China la Jocurile Olimpice de vară din 2012 | |||||||||||
Cod CIO | CHN | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Locație | Londra | ||||||||||
Participare | Al 9- lea | ||||||||||
Sportivi | 383 (în 27 de sporturi) | ||||||||||
Purtator de steag |
Yi Jianlian (deschidere) Xu Lijia (închidere) |
||||||||||
|
|||||||||||
China la Jocurile Olimpice de vară | |||||||||||
| |||||||||||
În China participă la Jocurile Olimpice de vară 2012 în Londra , în Marea Britanie de la 7/douăzeci și șapte-8/doisprezece 2012. Aceasta este 9 - lea participarea la Jocurile Olimpice de vară .
Atlet | Test | Serie | Sferturi de finala | Semifinale | Final | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rezultat | Rang | Rezultat | Rang | Rezultat | Rang | Rezultat | Rang | ||
Cai Zelin | 20 km de mers pe jos | NC | 1 h 19 min 44 s | Al patrulea | |||||
Chen Ding | NC | 1:18:46 (RO) | |||||||
Cheng wen | 400 m obstacole | 50 s 38 | 39 - lea | NC | - | ||||
Dong guojian | Maraton | NC | 2 h 20 min 39 s | 54 - lea | |||||
Li Jianbo | 50 km de mers pe jos | NC | 3 h 39:01 (MP) | A 7- a | |||||
Li Zhilong | 400 m obstacole | 50 s 36 | 37 - lea | NC | - | ||||
Li Zicheng | Maraton | NC | DNF | - | |||||
Liu Xiang | 110 m obstacole | DNF | - | NC | - | ||||
Shi Dongpeng | 13s 78 | 37 - lea | NC | - | |||||
Dacă Tianfeng | 50 km de mers pe jos | NC | 3 h 37 min 16 s (MP) | ||||||
Su Bingtian | 100 m | scuti | 10 s 19 (MP) | 19 - lea | 10 s 28 | 22 nd | - | ||
Wang zhen | 20 km de mers pe jos | NC | 1 h 19 min 25 s | ||||||
Xie wenjun | 110 m obstacole | 13s 43 | 11 - lea | NC | 13 s 34 (MP) | Al 9- lea | - | ||
Xie zhenye | 200 m | Anii 20 69 | 28 - lea | NC | - | ||||
Zhao Jianguo | 50 km de mers pe jos | NC | 3 h 56 min 59 s | 37 - lea | |||||
Guo Fan Lao Yi Liang Jiahong Su Bingtian Zhang Peimeng Zheng Dongsheng |
Releu 4 × 100 m | 38 s 38 (RN) | Al 12- lea | NC | - |
Atlet | Test | Calificare | Final | ||
---|---|---|---|---|---|
Distanţă | Rang | Distanţă | Rang | ||
Cao Shuo | Salt triplu | 16,27 m | 20 - lea | - | |
Dong bin | 16,94 m | A 5- a | 16,75 m | A 10- a | |
Li Jinzhe | Saritura lunga | 7,77 m | 20 - lea | - | |
Qin Qiang | Aruncare cu javelină | 72,29 m | 41 - lea | - | |
Yang yansheng | Boltă cu stâlp | 5,35 m | 20 - lea | - | |
Zhang guowei | Săritură mare | 2,21 m | 21 - lea | - | |
Zhang iun | Aruncarea greutatii | NM | - | - | |
Zhang Xiaoyi | Saritura lunga | 7,25 m | 36 - lea | - |
Atlet | Test | Serie | Sferturi de finala | Semifinale | Final | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rezultat | Rang | Rezultat | Rang | Rezultat | Rang | Rezultat | Rang | ||
Xiaoxiao Huang | 400 m obstacole | 56s 29 | 24 - lea | NC | - | ||||
Li Zhenzhu | 3.000 m steeplechase | 9:34:29 (MP) | 19 - lea | NC | - | ||||
Liu hong | 20 km de mers pe jos | NC | 1 h 26 min 00 s | Al patrulea | |||||
Lu Xiuzhi | NC | 1 h 27 min 10 s | A 6- a | ||||||
Qieyang Shenjie | NC | 1 h 25 min 16 s (RA) | |||||||
Sun Yawei | 100 m obstacole | 13s 26 | 25 - lea | NC | - | ||||
Wang jiali | Maraton | NC | 2 h 35 min 46 s | 58 - lea | |||||
Wang xueqin | NC | 2 h 28 min 21 s | 22 nd | ||||||
Wei Yongli | 100 m | scuti | 11 s 48 | A 40- a | - | ||||
Yin Annuo | 3.000 m steeplechase | 10:09:10 | 42 nd | NC | - | ||||
Zhu Xiaolin | Maraton | NC | 2 h 24 min 48 s | A 6- a |
Atlet | Test | Calificare | Final | ||
---|---|---|---|---|---|
Distanţă | Rang | Distanţă | Rang | ||
Gong lijiao | Aruncarea greutatii | 19,11 m | Al patrulea | 20,22 m (SB) | |
Li Ling | 19,23 m | 3 rd | 19,63 m | Al patrulea | |
Li Ling | Boltă cu stâlp | 4,25 m | 30 - lea | - | |
Li Lingwei | Aruncare cu javelină | 56,50 m | 30 - lea | - | |
Li Yanfeng | Aruncare de disc | 64,48 m | A 6- a | 67,22 m | |
Li Yanmei | Salt triplu | 13,43 m | 30 - lea | - | |
Liu Xiangrong | Aruncarea greutatii | 18,96 m | A 5- a | 19,18 m | A 6- a |
Lu Huihui | Aruncare cu javelină | 64,45 m | A 5- a | 63,70 m | A 5- a |
Xuejun-ul meu | Aruncare de disc | 62,66 m | 11 - lea | 61,02 m | 11 - lea |
Tan Jian | NM | - | - | ||
Xie Limei | Salt triplu | 13,69 m | 23 rd | - | |
Zhang Li | Aruncare cu javelină | 58,35 m | 23 rd | - | |
Zhang Wenxiu | Aruncare cu ciocanul | 74,53 m | A 2 -a | 76,34 m | Al patrulea |
Zheng Xingjuan | Săritură mare | 1,90 m | Al 18- lea | - |
Atlet | Competiție | Serie | Proiect | Sferturi de finala | Semifinale | Finale | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Timp | Rang | Timp | Rang | Timp | Rang | Timp | Rang | Timp | Rang | ||
Zhang Liang | Schif | 6:50:71 | A 2 -a | - | 7:02:03 | 3 rd | 7:31:52 | 5 - lea (A semidefinitive / B) | 7:25:64 | 5 - lea (finala B) | |
Sun Jie Zhang Fangbing |
Cuplu ușor de două | 6:57:67 | Al patrulea | 6:40:12 | 3 rd | NC | 7:09:39 | Al 2- lea (semifinal C / D) | 6:49:39 | 3 rd (Final C) | |
Huang Zhe Wang Tiexin Yu Chenggang Zhang Guolin |
Patru fără stăpân | 5:52:58 | 3 rd | - | NC | 6:08:47 | A 6- a | 6:11:33 | Al 4- lea (Finala B) |
Atlet | Competiție | Serie | Proiect | Sferturi de finala | Semifinale | Finale | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Timp | Rang | Timp | Rang | Timp | Rang | Timp | Rang | Timp | Rang | ||
Zhang Xiuyun | Schif | 7:21:49 | 1 re | - | 7:39:58 | 1 re | 7:45:58 | A 2 -a (semifinala A / B) | 8:03:10 | A 6- a | |
Gao Yulan Zhang Yage |
Două fără cox | 7:13:38 | 3 rd | 7:15:18 | 3 rd | NC | 7:55:18 | 1 st (finala B) | |||
Wang Min Zhu Weiwei |
Două cupluri | 6:50:64 | 3 rd | 7:09:65 | 1 re | NC | 7:08:92 | Al patrulea | |||
Huang Wenyi Xu Dongxiang |
Cuplu ușor de două | 7:15:57 | 1 re | - | NC | 7:10:39 | 1 re | 7:11:93 | |||
Jin Ziwei Tang Bin Tian Liang Zhang Yangyang |
Patru de cuplu | 6:24:32 | Al patrulea | 6:21:98 | Al patrulea | NC | 6:44:19 | A 5- a |
Atlet | Competiție | Etapa grupelor | 8 e final | Sferturi de finala | Semifinale | Final | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Scorul adversarului |
Scorul adversarului |
Scorul adversarului |
Rang | Scorul adversarului |
Scorul adversarului |
Scorul adversarului |
Scorul adversarului |
Rang | ||
Chen Jin | Single masculin |
Przemysław Wacha ( POL ) 2-0 (21-15, 21-8) |
- | NC | 1 st |
Przemysław Wacha ( GER ) 2-1 (19-21, 21-12, 21-9) |
Lee Hyun-il ( KOR ) 0-2 (15-21, 16-21) |
- | ||
Chen Long |
Boonsak Ponsana ( THA ) 2-0 (21-12, 21-17) |
- | NC | 1 st |
Wong Wing Ki ( HKG ) 2-0 (21-17, 21-17) |
