2012 | Zona de razboi |
Capricornii | Anglia | 2006 | Hard n'Heavy |
Căpitan cleanoff | Australia | 2013 | Altar |
Carach Angren | Olanda | 2015 | Templu |
Carnavalul în cărbune | Franţa | 2006 | Mână |
Pofta trupească | Franţa | 2014 | Altar |
Carnifex | Statele Unite | 2010 | Cort terorizant |
Pădurea Carpaților | Norvegia | 2013 | Templu |
Pierderile | Statele Unite | 2013 | Zona de razboi |
Caspică | Statele Unite | 2014 | Vale |
Carcariass | Franţa | 2017 | Altar |
Catedrală | Anglia | 2009 | Cort dur de stâncă |
Decapitarea bovinelor | Statele Unite | 2016 | Altar |
Ceresc | Franţa | 2012 | Vale |
Celeste Frost | elvețian | 2006 | Hard n'Heavy |
Masacru cefalic | Statele Unite | 2006 | Hard n'Heavy |
Jurământ Ceremonial (ro) | Suedia | 2013 | Altar |
Canalul zero | Belgia | 2012 | Mâna 02 |
Chelsea rânjește | Statele Unite | 2017 | Vale |
Chelsea lup | Statele Unite | 2017 | Altar |
Câini | Franţa | 2015 | Metalcorner |
Chimaira | Statele Unite | 2007 | Mână |
Biserica Mizeriei | Japonia | 2011 | Cort terorizant |
Camera cărbunelui | Statele Unite | 2013 | Mâna 02 |
Coalesce | Statele Unite | 2009 | Cort terorizant |
Cobra (ro) | Japonia | 2014 | Zona de razboi |
Tortură cu cocoș și bal | Germania | 2015 | Altar |
Cockney respinge | Anglia | 2013 | Zona de razboi |
Cock Sparrer | Anglia | 2015 | Zona de razboi |
Cod portocaliu | Statele Unite | 2015 | Zona de razboi |
Sicrie | Japonia | 2015 | Altar |
Coldworker (ro) | Suedia | 2007 | Descoperă scena |
Colos | Franţa | 2014 | Metalcorner |
Color Haze | Germania | 2012 | Vale |
Comeback Kid | Canada | 2011 | Cort terorizant |
Conan | Regatul Unit | 2014 | Vale |
Condkoy | Franţa | 2010 | Cort dur de stâncă |
Elemente corozive | Franţa | 2016 | Altar |
Coroziunea conformității | Statele Unite | 2011 | Cort terorizant |
Cortez | elvețian | 2006 | Hard n'Heavy |
Corvus Corax | Germania | 2017 | Templu |
Cover Kill | elvețian | 2012 | Metalcorner |
Lași | Franţa | 2016 | Zona de razboi |
Meșteșug | Suedia | 2015 | Templu |
Crashdïet | Suedia | 2012 | Mâna 01 |
Crimson amețit | Franţa | 2012 | Metalcorner |
Crippled Black Phoenix (ro) | Regatul Unit | 2017 | Vale |
Crobot (ro) | Statele Unite | 2016 | Vale |
Crossfaith | Japonia | 2014 | Mâna 01 |
Cro-Mags | Statele Unite | 2009 | Cort terorizant |
Coroana | Suedia | 2015 | Altar |
Cruachan | Irlanda | 2016 | Templu |
Răstignită Barbara | Suedia | 2011 | Mâna 01 |
Concasor (de) | Franţa | 2015 | Altar |
Zdrobire Caspars (de) | Germania | 2014 | Zona de razboi |
Predica criptelor | Statele Unite | 2017 | Altar |
Cultul | Anglia | 2011 | Mâna 01 |
Cinic | Statele Unite | 2007 | Etapa Gibson |
TATA | Danemarca | 2012 | Mâna 01 |
Damnation AD (ro) | Statele Unite | 2006 | Hard n'Heavy |
Lucrurile blestemate | Statele Unite | 2011 | Cort terorizant |
Dezastru pe podeaua de dans | Franţa | 2013 | Metalcorner |
Danforth | Franţa | 2013 | Metalcorner |
Danzig | Statele Unite | 2013 | Vale |
Înger Întunecat | Statele Unite | 2014 | Mâna 01 |
Cetatea întunecată | Germania | 2016 | Templu |
Darkite Dynamite | Franţa | 2014 | Mâna 02 |
Darkspace | elvețian | 2012 | Templu |
Congregația Moartă (ro) | Grecia | 2013 | Altar |
The Dead Daisies (ro) | Australia / Statele Unite | 2017 | Mâna 01 |
Șoapte mortale | Franţa | 2014 | Metalcorner |
Dead to Fall (ro) | Statele Unite | 2006 | Mână |
Surd-cer | Statele Unite | 2017 | Templu |
Moarte tuturor | Statele Unite | 2014 | Altar |
Aleea morții | Olanda | 2016 | Vale |
Societatea Deathcode | Franţa | 2017 | Templu |
Motorul morții | Franţa | 2015 | Vale |
Declinul! | Franţa | 2013 | Zona de razboi |
Adânc în ură | Franţa | 2015 | Altar |
Dee Snider | Statele Unite | 2017 | Mâna 02 |
dEFDUMp (de) | Luxemburg | 2007 | Descoperă scena |
Înfrângător | Statele Unite | 2015 | Zona de razboi |
Def leppard | Anglia | 2013 | Mâna 01 |
Deftones | Statele Unite | 2010 | Mâna 01 |
Deicid | Statele Unite | 2016 | Templu |
Potop | Franţa | 2017 | Templu |
Demented Are Go ! | Țara Galilor | 2006 | Hard n'Heavy |
Der Weg einer Freiheit | Germania | 2015 | Templu |
Icoana disprețuită | Quebec | 2009 | Cort terorizant |
Te disprețuiesc | Statele Unite | 2015 | Zona de razboi |
Destin | Franţa | 2007 | Descoperă scena |
Desultory (ro) | Suedia | 2015 | Altar |
DevilDriver | Statele Unite | 2017 | Mâna 02 |
The Devil Wears Prada | Statele Unite | 2017 | Mâna 01 |
Dirzy Fonzy | Franţa | 2016 | Zona de razboi |
Nebuni putredi murdari | Statele Unite | 2011 | Cort terorizant |
Disciplinat | Olanda | 2010 | Cort terorizant |
Disperare | Suedia | 2008 | Descoperă scena |
Motelul Los Disitentes del Sucio | Franţa | 2017 | Vale |
Deranjat | Statele Unite | 2016 | Mâna 02 |
Djerv (ro) | Norvegia | 2012 | Templu |
DJ Kemical Kem | Franţa | 2012 | Metalcorner |
DJ Kurgan | Franţa | 2013 | Metalcorner |
Doctor Livingstone | Franţa | 2015 | Templu |
Câine mănâncă câine | Statele Unite | 2012 | Zona de razboi |
Doom | Anglia | 2010 | Cort terorizant |
Doomriders (ro) | Statele Unite | 2012 | Vale |
Fă sau mori | Belgia | 2012 | Mâna 02 |
Dordeduh | România | 2014 | Templu |
Dornfall | Franţa | 2007 | Descoperă scena |
Doro | Germania | 2011 | Mâna 02 |
Căderea lui Gaia | Germania | 2014 | Vale |
Doyle Airence | Franţa | 2014 | Mâna 02 |
Buldozer | Suedia | 2014 | Vale |
Dr. Living Dead! (de) | Suedia | 2013 | Mâna 02 |
Înecat (de) | Germania | 2016 | Altar |
Înec | Franţa | 2006 | Mână |
Duff McKagan este încărcat | Statele Unite | 2011 | Mâna 01 |
AMURG | ? | 2012 | Vale |
Șurub de praf (de) | Germania | 2016 | Altar |
Piticii | Statele Unite | 2011 | Mâna 02 |
Dylath-Leen | Franţa | 2007 | Descoperă scena |
Dse | Germania | 2012 | Vale |
Twin Eagle (ro) | Statele Unite | 2013 | Vale |
Pământ | Statele Unite | 2016 | Vale |
Criza pământului | Statele Unite | 2007 | Etapa Gibson |
Bătrân (ro) | Statele Unite | 2015 | Vale |
Electric Mary | Australia | 2010 | Mâna 01 |
Ellispsis | Franţa | 2007 | Descoperă scena |
Emmure | Statele Unite | 2012 | Zona de razboi |
Goliciunea | Belgia | 2017 | Altar |
Empyrium | Germania | 2016 | Templu |
Endstand (ro) | Finlanda | 2006 | Hard n'Heavy |
Endstille | Germania | 2012 | Templu |
Iluminat | Franţa | 2015 | Metalcorner |
Intronat | Belgia | 2015 | Templu |
AD înmormântat | Suedia | 2016 | Altar |
Entrails (of) | Suedia | 2016 | Altar |
Ephel Duath | Italia | 2007 | Etapa Gibson |
Ereb Altor | Suedia | 2017 | Templu |
Escare | Franţa | 2012 | Metalcorner |
Spiritul Clanului | Franţa | 2012 | Mâna 02 |
Evergrey | Suedia | 2017 | Mâna 02 |
Evocat | Statele Unite | 2013 | Altar |
Ex Deo | Canada | 2010 | Cort dur de stâncă |
Extincția omenirii | Anglia | 2012 | Zona de razboi |
Extrem | Statele Unite | 2014 | Mâna 01 |
Fără chip | Statele Unite | 2010 | Cort terorizant |
Fara credinta | Statele Unite | 2015 | Mâna 02 |
Fallujah | Statele Unite | 2016 | Altar |
Fabrica Fricii | Statele Unite | 2010 | Mâna 01 |
Câmpurile Nephilimilor | Anglia | 2010 | Cort dur de stâncă |
Firespawn | Suedia | 2017 | Altar |
Firewind | Grecia | 2011 | Mâna 01 |
Primul sânge (în) | Statele Unite | 2014 | Zona de razboi |
Apocalipsa Fleshgod | Italia | 2016 | Templu |
Bătându-l pe Molly | Statele Unite | 2014 | Zona de razboi |
Interzis | Statele Unite | 2008 | A doua faza |
Străin | Statele Unite | 2016 | Mâna 01 |
Freak Kitchen | Suedia | 2010 | Mâna 01 |
Din ridicarea cenușii | Statele Unite | 2012 | Zona de razboi |
Fubar | Polonia | 2007 | Descoperă scena |
Alimentat de foc | Statele Unite | 2014 | Mâna 02 |
Fu Manchu | Statele Unite | 2016 | Vale |
Furia | Franţa | 2007 | Descoperă scena |
Obiect gadget | Suedia | 2006 | Mână |
Spânzurătoare | Anglia | 2013 | Zona de razboi |
Raze gamma | Germania | 2008 | A doua faza |
GBH | Anglia | 2006 | Mână |
Gehenna | Norvegia | 2014 | Templu |
Chirurgie generală (ro) | Suedia | 2010 | Cort dur de stâncă |
Baie fantomă | Statele Unite | 2017 | Templu |
Fantoma dinăuntru | Statele Unite | 2013 | Mâna 02 |
Ghoul (ro) | Statele Unite | 2017 | Altar |
Glenn hughes | Anglia | 2016 | Mâna 01 |
Glowsun | Franţa | 2015 | Vale |
Doamne ferește | Statele Unite | 2009 | Mâna 02 |
Godsmack | Statele Unite | 2015 | Mâna 02 |
Du-te singur | Germania | 2006 | Hard n'Heavy |
Gokan | Franţa | 2009 | Mâna 02 |
Gorgoroth | Norvegia | 2014 | Templu |
Gorguts | Quebec | 2014 | Altar |
Gotthard | elvețian | 2012 | Mâna 01 |
Glorior Belli (es) | Franţa | 2012 | Templu |
Serios | Suedia | 2011 | Cort dur de stâncă |
Plăceri grave ( lapte de fiară ) | Finlanda | 2015 | Templu |
Cimitir | Suedia | 2013 | Vale |
Guida | Italia | 2015 | Mâna 01 |
Pistoale și trandafiri | Statele Unite | 2012 | Mâna 01 |
Guns Up | Statele Unite | 2006 | Hard n'Heavy |
Gutterdämmerung | Belgia / Suedia | 2016 | Zona de razboi |
Gutworm (ro) | Anglia | 2007 | Descoperă scena |
H2O | Statele Unite | 2012 | Zona de razboi |
Haken | Anglia | 2015 | Mâna 02 |
Halestorm | Statele Unite | 2016 | Mâna 01 |
Cătun | Spania | 2012 | Mâna 02 |
Hammerfall | Suedia | 2011 | Mâna 01 |
Hank 3 | Statele Unite | 2012 | Vale |
Față fericit | Franţa | 2006 | Hard n'Heavy |
Hardcore Superstar | Suedia | 2013 | Mâna 01 |
Hark | Țara Galilor | 2014 | Vale |
Harm's Way (ro) | Statele Unite | 2016 | Zona de razboi |
Ură | Polonia | 2013 | Templu |
Hatesphere | Danemarca | 2006 | Mână |
Havok | Statele Unite | 2016 | Altar |
ochi de șoim | Anglia | 2015 | Mâna 01 |
Hawkwind | Anglia | 2011 | Cort terorizant |
Headcharger | Franţa | 2011 | Mâna 02 |
Infarct | Franţa | 2015 | Metalcorner |
Păgân | Statele Unite | 2013 | Mâna 02 |
Rai si iad | Anglia / Statele Unite | 2009 | Mâna 01 |
Subsolul cerului (ro) | Anglia | 2013 | Mâna 01 |
Ceresc | Franţa | 2007 | Mână |
Hegemon | Franţa | 2016 | Templu |
Heidevolk | Olanda | 2016 | Templu |
Hell Militia (pl) | Franţa | 2013 | Templu |
Hellmotel | Franţa | 2006 | Hard n'Heavy |
Hellyeah | Statele Unite | 2013 | Mâna 02 |
Cască | Statele Unite | 2017 | Vale |
Hemoragy | Franţa | 2011 | Mâna 02 |
Herder | Franța / Olanda | 2014 | Vale |
Hermano | Statele Unite | 2016 | Vale |
High on Fire | Statele Unite | 2015 | Vale |
Hirax | Statele Unite | 2017 | Altar |
Strigoii de la Hollywood | Statele Unite | 2015 | Mâna 01 |
Holyhell (ro) | Statele Unite | 2009 | Mâna 01 |
Homestell | Franţa | 2007 | Descoperă scena |
Hote | Statele Unite | 2012 | Zona de razboi |
Menace cu glugă | Finlanda | 2013 | Altar |
Ora Penitenței | Italia | 2012 | Altar |
Casa promisiunilor sparte | Statele Unite | 2014 | Vale |
Hypno5e | Franţa | 2015 | Altar |
Pamânt înghetat | Statele Unite | 2008 | Mână |
Iggy and the Stooges | Statele Unite | 2011 | Mâna 01 |
Aprinde | Statele Unite | 2006 | Hard n'Heavy |
Igorrr | Franţa | 2017 | Vale |
Ill Niño | Statele Unite | 2017 | Mâna 02 |
Imolarea | Statele Unite | 2009 | Cort dur de stâncă |
Impietate (ro) | Singapore | 2014 | Templu |
Implică în toate | Franţa | 2007 | Descoperă scena |
Incantaţie | Statele Unite | 2014 | Altar |
Lipsit de glorie | Regatul Unit | 2017 | Mâna 02 |
Șanțuri infecțioase | Statele Unite | 2010 | Mâna 01 |
Infestul | Germania | 2015 | Templu |
Integritate | Statele Unite | 2012 | Zona de razboi |
Blocare (ro) | Anglia | 2007 | Descoperă scena |
Fecioara de fier | Anglia | 2014 | Mâna 01 |
Iron Reagan (de) | Statele Unite | 2015 | Mâna 02 |
Jambinai | Coreea de Sud | 2016 | Vale |
Dependența lui Jane | Statele Unite | 2016 | Vale |
Jarboe (ro) | Statele Unite | 2009 | Cort terorizant |
Jared James Nichols (ro) | Statele Unite | 2017 | Mâna 02 |
Jello Biafra și Școala de Medicină din Guantanamo |
Statele Unite | 2010 | Cort terorizant |
Iisus cröst | Olanda | 2012 | Altar |
Loc de muncă pentru un cowboy | Statele Unite | 2008 | Descoperă scena |
Joe satriani | Statele Unite | 2016 | Mâna 01 |
John garcia | Statele Unite | 2010 | Cort terorizant |
Justin | Franţa | 2013 | Zona de razboi |
Kaisen | Franţa | 2007 | Descoperă scena |
Kalisia | Franţa | 2010 | Cort dur de stâncă |
Karma Zero | Franţa | 2013 | Metalcorner |
Kause pentru Konflikt | Franţa | 2015 | Metalcorner |
Pastrarea lui Kalessin | Norvegia | 2009 | Cort dur de stâncă |
Moda KEN (în) | Canada | 2011 | Cort terorizant |
Khold | Norvegia | 2015 | Templu |
Ucigași | Franţa | 2014 | Mâna 01 |
Killswitch Engage | Statele Unite | 2016 | Zona de razboi |
King Dude (de) | Statele Unite | 2016 | Vale |
Kissin 'Dynamite | Germania | 2013 | Mâna 01 |
KMFDM | Germania | 2010 | Mâna 01 |
Kobra și Lotus | Canada | 2012 | Mâna 01 |
Koldbrann (ro) | Norvegia | 2013 | Templu |
Krokus | elvețian | 2013 | Mâna 01 |
Kronos | Franţa | 2014 | Altar |
Kyuss | Statele Unite | 2011 | Cort terorizant |
L7 | Statele Unite | 2015 | Mâna 02 |
Ultimele zile ale omenirii | Olanda | 2011 | Cort dur de stâncă |
Valori durabile | Franţa | 2012 | Zona de razboi |
Last Resort (de) | Anglia | 2014 | Zona de razboi |
Preot de piele | Franţa | 2015 | Metalcorner |
Leeway (ro) | Statele Unite | 2006 | Hard n'Heavy |
Privire lecuroasă | Statele Unite | 2016 | Vale |
Legiunea Condamnaților | Olanda | 2008 | A doua faza |
Leng Tch'e (ro) | Belgia | 2015 | Altar |
Lepros | Norvegia | 2013 | Templu |
Lez Zeppelin | Statele Unite | 2014 | Mâna 01 |
Viața agoniei | Statele Unite | 2015 | Vale |
Limp Bizkit | Statele Unite | 2015 | Mâna 01 |
Linkin Park | Statele Unite | 2017 | Mâna 01 |
Legea leului | Franţa | 2015 | Zona de razboi |
Liturghie (ro) | Statele Unite | 2012 | Templu |
Lizzy Borden | Statele Unite | 2012 | Mâna 01 |
Incuia | Anglia | 2012 | Altar |
Locus | Anglia | 2006 | Mână |
Lofofora | Franţa | 2014 | Mâna 01 |
Lordi | Finlanda | 2013 | Mâna 02 |
Societatea pierdută | Finlanda | 2015 | Mâna 02 |
Lowrider | Suedia | 2014 | Vale |
Ludwig von 88 | Franţa | 2016 | Zona de razboi |
Feedback-ul Lumberjack | Franţa | 2016 | Vale |
Lynyrd skynyrd | Statele Unite | 2012 | Mâna 01 |
Machete | Franţa | 2015 | Vale |
Magmă | Franţa | 2016 | Vale |
Magrudergrind (ro) | Statele Unite | 2010 | Cort terorizant |
Creație malefică | Statele Unite | 2011 | Cort dur de stâncă |
Malkavian | Franţa | 2015 | Metalcorner |
Shenanigans | Franţa | 2007 | Etapa Gibson |
Manowar | Statele Unite | 2009 | Mâna 01 |
Manilla Road | Statele Unite | 2013 | Vale |
Mantar | Germania | 2016 | Vale |
Șosete Matt | Regatul Unit | 2015 | Metalcorner |
Hormonul maxim | Japonia | 2011 | Mâna 02 |
Delta Mekong | Germania | 2011 | Mâna 02 |
Merauder (ro) | Statele Unite | 2015 | Zona de razboi |
Fără milă | Franţa | 2014 | Altar |
Merrimack | Franţa | 2012 | Templu |
Biserica metalică | Statele Unite | 2017 | Altar |
Mgła | Polonia | 2016 | Templu |
Midnight Ghost Train (ro) | Statele Unite | 2015 | Vale |
Millencolin | Suedia | 2014 | Zona de razboi |
Misconduct (de) | Suedia | 2014 | Zona de razboi |
Domnișoară, îmi permiteți | Statele Unite | 2014 | Mâna 02 |
Element greșit | Franţa | 2007 | Descoperă scena |
Mobutu | Franţa | 2015 | Metalcorner |
MOD | Statele Unite | 2014 | Mâna 02 |
Moho | Spania | 2007 | Descoperă scena |
Molly Hatchet | Statele Unite | 2012 | Mâna 01 |
Monarh! (în) | Franţa | 2015 | Vale |
Monarh | Canada | 2010 | Cort terorizant |
Generator Mondo | Statele Unite | 2010 | Cort terorizant |
Monolit | Franţa | 2017 | Templu |
Monolord | Suedia | 2016 | Vale |
Monstruozitate | Statele Unite | 2013 | Altar |
Moonreich | Franţa | 2016 | Templu |
Morne (de la) | Statele Unite | 2011 | Cort terorizant |
Morgă | Franţa | 2017 | Altar |
Generator Mos | Statele Unite | 2014 | Vale |
Cel mai prețios sânge (în) | Statele Unite | 2006 | Hard n'Heavy |
Domnule Big | Statele Unite | 2011 | Mâna 01 |
Mumakil | elvețian | 2007 | Etapa Gibson |
MurDuM | Franţa | 2006 | Hard n'Heavy |
Mustasch | Suedia | 2013 | Mâna 01 |
Mütiilation | Franţa | 2015 | Templu |
Myrath | Tunisia | 2017 | Mâna 02 |
Myrkur | Danemarca | 2016 | Templu |
Unghii | Statele Unite | 2017 | Altar |
Nasum | Suedia | 2012 | Altar |
Necroblood | Franţa | 2014 | Templu |
Necrofagie | Statele Unite | 2012 | Altar |
Necros Christos | Germania | 2012 | Templu |
Necrowretch | Franţa | 2015 | Altar |
Nefarium | Italia | 2014 | Templu |
Abordare negativă | Statele Unite | 2013 | Zona de razboi |
Negură Bunget | România | 2010 | Cort terorizant |
Faceți Obliviscaris | Australia | 2015 | Altar |
Niciodată | Statele Unite | 2010 | Mâna 02 |
The New Roses (de) | Germania | 2017 | Mâna 01 |
Newsted | Statele Unite | 2013 | Mâna 01 |
Nidingr | Norvegia | 2015 | Mâna 02 |
Nightwish | Finlanda | 2015 | Mâna 02 |
Nocturnus AD | Statele Unite | 2014 | Altar |
Fără jogging pentru azi | Franţa | 2014 | Metalcorner |
Nimeni nu este nevinovat | Franţa | 2016 | Mâna 01 |
Noothgrush | Statele Unite | 2017 | Vale |
Fără întoarcere | Franţa | 2015 | Mâna 02 |
Northlane | Australia | 2017 | Mâna 01 |
Nostromo | elvețian | 2017 | Altar |
Asaltul nuclear | Statele Unite | 2015 | Mâna 02 |
Nuklear Rokin Krew | Franţa | 2014 | Metalcorner |
Nympherno | ? | 2012 | Metalcorner |
Obliterare (de) | Norvegia | 2014 | Altar |
Obscura | Germania | 2010 | Cort dur de stâncă |
Obsesia | Statele Unite | 2012 | Vale |
Fișier octombrie (în) | Regatul Unit | 2012 | Zona de razboi |
Off! | Statele Unite | 2015 | Zona de razboi |
