Câştigător US Stade Tamponnaise

Navigare

Întâlnirea Cupa fotbalului 2009 este cea de-a 43- a  ediție a competiției.

Schimbări

Pentru prima dată, toate cluburile din diviziunile D1P , D2R, D2D și D3D au fost incluse în calendar și vor participa la cupă. Aceasta permite cupei să atingă numărul de 117 participanți.

11 septembrie 2009 AS foceni 3-0 AS Saint-Philippe Stadionul Saint-Leu
Courcet Gol marcat, Pamphil Gol marcat, AmisyGol marcat Arbitraj: Nehoua Nathia Jean Philippe Maximin
12 septembrie 2009 Cilaos FC 0-2 SS Gauloise Stadionul Irenee Accot
L. Rehamonja a Gol marcat după 5 minute5- a , E. Réoune a Gol marcat după 29 de minute29- a Arbitraj: Telegone Yves Rene
12 septembrie 2009 AS Eperon 3-5 (ap) Trois Bassins FC Stadionul Olimpic Julius Benard
12 septembrie 2009 JS Vincendo 2-2 (4 fila 3) AJ Petite Ile Stadionul Raphaël Babet
Ganofsky Gol marcat după 89 de minute89 - lea , Maur Gol marcat după 101 minute101 e Solomon Kehi Gol marcat după 35 de minute35 e , Begue Gol marcat după 96 de minute96 e Arbitraj: Miquel Jean Louis
12 septembrie 2009 FC Oars 2-1 Tampon FC Stadionul Paulo Brabant
Benayad Gol marcat după 3 minute3 e , C. Futol Gol marcat după 82 de minute82 e T. Kaimandio Gol marcat după 61 de minute61 - lea Arbitraj: Clain Samuel Gesner
12 septembrie 2009 Ent Ste-Suzanne Bag 0-1 SS Capricorn Stadionul Georges Repiquet
Paginadon al Gol marcat după 10 minute10- lea Arbitraj: Roulis Jean Paul
12 septembrie 2009 SS Saint-Louisienne 6-0 SUA Sainte-Anne Stadionul Theophile Hoarau (A)
Visnelda Gol marcat după 22 de minute22 - lea , Lilian Gol marcat după 55 de minute55 th Gol marcat după 57 de minute 57 th , Songoro Gol marcat după 69 de minute69 - lea , Hessler Gol marcat după 85 de minute85 th Gol marcat după 89 de minute 89 th Arbitraj: Crescence Eddy
12 septembrie 2009 Jeanne D'Arc 3-1 CS Saint-Gilles Stadionul Georges Lambrakis (A)
R. Chelbon Gol marcat după 6 minute6 th Gol marcat după 22 de minute 22 th , Rija Gol marcat după 51 de minute51 - lea Doyon Gol marcat după 78 de minute78 - lea Arbitraj: Fontaine Stephane Bruno
23 septembrie 2009 AFC Halte-là 1-5 Saint-Pauloise FC Stadionul Yuri Gagarin
Gamga Gol marcat JC Christian (sp) Gol marcat, G. Hubert Gol marcat, François Gol marcat,

A. Rasolofo Gol marcatGol marcat

Arbitraj: Clain Samuel Gesner
23 septembrie 2009 JS Piton Saint-Leu 1-2 US Stade Tamponnaise Stadionul Saint-Leu
Angalama Gol marcat după 17 minute17 - lea Caro al Gol marcat după 13 minute13- lea , Eric Farro al Gol marcat după 15 minute15- lea Arbitraj: Turpin Bruno
23 septembrie 2009 CO Țara Sfântă 1-0 (ap) AS Posesie Stadionul Joffre Labenne
Sheik Gadiaga Gol marcat după 109 minute109 - lea Arbitraj: Macoral Andre Jean Serge
23 septembrie 2009 AS Saint-Yves 1-11 SUA Sainte-Marienne Stadionul Klebert Picard
J. Stutterer Gol marcat S. K'Bidy, J. Robert, Y. Guichard, Praud, G. Pigrée Arbitraj: Telegone Yves Rene
23 septembrie 2009 ASC FC Vest 0-2 JS Saint-Pierroise Stadionul Olimpic Julius Benard
S. Leveneur Gol marcat după 14 minute14 e , J. Elcaman Gol marcat după 90 de minute90 e Arbitraj: Hoareau Marius
23 septembrie 2009 AS Excelsior 0-1 SDEFA Stadionul Raphaël Babet
Sumatra Gol marcat după 33 de minute33 rd Arbitraj: Fontaine Stephane Bruno
4 octombrie 2009 Saint-Denis FC 4-0 AS Cazan Stadionul Jean-Ivoula
Vallant , A. Técher , DevalletGol marcatGol marcatGol marcatGol marcat Arbitraj: Telegone Yves Rene