Peter Gade ( DEN ) 2-0 (21-16, 21-13) |
Lee Chong Wei ( MAS ) 0-2 (13-21, 14-21) |
Lee Hyun-il ( KOR ) 2-1 (finală mică) (21-12, 15-21, 21-15) |
||
Lin Dan |
Scott Evans ( IRL ) 2-0 (21-8, 21-14) |
- | NC | 1 st |
Taufik Hidayat ( INA ) 2-0 (21-9, 21-12) |
Sho Sasaki ( JPN ) 2-1 (21-12, 16-21, 21-16) |
Lee Hyun-il ( KOR ) 2-0 (21-12, 21-10) |
Lee Chong Wei ( MAS ) 2-1 (15-21, 21-10, 21-19) |
||
Cai Yun Fu Haifeng |
Domnilor dubli |
Ross Smith / Glenn Warfe ( AUS ) 2-0 (21-11, 21-17) |
Ingo Kindervater / Johannes Schöttler ( GER ) 2-0 (22-20, 21-16) |
Fang Chieh-min / Lee Sheng-mu ( TPE ) 2-0 (21-19, 21-13) |
1 er | NC |
Chai Biao / Guo Zhendong ( CHN ) 2-0 (21-15, 21-19) |
Koo Kien Keat / Tan Boon Heong ( MAS ) 2-0 (21-9, 21-19) |
Mathias Boe / Carsten Mogensen ( DEN ) 2-0 (21-16, 21-15) |
|
Chai Biao Guo Zhendong |
Dorian Lance James / Willem Viljoen ( RSA ) 2-0 (21-8, 21-13) |
Vladimir Ivanov / Ivan Sozonov ( RUS ) 2-0 (23-21, 21-15) |
Mathias Boe / Carsten Mogensen ( DEN ) 0-2 (14-21, 19-11) |
2 es | NC |
Cai Yun / Fu Haifeng ( CHN ) 0-2 (15-21, 19-21) |
- | |||
Li Xuerui | Doamne singure |
Claudia Rivero Modenesi ( PER ) 2-0 (21-5, 21-6) |
Carolina Marín ( ESP ) 2-0 (21-13, 21-11) |
NC | 1 re |
Tai Tzu-ying ( TPE ) 2-0 (21-16, 23-21) |
Yip Pui Yin ( HKG ) 2-0 (21-12, 22-20) |
Wang Xin ( CHN ) 2-0 (22-20, 21-18) |
Wang Yihan ( CHN ) 2-1 (21-15, 21-23, 21-17) |
|
Wang xin |
Rena Wang ( SUA ) 2-0 (21-8, 21-6) |
- | NC | 1 re |
Adriyanti Firdasari ( INA ) 2-0 (21-15, 21-8) |
Ratchanok Intanon ( THA ) 2-1 (17-21, 21-18, 21-14) |
Li Xuerui ( CHN ) 0-2 (20-22, 18-21) |
Saina Nehwal ( IND ) 1-0 (pensionare) (finală mică) (21-18, 0-1, pensionare) |
Al patrulea | |
Wang yihan |
Michelle Li ( CAN ) 2-0 (21-8, 21-16) |
- | NC | 1 re |
Bae Youn-joo ( KOR ) 2-1 (15-21, 21-14, 21-14) |
Cheng Shao-chieh ( TPE ) 2-0 (21-14, 21-11) |
Saina Nehwal ( IND ) 2-0 (21-13, 21-13) |
Li Xuerui ( CHN ) 1-2 (15-21, 23-21, 17-21) |
||
Tian Qing Zhao Yunlei |
Doamnelor duble |
Poon Lok Yan / Tse Ying Suet ( HKG ) 2-0 (21-11, 21-12) |
Miyuki Maeda / Satoko Suetsuna ( JPN ) 2-0 (21-16, 21-17) |
Christinna Pedersen / Kamilla Rytter Juhl ( DEN ) 0-2 (20-22, 12-21) |
2 es | NC |
Cheng Wen-hsing / Chien Yu-chin ( TPE ) 2-0 (21-10, 21-14) |
Valeria Sorokina / Nina Vislova ( RUS ) 2-0 (21-19, 21-6) |
Mizuki Fujii / Reika Kakiiwa ( JPN ) 2-0 (21-10, 25-23) |
|
Wang Xiaoli Yu Yang |
Alexandra Bruce / Michelle Li ( CAN ) 2-0 (21-11, 21-7) |
Valeria Sorokina / Nina Vislova ( RUS ) 2-0 (21-6, 21-9) |
Jung Kyung-eun / Kim Ha-na ( KOR ) 0-2 (14-21, 11-21) |
DSQ | NC | - | ||||
Ma Jin Xu Chen |
Dublu mixt |
Chan Peng Soon / Goh Liu Ying ( MAS ) 2-0 (21-14, 21-8) |
Sudket Prapakamol / Saralee Thungthongkam ( THA ) 2-0 (21-19, 21-12) |
Chen Hung-ling / Cheng Wen-hsing ( TPE ) 2-0 (21-16, 22-20) |
1 er | NC |
Robert Mateusiak / Nadieżda Kostiuczyk ( POL ) 2-1 (19-21, 21-16, 23-21) |
Tantowi Ahmad / Lilyana Natsir ( INA ) 2-1 (21-23, 21-18, 21-13) |
Zhang Nan / Zhao Yunlei ( CHN ) 0-2 (11-21, 17-21) |
|
Zhang Nan Zhao Yunlei |
Michael Fuchs / Birgit Michels ( GER ) 2-0 (21-6, 21-7) |
Aleksandr Nikolaenko / Valeria Sorokina ( RUS ) 2-0 (21-9, 21-18) |
Chris Adcock / Imogen Bankier ( GBR ) 2-0 (21-13, 21-14) |
1 er | NC |
Thomas Laybourn / Kamilla Rytter Juhl ( DEN ) 2-0 (21-13, 21-17) |
Joachim Fischer Nielsen / Christinna Pedersen ( DEN ) 2-1 (17-21, 21-17, 21-19) |
Ma Jin / Xu Chen ( CHN ) 2-0 (21-11, 21-17) |
|
|
29 iulie 2012 | Spania | 97-81 | China | Basketball Arena , Londra | |
16:45 CEST |
( 53-41 ) | Arbitraj: Luigi Lamonica |
31 iulie 2012 | China | 54-73 | Rusia | Basketball Arena , Londra | |
9:00 a.m. CEST |
( 25-40 ) | Arbitraj: Saša Pukl |
2 august 2012 | Australia | 81-61 | China | Basketball Arena , Londra | |
11:15 AM CEST |
( 49-33 ) | Arbitraj: Recep Ankaralı |
4 august 2012 | China | 59-98 | Brazilia | Basketball Arena , Londra | |
16:45 CEST |
( 21-42 ) | Arbitraj: Jungebrand Carl |
6 august 2012 | Marea Britanie | 90-58 | China | Basketball Arena , Londra | |
16:45 CEST |
( 46-31 ) | Arbitraj: Maranho Christiano |
|
|
28 iulie 2012 9:00 a.m. BST |
China | 66 -57 | Republica Cehă | Basketball Arena , Londra |
NBC BeIN |
||
Scor pe sfert: 20 -16, 16 -13, 15-15, 15 -13 | |||||||
Ma Zengyu 16 Chen Nan 8 Miao Lijie 8 |
Rebound puncte Trece d. |
Eva Vítečková 14 Hana Horáková 9 trei jucători 3 |
30 iulie 2012 9:00 a.m. BST |
Croaţia | 58- 83 | China | Basketball Arena , Londra |
NBC BeIN |
||
Scor de Cartier: 21- 24 , 10- 15 , 14- 25 , 13- 19 | |||||||
Sandra Mandir 22 Jelena Ivezić 6 Jelavić , Lelas 4 |
Rebound puncte Trece d. |
Chen Nan 28 Chen Nan 10 Miao Lijie 10 |
1 st luna august 2012 11:15 a.m. BST |
China | 76 -52 | Angola | Basketball Arena , Londra |
NBC BeIN |
||
Scor pe trimestru: 15 -13, 18-18, 24 -6, 19 -15 | |||||||
Ma Zengyu 15 Gao Song 9 Miao Lijie 5 |
Rebound puncte Trece d. |
Sonia Guadalupe 12 Luisa Tomas 9 doi jucători 2 |
3 august 2012 16:45 BST |
Curcan | 85 -55 | China | Basketball Arena , Londra |
NBC BeIN |
||
Scor de Cartier: 26 -13, 13- 14 , 20 -16, 23 -12 | |||||||
Nevriye Yılmaz 16 Quanitra Hollingsworth 11 Ișıl Alben 5 |
Rebound puncte Trece d. |
Ma Zengyu 7 Ma Zengyu , Chen Nan 8 Miao Lijie 6 |
5 august 2012 16:45 BST |
China | 66- 114 | Statele Unite | Basketball Arena , Londra |
NBC BeIN |
||
Scor de Cartier: 28- 31 , 8 30 , 12- 33 , 18- 20 | |||||||
Song Xiaoyun 15 patru jucători 3 Miao Lijie 8 |
Rebound puncte Trece d. |
Diana Taurasi 22 Maya Moore 7 Tamika Catchings 7 |
7 august 2012 16:15 BST |
Australia | 75 -60 | China | North Greenwich Arena , Londra |
NBC BeIN |
||
Scor de Cartier: 22 -16, 13- 20 , 20 -16, 20 -8 | |||||||
Liz Cambage 17 Suzy Batkovic 9 Samantha Richards 7 |
Rebound puncte Trece d. |
Ma Zengyu 15 Chen Nan 7 Gao Song 3 |
Atlet | Competiție | 1/16 final | 1/8 final | Sferturi de finala | Semifinale | Final |
---|---|---|---|---|---|---|
Rezultatul adversarului |
Rezultatul adversarului |
Rezultatul adversarului |
Rezultatul adversarului |
Rezultatul adversarului |
||
Liu Qiang | Ușor (-60 kg) |
Luke Jackson ( AUS ) 20-7 |
Yasniel Toledo ( CUB ) 10-14 |
- | ||
Maimaitituersun Qiong | Welters (-69 kg) |
Andrey Zamkovoy ( RUS ) 11-16 |
- | |||
Meng Fanlong | Mediu-greu (-81 kg) |
Ahmed Barki ( MAR ) 17-8 |
Yamaguchi Falcão ( BRA ) 17-17 |
- | ||
Wang xuanxuan | Greu (-91 kg) | NC |