Jignitor | Franţa | 2009 | Cort dur de stâncă |
Puii | Statele Unite | 2016 | Mâna 02 |
Okkultokrati | Norvegia | 2017 | Vale |
Masivul Omega | Germania | 2010 | Cort terorizant |
Atac violent | Anglia | 2015 | Altar |
Opiul oamenilor | Franţa | 2015 | Metalcorner |
Orakle | Franţa | 2009 | Cort dur de stâncă |
Oranssi Pazuzu | Finlanda | 2012 | Templu |
Orhidee | Statele Unite | 2015 | Vale |
Ordinul lui Apollyon | Anglia | 2014 | Templu |
Origine | Statele Unite | 2008 | Descoperă scena |
Ortodox | Statele Unite | 2007 | Descoperă scena |
Izbucnirea | Franţa | 2006 | Hard n'Heavy |
Ordinul haiducilor | Statele Unite | 2009 | Mâna 02 |
Exagerat | Statele Unite | 2016 | Altar |
Pâine | Suedia | 2009 | Mâna 02 |
Purtător de paleti | Statele Unite | 2013 | Vale |
Panik | Germania | 2006 | Hard n'Heavy |
Disruptor | Franţa | 2017 | Templu |
Pesta | Olanda | 2009 | Cort dur de stâncă |
Peter și eprubeta Bebelușii | Anglia | 2015 | Zona de razboi |
Phil Anselmo și ilegalii | Statele Unite | 2014 | Vale |
Phil Campbell and the Bastards Sons | Regatul Unit | 2017 | Mâna 01 |
În imagine | Franţa | 2013 | Metalcorner |
Pod | Statele Unite | 2013 | Mâna 02 |
Arborele porcupin | Anglia | 2008 | Mână |
Posedat | Statele Unite | 2011 | Cort dur de stâncă |
Powerman 5000 | Statele Unite | 2014 | Mâna 01 |
Power Trip | Statele Unite | 2016 | Zona de razboi |
Vârsta primară | Franţa | 2007 | Descoperă scena |
Frica primitiva | Germania | 2010 | Mână |
Primat | Statele Unite | 2015 | Altar |
Omul Primitiv | Statele Unite | 2017 | Templu |
Procesiune | Chile | 2013 | Vale |
Pro-Durere | Statele Unite | 2014 | Zona de razboi |
Profeții furiei | Statele Unite | 2017 | Mâna 01 |
Protestați eroul | Canada | 2014 | Zona de razboi |
Providența | Franţa | 2015 | Zona de razboi |
Puscifer | Statele Unite | 2016 | Vale |
Maruntaie putridă | Franţa | 2017 | Altar |
The Quireboys | Anglia | 2015 | Mâna 01 |
Raintime | Italia | 2008 | Descoperă scena |
Pumnul ridicat | Suedia | 2006 | Mână |
Ramses (ro) | Anglia | 2016 | Vale |
Rammstein | Germania | 2016 | Mâna 01 |
Măturele de coșuri de menhiri | Franţa | 2015 | Zona de razboi |
Ratos din Porão | Brazilia | 2016 | Zona de razboi |
Corb | Anglia | 2010 | Mâna 02 |
RavenEye (ro) | Anglia | 2016 | Mâna 01 |
Putere bruta | Italia | 2011 | Cort terorizant |
Ray Brower | Scoţia | 2017 | Mâna 02 |
Doliu roșu | Franţa | 2008 | Descoperă scena |
Retox | Statele Unite | 2013 | Zona de razboi |
Ringworm (ro) | Statele Unite | 2006 | Hard n'Heavy |
Se ridică și cad | Belgia | 2006 | Hard n'Heavy |
Rise of the Northstar | Franţa | 2015 | Zona de razboi |
Fiii rivali | Statele Unite | 2016 | Vale |
Riverside | Polonia | 2013 | Mâna 02 |
Rompeprop | Olanda | 2012 | Altar |
Tatuaj cu trandafiri | Australia | 2008 | Mână |
Sunet putred | Finlanda | 2008 | Descoperă scena |
Rodeo Idiot Engine | Franţa | 2012 | Zona de razboi |
Tunet regal | Statele Unite | 2014 | Vale |
Ruinele din Beverast (de) | Germania | 2014 | Templu |
Cercuri rusești | Statele Unite | 2015 | Vale |
Rewake (ro) | Statele Unite | 2010 | Cort terorizant |
Salem | Statele Unite | 2007 | Etapa Gibson |
Majestățile murdare | Franţa | 2016 | Zona de razboi |
Samsara Blues Experiment (de) | Germania | 2015 | Vale |
Sanctuar | Statele Unite | 2017 | Altar |
Satana | Anglia | 2014 | Mâna 01 |
Satan Jokers | Franţa | 2009 | Mâna 01 |
Satirii lui Satana | Statele Unite | 2014 | Vale |
Mântuitorii (ro) | Statele Unite | 2010 | Cort terorizant |
Eșarfă | Franţa | 2007 | Etapa Gibson |
Schirenc | Austria | 2014 | Altar |
Copil Scorpion | Statele Unite | 2014 | Mâna 02 |
Cutreiera | Statele Unite | 2017 | Templu |
Sebastian bach | Canada | 2012 | Mâna 01 |
Secretul | Italia | 2013 | Templu |
Secretele Lunii | Germania | 2007 | Etapa Gibson |
Seether | Africa de Sud | 2014 | Mâna 01 |
Simțiți-vă | Anglia | 2013 | Zona de razboi |
Seth | Franţa | 2013 | Templu |
Pregatirea | Belgia | 2007 | Descoperă scena |
Tortură severă | Olanda | 2011 | Cort dur de stâncă |
Forma Disperării | Finlanda | 2015 | Altar |
Shinedown | Statele Unite | 2016 | Mâna 01 |
Strălucitor | Norvegia | 2015 | Templu |
Altarul | Statele Unite | 2016 | Mâna 02 |
Arată timpul | Franţa | 2014 | Metalcorner |
Bolnav de prostie | Olanda | 2017 | Altar |
Sidilarsen | Franţa | 2017 | Mâna 01 |
Suspin | Japonia | 2010 | Cort terorizant |
Sinistru | Olanda | 2013 | Altar |
Six Feet Under | Statele Unite | 2013 | Altar |
Sixx: AM | Statele Unite | 2016 | Mâna 01 |
Skálmöld | Islanda | 2016 | Templu |
Resturi scheletice (de) | Statele Unite | 2016 | Altar |
Scepticism | Finlanda | 2017 | Templu |
Skid Row | Statele Unite | 2014 | Mâna 01 |
Craniul | Statele Unite | 2016 | Altar |
Skyclad | Anglia | 2014 | Templu |
Slapshot | Statele Unite | 2014 | Zona de razboi |
Dormi | Statele Unite | 2013 | Vale |
Slipknot | Statele Unite | 2015 | Mâna 02 |
Fantă | Malta | 2007 | Descoperă scena |
Slo Burn | Statele Unite | 2017 | Vale |
Slydigs | Regatul Unit | 2017 | Mâna 02 |
Sna-fu aka Great Disorder Orchestra |
Franţa | 2006 | Hard n'Heavy |
Snot | Statele Unite | 2015 | Zona de razboi |
Sofy major | Franţa | 2015 | N / C |
Soilent Green | Statele Unite | 2009 | Cort terorizant |
Solace (ro) | Statele Unite | 2010 | Cort terorizant |
Solefald | Norvegia | 2016 | Templu |
Sonata Arctica | Finlanda | 2008 | Mână |
Sonny Red | Franţa | 2006 | Hard n'Heavy |
Soundgarden | Statele Unite | 2014 | Mâna 01 |
Și ce dacă! | Franţa | 2014 | Metalcorner |
Spirit Caravan (ro) | Statele Unite | 2014 | Vale |
Cerșetorii spirituali | Suedia | 2013 | Vale |
Spudmonsters | Statele Unite | 2012 | Zona de razboi |
Squealer (de la) | Germania | 2009 | Mâna 01 |
Srutr | Franţa | 2013 | Vale |
SSS (ro) | Anglia | 2013 | Mâna 02 |
Status-quo | Anglia | 2014 | Mâna 01 |
Steak Number Eight (ro) | Belgia | 2016 | Mâna 01 |
Rămâi la armele tale | Statele Unite | 2014 | Zona de razboi |
Băieți lipicioși | Franţa | 2015 | Mâna 01 |
Stinky Bollocks | Franţa | 2014 | Zona de razboi |
Păsări de piatră | Franţa | 2016 | Vale |
Iisus cu pietre | Ucraina | 2016 | Vale |
Stratovarius | Finlanda | 2009 | Mâna 02 |
Câini de stradă | Statele Unite | 2012 | Mâna 02 |
Conflict | Statele Unite | 2016 | Zona de razboi |
Puternic Ca Zece | Franţa | 2012 | Zona de razboi |
Sublim descompunere cadavrică | Franţa | 2012 | Altar |
Îngeri sinucigași | Grecia | 2012 | Mâna 02 |
Tendințe sinucigașe | Statele Unite | 2009 | Mâna 02 |
Suicide Silence | Statele Unite | 2011 | Mâna 02 |
Ritual Superjoint | Statele Unite | 2015 | Vale |
SHVPES (ro) | Anglia | 2017 | Mâna 02 |
Inghite Soarele | Finlanda | 2010 | Mâna 02 |
Lebede | Statele Unite | 2013 | Vale |
Sabia | Statele Unite | 2013 | Vale |
Sybreed | elvețian | 2010 | Cort terorizant |
Siloză | Anglia | 2015 | Mâna 02 |
Simfonia X | Statele Unite | 2013 | Mâna 02 |
Taake | Norvegia | 2016 | Templu |
Tagada Jones | Franţa | 2014 | Zona de razboi |
Taint (ro) | Țara Galilor | 2006 | Hard n'Heavy |
Tamtrum | Franţa | 2010 | Mâna 02 |
TANK (Gândește-te la un nou tip) | Franţa | 2013 | Altar |
Tankard | Germania | 2010 | Mâna 02 |
Tarja | Finlanda | 2016 | Mâna 02 |
Templul lui Baal | Franţa | 2014 | Templu |
Terra Tenebrosa | Suedia | 2015 | Vale |
Terorist | Statele Unite | 2016 | Altar |
Terapie? | Irlanda | 2014 | Mâna 01 |
Lizzy subțire | Irlanda | 2011 | Mâna 01 |
Tu | Statele Unite | 2012 | Vale |
Throwdown | Statele Unite | 2008 | Descoperă scena |
Arta ta este crimă | Australia | 2016 | Mâna 02 |
Times of Grace | Statele Unite | 2011 | Cort terorizant |
Azi e ziua | Statele Unite | 2008 | Descoperă scena |
Distrugere totală | Statele Unite | 2011 | Cort dur de stâncă |
Holocaust toxic | Statele Unite | 2014 | Mâna 02 |
Tragedie | Statele Unite | 2012 | Zona de razboi |
Trap Them (ro) | Statele Unite | 2015 | Zona de razboi |
Tratamentul (ro) | Anglia | 2017 | Mâna 02 |
Tremonti | Statele Unite | 2016 | Vale |
Tribulation (ro) | Suedia | 2015 | Altar |
Degetul de declanșare | Belgia | 2015 | Vale |
Trollfest | Norvegia | 2014 | Templu |
Tineret tromatizat | Franţa | 2007 | Descoperă scena |
True Black Dawn | Finlanda | 2017 | Templu |
Încredere | Franţa | 2017 | Mâna 01 |
Turnichet | Statele Unite | 2016 | Zona de razboi |
Limbi zvâcnitoare | Statele Unite | 2015 | Zona de razboi |
Tastați O Negativ | Statele Unite | 2007 | Mână |
TU FACI | Germania | 2010 | Mâna 01 |
OZN | Anglia | 2011 | Mâna 01 |
Ufych Sormeer | Franţa | 2007 | Descoperă scena |
Copil urât joe | Regatul Unit | 2017 | Mâna 01 |
UK Subs | Regatul Unit | 2016 | Zona de razboi |
Ulcerat (ro) | Noua Zeelandă | 2014 | Altar |
Ulver | Norvegia | 2010 | Cort dur de stâncă |
Unchiul Acid și Deadbeats | Anglia | 2013 | Vale |
Profețiile strigoiului | Franţa | 2016 | Altar |
Neașteptat | Canada | 2012 | Altar |
Unida | Statele Unite | 2014 | Vale |
Dezlănțuit | Suedia | 2014 | Altar |
Unisonic | Germania | 2012 | Mâna 01 |
Urfaust | Olanda | 2014 | Templu |
Urgehal | Norvegia | 2010 | Cort dur de stâncă |
Uriah heep | Anglia | 2012 | Mâna 01 |
Bombele SUA | Statele Unite | 2011 | Cort terorizant |
Valient Thorr | Statele Unite | 2011 | Mâna 01 |
Valkyrja | Suedia | 2017 | Templu |
Vallenfyre | Anglia | 2015 | Altar |
Vanderbuyst (de) | Olanda | 2012 | Mâna 01 |
Vektor | Statele Unite | 2013 | Mâna 02 |
Vera cruz | Franţa | 2013 | Zona de razboi |
The Vintage Caravan (ro) | Islanda | 2017 | Vale |
Vintage Trouble | Statele Unite | 2016 | Mâna 01 |
Viziunea sumbre | Germania | 2016 | Templu |
Vodun | Anglia | 2017 | Vale |
Verdun | Franţa | 2017 | Vale |
Voight Kampff | Franţa | 2013 | Metalcorner |
Vomitor | Suedia | 2012 | Altar |
Vorkreist (ro) | Franţa | 2015 | Templu |
Vortex of End | Franţa | 2017 | Altar |
Vreid Sognametal | Norvegia | 2014 | Templu |
Vulture Industries | Norvegia | 2012 | Templu |
Walking Papers (ro) | Statele Unite | 2014 | Mâna 01 |
Walnut Grove DC | Franţa | 2014 | Metalcorner |
Waltari | Finlanda | 2013 | Mâna 01 |
Wampas | Franţa | 2015 | Zona de razboi |
Wardruna | Norvegia | 2017 | Templu |
War Inside | Franţa | 2013 | Metalcorner |
VIESPE | Statele Unite | 2009 | Mâna 02 |
We Are Harlot (ro) | Statele Unite | 2015 | Mâna 02 |
Am venit ca romani | Statele Unite | 2014 | Mâna 02 |
Weekendul Nachos | Statele Unite | 2014 | Altar |
Welicoruss | Rusia | 2017 | Templu |
Whiplash | Statele Unite | 2011 | Mâna 02 |
Whitechapel | Statele Unite | 2009 | Cort terorizant |
Șarpe alb | Anglia | 2013 | Mâna 01 |
Zori sălbatice | Franţa | 2013 | Metalcorner |
Winterfylleth (ro) | Anglia | 2012 | Templu |
Soare de iarna | Finlanda | 2013 | Altar |
Înțelepciunea în lanțuri (ro) | Statele Unite | 2010 | Cort terorizant |
Vrăjitorie | Suedia | 2013 | Vale |
Vrăjitoare | Franţa | 2016 | Altar |
Witch Mountain (ro) | Statele Unite | 2014 | Vale |
Cu onoare | Statele Unite | 2006 | Hard n'Heavy |
Cu cei morți | Regatul Unit | 2016 | Vale |
Șarpele Vrăjitorului | Franţa | 2015 | Vale |
Wo Fat | Statele Unite | 2016 | Vale |
Wolfbrigade (ro) | Suedia | 2015 | Zona de razboi |
Lupii în camera tronului | Statele Unite | 2009 | Cort terorizant |
Wormed (ro) | Spania | 2017 | Altar |
Regii răniți | Anglia | 2015 | Vale |
Țesut | Statele Unite | 2015 | Vale |
YT | Statele Unite | 2010 | Mâna 01 |
Om căscat | Statele Unite | 2010 | Cort terorizant |
Anul Caprei | Suedia | 2014 | Mâna 02 |
YOB | Statele Unite | 2012 | Vale |
Mentalitate zero | Germania | 2007 | Descoperă scena |
Zodiac | Germania | 2014 | Vale |
Zubrowska | Franţa | 2007 | Descoperă scena |
Zyklon | Norvegia | 2006 | Hard n'Heavy |
Numele de familie | Țară | Ani) | Scene planificate | Substitui |
---|---|---|---|---|
7 secunde | Statele Unite | 2008 2010 2014 |
N / C Cort Terorizator Warzone |
Descărcare N / C Protestează eroul |
Tulpina de salcâm | Statele Unite | 2013 | N / C | N / C |
All Pigs Must Die (ro) | Statele Unite | 2012 | N / C | N / C |
Aluk Todolo | Franţa | 2014 | Templu | Blacklodge |
Anal Cunt | Statele Unite | 2011 | Cort dur de stâncă | Ultimele zile ale omenirii |
Strămoși (ro) | Statele Unite | 2011 | Cort terorizant | Oceanul |
Angra | Brazilia | 2008 | N / C | N / C |
Antrax | Statele Unite | 2015 | Etapa principală 02 | Sodoma |
Dusman | Suedia | 2013 | N / C | N / C |
Arhitecți | Anglia | 2010 2016 |
N / C Warzone |
N / C ARRS |
Arkhon Infaustus | Franţa | 2008 | Descoperă scena | Decesul tău (ro) |
ASG (ro) | Statele Unite | 2012 | Vale | N / C |
Ateu | Statele Unite | 2010 | Cort dur de stâncă | Sadic |
Atlas Moth (ro) | Statele Unite | 2015 | N / C | Motorul morții |
Ploaie neagra | Franţa | 2011 | N / C | N / C |
Sabatul negru | Regatul Unit | 2012 | Etapa principală 01 | Ozzy & Friends |
Cireș de piatră neagră | Statele Unite | 2009 | N / C | N / C |
Bloodclot (ro) | Statele Unite | 2009 | N / C | N / C |
Adu-mi orizontul | Regatul Unit | 2009 | Etapa principală 02 | Gokan |
Buzzov • în | Statele Unite | 2011 | N / C | N / C |
Coalesce | Statele Unite | 2008 | N / C | N / C |
Comeback Kid | Canada | 2007 | N / C | N / C |
Contele corb | Suedia | 2010 | N / C | N / C |
Lucrurile blestemate | Statele Unite | 2011 | N / C | N / C |
Liniște întunecată | Suedia | 2011 | N / C | N / C |
Megadeth | Statele Unite | 2014 | Etapa principală 01 | Înger Întunecat |
Înfrângător | Statele Unite | 2014 | Zona de razboi | Rămâi la armele tale |
Deicid | Statele Unite | 2009 | N / C | N / C |
Deranjat | Statele Unite | 2011 | Etapa principală 01 | Răspunsul |
Jos | Statele Unite | 2011 2016 |
N / C N / C |
N / C Fu Manchu |
Downset. | Statele Unite | 2014 | Zona de razboi | N / C |
Fetus pe moarte | Statele Unite | 2010 | Cort dur de stâncă | N / C |
Criza pământului | Statele Unite | 2010 | Etapa principală 01 | 69 de camere |
Edguy | Germania | 2009 | N / C | N / C |
Porțile adormirii | Statele Unite | 2011 | N / C | N / C |
Hemoragie | Spania | 2012 | Altar | N / C |
Ură veșnică | Statele Unite | 2017 | Altar | FireSpawn |
Headcharger | Franţa | 2011 | N / C | N / C |
High on Fire | Statele Unite | 2013 | Vale | Bizoni î.Hr. |
HIMSA (ro) | Statele Unite | 2008 | N / C | N / C |
Hirax | Statele Unite | 2015 | Etapa principală 02 | Societatea pierdută |
Pamânt înghetat | Statele Unite | 2014 | Etapa principală 02 | Set anulat |
Jørn | Norvegia | 2017 | Etapa principală 02 | Tratamentul (ro) |
Moda KEN (în) | Canada | 2011 | N / C | N / C |
Împărăția durerii | Statele Unite | 2009 | N / C | N / C |
KMFDM | Germania | 2009 | Etapa principală 02 | Ambreiaj |
KoЯn | Statele Unite | 2006 2007 |
Etapa principală N / C |
Dead to Fall (ro) N / C |
Korum (de la) | Franţa | 2006 | Etapa principală | Trepalium |
Kylesa | Statele Unite | 2016 | N / C | N / C |
Mielul lui Dumnezeu | Statele Unite | 2007 | N / C | N / C |
Incuia | Regatul Unit | 2011 | N / C | N / C |
Lynch Mob (ro) | Statele Unite | 2014 | Etapa principală 01 | Powerman 5000 |
Maeștrii realității | Statele Unite | 2011 2013 |
Cortul Hard Rock N / C |
N / C primar |
Marduk | Suedia | 2016 | N / C | N / C |
Mayhem | Norvegia | 2007 | N / C | Înrobit |
Mgła | Polonia | 2014 | Templu | Cu un ochi |
Nachtmystium | Statele Unite | 2009 2010 2013 |
N / C Cortul Terorizatorului Templul |
N / C Sybreed Seth |
A te ridica impotriva | Statele Unite | 2015 | Etapa principală 02 | NOFX își avansează setul |
Exagerat | Statele Unite | 2010 | Cort terorizant | 36 Crazyfists |
parcare | Australia | 2007 | N / C | N / C |
Pentagramă | Statele Unite | 2009 | N / C | N / C |
Queensrÿche | Statele Unite | 2014 | Etapa principală 01 | Terapie? |
Ratt | Statele Unite | 2010 | Etapa principală 01 | Servitoare drăguțe |
Red Sparowes | Statele Unite | 2008 | N / C | N / C |
Rotting Out (de la) | Statele Unite | 2014 | Zona de razboi | Slapshot |
Warmaster Satanic | Finlanda | 2011 | N / C | N / C |
Mântuitorii (ro) | Statele Unite | 2014 2016 |
Valea Văii |
Mos Generator Mantar |
Șapte surori ale somnului | Statele Unite | 2017 | Vale | Okkultokrati |
Skarhead (ro) | Statele Unite | 2010 | Cort dur de stâncă | Condkoy |
Slapshot | Statele Unite | 2009 | N / C | N / C |
Solul | Suedia | 2008 | Etapa principală | Etică |
Static-X | Statele Unite | 2011 | N / C | N / C |
Câini de stradă | Statele Unite | 2011 | Etapa principală 02 | În flăcări |
Suicide Silence | Statele Unite | 2009 | N / C | N / C |
Conflict | Statele Unite | 2012 | Zona de razboi | Spudmonsters |
Astăzi este ziua (ro) | Statele Unite | 2015 | N / C | Sofy major |
Încredere | Franţa | 2011 | Etapa principală 01 | Lizzy subțire |
Dezlănțuit | Suedia | 2011 | N / C | N / C |
Valchiria (ro) | Statele Unite | 2016 | Vale | Aleea morții |
WAKRAT (ro) | Statele Unite | 2017 | Etapa principală 01 | Călăreții stele negre |
VIESPE | Statele Unite | 2017 | Etapa principală 02 | Dee Snider |
Wayne Static | Statele Unite | 2011 | Cort terorizant | Fantomă |
În timp ce ea doarme | Anglia | 2014 | Etapa principală 02 | Domnișoară, îmi permiteți |
Whitechapel | Statele Unite | 2012 | N / C | N / C |
Windhand | Statele Unite | 2016 | Vale | Ramses (ro) |
Iarnă | Statele Unite | 2016 | N / C | N / C |
Zuul FX | Franţa | 2011 | N / C | N / C |
23, 24 și 25 iunie.
