Sport | ciclism montan |
---|---|
Organizator (i) | UCI și IOC |
Locuri) | Atena |
Datat | 28 august 2004 |
Câştigător | Julian Absalon |
---|---|
Al doilea | José Antonio Hermida |
Al treilea | Bart Brentjens |
Navigare
Cei cross country bărbați este una dintre cele două concursuri VTA la Jocurile Olimpice din 2004 . A avut loc pe 28 august și a constat dintr-un circuit în total 43,3 km .
Aur | Argint | Bronz |
Julian Absalon | José Antonio Hermida | Bart Brentjens |
Rang | Alergător | Țară | Timp |
---|---|---|---|
Julian Absalon | Franţa | 2 h 15 min 02 | |
José Antonio Hermida | Spania | 2 ore 16 min 02 | |
Bart Brentjens | Olanda | 2 h 17 min 05 | |
4 | Roel Paulissen | Belgia | 2 ore 18 min 10 |
5 | Liam Killeen | Marea Britanie | 2 ore 18 min 32 |
6 | Ralph Näf | elvețian | 2 ore 19 min 15 |
7 | Thomas frischknecht | elvețian | 2 h 19 min 39 |
8 | Manuel Fumic | Germania | 2 h 20 min 29 |
9 | Seamus McGrath | Canada | 2 h 20 min 33 |
10 | Marco bui | Italia | 2 h 20 min 45 |
11 | Jean-Christophe Péraud | Franţa | 2 h 20 min 59 |
12 | Fredrik kessiakoff | Suedia | 2 h 21 min 23 s |
13 | Bottom Peters | Olanda | 2 ore 21 min 44 s |
14 | Marek Galinski | Polonia | 2 h 22 min 14 s |
15 | Christoph Soukup | Austria | 2 h 22 min 50 s |
16 | Ivan Alvarez | Spania | 2 h 23:08 |
17 | Oli Beckingsale | Marea Britanie | 2 h 23 min 15 s |
18 | Peter Riis Andersen | Danemarca | 2 ore 24 min 03 s |
19 | Todd Wells | Statele Unite | 2 h 24 min 37 s |
20 | Carsten Bresser | Germania | 2 h 25:09 |
21 | Jeremy Horgan-Kobelski | Statele Unite | 2 h 25 min 28 s |
22 | Radim Korinek | Republica Cehă | 2 h 25 min 28 s |
23 | Sid taberlay | Australia | 2 h 26 min 16 s |
24 | Marcin Karczynski | Polonia | 2 h 26 min 41 s |
25 | Thijs Al | Olanda | 2 h 27 min 13 s |
26 | José Adrián Bonilla | Costa Rica | 2 h 27 min 13 s |
27 | Yuri Trofimov | Rusia | 2 h 27 min 46 s |
28 | Kashi Leuchs | Noua Zeelandă | 2 h 28 min 20 s |
29 | Mannie Heymans | Namibia | 2 h 28 min 28 s |
30 | Robin seymour | Irlanda | 2 h 28 min 32 s |
31 | Iosua fleming | Australia | 2 ore 29 min 54 s |
32 | Michael Weiss | Austria | 2 h 30 min 14 s |
33 | Edvandro Souza Cruz | Brazilia | 2 h 30 min 35 s |
34 | Lubos Kondis | Slovacia | 2 h 31 min 15 s |
35 | Yader Zoli | Italia | 2 h 31 min 39 s |
36 | Sergiy Rysenko | Ucraina | 2 h 33 min 10 s |
37 | Ovidiu Tudor Oprea | România | într-un singur rând |
38 | Kenji takeya | Japonia | într-un singur rând |
39 | Christian Poulsen | Danemarca | într-un singur rând |
40 | Cristobal Silva | Chile | într-un singur rând |
41 | Sigvard kukk | Estonia | două runde |
42 | Zhu Yongbiao | China | două runde |
43 | Zsolt Vinczeffy | Ungaria | două runde |
44 | Carlos Franco Gennero | Argentina | trei runde |
45 | Emmanouil Kotoulas | Grecia | trei runde |
Miguel Martinez | Franţa | abandon | |
Jaroslav Kulhavý | Republica Cehă | abandon | |
Lado Fumic | Germania | abandon | |
Christoph Sauser | elvețian | abandon | |
Ryder ezed | Canada | abandon |