Yamil Peralta ( ARG ) 7-13 |
- | ||
Zhang Zhilei | Super-greu (+91 kg) | NC |
Johan Linde ( AUS ) RCS |
Anthony Joshua ( GBR ) 11-15 |
- | |
Zou Shiming | Muște medii (-49 kg) | scuti |
Yosvany Veitia ( CUB ) 14-11 |
Birzhan Zhakypov ( KAZ ) 13-10 |
Paddy Barnes ( IRL ) 15-15 |
Kaeo Pongprayoon ( THA ) 13-10 |
Atlet | Competiție | 1/8 final | Sferturi de finala | Semifinale | Final |
---|---|---|---|---|---|
Rezultatul adversarului |
Rezultatul adversarului |
Rezultatul adversarului |
Rezultatul adversarului |
||
Cheng dong | Ușor (-60 kg) |
Mihaela Lacatus ( ROU ) 10-5 |
Mavzuna Chorieva ( TJK ) 8-13 |
- | |
Li Jinzi | Mediu (-75 kg) |
Roseli Feitosa ( BRA ) 19-14 |
Mary Spencer ( CAN ) 17-14 |
Nadezda Torlopova ( RUS ) 10-12 |
- |
Ren Cancan | Muște (-51 kg) | scuti |
Elena Savelyeva ( RUS ) 12-7 |
Marlen Esparza ( SUA ) 10-8 |
Nicola Adams ( GBR ) 7-16 |
Atlet | Competiție | Calificări | Semifinale | Finala A | Finala B | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Timp | Rang | Timp | Rang | Timp | Rang | Timp | Rang | ||
Li Qiang | C1 - 200 m | 42s 004 | 3 rd | 42s 149 | 3 rd | - | 45s 852 | A 7- a | |
Zhou Yubo | K1 - 200 m | 38s 316 | A 5- a | 39 s 042 | A 8- a | - | Anii 40 157 | A 8- a | |
K1 - 1000 m | 3:36:99 | Al patrulea | 3:36:16 163 | A 7- a | - | 3 min 36 s 110 | A 7- a | ||
Huang Maoxing Li Qiang |
C2 - 1.000 m | 3:38:48 | 3 rd | 3:37:74 | 1 er | 3 min 48 s 930 | A 8- a | - | |
Huang Zhipeng Shen Jie Zhang Hongpeng Zhou Peng |
K4 - 1.000 m | 3:14:23 | A 5- a | 3 min 00 s 315 | A 8- a | - |
Atlet | Competiție | Calificări | Semifinale | Finala A | Finala B | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Timp | Rang | Timp | Rang | Timp | Rang | Timp | Rang | ||
Zhou Yu | K1 - 200 m | 42s 885 | A 6- a | 42s 279 | A 6- a | - | |||
Wu Yanan Zhou Yu |
K2 - 500 m | 1:43:44 | 1 re | 1:41:86 | 1 re | 1:44:13 | Al patrulea | - | |
Li Zhangli Liu Haiping Ren Wenjun Yu Lamei |
K4 - 500 m | 1 min 40 s 661 | Al patrulea | 1 min 34 s 004 | A 8- a | - |
Atlet | Competiție | Calificări | Semifinale | Final | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Cursa 1 | Rang | Cursa 2 | Rang | Total | Rang | Rezultat | Rang | Rezultat | Rang | ||
Huang Cunguang | K1 bărbați | 94 s 40 | 14 - lea | 94 s 54 | Al 15- lea | 94 s 40 | 17 - lea | - | |||
Teng Zhiqiang | C1 bărbați | Anii 95 68 | A 5- a | 96s 06 | A 7- a | Anii 95 68 | 11 - lea | 107s 53 | Al 12- lea | - | |
Hu Minghai Shu Junrong |
C2 bărbați | 103 s 36 | A 5- a | Anii 99 05 | A 2 -a | Anii 99 05 | 3 rd | 110 s 70 | A 5- a | 112 s 85 | A 6- a |
Li jingjing | K1 femei | 108s 53 | A 8- a | 111 s 22 | 14 - lea | 108s 53 | Al 12- lea | 117 s 02 | 11 - lea | - |
În ciclism rutier, China a calificat un bărbat și o femeie.
Atlet | Competiție | Timp | Rang |
---|---|---|---|
Liu Xin | Femei de cursă rutieră | Ramas fara timp | / |
Atlet | Competiție | Calificare | Optimi | Proiect | Optimi | Proiect | Sferturi de finala | Semifinale | Meci de bronz | Final | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Viteza timpului |
Viteza
timpului adversarului |
Viteza
timpului adversarului |
Viteza
timpului adversarului |
Viteza
timpului adversarului |
Viteza
timpului adversarului |
Viteza
timpului adversarului |
Viteza
timpului adversarului |
Rang | Viteza
timpului adversarului |
Rang | ||
Zhang Miao | Bărbați individuali de viteză | 10 s 155 70.901 km / h 8 a |
Azizulhasni Awang ( MAS ) D (10 s 473 68,748 km / h ) |
Bernard Esterhuizen ( RSA ) și Hodei Mazquiaran ( ESP ) D (10 s 762 66.902 km / h ) |
- | |||||||
Cheng Changsong Zhang Lei Zhang Miao |
Sprintul echipei masculine | 43 s 751 61,712 km / h 6 e |
NC | NC | NC | NC |
Australia D 43 s 505 (+0 s 244) 62.061 km / h a 6- a |
NC | - | - | ||
Guo Shuang | Femeile individuale de viteză | 11 s 020 65,335 km / h 3 e |
Daniela Larreal ( VEN ) V (11 s 371 63,318 km / h ) |
- |
Natasha Hansen ( NZL ) V (11 s 431 62.986 km / h ) |
- |
Lisandra Guerra ( CUB ) 2-1 (11 s 536, 11 s 283 și 11 s 337 62,413, 63,812 și 63,508 km / h ) |
Anna Meares ( AUS ) 0-2 (11 s 683 și 11 s 284 61,628 și 63,807 km / h ) |
Kristina Vogel ( GER ) 2-0 (11 s 532 și 11 s 591 62 s 434 și 62,117 km / h ) |
- | ||
Gong Jinjie Guo Shuang |
Sprintul echipei feminine | 32 447 s (RM) 55,475 km / h 1 re |
NC | NC | NC | NC |
Venezuela V 32 s 422 (RM) (s -1 093) 55,517 km / h 1 re |
NC | - |
Germania D DSQ pentru releu neregulat |
Atlet | Competiție | 1 st rotund | Proiect | 1/2 final | Finala (7-12) | Final |
---|---|---|---|---|---|---|
Rang | Rang | Rang | Rang | Rang | ||
Zhang Miao | Bărbați Keirin | A 6- a |
6 e DSQ |
- | ||
Guo Shuang | Femeile Keirin | 1 re | - | 3 rd | - |
Atlet | Competiție | Calificare | Semifinale | Final | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Timp | Rang | Rezultatul adversarului |
Rang | Rezultatul adversarului |
Rang | ||
Jiang Fan Jiang Wenwen Liang Jing |
Urmărirea echipei feminine | 3: 26: 049 | A 10- a | - |
Atlet | Competiție | Turnul lansat | Cursa punctelor | Eliminare | Urmărire | Zgârietură | Împotriva ceasului | Total | Rang | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Timp | Rang | Puncte | Rang | Rang | Timp | Rang | Rang | Timp | Rang | ||||
Huang Li | Femeile Omnium | 141 571 | 9 | 2 | 15 | 16 | 3 min 45 s 610 | 13 | 8 | 36s 315 | 6 | 67 | Al 12- lea |
Atlet | Competiție | Timp | Rang |
---|---|---|---|
Tong Weisong | Bărbați cross-country MTB | Cel puțin 1 tură târziu | 41 - lea |
Shi Qinglan | Femei MTB de fond | 1 h 35 min 28 s | Al 12- lea |
Atlet | Competiție | 1/32 final | 1/16 final | 1/8 final | Sferturi de finala | Semifinale | Medalia de bronz Meciuri de plasare Meciuri 5-8 |
Final | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Scorul adversarului |
Scorul adversarului |
Scorul adversarului |
Scorul adversarului |
Scorul adversarului |
Scorul adversarului |
Rang | Scorul adversarului |
Rang | ||
Li guojie | Sabie individuală | NC |
Seth Kelsey 7-8 |
- | ||||||
Lei sheng | Folie individuală | scuti |
Roland Schlosser ( AUT ) 15-9 |
Victor Sintès ( FRA ) 15-6 |
Valerio Aspromonte ( ITA ) 15-8 |
Andrea Baldini 15-10 |
- |
Alaaeldin Abouelkassem ( EGY ) 15-13 |
||
Ma Jianfei | scuti |
Daniel Gómez ( MEX ) 15-9 |
Artur Amhmathkuzin ( RUS ) 15-11 |
Choi Byung-chul ( KOR ) 13-15 |
- | |||||
Zhu Jun |
Zain Shaito ( LIB ) 15-2 |
Choi Byung-chul ( KOR ) 13-15 |