Anulări / înlocuiri: KoЯn (înlocuit cu Dead to Fall (en) ), Korum (de) (înlocuit cu Trepalium ).
Stare de functionare:
Etapa principalăVineri 23/06 | Sâmbătă 24/06 | Duminică 25/06 | |
---|---|---|---|
12:30 a.m.> ..: .. |
Dead to Fall (în) KoЯn |
Motörhead | Kennedy morti |
23:00> 23:45 | Soulfly | saxon | Necrolog |
21:35> 22:20 | Apocalyptica | Cradle of Filth | Madball |
20:10> 20:55 | Alice în lanțuri | Helloween | Înmormântat |
19:00> 19:40 | Stone Sour | Satyricon | GBH |
17:50> 18:30 | Avenged Sevenfold | Danko Jones | Gojira |
16:40> 17:20 | Tărâm pustiu | Trivium | 36 Crazyfists |
15:30> 16:10 | Simplu de sânge | Pumnul ridicat | Păcatul nebun |
14:30> 15:00 | Cea mai întunecată oră | Coșmar | Hatesphere |
13:30> 14:00 | Texturi | Pe patul de moarte | Knuckledust (ro) |
12:30> 13:00 |
Trepalium Korum (de la) |
Obiect gadget | Carnavalul în cărbune |
11:30 a.m.> 12:00 p.m. | Locus | Înec | Disfigurarea prostituatei (ro) |
Vineri 23/06 | Sâmbătă 24/06 | Duminică 25/06 | |
---|---|---|---|
23:45> 12:30 | Opeth | Dusman | Celeste Frost |
22:20> 23:00 | The Haunted | Zyklon | Frontul agnostic |
20:55> 21:35 | Aprinde | DevilDriver | Nil |
19:40> 20:10 | Akercocke | Boysetsfire | Leeway (ro) |
18:30> 19:00 | Dagoba | Capricornii | Născut din durere |
17:20> 17:50 | Cu onoare | Crima Dahlia Neagră | Knut |
16:10> 16:40 | Masacru cefalic | Cel mai prețios sânge (în) | Panik / Guns Up |
15:00> 15:30 | Se ridică și cad | Ringworm (ro) | Demented Are Go! |
14:00> 14:30 | Endstand (ro) | Damnation AD (ro) |
Go It Alone + Allegiance (ro) |
13:00> 13:30 | Față fericit | Taint (ro) | Amenra |
12:00 pm> 12:30 p.m. | Sonny Red | Cortez | Hellmotel |
11:00 a.m.> 11:30 a.m. | Izbucnirea | Murdum |
Sna-fu aka Great Disorder Orchestra |
22, 23 și 24 iunie.
Anulări / înlocuiri: Comeback Kid , KoЯn , Mielul lui Dumnezeu (eșec tehnic), Mayhem (înlocuit de Enslaved ), Parkway Drive .
Stare de functionare:
Etapa principalăVineri 22/06 | Sâmbătă 23/06 | Duminică 24/06 | |
---|---|---|---|
01 h 00> ?? h ?? |
??? KoЯn |
Tastați O Negativ | Împărat |
23:00> 12:00 a.m. | Slayer | Nemuritor | Teatrul de vis |
21:20> 22:20 | Capul mașinii | Copii de Bodom | Megadeth |
19:40> 20:50 | Hatebreed | Durerea mântuirii | Within Temptation |
18:30> 19:10 | Mastodont | Amon Amarth | Kreator |
17:10> 17:50 | Chimaira | Brujeria | Ateu |
16:00> 16:40 |
Mielul lui Dumnezeu a fost anulat din cauza unor probleme tehnice; fără înlocuire |
Epica | Liniște întunecată |
15:00> 15:30 | Simplu de sânge | Vader | Animosity (ro) |
14:00> 14:30 | Parfumat cu rouă | După veșnicie | Ceresc |
Vineri 22/06 | Sâmbătă 23/06 | Duminică 24/06 | |
---|---|---|---|
00:00> 01:00 | cadavru canibal | Therion | Nevroză |
22:20> 23:00 | Înrobit | Vraja lunii | Gardian orb |
20:40> 21:20 | Adevăr brutal | Napalm Death | Edguy |
19:10> 19:50 | Criza pământului | Cinic | Converge |
17:50> 18:30 | Descoperi | Zidurile Ierihonului | Behemoth |
16:40> 17:10 | Indicele Misery | Recul | Abortat |
15:30> 16:00 | Secretele Lunii | Korpiklaani | Eșarfă |
14:30> 15:00 | Lyzanxia | ARRS | Ephel Duath |
13:30> 14:00 | Mumakil | Salem | Shenanigans |
Vineri 22/06 | Sâmbătă 23/06 | Duminică 24/06 | |
---|---|---|---|
20:15> 20:45 | Coldworker (ro) | Dușman jurat | 1349 |
19:30> 20:00 | Hacrid | dEFDUMp (de) | Ortodox |
18:45> 19:15 | Ufych Sormeer | Fubar | Klone |
18:00> 18:30 | Destin | Element greșit | Furia |
17:15> 17:45 | Dornfall | Blocare (ro) | Vârsta primară |
16:30> 17:00 | Pregatirea | Elipsă | Kaizen |
15:45> 16:15 | Mentalitate zero | Fantă | Moho |
15:00> 15:30 | Dylath-Leen | Gutworm (ro) | Homestell |
14:15> 14:45 | Implică în toate | Tineret tromatizat |
Eryn Non Dae aka END. |
13:30> 14:00 | Al 7-lea Nemesis | Zubrowska | Impureza |
20, 21 și 22 iunie.
Această ediție urma să fie împărțită în două festivaluri, dar al doilea este anulat. În urma problemelor logistice din 2007, s-au făcut investiții majore pentru a primi mai bine publicul și artiștii. Participanții la festival spun că sunt mai mulțumiți de nivelul de primire decât anul precedent. Anul acesta Hellfest face echipă cu Salomon Hazot, producătorul francez de Metallica , Iron Maiden și Slayer .
Anulări / înlocuiri: Hardcore Edition , tendință hardcore , ar fi trebuit să fie de la 22 la24 august 2008 ; 7 secunde , Angra , Coalesce , HIMSA (ro) , Red Sparowes , Soilwork (înlocuit de Eths ), Arkhon Infaustus (înlocuit de moartea ta (ro) ).
Stare de functionare:
Etapa principalăVineri 20/06 | Sâmbătă 21/06 | Duminică 22/06 | |
---|---|---|---|
1 a.m.> 2 a.m. | Venin | Conspiratia Cavalera | Slayer |
22:25> 23:40 | În flăcări | Helloween | Motörhead |
20:15> 21:15 | Dimmu Borgir | Apocalyptica | NOFX |
18:25> 19:15 | Sătul de toate | Arborele porcupin | Opeth |
16:40> 17:25 | paradis pierdut | Pamânt înghetat | Meshuggah |
15:00> 15:40 | Danko Jones | Sonata Arctica | Tatuaj cu trandafiri |
13:20> 14:00 | Eluveitie | Airbourne |
Etica solului |
12:00 pm> 12:30 p.m. | Ultra Vomit | Vechiul copac mort | Mizantrop |
Vineri 20/06 | Sâmbătă 21/06 | Duminică 22/06 | |
---|---|---|---|
23:50> 12:50 a.m. | Carcasă | Minister | Înger morbid |
21:30> 22:15 | Voi | Raze gamma | La Porți |
19:25> 20:10 | Katatonia | Lumanare | Mireasa mea pe moarte |
17:35> 18:15 | Mayhem | Anatema | Necrolog |
15:50> 16:30 | Madball | Satyricon | Planul de evadare Dillinger |
14:10> 14:50 | Îngerul Morții | Sodoma | Interzis |
12:40 pm> 1:10 p.m. | Născut din durere | Legiunea Condamnaților | Deseuri municipale |
Vineri 20/06 | Sâmbătă 21/06 | Duminică 22/06 | |
---|---|---|---|
1 a.m.> 2 a.m. | Sângerând | Belphegor | Invidie |
00:00> 00:40 | Throwdown | Nazarineanul Țepenit | Cultul Lunii |
23:00> 23:40 | Marduk | Pedepseste-te | Comeback Kid |
22:00> 22:40 | Krisiun | Watain | Shai hulud |
21:00> 21:40 | Baroneasă | Strălucitor | Fetus pe moarte |
20:00> 20:40 | Kruger | Anaal Nathrakh | Necrofagist |
19:00> 19:40 | Hristos putrezind | Treponem Pal | Sunet putred |
18:00> 18:40 | Rău | Hemoragie | Oceanul |
17:00> 17:40 | Loc de muncă pentru un cowboy | Astăzi este o zi | Primordial |
16:00> 16:40 | Carne septică | Coșmar | Origine |
15:00> 15:40 | Alchimist (ro) | Disperare | Brigada Fantomelor (ro) |
14:00> 14:40 | Ava Inferi | Bărbătit | Anul fără lumină |
13:20> 13:50 | Raintime | Maree neagră |
Dispariția ta (ro) Arkhon Infaustus |
12:30> 13:00 | Red Mourning ( Hard Rock Competition ) | Blazing War Machine | Între cei îngropați și mine |
19, 20 și 21 iunie.
Site-ul Hellfest se extinde pentru a găzdui până la 16.000 de persoane pe zi și este instalată o a patra etapă (Punk, Hardcore și Gothic). O parte din programul ediției din 2009 este prezentată pe27 noiembrie 2008. Celelalte grupuri sunt anunțate pe5 martie 2009, la Hard Rock Cafe din Paris .
Anulări / înlocuiri: comutare Koritni și Black Stone Cherry , Bloodclot (en) , Bring Me the Horizon (înlocuit de Gokan), Deicide , Edguy , Kingdom of Sorrow , KMFDM (înlocuit de Clutch ), Nachtmystium , Pentagram , Slapshot , Suicide Silence , Van Halen .
Stare de functionare:
Etapa principală 01Vineri 06/19 | Sâmbătă 20/06 | Duminică 21/06 | |
---|---|---|---|
1 a.m.> 2 a.m. | Mötley Crüe | Marilyn Manson | Manowar |
22:50> 23:50 | Rai si iad | Capul mașinii | Teatrul de vis |
20:50> 21:50 | Jos | Gojira | Europa |
19:05> 19:55 | Tată roach | Soulfly | Queensrÿche |
17:25> 18:10 | Buckcherry | Cradle of Filth | Epica |
15:55> 16:35 | Păsărică din Nashville | DevilDriver | Dragonforce |
14:25> 15:05 | Bebelușii din curte | Koritni | Holyhell (ro) |
12:55 pm> 1:35 p.m. | Girlschool | Dagoba | Satan Jokers |
11:35 a.m.> 12:05 p.m. | Squealer (de la) | Gama Bomb | Adagio |
Vineri 06/19 | Sâmbătă 20/06 | Duminică 21/06 | |
---|---|---|---|
23:55> 12:55 | Sfântul Vitus | Killing Joke | Hatebreed |
21:55> 22:45 | Antrax | Nepotrivite | Tendințe sinucigașe |
20:00> 20:45 | VIESPE | Amebix | Mastodont |
18:15> 19:00 | Voievod |
Ambreiaj KMFDM |
Stratovarius |
16:40> 17:20 | ??? Pentagramă |
Cerul va arde | Distrugere |
15:10> 15:50 | Eyehategod | Pâine | Durerea mântuirii |
13:40> 14:20 | Doamne ferește | Păcatul nebun | Volbeat |
12:10 pm> 12:50 pm | Karma to Burn | Ordinul haiducilor | ADX |
11:00 a.m.> 11:30 a.m. | Gokan Adu-mi orizontul |
Trepalium | Cireș de piatră neagră |
Vineri 06/19 | Sâmbătă 20/06 | Duminică 21/06 | |
---|---|---|---|
23:55> 12:55 | Dumnezeu sămânță | Sacru Reich | Amon Amarth |
21:55> 22:45 | Repulsie | Înrobit | Vraja lunii |
20:00> 20:45 | Înmormântat | Imolarea | Catedrală |
18:15> 19:00 | Samael | Moonsorrow | Napalm Death |
16:40> 17:20 | Indicele Misery | Aura neagră | Pesta |
15:10> 15:50 | 666. Deströyer | Fără piele | Kataklysm |
13:40> 14:20 | Taake | Vader | Pastrarea lui Kalessin |
12:10 pm> 12:50 pm | Melechesh | Marele Mag | Abortat |
11:00 a.m.> 11:30 a.m. | Orakle | Jignitor | Hacrid |
Vineri 06/19 | Sâmbătă 20/06 | Duminică 21/06 | |
---|---|---|---|
1 a.m.> 2 a.m. | parcare | Cro-Mags | Adevăr brutal |
22:50> 23:50 | Jarboe (ro) | Viziunea tulburării | Vrăjitorul electric |
20:50> 21:50 | Distrugător de porci | Recul | Coalesce |
19:05> 19:55 | Kylesa | Tradat | Crima Dahlia Neagră |
17:25> 18:10 | Torta | Afacerea | Goblin portocaliu |
15:55> 16:35 | Soilent Green | Teroare | Ufomammut |
14:25> 15:05 | Blocuri | Toate vor pieri | Lupii în camera tronului |
12:55 pm> 1:35 p.m. | August arde rosu | Înapoi | Icoana disprețuită |
11:35 a.m.> 12:05 p.m. | Rezervor de apă | Providența | Whitechapel |
18, 19 și 20 iunie.
Această ediție vorbește despre asta cu anunțul grupurilor Immortal , Kiss , Anvil , Slayer , Motörhead , Deftones , Alice Cooper , Fear Factory și Twisted Sister . 25 februarie 2010, lista completă a formațiilor a fost anunțată. 30 martie, Slash este confirmat. 26 aprilie, se publică ordinea de funcționare .
Anulări / înlocuiri: 7 secunde (înlocuită de descărcare de gestiune ), ateist (înlocuit de sadic ), făt muribund (motiv medical), arhitecți , criza pământului (înlocuit cu 69 de camere ), Nachtmystium (înlocuit cu Sybreed ), Overkill (înlocuit cu 36 de nebuni ) ), Ratt (înlocuit de Pretty Maids ), Skarhead (ro) (înlocuit de Condkoï ), conte Raven (greva controlorului de trafic aerian,19 iunie).
Stare de functionare:
Etapa principală 01Vineri 18.06 | Sâmbătă 19.06 | Duminică 20/06 | |||
---|---|---|---|---|---|
23:35> 12:50 a.m. | Fabrica Fricii | 23:35> 12:50 a.m. | Alice cooper | 23:00> 1:00 a.m. | Sărut |
21:10> 22:25 | Sepultura | 20:50> 22:00 | Sora răsucită | 20:50> 21:50 | Motörhead |
19:00> 20:00 | Șanțuri infecțioase | 18:50> 19:50 | bară oblică | 18:50> 19:50 | Stone Sour |
16:45> 18:00 | Deftones | 17:00> 17:50 | Airbourne | 17:00> 17:50 | saxon |
15:05> 15:50 | KMFDM | 15:15> 16:00 |
Pretty Maids Ratt |
15:15> 16:00 | TU FACI |
13:35> 14:15 | Isterie în masă | 13:45> 14:25 | YT | 13:45> 14:25 | Frica primitiva |
12:15 pm> 12:45 pm | Rău | 12:15 pm> 12:55 p.m. | Delain | 12:15 pm> 12:55 p.m. | Freak Kitchen |
11:05 a.m.> 11:35 a.m. |
69 Camere Criza Pământului |
11:05 a.m.> 11:35 a.m. | Electric Mary | 11:05 a.m.> 11:35 a.m. | Vulcan |
Vineri 18.06 | Sâmbătă 19.06 | Duminică 20/06 | |||
---|---|---|---|---|---|
00 h 55> 02 h 00 | Biohazard | 1 a.m.> 2 a.m. | Carcasă | 21:55> 22:55 | Slayer |
22:30> 23:30 | Dusman | 22:05> 23:20 | Nemuritor | 19:55> 20:45 | Exod |
20:05> 21:05 | Sătul de toate | 19:55> 20:45 | Anihilator | 17:55> 18:45 | Proiectul Devin Townsend |
18:05> 18:55 | Ipocrizie | 17:55> 18:45 | Niciodată | 16:05> 16:55 | Behemoth |
15:55> 16:40 | Zidurile Ierihonului | 16:05> 16:55 | Nicovală | 14:30> 15:10 | Ensiferum |
14:20> 15:00 | Finntroll | 14:30> 15:10 | Corb | 13:00> 13:40 | Eluveitie |
12:50 pm> 13:30 | Rangă | 13:00> 13:40 | Tankard | 11:40 a.m.> 12:10 p.m. | Sabaton |
11:40 a.m.> 12:10 p.m. | Inghite Soarele | 11:40 a.m.> 12:10 p.m. | Tamtrum | 10:30 a.m.> 11:00 a.m. | Blasfemie |
10:30 a.m.> 11:00 a.m. | Gorod | 10:30 a.m.> 11:00 a.m. | Parfumat cu rouă |
Vineri 18.06 | Sâmbătă 19.06 | Duminică 20/06 | |||
---|---|---|---|---|---|
1 a.m.> 2 a.m. | Marduk | 23:55> 12:55 | Câmpurile Nephilimilor | 23:30> 12:30 | Baie de sânge |
23:00> 12:00 a.m. | Ulver | 22:20> 23:20 | Mireasa mea pe moarte | 20:50> 21:50 | Nil |
21:00> 22:00 | Watain | 20:30> 21:30 | Lumanare | 18:50> 19:50 | Sufocare |
19:00> 20:00 | Loudblast | 18:50> 19:50 | Inmormantare sumbra | 17:00> 17:50 | Katatonia |
17:10> 18:00 | Ihsahn | 17:00> 17:50 |
Ateu sadic |
15:15> 16:00 | ??? Fetus pe moarte |
15:05> 15:50 | Kampfar | 15:15> 16:00 | Asfix | 13:45> 14:25 | Decapitat |
13:35> 14:15 | Necrofagist | 13:45> 14:25 |
Condkoï Skarhead (ro) |
12:15 pm> 12:55 p.m. | Ex Deo |
12:15 pm> 12:45 pm | Urgehal | 12:15 pm> 12:55 p.m. | Obscura | 11:05 a.m.> 11:35 a.m. | Chirurgie generală (ro) |
11:05 a.m.> 11:35 a.m. | Otargos | 11:05 a.m.> 11:35 a.m. | Kalisia |
Vineri 18.06 | Sâmbătă 19.06 | Duminică 20/06 | |||
---|---|---|---|---|---|
00:00> 01:00 | Sângele Diavolului | 1 a.m.> 2 a.m. | Jello Biafra și Școala de Medicină din Guantanamo | 23:30> 12:30 | John Garcia îl interpretează pe Kyuss |
22:00> 11:00 | Godflesh | 22:20> 23:20 | Frontul agnostic | 22:00> 22:55 | Planul de evadare Dillinger |
20:45> 21:30 | Tinerii Zei | 20:55> 21:50 |
Descarcă 7 secunde |
20:45> 21:30 | Doom |
19:30> 20:15 |
Sybreed Nachtmystium |
19:40> 20:25 | Pe patul de moarte | 19:30> 20:15 | Brant Bjork și Bros |
18:20> 19:00 | Maimuța 3 | 18:30> 19:10 | Descoperi | 18:20> 19:00 | Generator Mondo |
17:10> 17:50 | Între cei îngropați și mine | 17:20> 18:00 |
36 Crazyfists Overkill |
17:10> 17:50 | Om căscat |
16:00> 16:40 | Secretele Lunii | 16:10> 16:50 | Născut din durere | 16:00> 16:40 | Rewake (ro) |
14:50> 15:30 | Brigada Fantomelor (ro) | 15:00> 15:40 | Dușman jurat | 14:50> 15:30 | Weedeater (ro) |
13:50> 14:30 | Negură Bunget | 14:00> 14:40 | Înțelepciunea în lanțuri (ro) | 13:50> 14:30 | Cobra neagră |
13:00> 13:30 | Suspin | 13:00> 13:40 | Disciplinat | 13:00> 13:30 | Mântuitorii (ro) |
12:10 pm> 12:40 pm | Magrudergrind (ro) | 12:10 pm> 12:40 pm | Knuckledust (ro) | 12:10 pm> 12:40 pm | 16 (in) |
11:20 a.m.> 11:50 a.m. | Carnifex | 11:20 a.m.> 11:50 a.m. | 11:20 a.m.> 11:50 a.m. | Solace (ro) | |
10:30 a.m.> 11:00 a.m. | Fără chip | 10:30 a.m.> 11:00 a.m. | 10:30 a.m.> 11:00 a.m. | Masivul Omega |
17, 18 și 19 iunie.
