Daniel Rodighiero (21)

Tricouri

Kit braț stâng blackborder.png Kit corp blackcollar.png Kit braț drept blackborder.png Kit shorts.png Kit șosete.png Acasă Kit brațul stâng.png Kit body.png Kit brațul drept.png Kit shorts.png Kit șosete.png In afara

Cronologie

Anul 1969 - anul 1970 sezonul de Stade Rennes University-clubul începe pe6 august 1969cu prima zi a Campionatului Franței de Divizia 1 , pentru a se încheia pe17 iunie 1970 cu ultima zi a acestei competiții.

Stade Rennes UC este, de asemenea, implicat în Cupa Franței .

Rezumatul sezonului

În vara anului 1969, SRUC și-a experimentat partea de răsturnări. Louis Girard, președintele clubului de cincisprezece ani, renunță la locul său. El este înlocuit de domnul Bernard. Echipa vede și plecările a jumătate din linia de atac inițială, în timp ce Louis Floch și Silvester Takač părăsesc clubul. Transferul acestuia din urmă este, de asemenea, în centrul unui imbroglio, jucătorul acordându-și la rândul său acordul la Standard de Liège și apoi la Olympique de Marseille . FFF va fi de acord în cele din urmă cu clubul belgian, în cazul în care TAKÁČ va juca acum. Pe lângă monegascul François Simian , doi jucători iugoslavi sunt angajați pentru a compensa aceste plecări: Ilija Lukić și Velimir Naumović .

Începutul sezonului de la Rennes este cu adevărat dezastruos. O singură victorie a fost adunată în timpul primei treisprezece zile, iar clubul s-a mutat rapid pe ultimul loc în clasament. Cu siguranță, problemele financiare ale FC Rouen vor face această poziție mai confortabilă a posteriori, dar SRUC nu trebuie să se bazeze pe probleme de flux de numerar, înregistrând un deficit de 27 milioane. Această perioadă întunecată a văzut că SRUC a cedat contracarate memorabile, cum ar fi un 2 - 8 pe peluza Geoffroy-Guichard împotriva campionului francez în vigoare de la Saint-Etienne , sau o corecție (1 - 6) aplicată de vecinul din Nantes două săptămâni mai târziu lui Marcel-Saupin .

În curând, trebuie făcute modificări. Este ales un nou președinte, acesta va fi Jean Rohou, fost delegat al susținătorilor . În ianuarie, SRUC a făcut, de asemenea, o schimbare majoră în apărare, de departe cea mai gravă din Divizia 1 la sfârșitul primei etape. Portarul Gérard Lefillatre este împrumutat către OGC Nice , care în direcția opusă cedează internaționalul Marcel Aubour la Stade Rennes , pentru 1,25 milioane de franci. Adăugată la întoarcerea accidentării lui Alain Cosnard , această schimbare va da o nouă stabilitate apărării de la Rennes, care a primit doar 27 de goluri în faza de întoarcere, împotriva a 46 în prima manșă.

De fapt, această nouă forță se traduce prin rezultate mult mai bune. Autori ai câtorva „hituri”, inclusiv o primă înfrângere la AS Saint-Étienne neînvinsă până în  ziua a 19- a și drumul călătoriei spre Lorient (1-0), Rennes își îndreaptă treptat capul și ajung în cele din urmă pe locul 14, cea mai bună poziție a lor clasamentul sezonului.

Cireasa de pe tort, „Rouge et Noir” au o mare aventură în Cupa Franței. Câștigători liniștiți ai Stade Brest , au scos apoi FC Sochaux din competiție. În optimile de finală, disputate acum în meciuri cu două sensuri, Rennes are dificultăți în a scăpa de Olympique Lyonnais . Câștigătorii din prima manșă (3 - 2), aceștia sunt împinși în prelungiri la întoarcere (0 - 1). Robert Rico își eliberează în cele din urmă coechipierii prin egalare. În sferturile de finală, Limoges FC a fost ușor eliminat (3 - 1, 4 - 0), dar Rennais a găsit AS Saint-Étienne în semifinală pentru o răzbunare a ediției din 1965 . De această dată, Stéphanois câștigă, nu fără să fi tremurat, dar Rennais își face o programare pentru următoarea ediție a competiției.

