Republica Cehă la Jocurile Olimpice de Iarnă din 2012
Republica Cehă a concurat la Jocurile Olimpice de Iarnă din 2012 pentru tineret din Innsbruck , Austria , de la 13 la22 ianuarie 2012. Echipa cehă era formată din 24 de sportivi din 11 sporturi diferite.
Medaliști
Rezultate
ski alpin
Bărbați
Atlet
|
Test
|
Final
|
---|
Runda 1
|
Runda 2
|
Total
|
Rang
|
---|
Martin Stepan
|
Slalom
|
44s 12
|
Anii 40 86
|
1:24:98
|
19
|
Slalom uriaș
|
1:01:25
|
Anii 59 02
|
2:02:27
|
22
|
Super-G
|
|
1:06:24
|
14
|
Combinat
|
1:06:04
|
38s 08
|
1:44:12
|
13
|
femei
Atlet
|
Test
|
Final
|
---|
Runda 1
|
Runda 2
|
Total
|
Rang
|
---|
Dominika drozdikova
|
Slalom
|
45 s 79
|
Anii 40 59
|
1:26:38
|
10
|
Slalom uriaș
|
59 sec 97
|
1 min 00 s 84
|
2:01:81
|
16
|
Super-G
|
|
1:08:47
|
18
|
Combinat
|
1:08:30
|
Nu a terminat
|
Biatlon
Republica Cehă a calificat o echipă completă la biatlon cu 2 bărbați și 2 femei.
Bărbați
femei
Amestecat
Schi fond
Republica Cehă a calificat un bărbat și o femeie.
Om
Atlet
|
Test
|
Final
|
---|
Timp
|
Rang
|
---|
Knop Petr
|
10 km
|
30 min 44 s 8
|
9
|
femei
Atlet
|
Test
|
Final
|
---|
Timp
|
Rang
|
---|
Petra hyncicova
|
5 km
|
17:38:06
|
30
|
Sprint
Atlet
|
Test
|
Calificare
|
Sfert de finala
|
Semi finala
|
Final
|
---|
Total
|
Rang
|
Total
|
Rang
|
Total
|
Rang
|
Total
|
Rang
|
---|
Knop Petr
|
Sprint bărbați
|
1 min 50 s 18
|
29 Î
|
1 min 50 s 6
|
3
|
Necalificat
|
Petra hyncicova
|
Sprint femei
|
2:02:58
|
17 Î
|
2: 01: 9
|
1 Î
|
2:01:02
|
5
|
Necalificat
|
Amestecat
Atlet
|
Test
|
Final
|
---|
Timp
|
Ratat
|
Rang
|
---|
Jessica Jislova Petra Hyncicova Adam Vaclavik Petr Knop
|
Ștafetă de schi fond / ștafetă biatlon
|
1 h 07 min 34 s 5
|
3 + 8
|
12
|
Curling
Republica Cehă a calificat o echipă mixtă.
Echipă mixtă
-
Săriți: Marek Černovský
-
În al treilea rând: Alzbeta Baudysová
-
În al doilea rând: Krystof Krupanský
-
Conducător: Zuzana Hruzová
Echipă mixtă
Principalele rezultate ale rundei
Meciul 1
LA
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Coreea de Sud (Kang)
|
0
|
0
|
2
|
1
|
0
|
0
|
0
|
X
|
|
|
3
|
Republica Cehă (Černovský) X
|
1
|
0
|
0
|
0
|
2
|
0
|
3
|
X
|
|
|
6
|
Meciul 2
D
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Republica Cehă (Černovský)
|
0
|
2
|
0
|
2
|
0
|
3
|
2
|
X
|
|
|
9
|
Estonia (Päll) X
|
2
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
0
|
X
|
|
|
4
|
Meciul 3
B
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Norvegia (Skogvold)
|
3
|
0
|
1
|
0
|
0
|
0
|
1
|
0
|
|
|
5
|
Republica Cehă (Černovský) X
|
0
|
2
|
0
|
0
|
1
|
2
|
0
|
3
|
|
|
8
|
Meciul 4
VS
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Republica Cehă (Černovský)
|
0
|
1
|
0
|
0
|
3
|
0
|
1
|
0
|
|
|
5
|
China (Bai) X
|
1
|
0
|
2
|
0
|
0
|
2
|
0
|
1
|
|
|
6
|
|
Meciul 5
B
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
11
|
Total
|
---|
Republica Cehă (Černovský)
|
0
|
0
|
0
|
0
|
1
|
0
|
X
|
X
|
|
|
1
|
2
|
Statele Unite (Dropkin) X
|
4
|
2
|
2
|
0
|
1
|
X
|
X
|
|
|
|
11
|
|
Meciul 6
LA
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Republica Cehă (Černovský)
|
0
|
2
|
2
|
0
|
3
|
0
|
2
|
X
|
|
|
9
|
Noua Zeelandă (Steele) X