Primele 29 de grupuri sunt anunțate pe 30 septembrie 2010 ; se face un nou anunț de 35 de grupuri20 noiembrie 2010 ; 7 decembrie, sunt dezvăluite cele 2 misterioase „trupe de Crăciun”: Judas Priest (turneu de adio) și Trust care anunță, prin intermediul etichetei sale, că nu va mai susține concerte „pentru o perioadă nedeterminată”. Alte 50 de grupuri sunt anunțate pe27 ianuarie.
Anulări / piesele de schimb: Anal Cunt și Strămoși ( înlocuit de ultimele zile ale Umanității și Ocean ), Blackrain , Buzzov • en , The Damned Things , Dark Tranquillity , Disturbed (înlocuit de The Answer ), în jos , Portile Slumber , modul KEN ( ro) , Lock Up , Masters Of Reality (înlocuit de Primordial ), Headcharger , Satanic Warmaster , Street Dogs (înlocuit de In Flames ), Disturbed (turneul european a redus, prin urmare, participarea sa la Hellfest), Static-X , Trust (înlocuit de Thin Lizzy ), Unleashed , Wayne Static (înlocuit de Ghost ), Zuul FX .
Stare de functionare:
Etapa principală 01Vineri 17.06 | Sâmbătă 18.06 | Duminică 19/06 | |||
---|---|---|---|---|---|
23:15> 12:20 a.m. | Rob zombie | 23:00> 12:55 a.m. | Scorpioni | 23:25> 12:55 | Ozzy Osbourne |
21:05> 22:05 | Iggy and the Stooges | 20:50> 21:50 | Societatea Black Label | 21:00> 22:25 | Judas Priest |
19:05> 20:05 | Jos | 18:50> 19:50 | Apocalyptica | 19:00> 20:00 | Domnule Big |
17:15> 18:05 | Cultul | 17:05> 17:55 |
Thin Lizzy Trust |
17:00> 18:00 | Conspiratia Cavalera |
15:25> 16:15 | Alter pod | 15:25> 16:10 | OZN | 15:15> 16:05 | Duff McKagan este încărcat |
13:45> 14:30 |
Răspunsul deranjat |
13:50> 14:35 | Hammerfall | 13:40> 14:25 | Firewind |
12:15 pm> 12:55 p.m. | Arhitecți | 12:20 pm> 13:00 | Vrajitoare inger | 12:05 pm> 12:45 p.m. | CINA |
11:05 a.m.> 11:35 a.m. | Valient Thorr | 11:10 a.m.> 11:40 a.m. | Răstignită Barbara | 10:55 a.m.> 11:25 a.m. | Zuul FX |
Vineri 17.06 | Sâmbătă 18.06 | Duminică 19/06 | |||
---|---|---|---|---|---|
00:50> 02:00 |
În Flames Street Dogs |
1 a.m.> 2 a.m. | Procuror | 1 a.m.> 2 a.m. | Opeth |
22:10> 11:10 p.m. | Înger morbid | 21:55> 22:55 | Kreator | 22:30> 23:20 | Therion |
20:10> 21:00 | Meshuggah | 19:55> 20:45 | Sodoma | 20:05> 20:55 | Doro |
18:10> 19:00 | Exploatatul | 17:55> 18:55 | Distrugere | 18:05> 18:55 | Anatema |
16:20> 17:10 | Hormonul maxim | 16:15> 17:00 | Deseuri municipale | 16:10> 16:55 | Durerea mântuirii |
14:35> 15:20 | Dagoba | 14:40> 15:20 | Hemoragy | 14:30> 15:10 | Tărâm pustiu |
13:00> 13:40 | Piticii | 13:05> 13:45 | Delta Mekong | 12:50> 13:35 | Ateu |
11:40 a.m.> 12:10 p.m. | Suicide Silence | 11:45 a.m.> 12:15 p.m. | Whiplash | 11:30 a.m.> 12:00 p.m. | Turisas |
10:30 a.m.> 11:00 a.m. | Klone | 10:35 a.m.> 11:05 a.m. | Lyzanxia | 10:20 a.m.> 10:50 a.m. | Audrey Horne |
10:00 a.m.> 10:30 a.m. | Headcharger |
Vineri 17.06 | Sâmbătă 18.06 | Duminică 19/06 | |||
---|---|---|---|---|---|
1 a.m.> 2 a.m. | Mayhem | 1 a.m.> 2 a.m. | Triptykon | 1 a.m.> 2 a.m. | Cradle of Filth |
23:15> 12:15 | Posedat | 23:15> 12:15 | Aruncător de șuruburi | 23:25> 12:25 | Liniște întunecată |
21:15> 22:05 | Belphegor | 21:00> 21:50 | Carne septică | 21:35> 22:25 | Korpiklaani |
19:15> 20:05 | Vader | 19:00> 19:50 | 1349 | 19:10> 20:00 | Morgoth |
17:15> 18:05 |
Maeștrii primordiali ai realității |
17:05> 17:55 | Skyforger | 17:10> 18:00 | Serios |
15:25> 16:05 | Krisiun | 15:25> 16:10 | Exhumat | 15:15> 16:05 | Tsjuder |
13:45> 14:30 | Dødheimsgard | 13:50> 14:35 | Salut de gloanțe | 13:40> 14:25 | Arkona |
12:15 pm> 12:55 p.m. | Creație malefică | 12:20 pm> 13:00 | Tortură severă | 12:05 pm> 12:45 p.m. |
Last Days of Humanity Anal Cunt |
11:05 a.m.> 11:35 a.m. | Coroana Svart | 11:10 a.m.> 11:40 a.m. | Distrugere totală | 10:55 a.m.> 11:25 a.m. | Impureza |
Vineri 17.06 | Sâmbătă 18.06 | Duminică 19/06 | |||
---|---|---|---|---|---|
1 a.m.> 2 a.m. | Magnet monstru | 1 a.m.> 2 a.m. | Creiere proaste | 1 a.m.> 2 a.m. | Kyuss Lives! |
23:30> 12:30 | Melvins | 23:30> 12:30 | Converge | 23:30> 12:30 | Hawkwind |
22:10> 23:00 | Ambreiaj | 22:10> 23:00 | Teroare | 22:10> 23:00 | Vrăjitorul electric |
20:50> 21:40 | Coroziunea conformității | 20:50> 21:40 | Nebuni putredi murdari | 20:50> 21:40 | Crima Dahlia Neagră |
19:35> 20:20 | Tinerii Zei | 19:35> 20:20 | Times of Grace | 19:35> 20:20 | Șarpe de capră |
18:20> 19:05 | Karma to Burn | 18:20> 19:05 | Comeback Kid | 18:20> 19:05 | Marele Mag |
17:05> 17:50 | Eyehategod | 17:05> 17:50 | Bombele SUA | 17:05> 17:50 | Kylesa |
15:50> 16:50 | Lucrurile blestemate | 15:50> 16:50 | Shai hulud | 15:50> 16:50 | Fantomă |
14:40> 15:20 | Biserica Mizeriei | 14:40> 15:20 | Putere bruta | 14:40> 15:20 | Knut |
13:30> 14:10 | Kruger | 13:30> 14:10 | Deez Nuts (ro) | 13:30> 14:10 |
The Ocean Ancestors (ro) |
12:30> 13:00 | În Solitudine | 12:30> 13:00 | Decesul tău (ro) | 12:30> 13:00 | Colt rosu |
11:30 a.m.> 12:00 p.m. | Karma mea adormită | 11:30 a.m.> 12:00 p.m. | Urât (de) | 11:30 a.m.> 12:00 p.m. | Moda KEN (în) |
10:30 a.m.> 11:00 a.m. | Scaunul spânzurătorului | 10:30 a.m.> 11:00 a.m. | Arma Gathas (de la) | 10:30 a.m.> 11:00 a.m. | Morne (de la) |
15, 16 și 17 iunie.
O compilație oficială lansată pe 2 aprilie 2012, pe lângă listele de redare de pe Spotify .
Această ediție se desfășoară pe un site nou, mai mare: Champ-Louet, unde au fost amplasate campingul și Metal Corner din 2008 până în 2011. Site-ul anterior, Val de Moine, nu-l mai poate găzdui, deoarece Liceul Sud Loire este în construcție unde au avut loc primele șase ediții. Multe lucrări pentru igienizare și dezvoltare au fost necesare pentru a transforma parcelele de viță de vie și câmpurile într-un loc plăcut, parțial împădurit.
29 septembrie 2011, primele 44 de nume sunt dezvăluite pe site-ul oficial, precum și confirmarea datelor festivalului: 15, 16 și 17 iunie 2012. 18 noiembrie 2011, Black Sabbath (în formarea sa din 1968) este anunțat ca primul headliner. 25 noiembrie 2011Alte 49 de grupuri sunt confirmate. 24 ianuarie 2012, King Diamond este adăugat la afiș. 3 februarie 2012, este dezvăluit anunțul final: headliners și alte grupuri confirmate. 18 aprilie 2012, ordinea de rulare este anunțată și Metal Corner este dezvăluit pe 2 mai 2012.
Această ediție este alcătuită din 7 etape: Mainstage 01, Mainstage 02, The Altar ( Death metal , Grindcore ), The Temple ( Black metal , Folk metal ), The Warzone ( Hardcore , Punk rock , Crust punk ), The Valley ( Doom metal , Post-hardcore , Stoner ), Metal Corner (descoperiri, joi și DJ, după ultimele concerte).
Anulări / înlocuiri: All Pig Must Die , ASG (ro) , Black Sabbath (înlocuit de Ozzy & Friends ), Haemorrhage , Strife (înlocuit de The Spudmonsters ), Whitechapel .
Stare de functionare:
Etapa principală 01Vineri 15/06 | Sâmbătă 16/06 | Duminică 17.06 | |||
---|---|---|---|---|---|
23:10> 12:40 a.m. | Megadeth | 23:30> 2:00 a.m. | Pistoale și trandafiri | 23:10> 12:55 a.m. |
Ozzy Osbourne & Friends Black Sabbath |
20:30> 22:00 | Lynyrd skynyrd | 22:50> 22:05 | Within Temptation | 20:45> 22:00 | Mötley Crüe |
18:20> 19:20 | Gotthard | 18:50> 19:40 | Sebastian bach | 18:35> 19:35 | Blue Öyster Cult |
16:35> 17:25 | Unisonic | 17:00> 17:50 | Uriah heep | 16:45> 17:35 | Hatebreed |
15:05> 15:45 | Molly Hatchet | 15:15> 16:00 | Koritni | 15:05> 15:50 | Societatea Black Label |
13:35> 14:15 | Lizzy Borden | 13:35> 14:15 | Crashdïet | 13:35> 14:15 | TATA |
12:15 pm> 12:45 pm | Bukowski | 12:15 pm> 12:45 pm | Oțel Panther | 12:15 pm> 12:45 pm | Girlschool |
11:05 a.m.> 11:35 a.m. | Tigru alfa | 11:05 a.m.> 11:50 a.m. | Kobra și Lotus | 11:05 a.m.> 11:35 a.m. | Vanderbuyst (de) |
Vineri 15/06 | Sâmbătă 16/06 | Duminică 17.06 | |||
---|---|---|---|---|---|
00:45> 02:00 | Diamant regele | 00:45> 02:00 | 1 a.m.> 2 a.m. | Mielul lui Dumnezeu | |
22:05> 23:05 | Dropkick Murphys | 22:10> 23:25 | Capul mașinii | 22:05> 23:05 | bară oblică |
19:25> 20:50 | Turbonegro | 19:45> 20:45 | Edguy | 19:40> 20:40 | Trivium |
17:30> 18:15 | Cerul va arde | 17:55> 18:45 | Exod | 17:40> 18:30 | DevilDriver |
15:50> 16:30 | Bronxul | 16:05> 16:55 | Sacru Reich | 15:55> 16:40 | Zidurile Ierihonului |
14:20> 15:00 | Câini de stradă | 14:20> 15:10 | Îngerul Morții | 14:20> 15:00 | August arde rosu |
12:50 pm> 13:30 | Black Bomb A | 12:50 pm> 13:30 | Canalul zero | 12:50 pm> 13:30 | Toate vor pieri |
11:40 a.m.> 12:10 p.m. | Cătun | 11:40 a.m.> 12:10 p.m. | Gama Bomb | 11:40 a.m.> 12:10 p.m. | Fă sau mori |
10:30 a.m.> 11:00 a.m. | Trădând martirii | 10:30 a.m.> 11:00 a.m. | Îngeri sinucigași | 10:30 a.m.> 11:00 a.m. | Spiritul Clanului |
Vineri 15/06 | Sâmbătă 16/06 | Duminică 17.06 | |||
---|---|---|---|---|---|
23:35> 12:35 a.m. | Necrolog | 23:55> 12:55 | Înmormântat | 23:30> 12:30 | Copii de Bodom |
21:25> 22:25 | cadavru canibal | 21:45> 22:45 | Napalm Death | 21:20> 22:20 | Sufocare |
19:25> 20:25 | Nasum | 19:45> 20:45 | Abortat | 19:30> 20:20 | Incuia |
17:30> 18:15 | Brujeria | 17:55> 18:45 | Vomitor | 17:40> 18:30 | Fetus pe moarte |
15:50> 16:30 | Gorod | 16:05> 16:55 | Necrofagie | 15:55> 16:40 | Tron roșu sânge |
14:20> 15:00 | Neașteptat | 14:20> 15:10 | Avulsat | 14:20> 15:00 | Adevăr brutal |
12:50 pm> 13:30 | Binecuvântare | 12:50 pm> 13:30 | ??? Hemoragie |
12:50 pm> 13:30 | Insomnium |
11:40 a.m.> 12:10 p.m. | Bărbătit | 11:40 a.m.> 12:10 p.m. | Rompeprop | 11:40 a.m.> 12:10 p.m. | Ora Penitenței |
10:30 a.m.> 11:00 a.m. | Trepalium | 10:30 a.m.> 11:00 a.m. | Iisus cröst | 10:30 a.m.> 11:00 a.m. | Sublim descompunere cadavrică |
Vineri 15/06 | Sâmbătă 16/06 | Duminică 17.06 | |||
---|---|---|---|---|---|
00:45> 02:00 | Amon Amarth | 10:30 a.m.> 11:00 a.m. | Behemoth | 1 a.m.> 2 a.m. | Dimmu Borgir |
22:05> 23:05 | Satyricon | 22:10> 23:25 | În Extremo | 22:05> 23:05 | Arcturus |
19:25> 20:25 | Moonsorrow | 19:45> 20:45 | Înrobit | 19:40> 20:40 | Ihsahn |
17:30> 18:15 | Taake | 17:55> 18:45 | Strălucitor | 17:40> 18:30 | Vulture Industries |
15:50> 16:30 | Darkspace | 16:05> 16:55 | Djerv (ro) | 15:55> 16:40 | Anaal Nathrakh |
14:20> 15:00 | Endstille | 14:20> 15:10 | Ascensiune | 14:20> 15:00 | Mormântul uitat |
12:50 pm> 13:30 | Sólstafir | 12:50 pm> 13:30 | Necros Christos | 12:50 pm> 13:30 | Liturghie (ro) |
11:40 a.m.> 12:10 p.m. | Belenos | 11:40 a.m.> 12:10 p.m. | Oranssi Pazuzu | 11:40 a.m.> 12:10 p.m. | Winterfylleth (ro) |
10:30 a.m.> 11:00 a.m. | Merrimack | 10:30 a.m.> 11:00 a.m. | Glorior Belli (es) | 10:30 a.m.> 11:00 a.m. | Aosoth |
Vineri 15/06 | Sâmbătă 16/06 | Duminică 17.06 | |||
---|---|---|---|---|---|
23:10> 12:40 a.m. | Tragedie | 23:30> 2:00 a.m. | Refuzat | 23:10> 12:55 a.m. | Biohazard |
20:30> 22:00 | Din ridicarea cenușii | 22:50> 22:05 | Cea mai întunecată oră | 20:45> 22:00 | Madball |
18:20> 19:20 | Arson Anthem (ro) | 18:50> 19:40 | Descoperi | 18:35> 19:35 |
Spudmonsters Strife |
16:35> 17:25 | Integritate | 17:00> 17:50 | Câine mănâncă câine | 16:45> 17:35 | Integritate |
15:05> 15:45 | Descărcare | 15:15> 16:00 | Liliecii cu cancer | 15:05> 15:50 | H2O |
13:35> 14:15 | Victime (ro) | 13:35> 14:15 | Fișier octombrie (în) | 13:35> 14:15 | Moartea înaintea dezonorului |
12:15 pm> 12:45 pm | Vitamina X | 12:15 pm> 12:45 pm | Emmure | 12:15 pm> 12:45 pm | Hote |
11:05 a.m.> 11:35 a.m. | Extincția omenirii | 11:05 a.m.> 11:50 a.m. | Pe măsură ce ard | 11:05 a.m.> 11:50 a.m. | Totul pentru nimic |
10:00 a.m.> 10:30 a.m. | Puternic Ca Zece | 10:00 a.m.> 10:30 a.m. | Rodeo Idiot Engine | 10:00 a.m.> 10:30 a.m. | Valori durabile |
Vineri 15/06 | Sâmbătă 16/06 | Duminică 17.06 | |||
---|---|---|---|---|---|
00:45> 02:00 | Hank 3 | 1 a.m.> 2 a.m. | Sângele Diavolului | 1 a.m.> 2 a.m. | Sunn O))) |
22:05> 23:05 | Color Haze | 22:10> 23:25 | Sfântul Vitus | 22:05> 23:05 | Obsesia |
19:25> 20:25 | Goblin portocaliu | 19:45> 20:45 | YOB | 19:40> 20:40 | Pentagramă |
17:30> 18:15 | Sângele Diavolului | 17:55> 18:45 | Neobișnuit | 17:40> 18:30 | AMURG |
15:50> 16:30 | Brain Police (pl) | 16:05> 16:55 | Afaceri mari (ro) | 15:55> 16:40 | Acid King |
14:20> 15:00 | Tu | 14:20> 15:10 | Ufomammut | 14:20> 15:00 | Maimuța 3 |
12:50 pm> 13:30 | Doomriders (ro) | 12:50 pm> 13:30 | Amenra | 12:50 pm> 13:30 | Alcest |
11:40 a.m.> 12:10 p.m. | Ceresc | 11:40 a.m.> 12:10 p.m. | ??? ASG (ro) |
11:40 a.m.> 12:10 p.m. | Anul fără lumină |
10:30 a.m.> 11:00 a.m. | ??? | 10:30 a.m.> 11:00 a.m. | Dse | 10:30 a.m.> 11:00 a.m. | Abis |
Joi 14/06 | Vineri 15/06 | Sâmbătă 16/06 | Duminică 17.06 | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
17:00 | Pe măsură ce vine | ||||||
6 p.m. | Bunkum | ||||||
7 seara. | Escare | ||||||
8 seara. | Arcania | ||||||
21:00 | Absurditate | ||||||
10 p.m. | My Rock Springboard | ||||||
23:00 | Cover Kill | ||||||
00 h | Crimson amețit | ||||||
01 h | Spideric | 01 h | Twisted Sisters & Nympherno | 01 h | Kemical Kem | 01 h | Mike Rock |
02 h | Nympherno |
21, 22 și 23 iunie.
Line-up este dezvăluit de un prim anunț, apoi un al doilea și un al treilea, urmat de un anunț finală, pe scenă, atunci programul Metal Corner este anunțată.
Această ediție reunește 167 de grupuri și 112.000 de spectatori.
Anulări / înlocuiri: High on Fire (înlocuit de Bison BC ), Master of Reality , Nachtmystium (înlocuit de Seth ), The Acacia Strain , Arch Enemy .