- | |||||||
Lei Sheng Ma Jianfei Zhang Liangliang Zhu Jun |
Folie de echipă | NC | scuti |
Japonia 30-45 |
- |
Rusia 40-45 Franța 45-33 |
A 7- a | - | ||
Liu Xiao | Sabie individuală | scuti |
Diego Occhiuzzi ( ITA ) 9-15 |
- | ||||||
Wang jingzhi | scuti |
Câștigat Woo-tânăr 6-15 |
- | |||||||
Om Zhong | scuti |
Kim Jung-hwan ( KOR ) 15-14 |
Áron Szilágyi 10-15 |
- | ||||||
Liu Xiao Lu Ke Jiang Wang Jingzhi Zhong Man |
Sabia echipei | NC |
România 30-45 |
- |
Statele Unite 45-28 Germania 30-45 |
A 6- a | - |
Atlet | Competiție | 1/32 final | 1/16 final | 1/8 final | Sferturi de finala | Semifinale | Medalia de bronz Meciuri de plasare Meciuri 5-8 |
Final | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Scorul adversarului |
Scorul adversarului |
Scorul adversarului |
Scorul adversarului |
Scorul adversarului |
Scorul adversarului |
Rang | Scorul adversarului |
Rang | ||
Li Na | Sabie individuală | scuti |
Kseniya Pantelyeyeva ( UKR ) 15-10 |
Britta Heidemann ( GER ) 13-14 |
- | |||||
Luo Xiaojuan | scuti |
Sarra Besbes ( TUN ) 9-15 |
- | |||||||
Sun Yujie | scuti |
Imke Duplitzer ( GER ) 15-10 |
Tiffany Géroudet ( SUI ) 15-10 |
Rossella Fiamingo ( ITA ) 15-14 |
Yana Shemyakina ( UKR ) 13-14 |
Shin A-lam ( KOR ) 15-11 |
- | |||
Li Na Luo Xiaojuan Sun Yujie Xu Anqi |
Sabia echipei | NC |
Germania 45-42 |
Rusia 20-19 |
- |
Coreea de Sud 39-25 |
||||
Chen Jinyan | Folie individuală | scuti |
Małgorzata Wojtkowiak ( POL ) 15-8 |
Valentina Vezzali ( ITA ) 6-15 |
- | |||||
Chen Xiaodong | Sabie individuală | NC |
Amira Ben Chaabane ( TUN ) 15-12 |
Irene Vecchi ( ITA ) 10-15 |
- | |||||
Zhu Min |
Bianca Pascu ( ROU ) 15-10 |
Julia Gavrilova ( RUS ) 15-11 |
Mariel Zagunis ( SUA ) 6-15 |
- |
Atlet | Competiție | Dispozitive | Calificare | Dispozitive | Final | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
S | ACEASTA | LA | SC | BP | BF | Total | Rang | S | ACEASTA | LA | SC | BP | BF | Total | Rang | ||
Chen Yibing | Individual | - | 14 466 14 e |
15.858 1 st Q |
- | 12.900 69 mii |
- | 43.224 | - | - | 14 733 11 e |
15.800 al 2 - lea |
- | - | - | - | |
Feng zhe | Individual | 14433 40 - lea |
- | 14 866 24 e |
16.100 al 12- lea |
15 633 3 e Q |
15 000 14 e |
76.032 | - | 14 400 21 e |
- | 14.533 20 th |
16 216 4 e |
15.950 1 st |
15 000 14 e |
- | |
Guo Weiyang | Individual | 12266 70 - lea |
13266 47 - lea |
14.400 42 a |
15300 49 th |
13 966 53 e |
14 933 18 e |
84.131 | 29 - lea | - | 14,600 6 - lea |
14 566 19 e |
- | 15.200 al 13- lea |
- | - | |
Zhang Chenglong | Individual | 14 666 31 e |
13133 48 - lea |
- | 16.233 = al 8- lea |
15 366 = 9 e Q |
15.933 al 2 - lea Q |
75,331 | - | 14 900 14 e |
14,500 16 - lea |
- | 16.200 al 5- lea |
15.600 al 2- lea |
15 666 6 e |
- | |
Zou Kai | Individual | 15.833 1 st Q |
12.533 58 a |
- | 15.200 52 nd |
- | 15.533 al 7- lea Q |
59.099 | - | 15.833 1 st |
- | - | 15.900 al 12- lea |
- | 16.400 1 st |
- | |
Chen Yibing Feng Zhe Guo Weiyang Zhang Chenglong Zou Kai |
Pe echipe | 44.932 7 e |
40.865 al 10- lea |
45.124 al 5- lea |
47,633 8 e |
44.965 6 e |
46.466 al 2 - lea |
269.985 | Al 6- lea Î | 45.133 al 5- lea |
43,833 4 e |
44.899 al 5- lea |
48,316 1 st |
46.750 1 st |
47.066 1 st |
275.997 |
Atlet | Competiție | Aparat | Total | Rang | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
S | ACEASTA | LA | SC | BP | BF | ||||
Chen Yibing | Inele | NC | 15.800 | NC | 15.800 | ||||
Feng zhe | Bare paralele | NC | 15.966 | NC | 15.966 | ||||
Zhang Chenglong | NC | 13.808 | NC | 13.808 | Al 9- lea | ||||
Bara orizontala | NC | 16.266 | 16.266 | Al patrulea | |||||
Zou Kai | NC | 16.366 | 16.366 | ||||||
Sol | 15.933 | NC | 15.933 |
Atlet | Competiție | Dispozitive | Calificare | Dispozitive | Final | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
S | SC | BA | P | Total | Rang | S | SC | BA | P | Total | Rang | ||
Deng linlin | Individual | 13833 29 - lea |
14 833 15 e |
14166 24 - lea |
15.166 al 4- lea Î |
57.998 | A 6- a | 13733 19 - lea |
14.900 al 11- lea |
- | 13 766 17 e |
- | |
El Kexin | Individual | - | 13.733 51 e |
15.966 al 2 - lea Q |
- | 29.699 | - | - | - | 15.766 al 2 - lea |
- | - | |
Huang Qiushuang | Individual | 13575 38 th |
15.000 = al 12- lea |
15 266 7 e |
13866 28 - lea |
57.707 | Al 10- lea Î | 12.500 23 e |
15.033 al 10- lea |
15 100 7 e |
13,800 16 - lea |
- | |
Sui lu | Individual | 14 233 13 e |
- | - | 15 400 1 st Q |
29.633 | - | 14,600 8 th |
- | - | 15.366 al 2 - lea |
- | |
Yao Jinnan | Individual | 13066 54 - lea |
13133 70 - lea |
15.766 al 4- lea Î |
12.833 51 e |
54.798 | 22 nd | - | 14 333 19 e |
15 533 al 5- lea |
- | - | |
Deng Linlin He Kexin Huang Qiushuang Sui Lu Yao Jinnan |
Pe echipe | 41 641 8 e |
43 566 6 e |
46 998 1 st |
44 432 4 e |
176,637 | 3 e Î | 40 833 7 e |
44 266 a 5- a |
46 399 1 st |
42 932 4 e |
174,430 | Al patrulea |
Atlet | Competiție | Aparat | Total | Rang | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
S | SC | BA | P | ||||
Deng linlin | Individual | 13,933 | 14.900 | 14.266 | 15.300 | 58.399 | A 6- a |
Grinzi | NC | 15.600 | 15.600 | ||||
El Kexin | Bare asimetrice | NC | 15.933 | NC | 15.933 | ||
Huang Qiushuang | Individual | 13,933 | 14.916 | 15.133 | 14,133 | 58,115 | A 7- a |
Sui lu | Grinzi | NC | 15.500 | 15.500 | |||
Yao Jinnan | Bare asimetrice | NC | 15.766 | NC | 15.766 | Al patrulea |
Atlet | Competiție | Calificare | Final | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Cerc | Minge | Club | Panglică | Total | Rang | Cerc | Minge | Club | Panglică | Total | Rang | ||
Deng Senyue | Individual | 27 150 13 e |
26.800 = al 10- lea |
27.575 al 8- lea |
27 300 9 e |
108.825 | 11 - lea | - |
Atlet | Competiție | Serie | Final | ||
---|---|---|---|---|---|
Scor | Rang | Scor | Rang | ||
Dong Dong | Bărbați | 112.895 | 1 st | 62.990 | |
Lu Chunlong | 112.299 | 3 rd | 61.319 | ||
El wenna | femei | 105.500 | 1 re | 55.950 | |
Huang Shanshan | 104.759 | A 2 -a | 56.730 |
Atlet | Competiție | Smuls | Curat și smucit | Total | Rang | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rezultat | Rang | Rezultat | Rang | ||||||
Lin Qingfeng | -69 kg | 157 | 1 st | 187 | A 2 -a | 344 | |||
Lu Haojie | -77 kg | 170 | A 2 -a | 190 | A 5- a | 360 | |||
Lu Xiaojun | 175 (RM) | 1 st | 204 | 1 st | 379 (RM) | ||||
Lu Yong | -85 kg | 178 | 1 st | - | |||||
