Crescător
  Hector Goetinck   05.03.1887

Calificare

Grupa 7

Grupa 7 reunește trei echipe europene: Belgia , Irlanda și Olanda . Fiecare echipă a jucat o dată împotriva celorlalte două echipe. Echipele clasate pe primul loc și pe locul doi în grupă s-au calificat. Olanda a buzunar primul bilet de calificare pentru finala Cupei Mondiale din 1934, fiind câștigătorul grupei 7. În spate, Belgia și Irlanda au terminat la egalitate. Aceste două națiuni au fost apoi separate de media golului, care este raportul dintre numărul de goluri marcate și numărul de goluri primite. Conform acestui calcul, Belgia obține un coeficient de 6/8 = 0,75. Irlanda obține un coeficient mai mic: 6/9 = 0,67. Belgia se clasează astfel pe locul doi în grupă și însoțește Olanda în faza finală în Italia.

Clasament
Rang Echipă Pct J G NU P Bp Bc Diff Rezultate (▼ dom., ► ext.)
1 Olanda 4 2 2 0 0 9 4 +5 Olanda 5-2
2 Belgia 1 2 0 1 1 6 8 -2 Belgia 2-4
3 Statul liber irlandez 1 2 0 1 1 6 9 -3 Statul liber irlandez 4-4

Belgia înainte de Irlanda datorită golaverajului mai bun.

Foaie de potrivire
25 februarie 1934 Statul liber irlandez 4 - 4 Belgia Parcul Dalymount , Dublin
Moore Gol marcat după 27 de minute27 - lea , Gol marcat după 48 de minute48 - lea , Gol marcat după 59 de minute59 - lea , Gol marcat după 75 de minute75 - lea Capelle Gol marcat după 13 minute13 th
S. Van den Eynde Gol marcat după 25 de minute25 th
F. Van den Eynde Gol marcat după 47 de minute47 - lea , Gol marcat după 62 de minute62 - lea

Belgia este eliminată cu un scor final.

27 mai 1934 Germania Steagul Germaniei (1933-1935) .svg 5 - 2 Belgia Stadionul Giovanni Berta ( Florența )
16:30 Istoria întâlnirilor
Kobierski Gol marcat după 25 de minute25 e
Siffling Gol marcat după 49 de minute49 e
Conen Gol marcat după 66 de minute66 e , Gol marcat după 70 de minute70 e , Gol marcat după 87 de minute87 e
( 1-2 ) Voorhoof Gol marcat după 29 de minute29 - lea , Gol marcat după 43 de minute43 rd Spectatori: 8.000 de
arbitri: Francesco Mattea