Stare de functionare:
Etapa principală 01Vineri 21.06 | Sâmbătă 22/06 | Duminică 23/06 | |||
---|---|---|---|---|---|
23:10> 12:55 a.m. | Def leppard | 23:10> 12:40 a.m. | Sărut | 23:10> 12:40 a.m. | Volbeat |
20:45> 22:00 | Șarpe alb | 20:55> 22:00 | ZZ Top | 20:45> 22:00 | Stone Sour |
18:35> 19:35 | Sora răsucită | 18:55> 19:55 | Accept | 18:35> 19:35 | Gojira |
16:45> 17:35 | Europa | 17:05> 17:55 | Jos | 16:45> 17:35 | Newsted |
15:05> 15:55 | saxon | 15:15> 16:05 | 3 usi mai jos | 15:05> 15:50 | Danko Jones |
13:35> 14:15 | Hardcore Superstar | 13:35> 14:15 | Krokus | 13:35> 14:15 | Mustasch |
12:15 pm> 12:45 pm | Păianjeni negri (ro) | 12:15 pm> 12:45 pm | Audrey Horne | 12:15 pm> 12:45 pm | Subsolul cerului (ro) |
11:05 a.m.> 11:35 a.m. | Kissin 'Dynamite | 11:05 a.m.> 11:35 a.m. | Atac rock | 11:05 a.m.> 11:35 a.m. | Waltari |
Vineri 21.06 | Sâmbătă 22/06 | Duminică 23/06 | |||
---|---|---|---|---|---|
1 a.m.> 2 a.m. | Avantasia | 00:45> 02:00 | Korn | 00:45> 02:00 | Fantomă |
22:05> 23:05 | Helloween | 22:05> 23:05 | Glonț pentru iubita mea | 22:05> 23:05 | Lordi |
19:40> 20:40 | Kreator | 20:00> 20:50 | Tată roach | 19:40> 20:40 | Simfonia X |
17:40> 18:30 | Voi | 18:00> 18:50 | O zi de neuitat | 17:40> 18:30 | Voievod |
16:00> 16:40 | Hellyeah | 16:10> 17:00 | parcare | 15:55> 16:40 | Isterie în masă |
14:20> 15:00 | Păgân | 14:20> 15:10 | Camera cărbunelui | 14:20> 15:00 | Riverside |
12:50 pm> 13:30 | Vektor | 12:50 pm> 13:30 | Pod | 12:50 pm> 13:30 | Prong |
11:40 a.m.> 12:10 p.m. | SSS (ro) | 11:40 a.m.> 12:10 p.m. | Întrebându-l pe Alexandria | 11:40 a.m.> 12:10 p.m. | Fantoma dinăuntru |
10:30 a.m.> 11:00 a.m. | Dr. Living Dead! (de) | 10:30 a.m.> 11:00 a.m. | Skindred | 10:30 a.m.> 11:00 a.m. | ARRS |
Vineri 21.06 | Sâmbătă 22/06 | Duminică 23/06 | |||
---|---|---|---|---|---|
01:05> 2:05 | Six Feet Under | 01:05> 2:05 | Înger morbid | 1 a.m.> 2 a.m. | Napalm Death |
22:55> 23:55 | La Porți | 22:55> 23:55 | Lumanare | 22:50> 23:50 | Ipocrizie |
20:45> 21:45 | Jurământ Ceremonial (ro) | 20:45> 21:45 | Mireasa mea pe moarte | 20:40> 21:40 | Vraja lunii |
18:35> 19:35 | Asfix | 18:55> 19:45 | Amorf | 18:35> 19:30 | Soare de iarna |
16:45> 17:35 | Între cei îngropați și mine | 17:05> 17:55 | Sinistru | 16:45> 17:35 | Indicele Misery |
15:05> 15:55 | Evocat | 15:15> 16:05 | Vechiul copac mort | 15:05> 15:50 | Criptopsie |
13:35> 14:15 | Menace cu glugă | 13:35> 14:15 | Monstruozitate | 13:35> 14:15 | Distrugător de porci |
12:15 pm> 12:45 pm | Mizantrop | 12:15 pm> 12:45 pm | Congregația Moartă (ro) | 12:15 pm> 12:45 pm | Krisiun |
11:05 a.m.> 11:35 a.m. | Căpitan cleanoff | 11:05 a.m.> 11:35 a.m. | TANK (Gândește-te la un nou tip) | 11:05 a.m.> 11:35 a.m. | Hemoragie |
Vineri 21.06 | Sâmbătă 22/06 | Duminică 23/06 | |||
---|---|---|---|---|---|
00:00> 01:00 | Dumnezeu sămânță | 00:00> 01:00 | Nemuritor | 23:55> 12:55 | Cradle of Filth |
21:50> 22:50 | Pădurea Carpaților | 21:50> 22:50 | Finntroll | 21:45> 22:45 | Marduk |
19:40> 20:40 | Primordial | 19:50> 20:40 | Belphegor | 19:35> 20:35 | Inmormantare sumbra |
17:40> 18:30 | Absu | 18:00> 18:50 | Hristos putrezind | 17:40> 18:30 | Korpiklaani |
16:00> 16:40 | Aura neagră | 16:10> 17:00 | Kampfar | 15:55> 16:40 | Ihsahn |
14:20> 15:00 | Týr | 14:20> 15:10 | Echilibru | 14:20> 15:00 |
Seth Nachtmystium |
12:50 pm> 13:30 | Ură | 12:50 pm> 13:30 | Koldbrann (ro) | 12:50 pm> 13:30 | Inchiziția |
11:40 a.m.> 12:10 p.m. | Stille Volk | 11:40 a.m.> 12:10 p.m. | secretul | 11:40 a.m.> 12:10 p.m. | Coroana Svart |
10:30 a.m.> 11:00 a.m. | Marii Batrani | 10:30 a.m.> 11:00 a.m. | Hell Militia (pl) | 10:30 a.m.> 11:00 a.m. | Lepros |
Vineri 21.06 | Sâmbătă 22/06 | Duminică 23/06 | |||
---|---|---|---|---|---|
01:05> 2:05 | Sătul de toate | 01:05> 2:05 | Religie rea | 1 a.m.> 2 a.m. | Atari Teenage Riot |
22:55> 23:55 | Anti-Steag | 22:55> 23:55 | NOFX | 22:50> 23:50 | Pedepseste-te |
20:45> 21:45 | Frontul agnostic | 20:45> 21:45 | Converge | 20:40> 21:40 | Păpușile de jucărie |
18:35> 19:35 | Teroare | 18:55> 19:45 | Descoperi | 18:35> 19:30 | Buzzcocks |
16:45> 17:35 | Deez Nuts (ro) | 17:05> 17:55 | Spânzurătoare | 16:45> 17:35 | Cockney respinge |
15:05> 15:55 | Abordare negativă | 15:15> 16:05 | Bury Your Dead (ro) | 15:05> 15:50 | Simțiți-vă |
13:35> 14:15 | Nenorocire | 13:35> 14:15 | Pierderile | 13:35> 14:15 | Balul înfuriat |
12:15 pm> 12:45 pm | Berri Txarrak | 12:15 pm> 12:45 pm | Retox | 12:15 pm> 12:45 pm | Treponem Pal |
11:05 a.m.> 11:35 a.m. | Vera cruz | 11:05 a.m.> 11:35 a.m. | Justin | 11:05 a.m.> 11:35 a.m. | Declinul! |
Vineri 21.06 | Sâmbătă 22/06 | Duminică 23/06 | |||
---|---|---|---|---|---|
00:00> 01:15 | Nevroză | 00:00> 01:00 | Cultul Lunii | 23:55> 1:55 a.m. | Lebede |
21:50> 22:50 | Dormi | 21:50> 22:50 | Manilla Road | 21:45> 22:45 | Danzig |
19:40> 20:40 | Piramida neagră | 19:50> 20:40 | Colt rosu | 19:35> 20:35 | Jos |
17:40> 18:30 | Purtător de paleti | 18:00> 18:50 | Karma to Burn | 17:40> 18:30 | Sabia |
16:00> 16:40 | Black Breath (de) | 16:10> 17:00 | Vrăjitorie | 15:55> 16:40 | Cerșetorii spirituali |
14:20> 15:00 | Cobra neagră | 14:20> 15:10 | Unchiul Acid și Deadbeats | 14:20> 15:00 | Cimitir |
12:50 pm> 13:30 |
Bison BC High on Fire |
12:50 pm> 13:30 | Procesiune | 12:50 pm> 13:30 | Karma mea adormită |
11:40 a.m.> 12:10 p.m. | Twin Eagle (ro) | 11:40 a.m.> 12:10 p.m. | Srutr | 11:40 a.m.> 12:10 p.m. | Luptători de camioane |
10:30 a.m.> 11:00 a.m. | 7 săptămâni | 10:30 a.m.> 11:00 a.m. | Privește bărbații care cad | 10:30 a.m.> 11:00 a.m. |
Eryn Non Dae aka END. |
Joi 20/06 | Vineri 21.06 | Sâmbătă 22/06 | Duminică 23/06 | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
17:10 | War Inside | ||||||
6 p.m. | Elipsuri3 | ||||||
18:50 | Voight Kampff | ||||||
19:35 | În imagine | ||||||
20:40 | Danforth | ||||||
21:35 | Karma Zero | ||||||
22:35 | Zori sălbatice | ||||||
23:35 | Dezastru pe podeaua de dans | ||||||
01:10 | Spideric | 01:10 | DJ Mike Rock (Rewind / Monster) | 01:10 | DJ Kurgan |
20, 21 și 22 iunie 2014.
Primele bilete limitate sunt puse în vânzare pe19 septembrie 2013, și se anunță începutul programării. Grupuri programate: 1349 , Annihilator , Behemoth , Brutality will Prevail (de) , Carcass , Conan , Crowbar , Dagoba , Death: DTA , Dordeduh , Downfall of Gaia , Downset. , Buldozer , Împărat , Echilibru , Primul sânge (ro) , Alimentat de foc , Gehenna , Hatebreed , Iced Earth , Implade Nazarene , In Solitude , Kataklysm , Last Resort (de) , Loudblast , Lowrider , Mad Sin , Mars Red Sky , MOD , Nightmare , Powerwolf , înțepător Stench , repulsia , Satiri lui Satan , Shining , SOLSTAFIR , Tagada Jones , teroare , Toxic Holocaust , Trivium , Trollfest , Tsjuder , ulcera (en) , Vreid / Windir Sognametal , Watain , weekend pentru Nachos , Anul Caprei și Zodiac . Alte 120 de grupuri vor fi anunțate.
Aerosmith , Black Sabbath , Deep Purple , Iron Maiden , Megadeth , Rob Zombie , Slayer și Status Quo sunt noile capete de afiș.
Sunt confirmate noi trupe: Azziard, Black Tusk (ro) , Brutal Truth , Carnal Lust , Doyle Airence, Extreme , Mercyless și Sabaton .
Lista participanților crește odată cu sosirea Împotriva mea! , Kvelertak , Lynch Mob (ro) , Nefarium , Ordinul lui Apollyon , Rotting Out (de) și Walking Papers (ro) .
Anulări / înlocuiri: Miss May I înlocuiește În timp ce ea doarme ; Powerman 5000 îl înlocuiește pe Lynch Mob (în) , Mos Generator înlocuiește Salvatorii (în) , Slapshot înlocuiește Rotting Out (of) și Stick to Your Guns cel de Defeater ; 7 secunde se înlocuiește cu protesta împotriva Hero , Defeater și Queensrÿche anula; Trivium și Slayer își schimbă ora de trecere, Dark Angel o înlocuiește pe Megadeth, care își anulează turneul din motive familiale, Downset. anulează și nu este încă înlocuit; Iced Earth (nicio înlocuire pentru moment), Mgła și Aluk Todolo anulează și Borgne și Blacklodge își iau locul.
Stare de functionare:
Etapa principală 01Vineri 20/06 | Sâmbătă 21/06 | Duminică 22/06 | |||
---|---|---|---|---|---|
12:05 am> 1:00 am | Sabaton | 22:55> 12:55 | Aerosmith | 23:10> 12:55 a.m. | Sabatul negru |
20:55> 22:55 | Fecioara de fier | 20:45> 21:50 | Soulfly | 20:50> 21:55 | Soundgarden |
18:45> 19:45 | Rob zombie | 18:45> 19:40 | Status-quo | 18:45> 19:55 |
Dark Angel Megadeth |
16:55> 17:45 |
Terapie? Queensrÿche |
16:55> 17:45 | Extrem | 16:45> 17:45 | Alter pod |
15:10> 15:55 |
Powerman 5000 Lynch Mob (ro) |
15:10> 15:55 | Walking Papers (ro) | 15:10> 15:55 | Seether |
13:35> 14:15 | Satana | 13:35> 14:15 | Skid Row | 13:35> 14:15 | Rangă |
12:15 pm> 12:45 pm | Crossfaith | 12:15 pm> 12:45 pm | Lez Zeppelin | 12:15 pm> 12:45 pm | Lofofora |
11:05 a.m.> 11:35 a.m. | Coșmar | 11:05 a.m.> 11:35 a.m. | Ucigași | 11:05 a.m.> 11:35 a.m. | Pastile de blues |
Vineri 20/06 | Sâmbătă 21/06 | Duminică 22/06 | |||
---|---|---|---|---|---|
01:05> 02:15 | Trivium | 01:00> 02:05 | Avenged Sevenfold | 1 a.m.> 2 a.m. | Set anulat, fără înlocuire Iced Earth |
23:05> 12:00 a.m. | Slayer | 21:55> 22:50 | Mov inchis | 22:00> 11:05 | Împărat |
19:50> 20:40 | Sepultura | 19:45> 20:40 | Hatebreed | 19:50> 20:45 | Behemoth |
17:50> 18:40 | Îngerul Morții | 17:50> 18:40 | Dagoba | 17:50> 18:40 | Anihilator |
16:00> 16:50 | MOD | 16:00> 16:50 | Am venit ca romani | 16:00> 16:50 | Angra |
14:20> 15:05 | Holocaust toxic | 14:20> 15:05 |
Buckcherry |
14:20> 15:05 | Puterea lupului |
12:50 pm> 13:30 | Alimentat de foc | 12:50 pm> 13:30 |
Domnișoara May I în timp ce doarme |
12:50 pm> 13:30 | În Solitudine |
11:40 a.m.> 12:10 p.m. | Doyle Airence | 11:40 a.m.> 12:10 p.m. | Despre soareci si barbati | 11:40 a.m.> 12:10 p.m. | Copil Scorpion |
10:30 a.m.> 11:00 a.m. | Angelus Apatrida | 10:30 a.m.> 11:00 a.m. | Darkite Dynamite | 10:30 a.m.> 11:00 a.m. | Anul Caprei |
Vineri 20/06 | Sâmbătă 21/06 | Duminică 22/06 | |||
---|---|---|---|---|---|
01:05> 2:05 | Carne septică | 01:05> 2:05 | Carcasă | 01:05> 2:05 | Opeth |
22:55> 23:55 | Moarte: DTA | 22:55> 23:55 | Nil | 22:55> 23:55 | paradis pierdut |
20:45> 21:45 | Kataklysm | 20:45> 21:45 | Adevăr brutal | 20:40> 21:35 | Solul |
18:45> 19:40 | Nocturnus AD | 18:45> 19:40 | Gorguts | 18:45> 19:40 | Crima Dahlia Neagră |
16:55> 17:45 | Salut de gloanțe | 16:55> 17:45 | Schirenc joacă Pungent Stench | 16:55> 17:45 | Dezlănțuit |
15:10> 15:55 | Loudblast | 15:10> 15:55 | Incantaţie | 15:10> 15:55 | Repulsie |
13:35> 14:15 | Blocuri | 13:35> 14:15 | Supurație | 13:35> 14:15 | Ulcerat (ro) |
12:15 pm> 12:45 pm | Kronos | 12:15 pm> 12:45 pm | Bărbătit | 12:15 pm> 12:45 pm | Obliterare (de) |
11:05 a.m.> 11:35 a.m. | Weekendul Nachos | 11:05 a.m.> 11:35 a.m. | Fără milă | 11:05 a.m.> 11:35 a.m. | Pofta trupească |
Vineri 20/06 | Sâmbătă 21/06 | Duminică 22/06 | |||
---|---|---|---|---|---|
00:00> 01:00 | Înrobit | 00:00> 01:00 | Gorgoroth | 00:00> 01:00 | 1349 |
21:50> 22:50 | Watain | 21:50> 22:50 | Eluveitie | 21:40> 22:50 | Vreid Sognametal |
19:45> 20:40 | Turisas | 19:45> 20:40 | Tsjuder | 19:45> 20:35 | Sólstafir |
17:50> 18:40 | Nazarineanul Țepenit | 17:50> 18:40 | Strălucitor | 17:50> 18:40 | Echilibru |
16:00> 16:50 | 666. Deströyer | 16:00> 16:50 | Skyclad | 16:00> 16:50 | Urfaust |
14:20> 15:05 | Gehenna | 14:20> 15:05 | Trollfest | 14:20> 15:05 | Dordeduh |
12:50 pm> 13:30 | Impietate (ro) | 12:50 pm> 13:30 |
One- cu ochi Mgła |
12:50 pm> 13:30 | Ruinele din Beverast (de) |
11:40 a.m.> 12:10 p.m. | Ruinele din Beverast | 11:40 a.m.> 12:10 p.m. | Templul lui Baal | 11:40 a.m.> 12:10 p.m. |
Blacklodge Aluk Todolo |
10:30 a.m.> 11:00 a.m. | Necroblood | 10:30 a.m.> 11:00 a.m. | Nefarium | 10:30 a.m.> 11:00 a.m. | Azziard |
Vineri 20/06 | Sâmbătă 21/06 | Duminică 22/06 | |||
---|---|---|---|---|---|
00:00> 01:00 | Vrăjitorul electric | 00:00> 01:00 | Phil Anselmo și ilegalii | 00:00> 01:00 | Unida |
21:50> 22:50 | Godflesh | 21:50> 22:50 | Magnet monstru | 21:50> 22:50 | Spirit Caravan (ro) |
19:45> 20:40 | Kylesa | 19:45> 20:40 | Ambreiaj | 19:45> 20:40 | Buldozer |
17:50> 18:40 | Kadavar | 17:50> 18:40 | Acid King | 17:50> 18:40 | Casa promisiunilor sparte |
16:00> 16:50 | Tunet regal | 16:10> 16:50 | Witch Mountain (ro) | 16:00> 16:50 | Black Tusk (ro) |
14:20> 15:05 | Căderea lui Gaia | 14:20> 15:05 |
SubRosa aka For Squirrels |
14:20> 15:05 | Lowrider |
12:50 pm> 13:30 | Caspică | 12:50 pm> 13:30 |
Mos Generator Saviors (ro) |
12:50 pm> 13:30 | Zodiac |
11:40 a.m.> 12:10 p.m. | Conan | 11:40 a.m.> 12:10 p.m. | Herder | 11:40 a.m.> 12:10 p.m. | Satirii lui Satana |
10:30 a.m.> 11:00 a.m. | Cerul Roșu Marte | 10:30 a.m.> 11:00 a.m. | Hark | 10:30 a.m.> 11:00 a.m. | Rezervor de apă |
Vineri 20/06 | Sâmbătă 21/06 | Duminică 22/06 | |||
---|---|---|---|---|---|
01:05> 2:05 | Kvelertak | 01:05> 2:05 | Millencolin | 01:05> 2:05 | Turbonegro |
22:55> 23:55 | Zidurile Ierihonului | 22:55> 23:55 | Impotriva mea! | 22:55> 23:55 | Bătându-l pe Molly |
20:45> 21:45 | Pro-Durere | 20:45> 21:45 | Comeback Kid | 20:45> 21:45 | Nepotrivite |
18:45> 19:40 | ??? Downset. |
18:45> 19:40 |
Protestați eroul 7 secunde |
18:45> 19:40 | Păcatul nebun |
16:55> 17:45 |
Slapshot Rotting Out (de) |
16:55> 17:45 | EXPLOZIE! (în) | 16:55> 17:45 | Last Resort (de) |
15:05> 15:55 |
Rămâi la înfrângătorul tău de arme |
15:10> 15:55 | Misconduct (de) | 15:10> 15:55 | Tagada Jones |
13:35> 14:15 | Urât (de) | 13:35> 14:15 | Capete arzătoare | 13:35> 14:15 | Oasele |
12:15 pm> 12:45 pm | Brutalitatea va prevala (de) | 12:15 pm> 12:45 pm | Ays | 12:15 pm> 12:45 pm | Zdrobire Caspars (de) |
11:05 a.m.> 11:35 a.m. | Primul sânge (în) | 11:05 a.m.> 11:35 a.m. | Stinky Bollocks | 11:05 a.m.> 11:35 a.m. | Cobra (ro) |
Joi 19/06 | Vineri 20/06 | Sâmbătă 21/06 | Duminică 22/06 | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
17:00> 17:40 | Fără jogging pentru azi | ||||||
17:50> 18:30 | Walnut Grove DC | ||||||
18:40> 19:25 | Și ce dacă! | ||||||
19:35> 20:20 | Antharès | ||||||
20:30> 21:20 | Șoapte mortale | ||||||
21:30> 22:20 | Colos | ||||||
22:30> 23:20 | Breakdust | ||||||
23:30> 12:20 a.m. | Arată timpul | ||||||
01:10> 03:50 | X-Gore | 01: 100> 03:50 | DJ Mike Rock | 01:00> 03:50 | Nuklear Rokin Krew |
La sfârșitul ediției din 2014, Ben Barbaud a anunțat că nu ar putea fi adusă nicio dată din cauza celor pentru bac 2015 care va avea loc în weekendul dedicat festivalului; este prevăzută o întârziere de o săptămână.
Datele sunt anunțate oficial pe site-ul Hellfest pe 16 septembrie 2014 : a zecea ediție va avea loc pe 19, 20 și 21 iunie 2015 dar nu este prevăzută nicio programare.
Sunt anunțați principalii cap de afiș, inclusiv mai multe grupuri care au participat deja la festival: Airbourne , Alice Cooper , Arch Enemy , Billy Idol , Biohazard , Body Count cu Ice-T , Children of Bodom , Dead Kennedys , Envy , Faith No More , Five Finger Death Punch , In Flames , Judas Priest , KoЯn , Limp Bizkit , Marilyn Manson , Meshuggah , Motörhead , Nightwish , NOFX , Rise Against , Scorpions , Slash , Slipknot , Venom și ZZ Top , sunt 128 de nume; mai sunt încă 30 de anunțate.
În timpul celui de-al doilea anunț, 26 de grupuri finalizează programul; printre ei, A Day to Remember , Epica , Mastodon , Onslaught și Superjoint Ritual (pentru a 5- a participare Phil Anselmo ).
Un al treilea anunț enumeră cele mai recente formații confirmate: Cavalera Conspiracy , Hawk Eye , L7 , Monarch! (ro) , Motionless in White și We Are Harlot (ro) , precum și data la care trece o zi va fi disponibilă.
Anulări / înlocuiri: Azi este ziua (în) , înlocuită de Sofy Major ; Hirax și The Atlas Moth (în) sunt înlocuite de Lost Society și Death Engine ; Rise Against este înlocuit la un moment dat de NOFX .