Wu jingbiao | -56 kg | 133 | 1 st | 156 | A 5- a | 289 | |||
Zhang jie | -62 kg | 140 | 3 rd | 174 | A 2 -a | 314 | Al patrulea |
Atlet | Competiție | Smuls | Curat și smucit | Total | Rang | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Rezultat | Rang | Rezultat | Rang | ||||
Li Xueying | -58 kg | 108 (RO) | 1 re | 138 | 1 re | 246 (RO) | |
Wang mingjuan | -48 kg | 91 | 1 re | 114 | 1 re | 205 | |
Zhou iun | -53 kg | - | DNF | - | |||
Wang mingjuan | +75 kg | 146 | A 2 -a | 187 (RO) | 1 re | 333 (RM) |
Țară | Echipe | Scor | Echipe | Țară |
---|---|---|---|---|
Duminică 29 iulie | ||||
China | 4 - 0 | Coreea de Sud | ||
Marți, 31 iulie | ||||
China | 0 - 0 | Belgia | ||
Joi 2 august | ||||
China | 0 - 1 | Olanda | ||
Sâmbătă, 4 august | ||||
China | 2 - 1 | Regatul Unit | ||
Luni, 6 august | ||||
Japonia | 1 - 0 | China |
|
|
5 - lea și 6 - lea locuri | China | 0 - 2 | Australia | Riverbank Arena, Londra | |
10 august 2012 8:30 AM VEST |
( 0 - 0 ) |
Atlet | Competiție | 1/32 final | 1/16 final | 1/8 final | Sferturi de finala | Semifinale | Proiect 1 | Proiectul 2 | Final | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rezultatul adversarului |
Rezultatul adversarului |
Rezultatul adversarului |
Rezultatul adversarului |
Rezultatul adversarului |
Rezultatul adversarului |
Rezultatul adversarului |
Rezultatul adversarului |
Rang | ||
În Lamusi | Mai puțin de 60 kg | scuti |
Javier Guédé ( VEN ) 0000/0111 |
- |
Atlet | Competiție | 1/16 final | 1/8 final | Sferturi de finala | Semifinale | Proiect 1 | Proiectul 2 | Final | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rezultatul adversarului |
Rezultatul adversarului |
Rezultatul adversarului |
Rezultatul adversarului |
Rezultatul adversarului |
Rezultatul adversarului |
Rezultatul adversarului |
Rang | ||
Wu Shugen | Mai puțin de 48 kg | scuti |
Lisa Kearney ( IRL ) 1011/0012 |
Sarah Menezes ( BRA ) 0002/0011 |
- |
Éva Csernoviczki ( HUN ) 0002/0021 |
- | ||
He Hongmei | Mai puțin de 52 kg |
Priscilla Gneto ( FRA ) 0111/0012 |
- | ||||||
Wang hui | Mai puțin de 57 kg |
Corina Căprioriu ( ROU ) 1020/0000 |
- | ||||||
Xu Lili | Mai puțin de 63 kg |
Mariana Silva ( BRA ) 0101/0001 |
Edwige Gwend ( ITA ) 0211/0002 |
Elisabeth Willeboordse ( NED ) 1000/0001 |
Joung Da-Woon ( KOR ) 0011/0002 |
- |
Urška Žolnir ( SLO ) 0100/0011 |
||
Chen Fei | Mai puțin de 70 kg |
Katarzyna Kłys ( POL ) 1001/0000 |
Houda Miled ( TUN ) 0100/0001 |
Haruka Tachimoto ( JPN ) 0002/0002 |
Kerstin Thiele ( GER ) 1000/0001 |
- |
Yuri Alvear ( COL ) 0011/0001 |
- | |
Yang xiuli | Mai puțin de 78 kg | scuti |
Aye Aye Aung ( MYA ) 1000/0000 |
Audrey Tcheuméo ( FRA ) 0001/0101 |
- |
Marhinde Verkerk ( NED ) 0000/0000 |
- | ||
Tong Wen | Peste 78 kg |
Vanessa Zambotti ( MEX ) 0100/0000 |
Urszula Sadkowska ( POL ) 0101/0000 |
Iryna Kindzerska ( UKR ) 0100/0000 |
Idalys Ortíz ( CUB ) 0001/0001 |
- |
Maria Suelen Altheman ( BRA ) 0100/0001 |
- |
Atlet | Competiție | Calificare | Optimi | Sferturi de finala | Semifinale | Proiect 1 | Proiectul 2 | Final | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rezultatul adversarului |
Rezultatul adversarului |
Rezultatul adversarului |
Rezultatul adversarului |
Rezultatul adversarului |
Rezultatul adversarului |
Rezultatul adversarului |
Rang | ||
Lupta greco-romană | |||||||||
Li Shujin | Mai puțin de 55 kg | Bat Vyugar Ragymov ( UKR ) 3-1 |
Bat Aleksandar Kostadinov ( BUL ) 3-1 |
Învins de Rovshan Bayramov ( AZE ) cu 0-3 |
- | Învins de Mingiyan Semenov ( RUS ) cu 0-3 |
- | ||
Liu deli | Mai puțin de 120 kg | Învins de Mihály Deák-Bárdos ( HUN ) 1-3 |
- | ||||||
Sheng Jiang | Mai puțin de 60 kg | Învins de Omid Norouzi ( IRI ) 1-3 |
- | Bătut de Ivo Angelov ( BUL ) 1-3 |
- | ||||
Lupta liberă | |||||||||
Zhang Chongyao | Mai puțin de 74 kg | scuti | Învins de Gábor Hatos ( HUN ) 0-3 |
- |
Atlet | Competiție | Calificare | Optimi | Sferturi de finala | Semifinale | Proiect 1 | Proiectul 2 | Final | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rezultatul adversarului |
Rezultatul adversarului |
Rezultatul adversarului |
Rezultatul adversarului |
Rezultatul adversarului |
Rezultatul adversarului |
Rezultatul adversarului |
Rang | ||
Lupta liberă | |||||||||
Jing Ruixue | Mai puțin de 63 kg | scuti | Bat Choe Un Gyong ( PRK ) 3-1 |
Bat Monika Michalik ( POL ) 3-0 |
Bat Lubov Volosova ( RUS ) 3-1 |
- | Învins de Kaori Icho ( JPN ) cu 0-3 |
||
Wang jiao | Mai puțin de 72 kg | scuti | Bat Amarachi Obiajunwa ( NGR ) 5-0 |
Bat Svetlana Saenko ( MDA ) 5-0 |
Bătut de Natalia Vorobieva ( RUS ) 0-5 |
- | Învinsă de Guzel Manyurova ( KAZ ) 1-3 |
- | |
Zhao Shasha | Mai puțin de 48 kg | Bătut de Clarissa Chun ( SUA ) 0-3 |
- |
Atlet | Test | Serie | Semifinale | Final | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Timp | Rang | Timp | Rang | Timp | Rang | ||
Chen Cheng | 200 m bras | 2:19:83 | 33 - lea | - | |||
Chen Yin | 200 m fluture | 1 min 55 s 60 | A 6- a | 1:54:43 | 3 rd | 1:55:18 | A 8- a |
Cheng feiyi | 100 m înapoi | 53 s 22 | A 2 -a | 53 s 50 | A 6- a | 53 s 77 | A 8- a |
Dai Jun | 1.500 m liber | 15:13:90 | Al 15- lea | NC | - | ||
Hao Yun | 400m liber | 3:46:88 | A 6- a | NC | 3:46:02 | Al patrulea | |
El jianbin | 100 m înapoi | 54s 81 | 21 - lea | - | |||
Li Xiayan | 100 m bras | 1:01 55 | 28 - lea | - | |||
Li Yunqi | 200 m liber | 1 min 48 s 72 | 23 rd | - | |||
Lu Zhiwu | 100 m liber | DNS | - | - | |||
Yang shi | 50 m liber | 22s 64 | 26 - lea | - | |||
Soare Yang | 200 m liber | 1:46:24 | 1 st | 1 min 45 s 61 | 1 st | 1:44:93 | |
400m liber | 3:45:07 | 1 st | NC | 3:40:14 (RO) | |||
1.500 m liber | 14:43:25 | 1 st | NC | 14:31:02 (RM) | |||
Wang Chengxiang | 400m amestec | 4:15:57 | 14 - lea | NC | - | ||
Wang evită | 200m amestec | 2 min 00 s 85 | 22 nd | - | |||
Wu peng | 2:01:43 | 30 - lea | - | ||||
200 m fluture | 1:55:88 | A 10- a | 1:55:65 | 11 - lea | - | ||
Xu Jiayu | 200 m spate | 2:02:26 | 28 - lea | - | |||
Yang zhixian | 400m amestec | 4:15:45 | Al 12- lea | NC | - | ||
Zhang Fenglin | 200 m spate | 1:56:71 | 3 rd | 1:55:66 | 3 rd | 1:55:59 | Al patrulea |
Zhou Jiawei | 100 m fluture | 52s 06 | A 8- a | 52s 30 | Al 13- lea | - | |
El Jianbin Lu Zhiwu Shi Tengfei Zhang Enjian |
4 × 100 m liber | 3:07:00 | 11 - lea | NC | - | ||
Dai Jun Hao Yun Haiqi Jiang Li Yunqi Lu Zhiwu Yang Sun |
