1 Competiții oficiale naționale și internaționale.
2 meciuri oficiale (amicale validate de FIFA incluse).

Otto Siffling este un fotbalist internațional german, născut pe3 august 1912la Mannheim și a murit pe20 octombrie 1939.

Biografie

În calitate de atacant german și internațional , a fost selectat de 31 de ori ( 1934 - 1938 ) pentru 17 goluri. Primul său meci internațional a fost jucat în FIFA World Cup 1934 în Italia , împotriva Belgia , unde a marcat primul său gol în 49 - lea  minut pentru a câștiga 5 goluri la 2 germani. A jucat toate meciurile lumii din 1934 (Belgia, Suedia , Cehoslovacia și Austria ). Germania a terminat 3 - lea Mondial.

Apoi a participat la Olimpiada din 1936 de la Berlin , jucând doar un meci din cele două, împotriva Norvegiei în sferturile de finală, care s-a încheiat cu o înfrângere cu scorul de 2 goluri la 0.

În cele din urmă, a participat la Cupa Mondială de fotbal din 1938 din Franța . Deja în calificări , a marcat de două ori împotriva Suediei (a 2 -a și a 57- a ). Germania , în etapa finală este eliminat în 1 st  rundă de Elveția . Nu a jucat niciun minut de joc.

Ultimul său meci oficial cu Germania a fost disputat 24 aprilie 1938Împotriva portughezi , a marcat , de asemenea , ultimul său gol în 75 - lea  minut (1-1 scor final).

A jucat pentru clubul său natal SV Waldhof Mannheim .

20 octombrie 1939, a murit de pleurezie , adică de o inflamație acută sau cronică a pleurei .

Este înmormântat în cimitirul Käfertal din Mannheim .