Cupa franceză Cyclo-cross 2019
Cupa franceză de ciclocros
Navigare
2018 2020
Coupe de France cyclocross 2019 este 37 - a ediție a cyclocross Coupe de France (fosta provocare din Franța biciclist cyclocross ). Este alcătuit din 3 runde. Primul din La Mézière ,13 octombrie 2019, al doilea în Andrezieux-Boutheon ,3 noiembrie 2019iar al treilea în Bagnoles de l'Orne ,15 decembrie 2019.
Bărbați de elită
Rezultate
Clasament
Femeile de elită
Rezultate
Clasament
Bărbați plini de speranță
Rezultate
#
|
Datat
|
Locație
|
Câştigător
|
Al doilea
|
Al treilea
|
Lider al clasificării generale
|
---|
1 |
13 octombrie |
La Mézière |
Jarno Bellens
|
Mickaël Crispin
|
Joris Delbove
|
Jarno Bellens
|
2 |
3 noiembrie |
Andrezieux-Boutheon |
Mickaël Crispin
|
Almenzo Benoist
|
Quentin Navarro
|
Mickaël Crispin
|
3 |
15 decembrie |
Mașinile Orne |
Mickaël Crispin
|
Seppe Rombouts
|
Valentin Remondet
|
Clasament
|
Alergător
|
Echipă
|
Puncte
|
---|
1
|
Mickaël Crispin
|
Echipa Chazal Canyon
|
132
|
2
|
Joris Delbove
|
SCO Dijon
|
113
|
3
|
Maxime Gagnaire
|
Ciclism Club d'Ambérieu
|
109
|
4
|
Quentin Navarro
|
EC Baume les Dames
|
108
|
5
|
Valentin Remondet
|
AS Bike CrossTeam
|
107
|
6
|
Almenzo Benoist
|
CE Quévenoise
|
106
|
7
|
Victor Thomas
|
Echipa Cross Safir Ganova
|
100
|
8
|
Antoine Huby
|
Clubul de ciclism Pays de Loudéac
|
96
|
9
|
Hugo notă
|
Marele Est
|
94
|
10
|
Cyprien Gilles
|
Côtes d'Armor Cycl.
|
79
|
Bărbați juniori
Rezultate
#
|
Datat
|
Locație
|
Câştigător
|
Al doilea
|
Al treilea
|
Lider al clasificării generale
|
---|
1 |
13 octombrie |
La Mézière |
Ugo Ananie
|
Noah Castilia
|
Remi Lelandais
|
Ugo Ananie
|
2 |
3 noiembrie |
Andrezieux-Boutheon |
Ugo Ananie
|
Noah Castilia
|
Remi Lelandais
|
3 |
15 decembrie |
Mașinile Orne |
Noah Castilia
|
Baptiste Vadic
|
Ugo Ananie
|
Clasament
|
Alergător
|
Echipă
|
Puncte
|
---|
1
|
Ugo Ananie
|
Flandre Lys Elite Cycling
|
130
|
2
|
Noah Castilia
|
CC Igny Palaiseau 91
|
129
|
3
|
Remi Lelandais
|
VC Annemasse
|
115
|
4
|
Baptiste Vadic
|
Noua Aquitanie
|
114
|
5
|
Romain Gregory
|
Bourgogne Franche Comté
|
105
|
6
|
Martin Groslambert
|
Bicicleta Club Ornans
|
103
|
7
|
Paul Anchain
|
Flandre Lys Elite Cycling
|
97
|
8
|
Timothe Gabriel
|
Marele Est
|
91
|
9
|
Gabriel Bolgiani
|
Clubul de ciclism Pays de Loudéac
|
91
|
10
|
Pierrick Burnet
|
Bicicleta de munte Pays de Gavot
|
88
|
Vezi și tu
Articole similare
linkuri externe