Louis Floch Franţa AS Monaco
Gerard Lefillatre Franţa OGC Nice (împrumut)
Silvester Takač Iugoslavia Standard de Liège

Echipa de sezon

Postați ¹ Nat. ² Numele de familie Naștere Selecție ³ Campionat Cupa Franței Sezonul total Note
M ENG Raymond Keruzore 17 iunie 1949 - 2 0 1 0 3 0
G ENG Gerard Lefillatre 21 martie 1946 - 14 0 0 0 14 0 Împrumutat la Nisa în ianuarie

Tipul echipei

Aceasta este cea mai frecventă formațiune întâlnită în campionat.

Teren de fotbal gol PNG

Aubour Aubour Cardiet Cardiet Cedolin Cedolin Jazdzyk Jazdzyk Cosnard Cosnard Naumović Naumović Garcia Garcia Rico Rico Lukić Lukić Rodighiero Rodighiero Negru Negru

Întâlniri ale sezonului

Listare

Meci Datat Competiție Turn Adversar Locație ¹ Scor Clasă. Marcatori pentru Stade Rennes
1 6 august Divizia 1 1 Valenciennes D Simbol vot neutru.svg 1-1 7 Provelli ( csc )Înscris împotriva taberei sale
2 9 august Divizia 1 2 Rouen E Simbolul se opune votului.svg 0-4 16
3 13 august Divizia 1 3 Ajaccio D Simbolul se opune votului.svg 0-1 16
4 20 august Divizia 1 4 Sfântul Etienne E Simbolul se opune votului.svg 2-8 18 Rodighiero LukićGol marcat Gol marcat
5 27 august Divizia 1 5 Metz D Simbol de sprijin vote.svg 2-0 16 Rodighiero RicoGol marcat Gol marcat
6 3 septembrie Divizia 1 6 Nantes E Simbolul se opune votului.svg 1-6 17 Lukić Gol marcat
7 20 septembrie Divizia 1 7 Angouleme E Simbolul se opune votului.svg 0-3 18
8 27 septembrie Divizia 1 8 Strasbourg D Simbolul se opune votului.svg 4–5 18 Simian Rodighiero RicoGol marcat Gol marcat Gol marcat Gol marcat
9 5 octombrie Divizia 1 9 Marsilia E Simbolul se opune votului.svg 0-1 18
10 18 octombrie Divizia 1 10 stea roșie D Simbol vot neutru.svg 2–2 18 Simian RodighieroGol marcat Gol marcat
11 26 octombrie Divizia 1 11 Bastia E Simbolul se opune votului.svg 0-4 18
12 4 noiembrie Divizia 1 12 RCP-Sedan D Simbol vot neutru.svg 3-3 18 Lukić RicoGol marcat Gol marcat Gol marcat
13 8 noiembrie Divizia 1 13 Lyon E Simbol vot neutru.svg 4-4 18 Mosa Lukić RicoGol marcat Gol marcat Gol marcat Gol marcat
14 16 noiembrie Divizia 1 14 Angers D Simbol de sprijin vote.svg 1-0 18 Naumović Gol marcat
15 23 noiembrie Divizia 1 15 Sochaux E Simbol vot neutru.svg 2-2 18 Rodighiero LenoirGol marcat Gol marcat
16 30 noiembrie Divizia 1 16 Bordeaux D Simbol vot neutru.svg 0-0 18
17 7 decembrie Divizia 1 17 Nimes E Simbol de sprijin vote.svg 3-2 18 Lenoir Lukić RicoGol marcat Gol marcat Gol marcat
18 14 decembrie Divizia 1 18 Ajaccio E Simbolul se opune votului.svg 2–4 18 Rodighiero Gol marcat Gol marcat
19 21 decembrie Divizia 1 19 Sfântul Etienne D Simbol de sprijin vote.svg 1-0 18 Rodighiero Gol marcat
20 8 ianuarie Cupa Franței 1/32 final Brest NU Simbol de sprijin vote.svg 5-1 Lukić Guermeur LenoirGol marcat Gol marcat Gol marcat Gol marcat Gol marcat