|
1
|
0
|
0
|
2
|
0
|
1
|
0
|
X
|
|
|
4
|
Meciul 7
D
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Elveția (BManchener) X
|
0
|
1
|
4
|
0
|
2
|
0
|
1
|
X
|
|
|
8
|
Republica Cehă (Černovský)
|
0
|
0
|
0
|
1
|
0
|
3
|
0
|
X
|
|
|
4
|
|
Sfert de finala
LA
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Canada (Scoffin)
|
2
|
0
|
1
|
0
|
0
|
2
|
1
|
0
|
|
|
7
|
Republica Cehă (Černovský) X
|
0
|
2
|
0
|
3
|
2
|
0
|
0
|
0
|
|
|
6
|
Dublu mixt
16 e final
D
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Mikhail Vaskov ( RUS ) Zuzana Hrůzová ( ??? ) X
|
0
|
5
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
X
|
|
|
10
|
Marie Turmann ( EST ) Alessandro Zoppi ( ITA )
|
3
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
X
|
|
|
3
|
D
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Kang Sue-yeon ( KOR ) Krystof Krupanský ( ??? ) X
|
3
|
1
|
0
|
3
|
0
|
2
|
1
|
X
|
|
|
10
|
Daniel Rothballer ( GER ) Arianna Losano ( ITA )
|
0
|
0
|
2
|
0
|
3
|
0
|
0
|
X
|
|
|
5
|
|
D
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Marek Černovský ( ??? ) Rachel Hannen ( GBR )
|
0
|
2
|
1
|
2
|
0
|
0
|
2
|
1
|
|
|
8
|
Denise Pimpini ( ITA ) David Weyer ( NZL ) X
|
2
|
0
|
0
|
0
|
2
|
1
|
0
|
0
|
|
|
5
|
D
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Alzbeta Baudyšová ( ??? ) Bai Yang ( CHN )
|
0
|
0
|
0
|
5
|
1
|
0
|
3
|
0
|
|
|
9
|
Amos Mosaner ( ITA ) Irena Brettbacher ( AUT ) X
|
1
|
1
|
1
|
0
|
0
|
4
|
0
|
3
|
|
|
10
|
|
8 e final
LA
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Corryn Brown ( CAN ) Martin Reichel ( AUT ) X
|
1
|
1
|
1
|
2
|
0
|
1
|
1
|
0
|
|
|
7
|
Kang Sue-yeon ( KOR ) Krystof Krupanský ( ??? )
|
0
|
0
|
0
|
0
|
2
|
0
|
0
|
2
|
|
|
4
|
B
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Anastasia Moskaleva ( RUS ) Tsukasa Horigome ( JPN ) X
|
1
|
0
|
2
|
2
|
1
|
1
|
X
|
X
|
|
|
7
|
Marek Černovský ( ??? ) Rachel Hannen ( GBR )
|
0
|
1
|
0
|
0
|
0
|
0
|
X
|
X
|
|
|
1
|
|
LA
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Thomas Scoffin ( CAN ) Kelsi Heath ( NZL )
|
0
|
1
|
0
|
1
|
1
|
0
|
2
|
0
|
|
|
5
|
Mikhail Vaskov ( RUS ) Zuzana Hrůzová ( ??? ) X
|
2
|
0
|
1
|
0
|
0
|
1
|
0
|
2
|
|
|
6
|
|
Sfert de finala
B
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Michael BManchener ( SUI ) Nicole Muskatewitz ( GER )
|
0
|
0
|
1
|
2
|
1
|
0
|
3
|
1
|
|
|
8
|
Mikhail Vaskov ( RUS ) Zuzana Hrůzová ( ??? ) X
|
1
|
1
|
0
|
0
|
0
|
1
|
0
|
0
|
|
|
3
|
Patinaj artistic
Republica Cehă a calificat un cuplu în dansul pe gheață.
Atlet
|
Test
|
PC / DO
|
PL / DL
|
Total
|
Rang
|
---|
Puncte
|
Rang
|
Puncte
|
Rang
|
---|
Alexander Sinicyn Jana Cejkova
|
Dans de gheață
|
37,38
|
8
|
55.34
|
7
|
92,72
|
7
|
Amestecat
Sportivi
|
Test
|
Bărbați
|
femei
|
Dans de gheață
|
Total
|
---|
Scor
|
Rang
|
Puncte
|
Scor
|
Rang
|
Puncte
|
Scor
|
Rang
|
Puncte
|
Puncte
|
Rang
|
---|
Echipa 3 Carlo Vittorio Palermo ( ITA ) Anaïs Ventard ( FRA ) Jana Cejkova / Alexandr Sinicyn ( ??? )
|
Trofeul echipei
|
75,71
|
7
|
2
|
76.09
|
4
|
5
|
54,72
|
5
|
4
|
11
|
8
|
Schi liber
Republica Cehă a calificat o echipă completă de bărbați și femei.