Optimi

31 octombrie 2009 SS Gauloise 1-0 FC Oars Stadionul Paul Moreau (Piscină)
Mathieur Welmant al Gol marcat după 13 minute13- lea Arbitraj: comandantul Jean Fabrice
31 octombrie 2009 US Stade Tamponnaise 2-0 Trois Bassins FC Stadionul Klebert Picard
Eric Farro Gol marcat după 51 de minute51 - lea , Jimmy Cundassamy Gol marcat după 73 de minute73 - lea Arbitraj: Dubec Steeve Gerard
31 octombrie 2009 SS Capricorn 1-0 CO Țara Sfântă Stadionul Joffre Labenne
Clain Gol marcat după 3 minute3 rd Arbitraj: Crescence Eddy
31 octombrie 2009 SUA Sainte-Marienne 4-3 a.m. Saint-Denis FC Stadionul Duparc
Giovanni M'doihama Gol marcat după 50 de minute50 - lea , Gabriel Pigrée Gol marcat după 75 de minute75 - lea , M'doihama Gol marcat după 78 de minute78 - lea , Britton Gol marcat după 95 de minute95 - lea John Babas Gol marcat după 20 de minute20 - lea , Sébastien Lépinay Gol marcat după 57 de minute57 - lea

Praxis Gol marcat după 85 de minute85 a

Arbitraj: Nehoua Natiha

Jean Philippe Maxime

31 octombrie 2009 Jeanne D'Arc 1-0 SDEFA Stadionul Georges Lambrakis (A)
Emmanuel Delouise Gol marcat după 66 de minute66 - lea Arbitru: Chassan Ghislain Eric
31 octombrie 2009 Saint-Pauloise FC 1-3 ap SS Saint-Louisienne Stadionul Olimpic Julius Benard
Larry Edmond Gol marcat după 88 de minute88 - lea Olivier Tarnet Gol marcat după 58 de minute58 - lea , Willy Visnelda SuccesGol marcat după 119 minute119 - lea Arbitraj: Turpin Bruno
31 octombrie 2009 AS foceni 2-0 SS Rivière-Sports Stadionul Saint-Leu
Pamphil Gol marcat după 62 de minute62 e Gol marcat după 87 de minute 87 th Arbitraj: Macoral Andre Jean Serge
31 octombrie 2009 JS Saint-Pierroise 2-0 JS Vincendo Stadionul Michel-Volnay
Quentin Boesso Gol marcat după 28 de minute28 e Gol marcat după 81 de minute 81 e Arbitru: Chassan Ghislain Eric

Sferturi de finala

10 noiembrie 2009 SS Capricorn 0-1 AS foceni Stadionul Theophile Hoarau (A)
Pamphil Gol marcat după 61 de minute61 th Arbitraj: Quenet Marius
10 noiembrie 2009 SS Gauloise 2-3 după Jeanne D'Arc Stadionul Duparc
J. Chaul Gol marcat după 7 minute7 e , F.Payet Gol marcat după 63 de minute63 e Noro Gol marcat după 12 minute12 e Gol marcat după 104 minute 104 e , D. River Gol marcat după 90 de minute90 - lea Arbitru: Chassan Ghislain Eric
11 noiembrie 2009 SUA Sainte-Marienne 0-0 SS Saint-Louisienne Stadionul Olimpic Julius Benard
SuccesDavid Latour
21 noiembrie 2009 US Stade Tamponnaise 3-1 JS Saint-Pierroise Stadionul Olimpic Julius Benard
A.Sacko Gol marcat după 12 minute12 - lea , Ravenna Gol marcat după 47 de minute47 - lea ( CSC ) , dl Fontaine Gol marcat după 48 de minute48 e Quentin Boesso Gol marcat după 3 minute3 e Arbitraj: Ringuin Velleyen Didier

Semifinale

28 noiembrie 2009 Jeanne D'Arc 0-0 AS foceni Stadionul Olimpic Julius Benard

Suturi în Golul
4-3
29 noiembrie 2009 US Stade Tamponnaise 1-1 SS Saint-Louisienne Stadionul Michel-Volnay
G. Benard Gol marcat după 44 de minute44 th Willy Visnelda Gol marcat după 20 de minute20 - lea
4-2

Final

6 decembrie 2009 Jeanne D'Arc 0-2 US Stade Tamponnaise Stadionul Olimpic Julius Benard
G. Sangoro Gol marcat după 37 de minute37 th , A. Sophie Gol marcat după 86 de minute86 th