1 Competiții oficiale naționale și internaționale.

Xu Xin , născut pe19 aprilie 1994în Shenyang , China , este un fotbalist chinez care joacă ca mijlocaș la Guangzhou Evergrande .

Biografie

În 2013, Xu Xin și-a început cariera profesională în Spania cu clubul de capital Atlético de Madrid . A jucat cu echipa C până în 2015 când s-a alăturat echipei B. În 2016, Xu a părăsit capitala Spaniei.

În ianuarie 2016, Xu se alătură echipei de cinci ori campioană chineză Guangzhou Evergrande . Este1 st apriliea făcut debutul la Campionatul Chinei în 71 - lea  minut împotriva Guangzhou R & F (2-0). Patru zile mai târziu, a jucat primul său meci din Liga Campionilor AFC împotriva clubului japonez Urawa Red Diamonds (1-0 pierdut). 11 mai, joacă primul său meci din Cupa Chinei . În cursul anului 2016, Xu Xin a jucat nouă jocuri, o asistare și a câștigat campionatul și cupa.

1 st aprilie 2017Xu joacă primul joc al sezonului , atunci când este vorba de un prejudiciu la 56 - lea  minut. El revine26 maiunde a jucat 58 de minute împotriva lui Chongqing Lifan . În acest sezon, a jucat un meci din Liga Campionilor AFC în manșa a doua împotriva clubului chinez Shanghai SIPG (pierdere la penalty-uri). A jucat cinci jocuri consecutive, dar echipa sa a eșuat din nou în semifinale împotriva Shanghai SIPG . Juca în total 20 de jocuri și oferă două pase decisive. El câștigă campionatul.

În sezonul următor, Xu Xin a jucat zece jocuri. Descoperă pentru prima dată Supercupa câștigată de clubul său împotriva lui Shanghai Shenhua (4-1).

5 iulie 2019, Xu a marcat primul său gol cu ​​clubul său împotriva Tianjin Tianhai (victorie cu 3-1).