4 × 200 m liber | 7:11:35 | A 6- a | NC | 7:06:30 | ||
Cheng Feiyi Li Xiayan Lu Zhiwu Zhou Jiawei |
4 × 100 m Medley | 3:34:65 | 11 - lea | NC | - |
Atlet | Test | Serie | Semifinale | Final | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Timp | Rang | Timp | Rang | Timp | Rang | ||
Bai Anqi | 200 m spate | 2:11:26 | 19 - lea | - | |||
Fu Yuanhui | 100 m înapoi | 59 s 96 | A 8- a | Anii 59 82 | A 8- a | 1 min 00 s 50 | A 8- a |
Liping Ji | 200 m bras | 2:25:76 | A 7- a | 2:27:26 | Al 13- lea | - | |
Jiao Liuyang | 100 m fluture | 57 s 71 | A 6- a | 58s 04 | Al 9- lea | - | |
200 m fluture | 2:07:15 | A 2 -a | 2:06:10 | A 2 -a | 2:04:06 (RO) | ||
Li Jiaxing | 200m amestec | 2:13:43 | Al 13- lea | 2:02:69 | 11 - lea | - | |
Li Xuanxu | 400m amestec | 4:34:28 | Al patrulea | NC | 4:32:91 | ||
400m liber | 4:10:95 | 19 - lea | NC | - | |||
Liu Xiaoyu | 100 m bras | 1:07:99 | 17 - lea | - | |||
Liu Zige | 200 m fluture | 2:08:72 | 11 - lea | 2:06:99 | A 6- a | 2:07:77 | A 8- a |
Lu Ying | 100 m fluture | 2:08:72 | 11 - lea | 2:06:99 | A 6- a | 56s 87 | |
Shao Yiwen | 400m liber | 4:08:41 | 14 - lea | NC | - | ||
800 m liber | 8:27:78 | Al 9- lea | NC | - | |||
Song wenyan | 200 m liber | 1:59:47 | 21 - lea | - | |||
Sun Ye | 200 m bras | 2:27:94 | 24 - lea | - | |||
Tang Yi | 100 m liber | 53 s 28 | 1 re | 53s 60 | Al patrulea | 53 s 44 | |
Wang shijia | 200 m liber | 1:58:73 | 14 - lea | 1:58:63 | Al 15- lea | - | |
Xin xin | 800 m liber | 8:40 88 | 24 - lea | NC | - | ||
Yao Yige | 200 m spate | 2:12:14 | 22 nd | - | |||
Shiwen | 200m amestec | 2:08:90 | 1 re | 2:08:39 (RO) | 1 re | 2:07:57 (RO) | |
400m amestec | 4:31:73 | A 2 -a | NC | 4:28:43 (RM) | |||
Zhao jin | 100 m bras | 1:07:68 | Al 13- lea | 1:07:97 | Al 15- lea | - | |
Zhao Jing | 100 m înapoi | 59 sec 97 | Al 9- lea | Anii 59 55 | Al patrulea | 59s 23 | A 6- a |
Zhu Qianwei | 50 m liber | Anii 25 54 | 24 - lea | - | |||
Pang Jiaying Qiu Yuhan Tang Yi Wang Haibing Wang Shijia |
4 × 100 m liber | 3:37:91 | Al patrulea | NC | 3:36:75 | Al patrulea | |
Qian Chen Liu Jing Pang Jiaying Tang Yi Wang Shijia Ye Shiwen Zhu Qianwei |
4 × 200 m liber | 7:53:66 | A 6- a | NC | 7:53:11 | A 6- a | |
Gao Chang Liping Ji Jiao Liuyang Lu Ying Sun Ye Tang Yi Zhao Jing |
4 × 100 m Medley | 3:59 38 | A 7- a | NC | 3:56:41 | A 5- a |
Atlet | Test | Final | |
---|---|---|---|
Timp | Rang | ||
Fang Yanqiao | 10 km femei | DNF | - |
Sportivi | Competiție | Program tehnic | Program gratuit (calificări) | Program gratuit (final) | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Puncte | Rang | Puncte | Total (tehnică + gratuit) | Rang | Puncte | Total (tehnică + gratuit) | Rang | ||
Huang Xuechen Liu Ou |
Duo | 96.100 (48.100; 48.000) | A 2 -a | 96,710 (48,380; 48,330) | 192,810 | A 2 -a | 96,770 ( 48,430 ; 48,340) | 192,870 | |
Chang Si Chen Xiaojun Huang Xuechen Jiang Tingting Jiang Wenwen Liu Ou Luo Xi Wu Yiwen Sun Wenyan |
Balet | 97.000 (48.500, 48.500) |
A 2 -a | NC | 97.010 ( 48.600 , 48.410) |
194.010 |
Atlet | Competiție | Scrimă (sabie, o singură atingere) |
Înot (200 m liber) |
Călărie (sărituri cu spectacol) |
Alergare combinată (3000 m / pistol la 10 m) |
Total | Rang | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rezultate | Rang | Puncte | Timp | Rang | Puncte | Pedepse | Rang | Puncte | Timp | Rang | Puncte | ||||
Cao Zhongrong | Bărbați | 25V 10 D | A 2 -a | 1000 | 1:58:93 | 3 rd | 1376 | 74,62 | 27 - lea | 1.080 | 10:38:02 | Al 9- lea | 2.448 | 5.904 | |
Wang Guan | 12 V 23 D | 34 - lea | 688 | 2:02:13 | 32 - lea | 1216 | 0 (DNS) | 36 - lea | 0 | 0 (DNS) | 36 - lea | 0 | 1.904 | 36 - lea | |
Chen Qian | femei | 21V 14 D | A 6- a | 904 | 2:17:77 | 14 - lea | 1.148 | 85,30 | 22 nd | 1 120 | 11:52:20 | 3 rd | 2.152 | 5.324 | A 5- a |
Miao Yihua | 20V 15 D | A 8- a | 880 | 2:19:31 | 21 - lea | 1.132 | 81,87 | 17 - lea | 1.136 | 12:26:31 | 20 - lea | 2.016 | 5 164 | 14 - lea |
Atlet | Competiție | Calificări | Semi finala | Final | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Puncte | Rang | Puncte | Rang | Puncte | Rang | ||
El chong | Trambulină de 3 metri | 500,90 (73,50, 88,40, 85,75, 78,20, 91,20 și 83,85) |
A 2 -a | 510,15 (76,50, 86,70, 84,00, 91,80, 91,20 și 79,95) |
1 st | 524,15 (72,00, 81,60, 89,25, 85,00, 98,80 și 97,50) |
|
Qin Kai | 451,60 (76,50, 85,00, 89,25, 86,70, 39,90 și 74,25) |
11 - lea | 500,35 ( 79,50 , 74,80, 84,00, 86,70, 91,20 și 84,15) |
3 rd | 541,75 (81,00, 86,70, 96,25, 91,80, 96,90 și 89,10) |
||
Luo Yutong / Qin Kai | Trambulină sincronizată de 3 metri | NC | 477,00 (56,40, 52,20, 85,68, 88,74, 104,88 și 89,10) |
||||
Lin Yue | Zbor mare la 10 metri | 532,15 ( 86,40 , 74,25, 100,80, 92,50, 91,80 și 86,40) |
A 2 -a | 541,80 (81,60, 94,05, 102,60, 94,35, 75,60 și 93,60) |
A 2 -a | 527,30 ( 91,20 , 94,05, 91,80, 68,45, 91,80 și 90,00) |
A 6- a |
Qiu Bo | 563,70 ( 86,40 , 99,75, 94,05, 86,40, 99,90 și 97,20) |
1 st | 563,55 (89,60, 85,75, 94,05, 102,60, 94,35 și 97,20) |
1 st | 566,85 ( 91,20 , 94,50, 92,40, 93,60, 94,35 și 100,80) |
||
Cao Yuan / Zhang Yanquan | Zbor mare la 10 metri sincronizat | NC | 486,78 (56,40, 55,80, 89,28, 93,06, 92,88 și 99,36) |
Atlet | Competiție | Calificări | Semi finala | Final | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Puncte | Rang | Puncte | Rang | Puncte | Rang | ||
El Zi | Trambulină de 3 metri | 363,85 (72,00, 72,85, 79,50, 76,50 și 63,00) |
A 2 -a | 354,50 (72,00, 62,00, 76,50, 76,50 și 67,50) |
3 rd | 379,20 (76,50, 83,70, 78,00, 76,50 și 64,50) |
|
Wu minxia | 387,95 (78,00, 78,30, 66,65, 81,00 și 84,00) |
1 re | 394,40 (76,50, 76,85 , 79,05, 81,00 și 81,00) |
1 re | 414,00 (79,50, 79,75, 85,25, 84,00 și 85,50) |
||
He Zi / Wu Minxia | Trambulină sincronizată de 3 metri | NC | 346,20 (54,00, 52,80, 79,20, 80,10 și 80,10) |
||||
Chen Ruolin | Zbor mare la 10 metri | 392,35 (76,50, 78,40, 81,60, 74,25 și 81,60) |
1 re | 407,25 (73,50, 83,20, 81,60, 84,15 și 84,80) |
1 re | 422,30 ( 85,50, 84,80, 86,40, 79,20 și 86,40 ) |
|
Hu Yadan | 337,85 (67,50, 73,60, 78,40, 51,15 și 67,20) |
A 6- a | 328,25 (69,00, 72,00, 76,80, 54,45 și 56,00) |
Al 9- lea | 349,50 (54,00, 43,20, 76,80, 89,10 și 86,40) |
Al 9- lea | |
Chen Ruolin / Wang Hao | Zbor mare la 10 metri sincronizat | NC | 368,40 ( 53,40 , 56,40, 81,00, 89,28 și 88,32) |
