2011 - 2018 Ungaria 026 0(3)
1 Competiții oficiale naționale și internaționale.
2 meciuri oficiale (amicale validate de FIFA incluse).
Ultima actualizare: 26 iulie 2019

Zoltán Stieber este un fotbalist internațional maghiar , născut pe16 octombrie 1988în Sárvár din Ungaria . El evoluează ca mijlocaș atacant .

Biografie

Echipa Ungaria

El sărbătorește prima selecție pe 2 septembrie 2011pentru a 5- a  zi de calificare la Euro 2012 împotriva Suediei (victorie 2 goluri la 0).

13 iunie 2015Oferă victoria Ungariei marcând împotriva Finlandei (0-1) în a 6- a  zi de calificare la Euro 2016 .

Terminând pe locul 3 în grupa lor în spatele Irlandei de Nord și României , Ungaria învinge Norvegia în play-off și obține biletul pentru Euro 2016. Aceasta reprezintă pentru această țară primul Euro din 1972 și primul turneu important de după Cupă. 1986.

Zoltan Stieber este inclus în lista celor 23 pentru Euro, care este contestată în Franța . 14 iunie 2016Ungaria începe primul lor meci împotriva Austriei . Spre surprinderea maghiarilor arată mai realiste și periculoase, iar în jocul final Stieber , care a revenit cateva minute mai devreme a marcat golul de break 87 - lea  minut. Scorul final (2-0).