21 25 ianuarie Divizia 1 20 Rouen D Simbol vot neutru.svg 1–1 18 Rodighiero Gol marcat
22 1 st  februarie Divizia 1 21 Metz E Simbolul se opune votului.svg 0-2 18
23 15 februarie Divizia 1 22 Nantes D Simbolul se opune votului.svg 1-2 18 Rodighiero Gol marcat
24 22 februarie Divizia 1 23 Angouleme D Simbol de sprijin vote.svg 2-0 17 Rodighiero LukićGol marcat Gol marcat
25 1 st  Martie Cupa Franței 1/16 final Sochaux NU Simbol de sprijin vote.svg 3-2 Rodighiero LukićGol marcat Gol marcat Gol marcat
26 6 martie Divizia 1 24 Strasbourg E Simbol vot neutru.svg 1-1 17 Garcia Gol marcat
27 15 martie Divizia 1 25 Marsilia D Simbol vot neutru.svg 1-1 17 Goueffic Gol marcat
28 23 martie Cupa Franței 1/8 finală prima manșă Lyon D Simbol de sprijin vote.svg 3-2 Rodighiero RicoGol marcat Gol marcat Gol marcat
29 28 martie Cupa Franței 1/8 retur final Lyon E Simbol vot neutru.svg 1-1 după Rico Gol marcat
30 5 aprilie Divizia 1 26 stea roșie E Simbol de sprijin vote.svg 4–2 16 Mosa Naumović Lenoir LukićGol marcat Gol marcat Gol marcat Gol marcat
31 12 aprilie Cupa Franței 1/4 finală Limoges E Simbol de sprijin vote.svg 3-1 Rodighiero MosaGol marcat Gol marcat Gol marcat
32 15 aprilie Divizia 1 27 Bastia D Simbol de sprijin vote.svg 3-1 14 Rodighiero Lenoir LukićGol marcat Gol marcat Gol marcat
33 19 aprilie Cupa Franței 1/4 retur final Limoges D Simbol de sprijin vote.svg 4-0 Garcia Rodighiero LukićGol marcat Gol marcat Gol marcat Gol marcat
34 22 aprilie Divizia 1 28 RCP-Sedan E Simbolul se opune votului.svg 2-3 15 Simian GuermeurGol marcat Gol marcat
35 9 mai Cupa Franței 1/2 final într-o direcție Sfântul Etienne D Simbolul se opune votului.svg 0-1
36 12 mai Divizia 1 29 Angers E Simbolul se opune votului.svg 0-1 16
37 15 mai Cupa Franței 1/2 retur final Sfântul Etienne E Simbol vot neutru.svg 1-1 Negru Gol marcat
38 20 mai Divizia 1 30 Sochaux D Simbolul se opune votului.svg 2–4 16 Jazdzyk LenoirGol marcat Gol marcat
39 27 mai Divizia 1 31 Bordeaux E Simbol vot neutru.svg 1-1 16 Rico Gol marcat
40 3 iunie Divizia 1 32 Nimes D Simbol vot neutru.svg 1–1 16 Rico Gol marcat
41 10 iunie Divizia 1 33 Valenciennes E Simbol de sprijin vote.svg 1-0 15 Rodighiero Gol marcat
42 17 iunie Divizia 1 34 Lyon D Simbol de sprijin vote.svg 4–3 14 Garcia Rodighiero LenoirGol marcat Gol marcat Gol marcat Gol marcat

Detalii despre meciuri

Divizia 1 A merge Divizia 1, zilele 1-5 (august)
Ziua 1 Stadionul Rennes UC 1 - 1 US Valenciennes-Anzin Stade de la ruta de Lorient , Rennes
Miercuri 6 luna august anul 1969
7 - lea loc, 1 punct
Louis Provelli 57 - lea ( csc )Înregistrat împotriva taberei sale după 57 de minute   ( 0 - 0 ) Jean-Pierre Guinot Gol marcat după 75 de minute75 - lea Spectatori: 9.035