Stare de functionare:
Etapa principală 01Vineri 06/19 | Sâmbătă 20/06 | Duminică 21/06 | |||
---|---|---|---|---|---|
23:10> 00:40 | Judas Priest | 23:25> 00:55 | Scorpioni | 23:10> 00:25 | KoЯn |
20:45> 22:00 | Alice cooper | 20:40> 21:40 | ZZ Top | 20:45> 22:00 | Limp Bizkit |
18:35> 19:35 | Motörhead | 18:40> 19:40 | bară oblică | 18:35> 19:35 | Conspiratia Cavalera |
16:35> 17:35 | Billy Idol | 16:55> 17:45 | Airbourne | 16:45> 17:35 | O zi de neuitat |
15:05> 15:45 | Sfânt blindat | 15:05> 15:55 | Ace frehley | 15:05> 15:45 | Strigoii de la Hollywood |
13:35> 14:15 | The Quireboys | 13:35> 14:15 | Răspunsul | 13:35> 14:15 | Colt rosu |
12:15> 12:45 | Vulcan | 12:15> 12:45 | Butcher Babies | 12:15> 12:45 | Etică |
11:05> 11:35 | Băieți lipicioși | 11:05> 11:35 | Guida | 11:05> 11:35 | Ochi de șoim |
Vineri 06/19 | Sâmbătă 20/06 | Duminică 21/06 | |||
---|---|---|---|---|---|
00:45> 02:00 | Slipknot | 01:00> 02:05 | Marilyn Manson | 00:30> 01:45 | Nightwish |
22:05> 25:05 | Mielul lui Dumnezeu | 21:45> 23:00 | Fara credinta | 22:05> 23:05 | În flăcări |
19:40> 20:40 | Five Finger Death Punch | 19:45> 20:35 | Killing Joke | 19:40> 20:40 | Epica |
17:40> 18:30 | Anthrax Sodom | 17:40> 18:30 | L7 | 17:40> 18:30 | Asaltul nuclear |
15:50> 16:30 | Godsmack | 16:00> 16:40 | Bebelușii din curte | 15:50> 16:40 | Exod |
14:20> 15:00 | We Are Harlot (ro) | 14:20> 15:00 | Brigada fantomelor | 14:20> 15:00 | Liniște întunecată |
12:50> 13:30 | Siloză | 12:50> 13:30 | Nemișcat în alb | 12:50> 13:30 | The Haunted |
11:40> 12:10 | Fără întoarcere | 11:40> 12:10 | Haken | 11:40> 12:10 |
Hirax Lost Society |
10:30> 11:00 | Breakdust | 10:30> 11:00 | Zuul FX | 10:30> 11:00 | Iron Reagan (de) |
Vineri 06/19 | Sâmbătă 20/06 | Duminică 21/06 | |||
---|---|---|---|---|---|
23:45> 00:45 | Meshuggah | 23:35> 00:35 | Necrolog | 23:45> 00:45 | Dusman |
21:35> 22:35 | Copii de Bodom | 21:10> 23:55 | Fără piele | 21:35> 22:35 | La Porți |
19:30> 20:25 | Baie de sânge | 19:10> 20:00 | Sicrie | 19:30> 20:20 | cadavru canibal |
17:30> 18:20 | Fetus pe moarte | 17:25> 18:10 | Desultory (ro) | 17:30> 18:20 | Morgoth |
15:50> 16:30 | Vallenfyre | 15:50> 16:30 | Atac violent | 15:50> 16:30 | Coroana |
14:20> 15:00 | Forma Disperării | 14:20> 15:00 | Concasor (de) | 14:20> 15:00 | Faceți Obliviscaris |
12:50> 13:30 | Leng Tch'e (ro) | 12:50> 13:30 | Disfigurarea prostituatei (ro) | 12:50> 13:30 | CINA |
11:40> 12:10 | Bölzer | 11:40> 12:10 | Tortură cu cocoș și bal | 11:40> 12:10 | Tribulation (ro) |
10:30> 11:00 | Necrowretch | 10:30> 11:00 | Adânc în ură | 10:30> 11:00 | Hypno5e |
Vineri 06/19 | Sâmbătă 20/06 | Duminică 21/06 | |||
---|---|---|---|---|---|
00:50> 01:50 | Strălucitor | 00:40> 01:40 | Venin | 00:50> 01:50 | În Extremo |
22:40> 23:40 | Satyricon | 22:05> 23:00 | Mayhem | 22:40> 23:40 | Triptykon |
20:30> 21:30 | Cradle of Filth | 250: 05> 21:05 | Ensiferum | 20:30> 21:30 | Samael |
18:35> 19:25 | Arkona | 18:15> 19:05 | Finntroll | 18:35> 19:25 | Alestorm |
16:35> 17:25 | Melechesh | 16:35> 17:20 | Mütiilation | 16:35> 17:25 | Plăceri grave ( lapte de fiară ) |
15:05> 15:45 | Skyforger | 15:05> 15:45 | Meșteșug | 15:05> 15:45 | Khold |
13:35> 14:15 | Intronat | 13:35> 143150 | Infestul | 13:35> 14:15 | Carach Angren |
12:15> 12:45 | Lut | 12:15> 12:45 | Der Weg einer Freiheit | 12:15> 12:45 | Marii Batrani |
11:05> 11:35 | Vorkreist (ro) | 11:05> 11:35 | Doctor Livingstone | 11:05> 11:35 | Nidingr |
Vineri 06/19 | Sâmbătă 20/06 | Duminică 21/06 | |||
---|---|---|---|---|---|
23:45> 00:45 | Țesut | 23:35> 01:00 | Degetul de declanșare | 23:45> 00:45 | Ritual Superjoint |
21:35> 22:35 | Mastodont | 21:35> 00:35 | Goblin portocaliu | 21:35> 22:35 | Sfântul Vitus |
19:30> 20:25 | Invidie | 19:10> 20:00 | Brant Bjork | 19:30> 20:20 | Viața agoniei |
17:30> 18:20 | High on Fire | 17:25> 18:10 | Ahab | 17:30> 18:20 | Eyehategod |
15:50> 16:30 | Orhidee | 15:50> 16:30 | ASG (ro) | 15:50> 16:30 | Weedeater (ro) |
14:20> 15:00 | Luptători de camioane | 14:20> 15:00 | Regii răniți | 14:20> 15:00 | Cercuri rusești |
12:50> 13:30 | Samsara Blues Experiment (de) | 12:50> 13:30 | Monarh! (în) | 12:50> 13:30 | Atlas Moth (ro) Death Engine |
11:40> 12:10 | Midnight Ghost Train (ro) | 11:40> 12:10 | Bătrân (ro) | 11:40> 12:10 | Terra Tenebrosa |
10:30> 11:00 | Glowsun | 10:30> 11:00 | Machete | 10:30> 11:00 | Șarpele Vrăjitorului |
Vineri 06/19 | Sâmbătă 20/06 | Duminică 21/06 | |||
---|---|---|---|---|---|
00:50> 01:50 | Kennedy morti | 00:40> 01:40 | Biohazard | 00:50> 01:50 | NOFX |
22:40> 23:40 | Cock Sparrer | 22:05> 23:00 | Madball | 22:40> 23:40 | Rise Against NOFX |
20:30> 21:30 | Peter și eprubeta Bebelușii | 20:05> 21:05 | Numărul de corp ft Ice-T | 20:30> 21:30 | Exploatatul |
18:35> 19:25 | Trap Them (ro) | 18:45> 19:40 | Teroare | 18:15> 19:25 | Wampas |
16:35> 17:25 | Wolfbrigade (ro) | 16:35> 17:20 | Rise of the Northstar | 16:35> 17:25 | Menhirs coșuri |
15:05> 15:45 | Înfrângător | 15:05> 15:45 | Merauder (ro) | 15:05> 15:45 | Snot |
13:35> 14:15 | Limbi zvâcnitoare | 13:35> 14:15 | Vitamina X | 13:35> 14:15 | Off! |
12:15> 12:45 | Te disprețuiesc | 12:15> 12:45 | Dinți rupți | 12:15> 12:45 | Cod portocaliu |
11:05> 11:35 | Legea leului | 11:05> 11:35 | Providența | 11:05> 11:35 | Păsări în rând |
Joi 18.06 | Vineri 06/19 | Sâmbătă 20/06 | Duminică 21/06 | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
17:00> 17:40 | Iluminat | ||||||
18:00> 18:30 | Kause pentru Konflikt | ||||||
18:50> 19:25 | Mobutu | ||||||
19:45> 20:20 | Câini | ||||||
20:40> 21:20 | Malkavian | ||||||
21:40> 22:20 | Infarct | ||||||
22:40> 23:20 | Opiul oamenilor | ||||||
23:40> 00:20 | Preot de piele | ||||||
01:10> 03:50 | Șosete Matt | 01: 100> 03:50 | DJ Mike Rock | 01:00> 03:50 | DJ X-Gore |
Această ediție are loc pe 17, 18 și 19 iunie 2016. Primele pase trec în vânzare pe15 septembrie 2015, fără programare.
30 octombrie 2015, se anunță prima linie, cu, printre altele, Abbath , Black Sabbath , Converge , Dark Funeral , Deicide , Down , Foreigner , Ghost , Korn , Megadeth , Melvins , Napalm Death , The Offspring , Overkill , Rammstein , Refused , Sacred Reich , Sick of It All , Slayer , Testament , Twisted Sister ...
Anulări / înlocuiri: Winter , Kylesa și Marduk își anulează tururile respective . O cerere de anulare a pasajului Down este făcută de Bruno Retailleau , președintele regiunii Pays de la Loire, care este partener al festivalului în urma salutului nazist de către Phil Anselmo , la Dimebash ( Los Angeles ); Ben Barbaud, într-un interviu cu Ouest-France, răspunde că Down va fi menținut și că Hellfest va putea să se descurce fără 0,12% din bugetul festivalului. 10 martie 2016, Phil anunță că grupul își anulează vizita în Europa și este înlocuit de Fu Manchu , el însuși înlocuit de Puscifer . Windhand anulează din motive personale, înlocuit de Ramesses (ro) ; Death Alley înlocuiește Valkyrie (în) , motive personale; Steak Number Eight (in) îl înlocuiește pe Mantar care joacă în locul Salvatorilor (in) care anulează; Comutatorul Megadeth și Slayer ; ARRS este adăugat la gama după anularea turului Arhitecților . Tremonti neputând să cânte în intervalul orar planificat inițial, concertul său are loc la vale la sfârșitul zilei.
Stare de functionare:
Etapa principală 01Vineri 17.06 | Sâmbătă 18.06 | Duminică 19/06 | |||
---|---|---|---|---|---|
23:10> 00:40 | Rammstein | 23:00> 00:15 |
Twisted Sister Final show francez |
23:10> 00:40 |
Sabatul Negru Sfârșitul |
20:45> 22:00 | Volbeat | 20:35> 21:40 | Within Temptation | 20:45> 22:00 | Megadeth |
18:35> 19:35 | Glonț pentru iubita mea | 18:35> 19:25 | Joe satriani | 18:35> 19:35 | Slayer |
16:45> 17:35 | Antrax | 16:45> 17:35 | Străin | 16:45> 17:35 | Gojira |
15:05> 15:45 | Halestorm | 15:05> 15:55 | Sixx: AM | 15:05> 15:45 | Nimeni nu este nevinovat |
13:35> 14:15 | Shinedown | 13:35> 14:15 | Glenn hughes | 13:35> 14:15 | Vintage Trouble |
12:15> 12:45 | Tremonti | 12:15> 12:45 | Tărâm | 12:15> 12:45 | Deseuri municipale |
11:05> 11:35 | Delain | 11:05> 11:35 |
Steak Number Eight (ro) Mantar |
11:05> 11:35 | RavenEye (ro) |
Vineri 17.06 | Sâmbătă 18.06 | Duminică 19/06 | |||
---|---|---|---|---|---|
00:45> 02:00 | Puii | 01:00> 02:00 | KoЯn | 00:45> 02:00 | Diamant regele |
22:05> 23:05 | Dropkick Murphys | 21:55> 22:55 | Adu-mi orizontul | 22:05> 23:05 | Fantomă |
19:40> 20:40 | Hatebreed | 19:30> 20:30 | Deranjat | 19:40> 20:40 | Amon Amarth |
17:40> 18:30 | Turbonegro | 17:40> 18:30 | Sătul de toate | 17:40> 18:30 | Gardian orb |
15:50> 16:30 | Isterie în masă | 15:50> 16:40 | Aflarea Amity | 15:50> 16:40 | Tarja |
14:20> 15:00 | Balul înfuriat | 14:20> 15:00 | Atreyu | 14:20> 15:00 | Dragonforce |
12:50> 13:30 | Păsărică din Nashville | 12:50> 13:30 | August arde rosu | 12:50> 13:30 | Tărâm pustiu |
11:40> 12:10 | Audrey Horne | 11:40> 12:10 | Bury Tomorrow | 11:40> 12:10 | Nigthmare |
10:30> 11:00 | Altarul | 10:30> 11:00 | Arta ta este crimă | 10:30> 11:00 | Arthemis (ro) |
Vineri 17.06 | Sâmbătă 18.06 | Duminică 19/06 | |||
---|---|---|---|---|---|
23:45> 00:45 | Voi | 23:15> 00:15 | Napalm Death | 23:40> 00:40 | paradis pierdut |
21:35> 22:35 | Exagerat | 21:20> 22:10 | Terorist | 21:30> 22:30 | Marele Mag |
19:30> 20:25 | Sacru Reich | 19:30> 20:20 | Asfix | 19:30> 20:25 | Katatonia |
17:40> 18:30 | Vader | 17:40> 18:30 | AD înmormântat | 17:40> 18:30 | Insomnium |
15:50> 16:40 | Havok | 15:50> 16:40 | Sângerare nasală agorafobă | 15:50> 16:40 | Cizmă |
14:20> 15:00 | Sadic | 14:20> 15:00 | Decapitarea bovinelor | 14:20> 15:00 | Craniul |
12:50> 13:30 | Resturi scheletice (de) | 12:50> 13:30 | Entrails (of) | 12:50> 13:30 | Fallujah |
11:40> 12:10 | Șurub de praf (de) | 11:40> 12:10 | Înecat (de) | 11:40> 12:10 | Agresor |
10:30> 11:00 | Vrăjitoare | 10:30> 11:00 | Profețiile strigoiului | 10:30> 11:00 | Elemente corozive |
Vineri 17.06 | Sâmbătă 18.06 | Duminică 19/06 | |||
---|---|---|---|---|---|
00:50> 01:50 | Abbath | 01:00> 02:00 | Inmormantare sumbra | 00:45> 01:45 | Deicid |
22:40> 23:40 | Aura neagră | 22:15> 23:10 | Primordial | 22:40> 23:40 | Înrobit |
20:30> 21:30 | Korpiklaani | 20:25> 21:15 | Moonsorrow | 20:30> 21:25 | Empyrium |
18:35> 19:25 | Inchiziția | 18:35> 19:25 | Archgoat | 18:35> 19:25 | Taake |
16:45> 17:35 | Kampfar | 16:45> 17:35 | Apocalipsa Fleshgod | 16:45> 17:35 | Mgła |
15:05> 15:45 | Behexen | 15:05> 15:45 | Heidevolk | 15:05> 15:45 | Viziunea sumbre |
13:35> 14:15 | Solefald | 13:35> 14:15 | Cetatea întunecată | 13:35> 14:15 | Skálmöld |
12:15> 12:45 | Cruachan | 12:15> 12:45 | Myrkur | 12:15> 12:45 | Stille Volk |
11:05> 11:35 | Moonreich | 11:05> 11:35 | Otargos | 11:05> 11:35 | Hegemon |
Vineri 17.06 | Sâmbătă 18.06 | Duminică 19/06 | |||
---|---|---|---|---|---|
01:00> 02:00 | Tremonti | ||||
23:45> 00:45 | Sunn O))) | 23:15> 00:15 |
Fu Manchu Down |
23:40> 00:40 | Puscifer |
21:35> 22:35 | Magmă | 21:20> 22:10 | Hermano | 21:30> 22:30 | Dependența lui Jane |
19:30> 20:25 | Melvins | 19:30> 20:20 | Șarpe de capră | 19:30> 20:25 | Fiii rivali |
17:40> 18:30 | Pământ | 17:40> 18:30 | Cu cei morți | 17:40> 18:30 | Kadavar |
15:50> 16:40 | Jambinai | 15:50> 16:40 | Torta | 15:50> 16:40 | Neobișnuit |
14:20> 15:00 |
Ramesses (ro) Windhand |
14:20> 15:00 |
Mantar Saviours (en) |
14:20> 15:00 | King Dude (de) |
12:50> 13:30 | Wo Fat | 12:50> 13:30 | Crobot (ro) | 12:50> 13:30 |
Death Alley Valkyrie (ro) |
11:40> 12:10 | Iisus cu pietre | 11:40> 12:10 | Scaunul spânzurătorului | 11:40> 12:10 | Privire lecuroasă |
10:30> 11:00 | Monolord | 10:30> 11:00 | Feedback-ul Lumberjack | 10:30> 11:00 | Păsări de piatră |
Vineri 17.06 | Sâmbătă 18.06 | Duminică 19/06 | |||
---|---|---|---|---|---|
00:50> 01:50 | Kvelertak | 01:00> 02:00 | Gutterdämmerung | 00:45> 01:45 | Refuzat |
22:40> 23:40 | Converge | 22:15> 23:10 | Ludwig von 88 | 22:35> 23:35 | Cerul va arde |
20:30> 21:30 |
Arhitecții ARRS |
20:25> 21:15 | Religie rea | 20:30> 21:25 | Zidurile Ierihonului |
18:35> 19:25 | Killswitch Engage | 18:35> 19:25 | Păpușile de jucărie | 18:35> 19:25 | Caliban |
16:35> 17:25 | Viziunea tulburării | 16:45> 17:35 | UK Subs | 16:45> 17:35 | Ratos din Porão |
15:05> 15:45 | Victime (ro) | 15:05> 15:55 | Descărcare | 15:05> 15:45 | Turnichet |
13:35> 14:15 | All Pigs Must Die (ro) | 13:35> 14:15 | Conflict | 13:35> 14:15 | Power Trip |
12:15> 12:45 | Harm's Way (ro) | 12:15> 12:45 | Majestățile murdare | 12:15> 12:45 | Înapoi |
11:05> 11:35 | Lași | 11:05> 11:35 | Dirzy Fonzy | 11:05> 11:35 | Alea Jacta East |
Joi 16/06 | Vineri 17.06 | Sâmbătă 18.06 | Duminică 19/06 | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
17:10> 17:40 | Viktims | Deezer | Deschide Hell'Stage | Deezer | Deschide Hell'Stage | Deezer | Deschide Hell'Stage |
18:00> 18:30 | Eșec radical | 16:35> 17:05 | LANDMVRKS | 16:35> 17:05 | Cronici | 16:35> 17:05 | Baie de sânge |
18:50> 19:25 | Blobfish killer | 17:20> 17:50 | Motor Mamut | 17:20> 17:50 | Lacertilia | 17:20> 17:50 | Tyler conduce |
19:45> 20:20 | Kakothanasy | 17:20> 17:50 | Soare trezitor | 17:20> 17:50 | Ray Brower | 17:20> 17:50 | Bazin cu rechini |
20:40> 21:20 | Zile furioase | ||||||
21:40> 22:20 | Supertanker | ||||||
22:40> 23:20 | Spânzurătoarea Goodamn | ||||||
23:40> 00:20 | Dans Laury Dans | ||||||
01:10> 03:50 | Twisted Sisters (DJ) | 01: 100> 03:50 | DJ Mike Rock (DJ) | 01:00> 03:50 | Pam Lee (DJ) |
Această ediție a avut loc pe 16, 17 și 18 iunie.
Prima participare anunțată oficial, 14 noiembrie 2016, este cel al lui Aerosmith , pentru turneul de adio Aero-Vederci Baby! . Blue Öyster Cult și Pretty Maids au încorporat, de asemenea, Hellfest în turneele lor 2016/2017. Mai puțin oficial, Francis Zégut , transmis de Presse-Océan , adaugă Linkin Park și Prophets of Rage la proiect.
29 noiembrie 2016linia este oficial anunțată: Aerosmith , Agnostic Front , Airbourne , Alcest , Alestorm , Alter Bridge , Animals as Leaders , Apocalyptica , Arkhon Infaustus , Autopsy , Avatar , Baroness , Behemoth , Belphegor , Betraying the Martyrs , Beyond Creation , Blood Ceremony , Blue Öyster Cult , Bongripper , Booze & Glory (ro) , The Bouncing Souls , Bright Curse, Candiria (ro) , Carcariass , Frank Carter & The Rattlesnakes (ro) , Chelsea Grin , Clutch , Comeback Kid , Coroner , Corvus Corax , Crippled Black Phoenix (en) , Cryptopsy , Crypt Sermon (de) , The Damned , The Dead Daisies (en) , Deafheaven , Deathcode Society, Decapitated , The Decline!, Deep Purple , Deez Nuts (de) , Déluge , DevilDriver , The Devil Wears Prada , Devin Townsend Project , The Dillinger Escape Plan , Dødheimsgard , DRI , Electric Wizard , Emperor , Emptiness, Equilibrium , Ereb Altor , Evergrey , Every Time I Die , Exhumed , Five Finger Death Punch , Ghost Bath (de) , Ghoul (en ) , Harm Sone, Hate Etern , Hawkwind , Helmet , Hirax , Igorrr , Ill Niño , In Flames , Inglorious , Insanity Alert, Integrity , Jorn , Komintern Sect , Kreator , Krisiun , Leftöver Crack , Linkin Park , Los Disidentes del Sucio Motel, Marduk , Mars Red Sky , Metal Church , Ministry , Monarque , Monkey3 , Monolithe , Monster Magnet , Mortuary , Motionless in White , Myrath , Nails , The New Roses (de) , Jared James Nichols (en) , Noothgrush (de) , Northlane , Nostromo , No Backing Back (de) , Obituary , Of Mice & Men , Opeth , Pain of Salvation , Pentagram , Perturbator , Phil Campbell and the Bastard Sons , Powerwolf , Pretty Maids , Primitive Man (de) , Primus , Prong , Prophets of Rage , Queensrÿche , Les Măturele de coșuri de menhir , Rancid , Ray Brower, Colț roșu , Vezi cum cad , Rob Zombie , Sabaton , Sanctuary , Saxon , Scour, Seven Sisters of Sleep, SHVPES (in) , Sick of Stupidity, Sidilarsen , Scepticism , Skindred , Slayer , Slo Burn , Slydigs , Soilwork , Steel Panther , SubRosa , Suicid al Tendencies , Tagada Jones , Texturi , The True Black Dawn, Trapped Under Ice (en) , Trap Them (de) , Trust , Turisas , Týr , Ufomammut , Ugly Kid Joe , Ultra Vomit , Valkyrja (en) , Verbal Razors, Verdun , Caravana de epocă (ro) , Vodun, Vortex of End, WAKRAT (ro) , Wardruna , WASP , În timp ce ea doarme , Chelsea Wolfe , Wormed (ro) , Zeke .
11 ianuarie 2017, producția anunță venirea A Day to Remember , ca „ultimul grup care a închis programul Hellfest 2017” .
Programarea este prezentată pe 7 martie 2017, când biletele de zi se pun în vânzare.
