Rubin Kazan 1 - 0 CSKA Moscova
Jumătate de timp 1 - 0 0
Jucători majori
Arbitraj Stanislav Soukhina

2010 rus Supercupa este a opta ediție a Supercupei rus . Acest meci de fotbal are loc pe7 martie 2010la stadionul Luzhniki din Moscova , Rusia .

Înfruntă echipa lui Rubin Kazan , campion rus în 2009, cu cea a CSKA Moscova , câștigătoare a Cupei Rusiei 2008-2009 .

Regulile meciului sunt după cum urmează: durata meciului este de 90 de minute împărțite în două reprize de 45 de minute; în cazul unei extrageri la sfârșitul acestui timp regulament, două ore suplimentare jumătăți de durată de un sfert de oră fiecare sunt jucate , urmat de o penalizare trage-out în cazul în care persista lega la finalul meciului. după extensia. Trei înlocuiri sunt autorizate pentru fiecare echipă.

În prima repriză, echipa kazahă a preluat conducerea lui Aleksandr Boukharov în minutul 35 al jocului. Scorul nu s-a schimbat în a doua perioadă, iar Rubinul a câștigat astfel prima Supercupă pe scorul final al unui gol la zero.

Foaie de meciuri

7 martie 2010 Rubin Kazan 1 - 0 CSKA Moscova Stadionul Luzhniki , Moscova
14:00 ( UTC + 3 )
Bukharov Gol marcat după 35 de minute35 - lea ( 0 - 0 ) Spectatori: 17.000 de arbitri