Raport
Ziua 2 FC Rouen 4 - 0 Stadionul Rennes UC Stadionul Robert-Diochon , Rouen
Sâmbătă 9 luna august anul 1969
16 - lea loc, 1 punct
Arnaud Dos Santos al Gol marcat după 12 minute12- lea al Gol marcat după 60 de minute 60- lea
Jean-François Douis al Gol marcat după 14 minute14- lea al Gol marcat după 23 de minute 23- lea
( 3 - 0 ) Spectatori: 5.796

Raport
Ziua 3 Stadionul Rennes UC 0 - 1 AC Ajaccio Stade de la ruta de Lorient , Rennes
Miercuri 13 luna august anul 1969
( 0 - 1 ) Pierre Ferrazzi al Gol marcat după 5 minute5- lea Spectatori: 7.717

Raport
Ziua 4 AS Saint-Etienne 8 - 2 Stadionul Rennes UC Stadionul Geoffroy-Guichard , Saint-Étienne
Miercuri de 20 luna august anul 1969
18 - lea loc, 1 punct
Jean-Michel Larqué Gol marcat după 15 minute15 e Gol marcat după 61 de minute 61 e
Hervé Revelli Gol marcat după 16 minute16 e Gol marcat după 63 de minute 63 e Gol marcat după 73 de minute 73 e Gol marcat după 87 de minute 87 e

Henri Michel Gol marcat după 5 minute5 th
Georges Jazdzyk 24 - lea ( CSC ) Philippe Levavasseur 40 th 59 th 73 th Paul Courtin 82 - leaÎnregistrat împotriva taberei sale după 24 de minute
Gol marcat după 40 de minute Gol marcat după 59 de minute Gol marcat după 73 de minute

Raport
Ziua 8 Stadionul Rennes UC 4 - 5 RC Strasbourg Stade de la ruta de Lorient , Rennes
Sâmbătă de 27 luna septembrie anul 1969
Robert Rico Gol marcat după 3 minute3 e
François Simian Gol marcat după 28 de minute28 - lea
Daniel Rodighiero Gol marcat după 58 de minute58 - lea Gol marcat după 80 de minute 80 - lea
( 2 - 2 ) Philippe Piat al Gol marcat după 7 minute7- lea
Wolfgang Kaniber al Gol marcat după 42 de minute42- lea al Gol marcat după 84 de minute 84- lea

Duminica de 5 Septembrie Octombrie Noiembrie anul 1969
Jean Djorkaeff Gol marcat după 20 de minute20 - lea ( 1 - 0 ) Spectatori: 11 154

Raport
Ziua 10 Stadionul Rennes UC 2 - 2 Red Star FC Stade de la ruta de Lorient , Rennes
Sâmbătă 18 Septembrie Octombrie Noiembrie anul 1969
18 - lea loc 4 puncte
Daniel Rodighiero al Gol marcat după 9 minute9- lea
François Simian al Gol marcat după 56 de minute56- lea
( 1 - 1 ) Louis Cardiet 37 - lea ( csc ) Hubert Guéniche 55 - leaÎnregistrat împotriva taberei sale după 37 de minute

Divizia 1, zilele 12-16 (noiembrie)
Ziua 12 Stadionul Rennes UC 3 - 3 RC Paris-Sedan Stade de la ruta de Lorient , Rennes
Marți 4 noiembrie 1969
18 - lea loc 5 puncte
Ilija Lukić Gol marcat după 49 de minute49 - lea Gol marcat după 69 de minute 69 - lea
, Robert Rico Gol marcat după 62 de minute62 n
( 0 - 2 ) Jean-Luc Fugaldi al Gol marcat după 9 minute9- lea
Serge Dellamore al Gol marcat după 16 minute16- lea
Pierre Garcia al 48- lea ( csc )Înregistrat împotriva taberei sale după 48 de minute