Anulări / înlocuiri: WAKRAT (în) înlocuit de Black Star Riders și Hate Eternal de FireSpawn ; Jørn este înlocuit de The Treatment (ro) și Seven Sisters of Sleep de Okkultokrati ; WASP este înlocuit de Dee Snider .
Ordinea de rulare și timpul de tranzit sunt publicate de Rock Hard France:
Etapa principală 01Vineri 16.06 | Sâmbătă 17.06 | Duminică 18.06 | |||
---|---|---|---|---|---|
23:25> 00:55 | Rob zombie | 23:25> 00:55 | Aerosmith | 23:25> 00:55 | Linkin Park |
20:45> 22:15 | Mov inchis | 21:05> 22:15 | Airbourne | 20:45> 22:15 | Profeții furiei |
18:35> 19:35 | Minister | 18:55> 19:55 | Încredere | 18:45> 19:45 | Alter pod |
16:45> 17:35 | Proiectul Devin Townsend | 16:55> 17:55 | Oțel Panther | 16:45> 17:45 | O zi de neuitat |
15:05> 15:55 | Avatar | 15:05> 15:55 | Copil urât joe | 15:05> 15:45 |
Black Star Riders WAKRAT (ro) |
13:35> 14:15 | Animalele ca conducători | 13:35> 14:15 | Phil Campbell and the Bastards Sons | 13:35> 14:15 | Nemișcat în alb |
12:15> 12:45 | Trădând martirii | 12:15> 12:45 | The Dead Daisies (ro) | 12:15> 12:45 | The Devil Wears Prada |
11:05> 11:35 | Sidilarsen | 11:05> 11:35 | The New Roses (de) | 11:05> 11:35 | Northlane |
Vineri 16.06 | Sâmbătă 17.06 | Duminică 18.06 | |||
---|---|---|---|---|---|
01:00> 02:05 | În flăcări | 01:00> 02:05 | Kreator | 01:00> 02:05 | Slayer |
22:20> 23:20 | Sabaton | 22:20> 23:20 | Apocalyptica | 22:20> 23:20 | Five Finger Death Punch |
19:40> 20:40 | Behemoth | 20:00> 21:00 | saxon | 19:50> 20:40 | Despre soareci si barbati |
17:40> 18:30 | Puterea lupului | 18:00> 18:50 |
Dee Snider W. ASP |
17:50> 18:40 | DevilDriver |
16:00> 16:40 | Queensryche | 16:00> 16:50 | Servitoare drăguțe | 16:00> 16:40 | Ill Niño |
14:20> 15:00 | Evergrey | 14:20> 15:00 |
Tratamentul (ro) Jørn |
14:20> 15:00 | Skindred |
12:50> 13:30 | Texturi | 12:50> 13:30 | Ultra Vomit | 12:50> 13:30 | Prong |
11:40> 12:10 | Myrath | 11:40> 12:10 | Slydigs | 11:40> 12:10 | SHVPES (ro) |
10:30> 11:00 | Lipsit de glorie | 10:30> 11:00 | Jared James Nichols (ro) | 10:30> 11:00 | Ray Brower |
Vineri 16.06 | Sâmbătă 17.06 | Duminică 18.06 | |||
---|---|---|---|---|---|
00:00> 01:00 | Autopsie | 00:00> 01:00 | Opeth | 00:00> 01:00 | Procuror |
21:50> 22:50 | Necrolog | 21:50> 22:50 | Solul | 21:50> 22:50 | Biserica metalică |
19:40> 20:40 | Criptopsie | 19:40> 20:40 | Durerea mântuirii | 19:40> 20:40 | Unghii |
17:40> 18:30 |
Firespawn Hate Eternal |
17:40> 18:30 | Decapitat | 17:40> 18:30 | Sanctuar |
16:00> 16:40 | Krisiun | 16:00> 16:40 | Chelsea rânjește | 16:00> 16:40 | Hirax |
14:20> 15:00 | Exhumat | 14:20> 15:00 | Dincolo de creație | 14:20> 15:00 | Nostromo |
12:50> 13:30 | Wormed (ro) | 12:50> 13:30 | Predica criptelor | 12:50> 13:30 | Ghoul (ro) |
11:40> 12:10 | Bolnav de prostie | 11:40> 12:10 | Carcariass | 11:40> 12:10 | Goliciunea |
10:30> 11:00 | Maruntaie putridă | 10:30> 11:00 | Vortex of End | 10:30> 11:00 | Morgă |
Vineri 16.06 | Sâmbătă 17.06 | Duminică 18.06 | |||
---|---|---|---|---|---|
01:05> 02:05 | Alestorm | 01:05> 02:05 | Alcest | 01:05> 02:05 | Disruptor |
22:55> 23:55 | Marduk | 22:55> 23:55 | Wardruna | 22:55> 23:55 | Împărat |
20:45> 21:45 | Belphegor | 20:45> 21:45 | Surd-cer | 20:45> 21:45 | Cutreiera |
18:35> 19:35 | Corvus Corax | 18:35> 19:35 | Turisas | 18:35> 19:35 | Echilibru |
16:45> 17:35 | Týr | 16:45> 17:35 | Scepticism | 16:45> 17:35 | Arkhon Infaustus |
15:05> 15:55 | Dødheimsgard | 15:05> 15:55 | Ereb Altor | 15:05> 15:55 | Baie fantomă |
13:35> 14:15 | Valkyrja (ro) | 13:35> 14:15 | Omul Primitiv | 13:35> 14:15 | Privește bărbații care cad |
12:15> 12:45 | True Black Dawn | 12:15> 12:45 | Monarh | 12:15> 12:45 | Welicoruss |
11:05> 11:35 | Societatea Deathcode | 11:05> 11:35 | Monolit | 11:05> 11:35 | Potop |
Vineri 16.06 | Sâmbătă 17.06 | Duminică 18.06 | |||
---|---|---|---|---|---|
00:00> 01:00 | Magnet monstru | 00:00> 01:00 | Slo Burn | 00:00> 01:00 | Hawkwind |
21:50> 22:50 | Vrăjitorul electric | 21:50> 22:50 | Primus | 21:50> 22:50 | Ambreiaj |
19:40> 20:40 | Baroneasă | 19:40> 20:40 | Chelsea lup | 19:40> 20:40 | Blue Öyster Cult |
17:40> 18:30 | Colt rosu | 17:40> 18:30 | Cerul Roșu Marte | 17:40> 18:30 | Pentagramă |
16:00> 16:40 | Cască | 16:00> 16:40 | Ceremonia sângelui | 16:00> 16:40 | Ufomammut |
14:20> 15:00 | SubRosa | 14:20> 15:00 | Bongripper | 14:20> 15:00 | Stricat Phoenix Negru |
12:50> 13:30 | Noothgrush | 12:50> 13:30 | Maimuța 3 | 12:50> 13:30 | Caravana de epocă |
11:40> 12:10 |
Okkultokrati Șapte surori ale somnului |
11:40> 12:10 | Igorrr | 11:40> 12:10 | Vodun |
10:30> 11:00 | Verdun | 10:30> 11:00 | Motelul Los Disitentes del Sucio | 10:30> 11:00 | Blestem luminos |
Vineri 16.06 | Sâmbătă 17.06 | Duminică 18.06 | |||
---|---|---|---|---|---|
01:05> 02:05 | Condamnații | 01:05> 02:05 | Tendințe sinucigașe | 01:05> 02:05 | Planul de evadare Dillinger |
22:55> 23:55 | Rânced | 22:55> 23:55 | Frontul agnostic | 22:55> 23:55 | De fiecare dată când mor |
20:45> 21:45 | Măturătoarele de coșuri | 20:45> 21:45 | Comeback Kid | 20:45> 21:45 | Integritate |
18:35> 19:35 | Tagada Jones | 18:35> 19:35 | DRI | 18:35> 19:35 | Prins sub gheață |
16:45> 17:35 | Suflete Bouncil | 16:45> 17:35 | Frank Carter și The Rattlesnakes (ro) | 16:45> 17:35 | Candiria |
15:05> 15: 555 | Sectia Comintern | 15:05> 15:55 | Zeke | 15:05> 15:55 | Deez Nuts |
13:35> 14:15 | Leftöver Crack | 13:35> 14:15 | Fara intoarcere | 13:35> 14:15 | Capcă-i |
12:15> 12:45 | Booze & Glory | 12:15> 12:45 | Alertă de nebunie | 12:15> 12:45 | În timp ce ea doarme |
11:05> 11:35 | Declinul! | 11:05> 11:35 | Aparate de ras verbale | 11:05> 11:35 | Rău făcut |
Joi 15/06 | Vineri 16.06 | Sâmbătă 17.06 | Duminică 18.06 | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
17:10> 17:40 | Sângera | ||||||
18:00> 18:30 | Gât tăiat | ||||||
18:50> 19:25 | Manivele | ||||||
19:45> 20:20 | Mașină de frezat Tina Turner | ||||||
20:40> 21:20 | Ticăloși de fier | ||||||
21:40> 22:20 | Mantra | ||||||
22:40> 23:20 | Născut pentru a arde | ||||||
23:40> 00:20 | Gerard Baste | ||||||
01:10> 03:50 | DJ McFly | 01:10> 03:50 | DJ Mike Rock | 01:00> 03:50 | DJ Psychoterror |
Această ediție a avut loc de la 22 până la 24 iunie 2018.
Line-up este dezvăluit treptat:
Programul complet al celei de-a 13- a ediții este anunțat pe13 decembriela 1 p.m. , cu: 1000 de moduri , 7 secunde , teroare , un cerc perfect , acceptă , Akercocke , Alice în lanțuri , Amenra , Amorphis , Arkona , Cere Alexandria , La Porți , Deasupra , Avenged Sevenfold , Bebelușii din curte , Bad Religion , Baroness , Batushka , Benighted , Black Bomb A , Black Rainbows , Bloodshot Dawn , Body Count , Bongzilla , Bronx , Bukowski , Bullet for My Valentine , Bunkum , Burning Heads , Cainan Dawn , Carnivore AD , Carpenter Brut , Children Of Bodom , The Chris Cronologie Slade , Church of Misery , Converge , Corrosion of Conformity , Crisix , Cro-Mags , Crowbar , Darkenhöld , Dead Cross , Deftones , Demilich (en) , Demolition Hammer , Dimmu Borgir , Dopethrone , Drakwald , Dälek , Electric Mary , Ensiferum , Enslaved , Eskimo Callboy , Europa , Exhorder , Exodus , Exumer , Eyehategod , Fange , Hraneste Rhino , Ia Shot , Gluecifer , The Good, Bad și Zugly , Pleasures grave (en) , cei mari vechi , Hantaoma , Hard -Ons , Hatebreed , Heilung , The Hellacopters , Hexecutor , Ho99o9 (ro) , Hollywood Vampires , Iced Earth , In This Moment , Incendiary , Iron Maiden , Jessica93 , Joan Jett and The Blackhearts , Jonathan Davis , Judas Priest , Kataklysm , Killswitch Engage , Knocked Loose (en) , Les Sheriff , Limp Bizkit , The Lords of Altamont , The Lurking Fear , Madball , Malemort , Malkavian , Marilyn Manson , Megadeth , Memoriam , Meshuggah , Misanthrope , Misþyrming (en) , Modern Life Is War (en) , Monolord (nl) , Mysticum (ro) , Månegarm , Nebula , nevroză , Nightwish , Nil , Nordjevel , Orange Goblin , Oranssi Pazuzu , Orden Ogan , origine , Parkway Drive , Pensées Nocturne , Grandstand plebeu , Pleymo , Pogo Car Crash control , Powerflo (en) , Primal Fear , Psykup , The Raven Age (ro) , Rise Against , Rise of the Northstar , Rose Tattoo , Rotten Sound , Saor , Satyricon , Savage Messiah , Schammasch , Septicflesh , Seven Hate , Shinedown , Fiii lui Apollo , Fiii lui Otis , Spermbirds ( en) , Steven Wilson , Stone Sour , Str ay from the Path , Suffocation , Sólstafir , Tesseract , The Texas Chainsaw Dust Lovers , Therion , Toseland , Tremonti (ro) , Turbonegro , Turnstile , Uncommonmenfrommars , The Walking Dead Orchestra , Warning , Watain , Young and in the Way , Zeal & Ardor .
Anulări / înlocuiri: mai multe schimbări în ordinea de apariție a anumitor grupuri și inversări de timp între mainstages, duminica, sunt anunțate de organizatori, precum și înlocuirile Electric Mary de Mos Generator, 7 Seconds de Svinkels, Young and in the Way de Tombs and Origin de Voight Kampff.
Ordinea de funcționare :
Etapa principală 01Vineri 22/06 | Sâmbătă 23/06 | Duminică 24/06 | |||
---|---|---|---|---|---|
00:55> 02:05 | Nightwish | ||||
23:25> 00:55 | Judas Priest | 23:25> 00:55 | Avenged Sevenfold | 21:30> 23:30 | Fecioara de fier |
20:45> 22:15 | Vampiri de la Hollywood | 21:05> 22:15 | Deftones | 19:20> 20:20 | Megadeth |
18:35> 19:35 | Europa | 18:55> 19:55 | Glonț pentru iubita mea | 17:30> 18:20 | Accept |
16:45> 17:35 | Joan Jett și The Blackhearts | 16:55> 17:55 | Jonathan Davis | 15:50> 16:35 | Pamânt înghetat |
15:05> 15:55 | Tatuaj cu trandafiri | 15:05> 15:55 | Tremonti (grup) (fr) | 14:20> 15:00 | In acest moment |
13:35> 14:15 | Cronologia lui Chris Slade | 13:35> 14:15 | L7 | 12:50> 13:30 | Frica primitiva |
12:15> 12:45 | Toseland | 12:15> 12:45 | Mesia sălbatic | 11:40> 12:10 | Orden Ogan |
11:05> 11:35 |
Mos Generator Electric Mary |
11:05> 11:35 | Mașină de rasă | 10:30> 11:30 | The Raven Age (ro) |
Vineri 22/06 | Sâmbătă 23/06 | Duminică 24/06 | |||
---|---|---|---|---|---|
01:00> 02:05 | Un cerc perfect | 01:00> 02:05 | parcare | 23:50> 00:50 | Marilyn Manson |
22:20> 23:20 | Stone Sour | 22:20> 23:20 | Limp Bizkit | 20:25> 21:25 | Alice în lanțuri |
19:40> 20:40 | Steven Wilson | 20:00> 21:00 | Numărul de corpuri | 18:25> 19:15 | Dusman |
17:40> 18:30 | Meshuggah | 18:00> 18:50 | Pleymo | 16:40> 17:25 | Killswitch Engage |
16:00> 16:40 | Converge | 16:00> 16:50 | Powerflo (ro) | 15:05> 15:45 | Întrebându-l pe Alexandria |
14:20> 15:00 | Fiii lui Apollo | 14:20> 15:00 | Rise of the Northstar | 13:35> 14:15 | Shinedown |
12:50> 13:30 | Tesseract | 12:50> 13:30 | Eschimos Callboy | 12:15> 12:45 | Răsturnați de pe cărare |
11:40> 12:10 | Bukowski | 11:40> 12:10 | Black Bomb A | 11:05> 11:35 | Hrănește rinocerul |
10:30> 11:00 | Malemort | 10:30> 11:00 | Redemption Winner Voice of Hell |
Vineri 22/06 | Sâmbătă 23/06 | Duminică 24/06 | |||
---|---|---|---|---|---|
00:00> 01:00 | Napalm Death | 00:00> 01:00 | Nil | 00:00> 01:00 | Exod |
21:50> 22:50 | Sufocare | 21:50> 22:50 | Copii de Bodom | 21:30> 22:30 | La Porți |
19:40> 20:40 | Carnivor AD | 19:40> 20:40 | Kataklysm | 19:20> 20:20 | Amorf |
17:40> 18:30 | Ciocan de demolare | 17:40> 18:30 | Memoriam | 17:35> 18:20 | Exhorder |
16:00> 16:40 |
Voight Kampff Origin |
16:00> 16:40 | Akercocke | 15:50> 16:35 | Frica Lurking |
14:20> 15:00 | Bărbătit | 14:20> 15:00 | Psykup | 14:20> 15:00 | Exumează |
12:50> 13:30 | Misanthope | 12:50> 13:30 | Demilich (ro) | 12:50> 13:30 | Sunet putred |
11:40> 12:10 | Orchestra Dead Walking | 11:40> 12:10 | Dawn Bloodshot | 11:40> 12:10 | Crisix |
10:30> 11:00 | Drakwald | 10:30> 11:00 | Hexecutor | 10:30> 11:00 | Malkavian |
Vineri 22/06 | Sâmbătă 23/06 | Duminică 24/06 | |||
---|---|---|---|---|---|
01:05> 02:05 | Therion | 01:05> 02:05 | Dimmu Borgir | 01:05> 02:05 | Carpenter Brut |
22:55> 23:55 | Satyricon | 22:55> 23:55 | Watain | 22:35> 23:35 | Ensiferum |
20:45> 21:45 | Sólstafir | 20:45> 21:45 | Înrobit | 20:25> 21:25 | Carne septică |
18:35> 19:35 | Mysticum (ro) | 18:35> 19:35 | Arkona | 18:25> 19:15 | Batushka |
16:45> 17:35 | Saor | 16:45> 17:35 | Heilung | 16:40> 17:30 | Månegarm |
15:05> 15:55 | Nordjevel | 15:05> 15:55 | Oranssi Pazuzu | 15:05> 15:45 | Morminte |
13:35> 14:15 | Schammasch | 13:35> 14:15 | Misþyrming (ro) | 13:35> 14:15 | Marii Batrani |
12:15> 12:45 | Darkenhöld | 12:15> 12:45 | Hantaoma | 12:15> 12:45 | De mai sus |
11:05> 11:35 | Cainan Dawn | 11:05> 11:35 | Gânduri nocturne | 11:05> 11:35 | Tribuna Plebeiană |
Vineri 22/06 | Sâmbătă 23/06 | Duminică 24/06 | |||
---|---|---|---|---|---|
00:00> 01:00 | Coroziunea conformității | 00:00> 01:00 | Nevroză | 00:00> 01:00 | Amenra |
21:50> 22:50 | Eyehategod | 21:50> 22:50 | Crucea moartă | 21:30> 22:30 | Kadavar |
19:40> 20:40 | Biserica Mizeriei | 19:40> 20:40 | Goblin portocaliu | 19:20> 20:20 | Baroneasă |
17:40> 18:30 | Rangă | 17:40> 18:30 | dälek | 17:35> 18:20 | Zeal & Ardor |
16:00> 16:40 | Bongzilla | 16:00> 16:40 | Ho99o9 (ro) | 15:50> 16:35 | Nebuloasă |
14:20> 15:00 | Ceresc | 14:20> 15:00 | 1000 de moduri | 14:20> 15:00 | Grave Pleasures (ro) |
12:50> 13:30 | Dopetronă | 12:50> 13:30 | Jessica93 | 12:50> 13:30 | Avertizare |
11:40> 12:10 | Fiii lui Otis | 11:40> 12:10 | Monolord (nl) | 11:40> 12:10 | Lucifer |
10:30> 11:00 | Noroi | 10:30> 11:00 | Curcubeu negru | 10:30> 11:00 | Iubitorii de praf din lanțul din Texas |
Vineri 22/06 | Sâmbătă 23/06 | Duminică 24/06 | |||
---|---|---|---|---|---|
01:05> 02:05 | A te ridica impotriva | 01:05> 02:05 | Hatebreed | 01:05> 02:05 | Turbonegro |
22:55> 23:55 | Religie rea | 22:55> 23:55 | Cro-Mags | 22:35> 23:35 | Hellacopters |
20:45> 21:45 |
Svinkels 7 secunde |
20:45> 21:45 | Madball | 20:25> 21:25 | Gluecifer |
18:35> 19:35 | Mai puțin frecvente | 18:35> 19:35 | Teroare | 18:25> 19:15 | Bebelușii din curte |
16:45> 17:35 | Capete arzătoare | 16:45> 17:35 | Viața modernă este război (ro) | 16:40> 17:30 | $ Heriff |
15:05> 15: 555 | Seven Hate | 15:05> 15:55 | Turnichet | 15:05> 15:45 | Bronxul |
13:35> 14:15 | Greu | 13:35> 14:15 | Knocked Loose | 13:35> 14:15 | Domnii din Altamont |
12:15> 12:45 | Spermbirds (ro) | 12:15> 12:45 | Obțineți împușcătura | 12:15> 12:45 | Bine, Rău și Zugly |
11:05> 11:35 | Bunkum | 11:05> 11:35 | Incendiar | 11:05> 11:35 | Controlul accidentului auto Pogo |
Joi 21/06 | Vineri 22/06 | Sâmbătă 23/06 | Duminică 24/06 | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
17:10> 17:40 | Rachetă | ||||||
17:50> 18:20 | Toxxic TV | ||||||
18:40> 19:15 | Tineret tromatizat | ||||||
19:25> 20:10 | Full Throttle Baby | ||||||
20:20> 21:10 | Gravitatie | ||||||
21:20> 22:10 | Cușcă de vanilie | ||||||
22:20> 23:20 | Rodeo-ul măcelarului | ||||||
23:30> 00:20 | Fără șefi, sistematizare și chestii | ||||||
01:10> 03:50 | DJ de stil sălbatic | 01:10> 03:50 | DJ Mike Rock | 01:00> 03:50 | Hank ripper |
Această ediție a avut loc de la 21 până la 23 iunie 2019.