Atlet | Competiție | Optimi | Sferturi de finala | Semifinale | Proiect 1 | Proiectul 2 | Final | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rezultatul adversarului |
Rezultatul adversarului |
Rezultatul adversarului |
Rezultatul adversarului |
Rezultatul adversarului |
Rezultatul adversarului |
Rang | ||
Liu Xiaobo | +80 kg |
Kenneth Edwards ( JAM ) 6-4 |
Carlo Molfetta ( ITA ) 5-6 |
- |
Alisher Gulov ( TJK ) 6-1 |
Bahri Tanrıkulu ( TUR ) 3-2 |
- |
Atlet | Competiție | Optimi | Sferturi de finala | Semifinale | Proiect 1 | Proiectul 2 | Final | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rezultatul adversarului |
Rezultatul adversarului |
Rezultatul adversarului |
Rezultatul adversarului |
Rezultatul adversarului |
Rezultatul adversarului |
Rang | ||
Hou Yuzhuo | -57 kg |
Diana Lopez ( SUA ) 1-0 |
Suvi Mikkonen ( END ) 7-2 |
Marlène Harnois ( FRA ) 8-3 |
- |
Jade Jones ( GBR ) 4-6 |
||
Wu jingyu | -49 kg |
Elizabeth Zamora Gordillo ( GUA ) 10-2 |
Erika Kasahara ( JPN ) 14-0 |
Lucija Zaninović ( CRO ) 19-7 |
- |
Brigitte Yagüe Enrique ( ESP ) 8-1 |
Atlet | 1/32 final | 1/16 final | 1/8 final | Sferturi de finala | Semifinale | Meci de medalie de bronz | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Rezultatul adversarului |
Rezultatul adversarului |
Rezultatul adversarului |
Rezultatul adversarului |
Rezultatul adversarului |
Rezultatul adversarului |
Rezultatul adversarului |
|
Na Li |
Daniela Hantuchová 2-6, 6-3, 3-6 |
- | |||||
Peng shuai |
Hsieh Su-wei 6-3, 6 3 -7, 7-5 |
Petra Kvitová 5-7, 6-2, 1-6 |
- | ||||
Zheng jie |
Nadia Petrova 4-6, 6 7 -7 |
- |
Sportivi | 1/16 final | 1/8 final | Sferturi de finala | Semifinale | Meci de medalie de bronz | Final |
---|---|---|---|---|---|---|
Rezultatul adversarului |
Rezultatul adversarului |
Rezultatul adversarului |
Rezultatul adversarului |
Rezultatul adversarului |
Rezultatul adversarului |
|
Na Li / Zhang Shuai |
Gisela Dulko / Paola Suárez 6-4, 6-2 |
Andrea Hlaváčková / Lucie Hradecká 3-6, 1-6 |
- | |||
Peng Shuai / Zheng Jie |
Alizé Cornet / Kristina Mladenovic 1-6, 7-6 3 , 6-3 |
Nuria Llagostera / MJ Martínez 6-4, 6-2 |
Maria Kirilenko / Nadia Petrova 5-7, 7-6 7 , 4-6 |
- |
Atlet | Competiție | Runda preliminară | 1 st rotund | 2 - lea rotund | 3 - lea rotund | A 4- a rundă | Sferturi de finala | Semifinale | Final | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Scorul adversarului |
Scorul adversarului |
Scorul adversarului |
Scorul adversarului |
Scorul adversarului |
Scorul adversarului |
Scorul adversarului |
Scorul adversarului |
Rang | ||
Wang hao | Simplu | scuti | Bat Werner Schlager ( AUT ) 4-1 (11-3, 8-11, 11-9, 11-8, 11-9) |
Bat Gao Ning ( SIN ) 4-1 (11-9, 11-7, 11-9, 7-11, 11-3) |
Bat Seiya Kishikawa ( JPN ) 4-0 (11-4, 11-5, 11-3, 11-5) |
Bat Chuan Chih-yuan ( TPE ) 4-1 (11-13, 11-2, 11-10, 11-6, 11-9) |
Învins de Zhang Jike ( CHN ) 1-4 (16-18, 5-11, 6-11, 12-10, 11-13) |
|||
Zhang jike | scuti | Bat Bora Vang ( TUR ) 4-0 (11-8, 11-8, 11-5, 11-7) |
Învinge pe Vladimir Samsonov ( BLR ) 4-3 (4-11, 11-7, 11-5, 8-11, 8-11, 11-7, 11-7) |
Bat Jiang Tianyi ( HKG ) 4-1 (11-4, 8-11, 11-4, 11-9, 11-6) |
Bat Dimitrij Ovtcharov 4-1 (11-8, 11-3, 5-11, 11-9, 11-8) |
Bat Wang Hao 4-1 (18-16, 11-5, 11-6, 10-12, 13-11) |
||||
Ma Long Wang Hao Zhang Jike |
Pe echipe | NC | Bat Rusia 3-1 (3-0, 3-0, 2-3, 3-0) |
NC | Bat Singapore 3-0 (3-0, 3-0, 3-0) |
Bat Germania 3-1 (3-1, 1-3, 3-1, 3-0) |
Bat Coreea de Sud 3-0 (3-1, 3-1, 3-0) |
Atlet | Competiție | Runda preliminară | 1 st rotund | 2 - lea rotund | 3 - lea rotund | A 4- a rundă | Sferturi de finala | Semifinale | Final | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Scorul adversarului |
Scorul adversarului |
Scorul adversarului |
Scorul adversarului |
Scorul adversarului |
Scorul adversarului |
Scorul adversarului |
Scorul adversarului |
Rang | ||
Ding ning | Simplu | scuti | O învinge pe Daniela Dodean ( ROU ) cu 4-0 (11-4, 11-3, 11-9, 11-6) |
Bat Jiang Huajun ( HKG ) 4-1 (12-10, 11-2, 11-5, 9-11, 11-6) |
Bat Ai Fukuhara ( JPN ) 4-0 (15-13, 11-6, 11-6, 11-4) |
Bat Feng Tianwei ( SIN ) 4-2 (11-7, 11-4, 9-11, 12-10, 6-11, 11-6) |
Bătut de Li Xiaoxia ( CHN ) 1-4 (8-11, 12-14, 11-8, 6-11, 4-11) |
|||
Li Xiaoxia | scuti | Bat Ariel Hsing ( SUA ) 4-2 (11-4, 9-11, 11-6, 6-11, 11-8, 11-9) |
Bat Park Mi-Young ( KOR ) 4-1 (6-11, 11-7, 11-6, 11-5, 11-6) |
Bat Li Jiao ( NED ) 4-0 (11-5, 11-9, 11-9, 11-7) |
Bat Kasumi Ishikawa ( JPN ) 4-1 (11-5, 11-4, 11-13, 11-6, 11-7) |
Bat Ding Ning ( CHN ) 4-1 (11-8, 14-12, 8-11, 11-6, 11-4) |
||||
Ding Ning Guo Yue Li Xiaoxia |
Pe echipe | NC | Bat Spania 3-0 (3-0, 3-1, 3-0) |
NC | Bat Olanda 3-0 (3-0, 3-1, 3-0) |
Bat Coreea de Sud 3-0 (3-0, 3-0, 3-0) |
Bat Japonia 3-0 (3-1, 3-0, 3-1) |
Atlet | Competiție | Calificare | Final | Total | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Puncte | Rang | Puncte | Rang | Puncte | Rang | ||
Ding Feng | Pistol cu foc rapid de 25 m | 588 | A 2 -a | 27 | NC | ||
Du Yu | Capcană | 112 | 30 - lea | - | |||
Hu Binyuan | Dublă capcană | 133 | 14 - lea | - | |||
Lan Xing | 50m pușcă 3 poziții | 1159 | 29 - lea | - | |||
Li Jun | Dublă capcană | 134 | A 10- a | - | |||
Pang wei | Pistol cu aer comprimat de 10 m | 586 | A 2 -a | 97,7 | A 7- a | 683,7 | Al patrulea |
Tan Zongliang | 581 | Al 12- lea | - | ||||
Wang tao | Pușcă cu aer 10 m | 598 | Al patrulea | 102.4 | A 6- a | 700,4 | Al patrulea |
Wang weiyi | 50m împușcat cu pușcă | 591 | 28 - lea | - | |||
Wang zhiwei | Pistol la 50 m | 566 | A 2 -a | 92,6 | A 5- a | 658.6 | |
Zhang jian | Pistol cu foc rapid de 25 m | 584 | A 5- a | 17 | NC | A 5- a | |
Zhang Tian | Pistol la 50 m | 553 | 25 - lea | - | |||
Zhu Qinan | Pușcă cu aer 10 m | 595 | A 10- a | - | |||
50m împușcat cu pușcă | 590 | 34 - lea | - | ||||
50m pușcă 3 poziții | 1170 | A 6- a | 100.2 | 3 rd | 1270.2 | A 5- a |
Atlet | Competiție | Calificare | Final | Total | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Puncte | Rang | Puncte | Rang | Puncte | Rang | ||
Chen Ying | Arma la 25 m | 585 | 3 rd | 206.4 | 1 re | 791.4 | |
Du Li | Pușcă 50 m 3 poziții | 581 | Al 13- lea | - | |||
Guo Wenjun | Pistol cu aer comprimat de 10 m | 388 | 1 re | 100.1 | 3 rd | 488.1 | |
Li Peijing | Pușcă 50 m 3 poziții | 583 (Baraj: 47,8) |
Al 9- lea | - | |||
Liu Yingzi | Capcană | 67 | Al 12- lea | - | |||
Su Yuling | Pistol cu aer comprimat de 10 m | 386 | Al patrulea | 98,6 | A 6- a | 484.6 | A 6- a |