Ján Popluhár Gol marcat după 64 de minute64 - lea
( 1 - 1 ) Ilija Lukić Gol marcat după 36 de minute36 th Gol marcat după 56 de minute 56 th
Robert Rico Gol marcat după 52 de minute52 th
Victor Mosa Gol marcat după 60 de minute60 - lea
Spectatori: 894

Raport
Ziua 14 Stadionul Rennes UC 1 - 0 Angers SCO Stade de la ruta de Lorient , Rennes
Duminica de 16 luna noiembrie anul 1969
18 - lea loc de 8 puncte
Velimir Naumović Gol marcat după 46 de minute46 - lea ( 0 - 0 ) Spectatori: 7.300

Raport
Ziua 15 FC Sochaux-Montbeliard 2 - 2 Stadionul Rennes UC Stadionul Auguste-Bonal , Montbéliard

Raport
Ziua 16 Stadionul Rennes UC 0 - 0 FC Girondins de Bordeaux Stade de la ruta de Lorient , Rennes

18 - lea loc 12 puncte
Jacques Bonnet Gol marcat după 1 minut1 re Gol marcat după 69 de minute 69 e ( 1-2 ) Robert Rico Gol marcat după 22 de minute22 - lea
Ilija Lukić Gol marcat după 41 de minute41 - lea
Serge Lenoir Gol marcat după 80 de minute80 - lea
Spectatori: 3.807

Raport
  Întoarcere Divizia 1, zilele 18 și 19 (decembrie)
Ziua 18 AC Ajaccio 4 - 2 Stadionul Rennes UC Stadionul Timizzolo , Ajaccio
Duminica pe 14 luna decembrie anul 1969
Pierre Ferrazzi Gol marcat după 18 minute18 - lea Gol marcat după 63 de minute 63 - lea
Philippe Le Donche Gol marcat după 33 de minute33 - lea
Max Richard Gol marcat după 65 de minute65 - lea
( 2 - 0 ) Daniel Rodighiero Gol marcat după 70 de minute70 - lea Gol marcat după 76 de minute 76 - lea Spectatori: 2.061

Raport
Ziua 19 Stadionul Rennes UC 1 - 0 AS Saint-Etienne Stade de la ruta de Lorient , Rennes
Duminica 21 luna decembrie anul 1969
18 - lea loc 14 puncte
Daniel Rodighiero Gol marcat după 85 de minute85 - lea ( 0 - 0 ) Spectatori: 13.210

Raport
  Divizia 1, ziua 20 (ianuarie)
Ziua 20 Stadionul Rennes UC 1 - 1 FC Rouen Stade de la ruta de Lorient , Rennes
Duminica de 25 luna ianuarie anul 1970
18 - lea loc 15 puncte
Daniel Rodighiero Gol marcat după 16 minute16 - lea ( 1 - 0 ) Arnaud Dos Santos Gol marcat după 69 de minute69 - lea Spectatori: 7.525

Raport
  Divizia 1, zilele 21-23 (februarie)
Ziua 21 FC Metz 2 - 0 Stadionul Rennes UC Stadionul Saint-Symphorien , Longeville-lès-Metz

18 - lea loc, 15 puncte
Daniel Rodighiero Gol marcat după 20 de minute20 - lea ( 1 - 1 ) Bernard Blanchet al Gol marcat după 17 minute17- lea și al Gol marcat după 67 de minute 67- lea Spectatori: 11.332

Raport
Ziua 23 Stadionul Rennes UC 2 - 0 AS Angouleme Stade de la ruta de Lorient , Rennes

17 - lea loc 18 puncte
Marc Molitor Gol marcat după 51 de minute51 - lea ( 0 - 1 ) Pierre Garcia Gol marcat după 31 de minute31 - lea Spectatori: 7.616

Raport
Ziua 25 Stadionul Rennes UC 1 - 1 Marsilia olimpică Stade de la ruta de Lorient , Rennes
Duminica de 15 Martie Aprilie anul 1970
17 - lea loc 19 puncte
Bernard Goueffic Gol marcat după 85 de minute85 - lea ( 0 - 0 ) Joseph Yegba Maya Gol marcat după 53 de minute53 rd Spectatori: 13.554