Cros de schi
Săniuş
Republica Cehă a calificat o femeie.
femei
Atlet
|
Test
|
Runda 1
|
Runda 2
|
Total
|
Rang
|
---|
Vendula Kotenova
|
Femeile singure
|
Anii 40 809
|
Anii 407 857
|
1:21:66
|
10
|
Nordic combinat
Republica Cehă a calificat un atlet în combinatul nordic.
Om
Atlet
|
Test
|
Sărituri cu schiurile
|
Schi fond
|
Final
|
---|
Puncte
|
Rang
|
Întârziere
|
Timpul de schi
|
Timpul total
|
Rang
|
---|
Tomas portyk
|
Bărbați individuali
|
129,8
|
5
|
0 min 31
|
26 min 00 s 4
|
26:31 4
|
1
|
Patinaj rapid pe pistă scurtă
Republica Cehă a calificat un bărbat.
Om
Atlet
|
Test
|
Sferturi de finala
|
Semi finala
|
Final
|
---|
Timp
|
Rang
|
Timp
|
Rang
|
Timp
|
Rang
|
---|
Michal Prokop
|
500 m bărbați
|
1:03:05
|
4 qCD
|
48s 148
|
3 qD
|
-
|
1
|
1.000 m bărbați
|
1:36:48
|
3 qCD
|
1:38:04
|
3 qD
|
1:36:32
|
2
|
Amestecat
Atlet
|
Test
|
Semi finala
|
Final
|
---|
Timp
|
Rang
|
Timp
|
Rang
|
---|
Echipa H Anna Gamorina ( RUS ) Hyo Jun Lim ( KOR ) Aafke Soet ( NED ) Michal Prokop ( ??? )
|
Releu mixt de CNO
|
4:26:02
|
2 Î
|
Penalizare
|
Sărituri cu schiurile
Republica Cehă a calificat un bărbat și o femeie la sărituri cu schiurile.
Om
Atlet
|
Test
|
1 st salt
|
2 e sari
|
Total
|
---|
Distanţă
|
Puncte
|
Distanţă
|
Puncte
|
Puncte
|
Rang
|
---|
Tomas Friedrich
|
Bărbați individuali
|
74,0 m
|
127,9
|
70,5 m
|
118,5
|
246.4
|
6
|
femei
Atlet
|
Test
|
1 st salt
|
2 e sari
|
Total
|
---|
Distanţă
|
Puncte
|
Distanţă
|
Puncte
|
Puncte
|
Rang
|
---|
Natalie Dejmkova
|
Femeile individuale
|
64,5 m
|
99.1
|
63,5 m
|
97.2
|
196.3
|
6
|
Echipa cu combinat nordic
Atlet
|
Test
|
1 st rotund
|
2 - lea rotund
|
Total
|
Rang
|
---|
Natalie Dejmkova Tomas Portyk Tomas Friedrich
|
Echipă mixtă
|
239.3
|
298.2
|
537,5
|
8
|
Snowboard
Republica Cehă a calificat un bărbat și o femeie în snowboarding.
Om
femei
Atlet
|
Test
|
Calificare
|
Semi finala
|
Final
|
---|
Runda 1
|
Runda 2
|
Rang
|
Runda 1
|
Runda 2
|
Rang
|
Runda 1
|
Runda 2
|
Rang
|
---|
Diana Augustinova
|
Femeile de schi cu jumătate
|
41,00
|
43,25
|
9 q
|
47,75
|
43,75
|
6
|
Necalificat
|
Femei slopestyle
|
48s 50
|
47s 00
|
12
|
|
Necalificat
|
Patinaj de viteză
Republica Cehă a calificat o femeie la patinaj de viteză.
femei
Atlet
|
Test
|
Cursa 1
|
Cursa 2
|
Total
|
Rang
|
---|
Nikol Zdrahalova
|
500 de metri femei
|
44s 97
|
44s 86
|
89 s 83
|
8
|
articol conex
Referințe
-
(în) " Innsbruck 2012 Jocurile Olimpice de iarnă pentru tineri, purtători de steaguri NOC "
-
(ro) " Lista sportivilor - Republica Cehă "
Link extern