Wei ning | Skeet | 68 | Al patrulea | 20 | A 6- a | 91 | |
Yi siling | Pușcă cu aer 10 m | 399 | A 2 -a | 103,9 | 1 re | 502,9 | |
Yu dan | 398 | Al patrulea | 103,5 | A 2 -a | 501,5 | ||
Yuan Jing | Arma la 25 m | 579 | 20 - lea | - |
Atlet | Competiție | Runda preliminară | 1 st rotund | 2 - lea rotund | 3 - lea rotund | Sferturi de finala | Semifinale | Meci de medalie de bronz | Final | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Scor | Rang | Scorul adversarului |
Scorul adversarului |
Scorul adversarului |
Scorul adversarului |
Scorul adversarului |
Scorul adversarului |
Rang | Scorul adversarului |
Rang | ||
Dai xiaoxiang | Bărbați individuali | 678 | 7 |
Klemen Štrajhar ( SLO ) (58) 6-0 (28-25, 29-25, 28-25) |
Eduardo Vélez ( MEX ) (26) 6-0 (27-26, 27-25, 28-25) |
Taylor Worth ( AUS ) (23) 6-5 (25-28, 28-25, 28-28, 28-29, 28-27 9-8 shoot-off ) |
Kim Bub-min ( KOR ) (2) 6-5 (30-26, 28-28, 26-27, 28-29, 28-27 9-9 shoot-off ) |
Oh Jin-Hyek ( KOR ) (3) 5-6 (29-27, 27-28, 27-27, 28-26, 27-29 8-9 shoot-off ) |
Rick van der Ven ( NED ) (16) 6-5 (26-30, 28-29, 27-28, 25-28, 26-26 10-8 shoot-off ) |
- | ||
Liu Zhaowu | 668 | 22 |
Viktor Ruban ( UKR ) (43) 5-6 (27-30, 28-28, 26-26, 27-27, 26-25 9-10 shoot-off ) |
- | ||||||||
Xing yu | 673 | 13 |
Camilo Mayr ( GER ) (52) 6-0 (29-27, 29-27, 29-26) |
Khairul Anuar Mohamad ( MAS ) (20) 5-6 (30-28, 29-29, 27-28, 27-28, 28-26 9-9 shoot-off ) |
- | |||||||
Dai Xiaoyang Liu Zhaowu Xing Yu |
Echipe masculine | 2019 | 3 | NC | scuti |
Italia 216-220 |
- |
Atlet | Competiție | Runda preliminară | 1 st rotund | 2 - lea rotund | 3 - lea rotund | Sferturi de finala | Semifinale | Final | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Scor | Rang | Scorul adversarului |
Scorul adversarului |
Scorul adversarului |
Scorul adversarului |
Scorul adversarului |
Scorul adversarului |
Rang | ||
Cheng ming | Femeile individuale | 651 | 20 |
Leidys Brito ( VEN ) (45) 6-4 (27-24, 26-28, 27-28, 25-24, 28-26) |
Alejandra Valencia ( MEX ) (13) 7-1 (27-25, 27-25, 27-27, 25-24) |
Khatuna Lorig ( SUA ) (4) 3-7 (26-29, 27-27, 28-26, 28-30, 25-26) |
- | |||
Fang Yuting | 649 | 25 |
Ika Yuliana Rochmawati ( INA ) (40) 4-6 (27-27, 27-27, 29-23, 23-27, 24-28) |
- | ||||||
Xú Jīng | 646 | 27 |
Natalia Leśniak ( POL ) (38) 6-4 (29-28, 28-25, 25-27, 26-18) |
Miki Kanie ( JPN ) (6) 0-6 (24-29, 25-28, 24-28) |
- | |||||
Cheng Ming Fang Yuting Xú Jīng |
De echipe feminine | 1946 | 7 | NC |
Italia 200-199 |
Statele Unite ale Americii 218-213 |
Rusia 208-207 |
Coreea de Sud 209-210 |
Sportivi | Competiție | Înot (1,5 km) | Tranziția 1 | Ciclism (40 km) | Tranziția 2 | Cursa (10 km) | Timp | Rezultat |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Bărbați | ||||||||
Bai Faquan | Bărbați | 17:55 | 46 s | 59:46 | 33 s | 33:26 | 1 h 52 min 26 s | 46 - lea |
femei | ||||||||
Zhang Yi | femei | 19:49 | Anii 50 | 1 h 10 min 39 s | 32 s | 38:11 | 2 h 10 min 01 s | A 50- a |
Sportiv (i) | Competiție | Regata 1 | Regata 2 | Regata 3 | Regata 4 | Regata 5 | Regata 6 | Regata 7 | Regata 8 | Regata 9 | Regata 10 | Total net | Cursa de medalii | Total | Rang | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Scor | Scor | Scor | Scor | Scor | Scor | Scor | Scor | Scor | Scor | Scor | Rang | Scor | ||||
Aichen Wang | RS: X | 21 | 23 | 18 | 19 | 3 | 23 | 10 | 27 | 22 | 14 | 153 | Al 18- lea | - | ||
Shi Jian | Laser | 27 | 39 | 43 | 45 | 42 | 46 | 32 | 41 | 30 | 41 | 340 | 43 rd | - | ||
Gong Lei | Finn | 25 | 17 | 20 | 22 | 25 | 16 | 22 | 23 | 21 | 24 | 190 | 24 - lea | - | ||
Deng Daokun Wang Weidong |
470 | 20 | 15 | 6 | 26 | 27 | 17 | 22 | 26 | 12 | 16 | 160 | 20 - lea | - |
Sportiv (i) | Competiție | Regata 1 | Regata 2 | Regata 3 | Regata 4 | Regata 5 | Regata 6 | Regata 7 | Regata 8 | Regata 9 | Regata 10 | Total net | Cursa de medalii | Total | Rang | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Scor | Scor | Scor | Scor | Scor | Scor | Scor | Scor | Scor | Scor | Scor | Rang | Scor | ||||
Li Ling | RS: X | 16 | 15 | 8 | 14 | 18 | 7 | 10 | 13 | 14 | 23 | 115 | 14 - lea | - | ||
Xu Lijia | Laser radial | 5 | 8 | 11 | 3 | 5 | 4 | 1 | 4 | 1 | 2 | 33 | 1 re | 2 | 35 | |
Xufeng Huang Xiaoli Wang |
470 | 18 | 18 | 9 | 12 | 8 | 19 | 2 | 17 | 1 | 12 | 97 | 11 - lea | - |
Atlet | Competiție | Runda preliminară | Clasament | A prinde | Optimi | Sferturi de finala | Semifinale | Finală (sau finală mică) | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Scorul adversarilor |
Scorul adversarilor |
Scorul adversarilor |
Scorul adversarilor |
Scorul adversarilor |
Scorul adversarilor |
Rang | |||
Wu Penggen Xu Linyin |
Turneul masculin |
Pool C Chevallier - Heyer ( SUI ) L 1 - 2 (21-18, 16-21, 12-15) Brink - Reckermann ( GER ) L 1 - 2 (21-13, 19-21, 8-15) Prokopiev - Semenov ( RUS ) L 1 - 2 (29-27, 21-17, 12-15)
|
Al patrulea | - | |||||
Xue Chen Zhang Xi |
Turneul feminin |
Pool B Vasina - Vozakova ( RUS ) L 1 - 2 (21-18, 14-21, 14-16) Kuhn - Zumkehr ( SUI ) W 2 - 1 (21-18, 16-21, 15-8) Arvaníti - Tsiartsiani ( GRE ) W 2-0 ( 21-17, 21-16)
|
A 2 -a | - |
Khomyakova - Ukolova ( RUS ) W 2 - 0 (21-12, 21-11) |
D. Schwaiger - S. Schwaiger ( AUT ) W 2 - 0 (21-18, 21-11) |
May-Treanor - Walsh ( SUA ) L 0 - 2 (20-22, 20-22) |
Silva - França ( BRA ) L 1 - 2 (21-11, 19-21, 12-15) |
Al patrulea |
Clasament
Primele patru echipe din piscină sunt calificate.
# | Echipă | Pct | J | P | Raport | Raport |
1 | Statele Unite | 15 | 5 | 0 | 7.5 | 1.235 |
2 | China | 9 | 5 | 1 | 1.1 | 1,03 |
3 | Coreea de Sud | 8 | 5 | 1 | 1.1 | 0,996 |
4 | Brazilia | 7 | 5 | 2 | 1 | 1.064 |
5 | Curcan | 6 | 5 | 2 | 0,818 | 0,98 |
6 | Serbia | 0 | 5 | 5 | 0,133 | 0,727 |
Chibrituri
Sfert de finala
|
|
30 iulie | Spania | 11-6 | China | Water Polo Arena, Londra | |
( 2-2, 4-2, 4-2, 1-0 ) |
1 st august | Ungaria | 11-10 | China | Water Polo Arena, Londra | |
( 1-3, 4-4, 4-3, 2-0 ) |
3 august | China | 6-7 | Statele Unite | Water Polo Arena, Londra | |
( 1-0, 2-2, 0-3, 3-2 ) |
5 august | China | 16 (2) -16 (4) | Australia | Water Polo Arena, Londra | |
16:10 |
( 5-5, 3-3, 4-2, 2-4 ap 2-2 ) |
10 august | Italia | 10-14 | China | Water Polo Arena, Londra | |
14:20 |
( 2-5, 2-5, 2-2, 4-2 ) |
12 august | China | 16-15 (ap) | Rusia | Water Polo Arena, Londra | |
11:40 a.m. |
( 3-3, 5-6, 3-2, 3-3 ap 2-1 ) |