Raport
Ziua 27 Stadionul Rennes UC 3 - 1 SEC Bastia Stade de la ruta de Lorient , Rennes
Miercuri de 15 luna aprilie anul 1970
14 - lea loc 23 de puncte
Ilija Lukić Gol marcat după 28 de minute28 - lea
Serge Lenoir Gol marcat după 66 de minute66 - lea
( 1 - 0 ) Rachid Mekhloufi Gol marcat după 80 de minute80 - lea Spectatori: 12.450

Raport
Ziua 30 Stadionul Rennes UC 2 - 4 FC Sochaux-Montbeliard Stade de la ruta de Lorient , Rennes
Miercuri de 20 luna mai anul 1970
Serge Lenoir Gol marcat după 54 de minute54 - lea
Georges Jazdzyk Gol marcat după 60 de minute60 - lea
( 0 - 2 ) Philippe Terrier Gol marcat după 2 minute2 e
Daniel Kloetty Gol marcat după 27 de minute27 - lea
Jose Sanchez Gol marcat după 47 de minute47 - lea Gol marcat după 75 de minute 75 - lea
Spectatori: 8.000

Raport
Ziua 31 FC Girondins de Bordeaux 1 - 1 Stadionul Rennes UC Parcul Lescure , Bordeaux
Miercuri luna mai de 27, anul 1970
16 - lea loc, 24 de puncte
Claude Petyt Gol marcat după 71 de minute71 e ( 0 - 0 ) Robert Rico Gol marcat după 49 de minute49 - lea Spectatori: 5.000

Raport
  Divizia 1, zilele 32 - 34 (iunie)
Ziua 32 Stadionul Rennes UC 1 - 1 Olympic Nimes Stade de la ruta de Lorient , Rennes
Miercuri 3 iunie 1970
16 - lea loc, 25 puncte
Robert Rico al Gol marcat după 19 minute19- lea ( 1 - 1 ) Alain Garnier Gol marcat după 3 minute3 rd Spectatori: 5.000

Raport
Ziua 33 US Valenciennes-Anzin 0 - 1 Stadionul Rennes UC Stadionul Nungesser , Valenciennes
Miercuri de 10 luna iunie anul 1970
15 - lea loc 27 de puncte
( 0 - 0 ) Daniel Rodighiero Gol marcat după 60 de minute60 - lea Spectatori: 1.638

Raport
Ziua 34 Stadionul Rennes UC 4 - 3 Olympique lyonnais Stade de la ruta de Lorient , Rennes
Miercuri de 17 luna iunie anul 1970
14 - lea loc 29 de puncte
Daniel Rodighiero al Gol marcat după 5 minute5- lea al Gol marcat după 12 minute 12- lea
Serge Lenoir al Gol marcat după 61 de minute61- lea
Pierre Garcia al Gol marcat după 75 de minute75- lea
( 2 - 1 ) Nestor Rambert Gol marcat după 42 de minute42 e Gol marcat după 54 de minute 54 e Gol marcat după 70 de minute 70 - lea Spectatori: 5.000