Line-up este prezentat:
Armament străin , toți cei Vrăjitoarele , Anthrax , Aorlhac , Arabrot , Arhitecti , Archspire , Banane Metalik , Batmobile , Beartooth , Blackberry de fum , Blackrain , Bliss de carne , Bloodbath , Brutus , Böhse Onkelz , Liliecii cancer , Cannibal Corpse , Carach Angren , Carcass , Pădurea Carpaților , Peșteră , Cemican , Clutch , Combichrist , Conan (ro) , Cradle of Filth , Cult Leader , Cult of Luna , Dagoba , Dark Tranquility , Fiice , DDent , Deadland Ritual , Death Angel , Def Leppard , Deicide , Demons & Wizards , Descendents , Devourment , Diamond Head , Dool , Dream Theater , Dropkick Murphys , Eagles of Death Metal , Eisbrecher , Embryonic Cells , Emma Ruth Rundle , Emperor , Angajat pentru a servi , Enter Shikari , Envy , Fallen Lillies , FM (ro) , Fu Manchu , Gloryhammer , Godsmack , Gojira , aur , Graveyard , Hank Von Hell , Hellhammer , Hygral , Immolation , Impaled Nazarene , Nebunie Alert , Jo Prepelita , Khaos-Dei , King Diamond , sărut , Klone , Koritni , Kvelertak , miel de Doamne , L ast Temptation , Le Bal des Enragés , Les Wampas , Like a Storm , Lofofora , Lucifer's Child , Lynyrd Skynyrd , Mad Sin , Mantar , Mass Hysteria , Me First And The Gimme Gimmes , Messa (de) , Moonspell , Morning Again , Municipal Waste , My Sleeping Karma , Nasty (de) , nr de distracție la All , nimeni nu este Innocent , Nova Twins , Pestilence , Philip H. Anselmo & ilegali , Psycroptic , Pedepseste - te , Radio Moscova , refuzat , revocare , Richie Kotzen , Sabaton , Sham69 , Skáld , Skindred , Slash Featuring Miles Kennedy and The Conspirators, Slayer , Sonata Arctica , Stinky , Stone Temple Pilots , Sum 41 , Sumac (en) , Tesla , Testament , The Adicts , Amsterdam Red Light District , The Creepshow , The Dwarves , Fever 333 , The Interrupters , The End End , The Necromancers , The Obsessed , The Ocean , The Rumjacks , The Sisters of Mercy , Tool , Tormentor , Trivium , Trollfest , Uada , Ultra Vomit , Uncle Acid and the Deadbeats , Valley Of The Sun , Venom Inc. , Vltimas , Vomitory , Whitechapel , Whitesnake , Wiegedood , Within Temptation , Will Haven , Wolfheart , yob , ZZ Top
Anulări / înlocuiri: Manowar este înlocuit de Sabaton , Myrkur (Folkesange) a fost înlocuit de violoncelistul Jo Quail .
Ordinea de funcționare :
Etapa principală 01Vineri 21.06 | Sâmbătă 22/06 | Duminică 23/06 | |||
---|---|---|---|---|---|
00:35> 02:05 | Instrument | ||||
23:10> 00:40 |
Sabaton manowar |
23:00> 01:00 | Sărut | 21:50> 22:55 |
Slash cu Myles Kennedy și conspiratorii |
20:45> 21:55 | Dropkick Murphys | 20:35> 21:50 | Def leppard | 19:40> 20:40 | Lynyrd skynyrd |
18:35> 19:35 | Teatrul de vis | 18:25> 19:25 | Șarpe alb | 17:50> 18:40 | Pilotii Templului de Piatră |
16:45> 17:35 | Demoni și vrăjitori | 16:45> 17:30 | Deadland Ritual (ro) | 16:00> 16:50 | Ambreiaj |
15:05> 15:55 | Godsmack | 15:05> 15:50 | Eisbrecher | 14:20> 15:00 | Blackberry Smoke |
13:35> 14:15 | Sonata Arctica | 13:35> 14:15 | Richie kotzen | 12:50> 13:30 | Esti aici |
12:15> 12:45 | Gloryhammer | 12:15> 12:45 | FM (ro) | 11:40> 12:10 | Nova Twins (ro) |
11:05> 11:35 | Ultima ispită | 11:05> 11:35 | Koritni | 10:30> 11:30 | Alien Weaponry (ro) |
Vineri 21.06 | Sâmbătă 22/06 | Duminică 23/06 | |||
---|---|---|---|---|---|
00:45> 02:05 | Gojira | 01:05> 02:05 | Arhitecți | 23:00> 00:30 | Slayer |
22:00> 23:05 | Isterie în masă | 21:50> 22:55 | ZZ Top | 20:45> 21:45 | Mielul lui Dumnezeu |
19:40> 20:40 | Ultra Vomit | 19:30> 20:30 | Within Temptation | 18:45> 19:35 | Antrax |
17:40> 18:30 | Dagoba | 17:35> 18:20 | Eagles of Death Metal | 16:55> 17:45 | Voi |
16:00> 16:40 | Nimeni nu este nevinovat | 15:55> 16:40 | Böhse Onkelz | 15:05> 15:55 | Trivium |
14:20> 15:00 | Lofofora | 14:20> 15:00 | Febra 333 (in) | 13:35> 14:15 | Îngerul Morții |
12:50> 13:30 | Ploaie neagra | 12:50> 13:30 | Whitechapel | 12:15> 12:45 | Deseuri municipale |
11:40> 12:10 | Klone | 11:40> 12:10 | Skindred | 11:05> 11:35 | Alertă de nebunie |
10:30> 11:00 | Lillii căzuți | 10:30> 11:00 | Ca o furtună |
Vineri 21.06 | Sâmbătă 22/06 | Duminică 23/06 | |||
---|---|---|---|---|---|
00:00> 01:00 | Carcasă | 00:00> 01:00 | Baie de sânge | 00:00> 01:00 | Deicid |
21:50> 22:50 | Posedat | 21:50> 22:50 | Liniște întunecată | 21:50> 22:50 | cadavru canibal |
19:40> 20:40 | Kvelertak | 19:40> 20:40 | Lumanare | 19:40> 20:40 | Vltimas |
17:40> 18:30 | Pesta | 17:40> 18:30 | Vraja lunii | 17:40> 18:30 | Imolarea |
16:00> 16:40 | Power Trip (ro) | 16:00> 16:40 | Archspire | 16:00> 16:40 | Vomitor |
14:20> 15:00 | Fiice | 14:20> 15:00 | Allegaeon (ro) | 14:20> 15:00 | Devorarea |
12:50> 13:30 | Cult Leader (ro) | 12:50> 13:30 | Trepalium | 12:50> 13:30 | Revocare |
11:40> 12:10 | Sublim descompunere cadavrică | 11:40> 12:10 | Cypecore (ro) | 11:40> 12:10 | Psicroptic |
10:30> 11:00 | Freitot | 10:30> 11:00 | Zori de boală | 10:30> 11:00 | Celulele embrionare |
Vineri 21.06 | Sâmbătă 22/06 | Duminică 23/06 | |||
---|---|---|---|---|---|
01:05> 02:05 | Diamant regele | 01:05> 02:05 | Surorile Milostivirii | 01:05> 02:05 | Chinuitor |
22:55> 23:55 | Hellhammer Triumph of Death | 22:55> 23:55 | Cradle of Filth | 22:55> 23:55 | Pădurea Carpaților |
20:45> 21:45 | Venom Inc. | 20:45> 21:45 |
Jo Quail Myrkur (Folkesange) |
20:45> 21:45 | Împărat |
18:35> 19:35 | Nazarineanul Țepenit | 18:35> 19:35 | Combichrist | 18:35> 19:35 | Scald |
16:45> 17:35 | Cap de diamant | 16:45> 17:35 | Carach Angren | 16:45> 17:35 | Wiegedood |
15:05> 15:55 | Trollfest | 15:05> 15:55 | Pedepseste-te | 15:05> 15:55 | Copilul lui Lucifer |
13:35> 14:15 | ADUA | 13:35> 14:15 | Dool | 13:35> 14:15 | Cemican |
12:15> 12:45 | Aorlhac | 12:15> 12:45 | Inimă de lup | 12:15> 12:45 | Bliss of Flesh |
11:05> 11:35 | Khaos-Dei | 11:05> 11:35 | Shaarghot | 11:05> 11:35 | Hyrgal |
Vineri 21.06 | Sâmbătă 22/06 | Duminică 23/06 | |||
---|---|---|---|---|---|
00:00> 01:00 | Fu Manchu | 00:00> 01:00 | Cultul Lunii | 00:00> 01:00 | Obsesia |
21:50> 22:50 | Unchiul Acid și Deadbeats | 21:50> 22:50 | Invidie | 21:50> 22:50 | Tinerii Zei |
19:40> 20:40 | Cimitir | 19:40> 20:40 | Oceanul | 19:40> 20:40 | Philip H. Anselmo & The Illegals |
17:40> 18:30 | All Them Witches (ro) | 17:40> 18:30 | Cave In (ro) | 17:40> 18:30 | Acid King |
16:00> 16:40 | Karma mea adormită | 16:00> 16:40 | Sumac | 116: 00> 16:40 | Årabrot (ro) |
14:20> 15:00 | Conan (grup ) | 14:20> 15:00 | Mantar | 14:20> 15:00 | YOB |
12:50> 13:30 | Radio Moscova | 12:50> 13:30 | Will Haven | 12:50> 13:30 | Messa (de la) |
11:40> 12:10 | Valea Soarelui | 11:40> 12:10 | Diavol | 11:40> 12:10 | Aur |
10:30> 11:00 | Necromancerii | 10:30> 11:00 | Coilguns | 10:30> 11:00 | Dinte |
Vineri 21.06 | Sâmbătă 22/06 | Duminică 23/06 | |||
---|---|---|---|---|---|
01:05> 02:05 | Suma 41 | 01:05> 02:05 | Mingea înfuriată | 01:05> 02:05 | Intră în Shikari |
22:55> 23:55 | Descendenți | 22:55> 23:55 | Adictii | 22:55> 23:55 | Refuzat |
20:45> 21:45 | Hank Von Helvete | 20:45> 21:45 | Wampas | 20:45> 21:45 | Dinte de urs |
18:35> 19:35 | Eu întâi și Gimme Gimmes | 18:35> 19:35 | Sham 69 | 18:35> 19:35 | Neplăcut |
16:45> 17:35 | Interruptorii | 16:45> 17:35 | Păcatul nebun | 16:45> 17:35 | Liliecii cu cancer |
15:05> 15: 555 | Fără distracție | 15:05> 15:55 | Sfârșitul viu | 15:05> 15:55 | Dimineața din nou |
13:35> 14:15 | Piticii | 13:35> 14:15 | Batmobile | 13:35> 14:15 | Angajat să slujească |
12:15> 12:45 | Rumjacks-urile | 12:15> 12:45 | Creepshow | 12:15> 12:45 | Brutus |
11:05> 11:35 | Imputit | 11:05> 11:35 | Banana Metalik | 11:05> 11:35 | Cartierul Roșu din Amsterdam |
Joi 20, Knotfest (en) , un festival itinerant creat de Slipknot , are prima ediție în Franța pe Mainstage 01 : Knotfest întâlnește Hellfest 2019 .
Sunt prezente zece grupuri: Slipknot , Rob Zombie , Sabaton , Amon Amarth , Papa Roach , Powerwolf , Behemoth , Ministry , Sick of It All și Amaranthe .
Cea de-a cincisprezecea ediție, care urma să aibă loc între 19 și 19 21 iunie 2020, este amânată pentru 2021 din cauza Covid-19 și apoi pentru 2022 .
Line-up a fost să constea din Abbath , Agnostic Front , Airbourne , ALCEST , Alestorm , Alter Podul , Anti-Flag , ASG , La porțile , august Burns Red , Babymetal , baroneasa , Battle Beast , Black Mountain , Corp Count feat. Ice-T , Borknagar , sfincter brutal , Crystal Lake (în) , Danko Jones , Dead Daisies , Deadly Meres , Death DTA , Deep Purple , Deftones , Delain , Devin Townsend , Dog Eat Dog , Doro , Down , Fetus pe moarte , Ego Kill Talent , Einherjer , Bătrân , Vrăjitor electric , Ensiferum , Înmormântat , Invidie , Excitator , Credință nu mai mult , Foc de la zei , Flotsam și Jetsam , Frank Carter și The Rattlesnakes , Salt de broască , Gaahls Wyrd , Ghostemane , Mormânt , Guerilla Poubelle , Hangman's Scaun , Heaven Shall Burn , High On Fire , Incubus , Caneluri infecțioase , În alte clime , Inter Arma , Jinjer , John Garcia , Joyous Wolf , Judas Priest , Kampfar , Karras , Killing Joke , Kontrust , KoЯn , L7 , Lacuna Coil , Leprous , Life Of Agony , Lion's Law , Lionheart , Loudblast , Lysistrata , Mastodon , Maximum Hormone , Mayhem , Eu și acel om , Meshuggah , Mephorash , Michael Schenker , Misery Index , Mono , Moscow Death Brigade , Necrowretch , Necrolog , Om , Opeth , Pelican , Periferie , Perturbator , Powerflo , Primordial , Smegma rectală , Watch Men Fall , Reverend Horton Heat , Rival Sons , Rotting Christ , Rotting Out , Running Wild , Sacred Reich , Sepultura , Seth , Slapshot , Social Distortion , Soen , Steel Panther , Suicidal Tendences , System of a Jos , Taake , Tempt , Crima Dahlia Neagră , Întunericul , Marii Bătrâni , Hu , Inspectorul Cluzo , Descendenții , Cărțile cu imagini , Păpușile de jucărie , Wildhearts , Arta ta este ucisă , Dezlănțuită , Volbeat , Zidurile Ierihon , Wardruna , Watain , În timp ce doarme , Vrăjitorie , Wolfpack , Xentrix , Tineretul de azi .
Doar treisprezece dintre grupurile programate pentru 2020 s-au retras pentru 2021: Alter Bridge , Babymetal , Black Dahlia Murder , Body Count , August Burns Red , Incubus , Infectious Grooves , Joyous Wolf , Mastodon , Meshuggah , Periphery , Thy Art Is Murder and Unleashed ) ; înlocuitorii lor au fost, printre altele, Dropkick Murphys , Northlane și Puscifer .
Ordinea de funcționare , dezvăluită pe23 iulie 2020 (timpul dat ca indicație), ar trebui să fie după cum urmează:
Etapa principală 01Vineri 18.06 | Sâmbătă 19.06 | Duminică 20/06 | |||
---|---|---|---|---|---|
23:10> 00:40 | Deftones | 23:00> 01:00 | Fara credinta | 21:50> 22:55 | System of a Down |
20:45> 21:55 | Dropkick Murphys | 20:35> 21:50 | Puscifer | 19:40> 20:40 | KoЯn |
18:35> 19:35 | Opeth | 18:25> 19:25 | Fiii rivali | 17:50> 18:40 | Hormonul maxim |
16:45> 17:35 | Lepros | 16:45> 17:30 | Cerul va arde | 16:00> 16:50 | Jinjer |
15:05> 15:55 | Soen | 15:05> 15:50 | Northlane | 14:20> 15: s00 | Lacuna Coil |
13:35> 14:15 | Ego Kill Talent | 13:35> 14:15 | Crystal Lake (ro) | 12:50> 13:30 | Kontrust |
12:15> 12:45 | Salt de broască | 12:15> 12:45 | Foc de la Duhul | 11:40> 12:10 | Mere mortale |
11:05> 11:35 | n / A | 11:05> 11:35 | n / A | 10:30> 11:30 | n / A |
Vineri 18.06 | Sâmbătă 19.06 | Duminică 20/06 | |||
---|---|---|---|---|---|
00:45> 02:05 | Volbeat | 01:05> 02:05 | Mov inchis | 23:00> 00:30 | Judas Priest |
22:00> 23:05 | Puii | 21:50> 22:55 | Airbourne | 20:45> 21:45 | Fugind salbatic |
19:40> 20:40 | Frank Carter și șerpii cu clopoței | 19:30> 20:30 | Oțel Panther | 18:45> 19:35 | Jos |
17:40> 18:30 | Ghostemane | 17:35> 18:20 | Alestorm | 16:55> 17:45 | Michael Schenker |
16:00> 16:40 | Distilatorii | 15:55> 16:40 | Întunericul | 15:05> 15:55 | Doro |
14:20> 15:00 | Inspectorul Cluzo | 14:20> 15:00 | L7 | 13:35> 14:15 | Delain |
12:50> 13:30 | Danko Jones | 12:50> 13:30 | Margaretele moarte | 12:15> 12:45 | Vraja |
11:40> 12:10 | The Wildhearts | 11:40> 12:10 | Imperiul Galactic | 11:05> 11:35 | Bestia de luptă |
10:30> 11:00 | Laura Cox Band | 10:30> 11:00 | n / A | 10:30> 11:00 | Tenta |
Vineri 18.06 | Sâmbătă 19.06 | Duminică 20/06 | |||
---|---|---|---|---|---|
00:00> 01:00 | Necrolog | 00:00> 01:00 | Sepultura | 00:00> 01:00 | Devin Townsend |
21:50> 22:50 | La Porți | 21:50> 22:50 | Sacru Reich | 21:50> 22:50 | Fetus pe moarte |
19:40> 20:40 | Moarte tuturor | 19:40> 20:40 | Flotsam și Jetsam | 19:40> 20:40 | Indicele Misery |
17:40> 18:30 | AD înmormântat | 17:40> 18:30 | Loudblast | 17:40> 18:30 | Ingerat |
16:00> 16:40 | Serios | 16:00> 16:40 | Excita | 16:00> 16:40 | Discarnat |
14:20> 15:00 | Cadavru | 14:20> 15:00 | Xentrix | 14:20> 15:00 | Exocrin |
12:50> 13:30 | Necrowretch | 12:50> 13:30 | Smegma rectală | 12:50> 13:30 | n / A |
11:40> 12:10 | Voice of Hell Springboard |
11:40> 12:10 | Sfincter brutal | 11:40> 12:10 | n / A |
10:30> 11:00 | n / A | 10:30> 11:00 | Karas | 10:30> 11:00 | n / A |
Vineri 21.06 | Sâmbătă 22/06 | Duminică 23/06 | |||
---|---|---|---|---|---|
01:05> 02:05 | Mayhem | 01:05> 02:05 | Wardruna | 01:05> 02:05 | Watain |
22:55> 23:55 | Abbath | 22:55> 23:55 | Hu | 22:55> 23:55 | Alcest |
20:45> 21:45 | Hristos putrezind | 20:45> 21:45 | Ensiferum | 20:45> 21:45 | Belzebubs |
18:35> 19:35 | Primordial | 18:35> 19:35 | Taake | 18:35> 19:35 | Borknagar |
16:45> 17:35 | Marii Batrani | 16:45> 17:35 | Kampfar | 16:45> 17:35 | Gaahl Wyrd |
15:05> 15:55 | Seth | 15:05> 15:55 | Einherjer | 15:05> 15:55 | Privește bărbații care cad |
13:35> 14:15 | Mephorash | 13:35> 14:15 | Helheim | 13:35> 14:15 | Numenorean |
12:15> 12:45 | Numen | 12:15> 12:45 | Aktarium | 12:15> 12:45 | Penitență de vis |
11:05> 11:35 | Voice of Hell Springboard |
11:05> 11:35 | Artús | 11:05> 11:35 | Eliberare |
Vineri 18.06 | Sâmbătă 19.06 | Duminică 20/06 | |||
---|---|---|---|---|---|
00:00> 01:00 | Vrăjitorul electric | 00:00> 01:00 | invidie | 00:00> 01:00 | Killing Joke |
21:50> 22:50 | Baroneasă | 21:50> 22:50 | Mono & Jo Quail Quartet | 21:50> 22:50 | Disruptor |
19:40> 20:40 | Om | 19:40> 20:40 | John Garcia și Trupa de Aur | 19:40> 20:40 | Viața agoniei |
17:40> 18:30 | Vrăjitorie | 17:40> 18:30 | High on Fire | 17:40> 18:30 | 3 dinți |
16:00> 16:40 | Muntele negru | 16:00> 16:40 | Pelican | 116: 00> 16:40 | Scaunul spânzurătorului |
14:20> 15:00 | Mai mare | 14:20> 15:00 | Eu și acel om | 14:20> 15:00 | Templul Twin |
12:50> 13:30 | ASG (ro) | 12:50> 13:30 | Cărțile cu imagini | 12:50> 13:30 | Inter Arma |
11:40> 12:10 | Frunză verde | 11:40> 12:10 | Duel | 11:40> 12:10 | Lisistrata |
10:30> 11:00 | Abrahma | 10:30> 11:00 | Punct neutru | 10:30> 11:00 | Viziunea extatică |
Vineri 18.06 | Sâmbătă 19.06 | Duminică 20/06 | |||
---|---|---|---|---|---|
01:05> 02:05 | Tendințe sinucigașe | 01:05> 02:05 | Distorsiune socială | 01:05> 02:05 | Zidurile Ierihonului |
22:55> 23:55 | Powerflo | 22:55> 23:55 | Păpușile de jucărie | 22:55> 23:55 | În timp ce ea doarme |
20:45> 21:45 | Tinerețea de azi | 20:45> 21:45 | Frontul agnostic | 20:45> 21:45 | Deez Nuts |
18:35> 19:35 | Câine mănâncă câine | 18:35> 19:35 | Cuviosul Horton Heat | 18:35> 19:35 | Piesa lui Iisus |
16:45> 17:35 | Slapshot | 16:45> 17:35 | Anti-Steag | 16:45> 17:35 | Brigada morții Mocow |
15:05> 15: 555 | Cro-Mags | 15:05> 15:55 | Frustrare | 15:05> 15:55 | Putrezind |
13:35> 14:15 | Putere mai mare | 13:35> 14:15 | Coș de gunoi de gherilă | 13:35> 14:15 | Landmvrks |
12:15> 12:45 | În alte clime | 12:15> 12:45 | Legea leului | 12:15> 12:45 | Haită de lupi |
11:05> 11:35 | n / A | 11:05> 11:35 | Gradul 2 | 11:05> 11:35 | n / A |
vineri 12 iunie 2020seara, France 3 transmite, doar pe France 3 Pays de la Loire , spectacolul Ultra Vomit înregistrat la Hellfest 2019 .
joi 18 iunie 2020seara, trei grupuri din Nantes ( Stinky , Ultra Vomit și Regarde Les Hommes Tomber ) susțin un concert fără audiență, în zona VIP a site-ului Hellfest, transmis în direct la televiziune și pe internet.
De vineri 19 iunie 2020, în parteneriat cu ARTE Concert , Hellfest Productions organizează Hellfest From Home oferind 45 de concerte înregistrate în edițiile anterioare, difuzate pe internet, de la prânz, de vineri până duminică:
A cincisprezecea ediție, programată inițial pentru 2020, amânată pentru 2021, este amânată din nou până în 2022.
Evoluția Covid-19 aduce Roselyne Bachelot , ministrul culturii,18 februarie 2020, pentru a limita numărul festivalurilor de vară la 5.000 de persoane așezate și distanțate; Ben Barbaud anunță din nou amânarea celei de-a 15- a ediții cu 17, 18 și19 iunie 2022.