Raport
  Cupa Franței Runda a treizeci și a doua
1/32 final Stadionul Rennes UC 5 - 1 Stadionul Brest Stadionul Penvillers , Quimper
Joi, 8 ianuarie 1970
Ilija Lukić Hervé Guermeur Serge LenoirGol marcat Gol marcat
Gol marcat
Gol marcat Gol marcat
? Gol marcat
  Optimi
1/16 final Stadionul Rennes UC 3 - 2 FC Sochaux-Montbeliard Stadionul Cavée Verte , Le Havre
Duminica 1 st  Martie Aprilie anul 1970
Daniel Rodighiero Ilija LukićGol marcat Gol marcat
Gol marcat
? ?Gol marcat
Gol marcat
  Optimi
1/8 finală prima manșă Stadionul Rennes UC 3 - 2 Olympique lyonnais Stade de la ruta de Lorient , Rennes
Luni, 23 martie 1970
Daniel Rodighiero Robert RicoGol marcat
Gol marcat
1/8 final a doua etapă Olympique lyonnais 1 - 1 ap Stadionul Rennes UC Stade de Gerland , Lyon
Sâmbătă, 28 martie 1970
Total: 3-4
? Gol marcat Robert rico Gol marcat
  Sferturi de finala
1/4 prima manșă finală Limoges FC 1 - 3 Stadionul Rennes UC Stadionul Beaublanc , Limoges
Duminică, 12 aprilie 1970
? Gol marcat Daniel Rodighiero Victor MosaGol marcat
1/4 retur final Stadionul Rennes UC 4 - 0 Limoges FC Stade de la ruta de Lorient , Rennes
Duminică, 19 aprilie 1970
Total: 7 - 1
Pierre Garcia Daniel Rodighiero Ilija LukićGol marcat
Gol marcat
  Semifinale
1/2 final într-o direcție Stadionul Rennes UC 0 - 1 AS Saint-Etienne Stade de la ruta de Lorient , Rennes
Sâmbătă, 9 mai 1970
Salif Keita a Gol marcat după 4 minute4- a
Raport
1/2 retur final AS Saint-Etienne 1 - 1 Stadionul Rennes UC Stadionul Geoffroy-Guichard , Saint-Étienne
Vineri, 15 mai 1970
Total: 2 - 1
Jean-Michel Larqué al Gol marcat după 10 minute10- lea Serge Lenoir Gol marcat după 79 de minute79 - lea
Raport

Raport de concurs

Competiție Câștigător final Începe pe rând Locul sau runda finală Prima intalnire Ultima intalnire Număr
Divizia 1 AS Saint-Etienne 1 st  zi 14 - lea 6 august 1969 17 iunie 1970 34
Cupa Franței AS Saint-Etienne 1/32 final 1/2 final 8 ianuarie 1970 15 mai 1970 8

Total Acasă In afara
Chibrituri Puncte V NU D BP Î.Hr. Diff. V NU D BP Î.Hr. Diff. V NU D BP Î.Hr. Diff.
34 29 9 11 14 52 73 -21 6 7 4 29 25 +4 3 4 10 23 48 -25
Rezultate pe zi
Zi 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34
Sol D E D E D E E D E D E D E D E D E E D D E D D E D E D E E D E D E D
Rezultate NU D D D V D D D D NU D NU NU V NU NU V D V NU D D V NU NU V V D D D NU NU V V
Puncte 1 1 1 1 3 3 3 3 3 4 4 5 6 8 9 10 12 12 14 15 15 15 17 18 19 21 23 23 23 23 24 25 27 29
Pătrat 7 16 16 18 16 17 18 18 18 18 18 18 18 18 18 18 18 18 18 18 18 18 17 17 17 16 14 15 16 16 16 16 15 14

Sursa: Lista întâlnirilor
Domeniu  : D = Acasă; E = Exterior. Rezultat : D = Înfrângere; N = Niciuna; V = Victoria.

Referințe

1. Claude Loire, Le Stade Rennes, flagship al fotbalului breton 1901-1991 , Éditions Apogée, 1994, p. 343
  2. La sfârșitul sezonului, FC Rouen renunță la statutul său profesional și pleacă din nou într-o Divizie 2 care este acum „deschisă”, adică deschisă cluburilor profesionale, dar și semiprofesionale sau chiar amatori. Cu Divizia 1 începând cu o formulă de douăzeci de cluburi, niciun alt club în afară de FC Rouen nu va retrograda la sfârșitul sezonului
  3. Clasarea apărărilor după cea de-a 17- a  zi a Diviziei 1 1969/1970 pe LFP.fr
  4. Claude Loire, op. cit. , p. 345
  5. Stéphanois va pierde doar trei meciuri de ligă în acel sezon, inclusiv două în ultimele două zile, când titlul a fost deja dobândit
  6. La momentul respectiv, doar diferența de goluri a fost luată în considerare pentru a decide între două echipe care au câștigat fiecare meci. Numărul de goluri marcate în deplasare nu este încă