Vă puteți împărtăși cunoștințele îmbunătățindu-le ( cum? ) Conform recomandărilor proiectelor corespunzătoare .
Campionatele Mondiale de Canotaj 2019Sport | Canotaj |
---|---|
Organizator (i) | Federația Internațională a Societăților de Canotaj |
Editarea | 49 a |
Locuri) |
Ottensheim Austria |
Datat | 25 august până la1 st luna septembrie în 2019 |
În 2019 Mondial vaslit Campionatele , Cele patruzeci și nouă ediție a canotajului Campionatele Mondiale , să aibă loc la 25 august la1 st luna septembrie în 2019în Ottensheim , Austria . Orașul organizator a fost desemnat devremeseptembrie 2015după campionatele mondiale de canotaj din 2015 .
Evenimentul determină majoritatea calificărilor pentru competițiile de canotaj la Jocurile Olimpice și Paralimpice de vară din 2020 din Tokyo , Japonia .
La 22 august, cu trei zile înainte de începerea campionatelor, vânătorul bielorus Dzmitry Ryshkevich a murit după răsturnare în timpul unei sesiuni de antrenament. El a fost programat să concureze în PR1M1x la al treilea campionat consecutiv.
Încercări | Aur | Argint | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Skiff M1x |
Oliver Zeidler | 6:44:55 | Sverri Sandberg Nielsen | 6 min 44s 58 | Kjetil Borch | 6:44:84 |
Doi din cuplul M2x |
China Liu Zhiyu Zhang Liang |
6:05:68 |
Irlanda Philip Doyle Ronan Byrne |
6:06:25 |
Polonia Mirosław Ziętarski Mateusz Biskup |
6:07 87 |
Patru cuplu M4x |
Olanda Dirk Uittenbogaard Abe Wiersma Tone Wieten Koen Metsemakers |
5:51:75 |
Polonia Dominik Czaja Wiktor Chabel Szymon Pośnik Fabian Barański |
5:55:59 |
Italia Filippo Mondelli Andrea Panizza Luca Rambaldi Giacomo Gentili |
5:56:11 |
Două M2− avansate |
Croația Martin Sinković Valent Sinković |
6:42:28 |
Noua Zeelandă Thomas Murray Michael Brake |
6:45:47 |
Australia Sam Hardy Joshua Hicks |
6:51:81 |
Patru M4− avansate |
Polonia Mateusz Wilangowski Mikołaj Burda Marcin Brzeziński Michał Szpakowski |
6:09:86 |
România Mihăiță Vasile Țigănescu Mugurel Semciuc Ștefan Constantin Berariu Cosmin Pascari |
6:11:41 |
Marea Britanie Matthew Rossiter Oliver Cook Rory Gibbs Sholto Carnegie |
6:11:71 |
Opt M8 + |
Germania Johannes Weißenfeld Laurits Follert Christopher Reinhardt Torben Johannesen Jakob Schneider Malta Jakschik Richard Schmidt Hannes Ocik Martin Sauer |
5:19:41 |
Olanda Bjorn van den Ende Ruben Knab Jasper Tissen Simon van Dorp Maarten Hurkmans Bram Schwarz Mechiel Versluis Robert Lücken Aranka Kops |
5:19:96 |
Marea Britanie Thomas George James Rudkin Josh Bugajski Moe Sbihi Jacob Dawson Oliver Wynne-Griffith Matthew Tarrant Thomas Ford Henry Fieldman |
5:22:35 |
LM1x scull ușor unic |
Martino Goretti | 6:59 48 | Fart galambos | 7:02:37 | Sean Murphy | 7:44:55 |
Cuplu cu două lumini LM2x |
Irlanda Fintan McCarthy Paul O'Donovan |
6:37:28 |
Italia Stefano Oppo Pietro Ruta |
6:39:71 |
Germania Jonathan Rommelmann Jason Osborne |
6:41:07 |
Cuplu cu patru cupluri LM4x |
China Zhang Zhiyuan Chen Sensen Lü Fanpu Zeng Tao |
5:53:63 |
Italia Lorenzo Fontana Alfonso Scalzone Catello Amarante II Gabriel Soares |
5 min 55 s 1 |
Olanda Damion Eigenberg David Kampman Ward van Zeijl Bart Lukkes |
5:56:06 |
Două greutăți ușoare de ultimă generație LM2− |
Italia Giuseppe Di Mare Raffaele Serio |
6:37:75 |
Rusia Nikita Bolozin Maksim Telitcyn |
6 min 42 s 7 |
Brazilia Vangelys Reinke Emanuel Dantas |
6:45:28 |
Încercări | Aur | Argint | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Skiff W1x |
Sanita Pušpure | 7:17:14 | Emma Twigg | 7:20:56 | Kara kohler | 7:22:21 |
Două dintre cupluri W2x |
Noua Zeelandă Brooke Donoghue Olivia Loe |
6:47:17 |
România Nicoleta Ancuța-Bodnar Simona Radiș |
6:48:55 |
Olanda Roos de Jong Lisa Scheenaard |
6:49:22 |
Cvadruplu W4x |
China Chen Yunxia Zhang Ling Lü Yang Cui Xiaotong |
6:34:65 |
Polonia Agnieszka Kobus Marta Wieliczko Maria Springwald Katarzyna Zillmann |
6:36:59 |
Olanda Olivia van Rooijen Inge Janssen Sophie Souwer Nicole Beukers |
6:36:62 |
Două vârf W2− |
Noua Zeelandă Grace Prendergast Kerri Gowler |
7:21:35 |
Australia Jessica Morrison Annabelle McIntyre |
7:23:62 |
Canada Caileigh Filmează Hillary Janssens |
7:26:52 |
Patru din vârful W4− |
Australia Olympia Aldersey Katrina Werry Sarah Hawe Lucy Stephan |
6:43:45 |
Olanda Ellen Hogerwerf Karolien Florijn Ymkje Inteligent Veronique Meester |
6:45:55 |
Danemarca Ida Jacobsen Frida Sanggaard Nielsen Hedvig Rasmussen Christina Johansen |
6:47:84 |
Opt W8 + |
Noua Zeelandă Ella Greenslade Emma Dyke Lucy Spoors Kelsey Bevan Grace Prendergast Kerri Gowler Elizabeth Ross Jackie Gowler Caleb Shepherd |
5:56:91 |
Australia Leah Saunders Jacinta Edmunds Bronwyn Cox Georgina Rowe Rosemary Popa Annabelle McIntyre Jessica Morrison Molly Goodman James Rook |
5:59:63 |
Statele Unite Felice Mueller Kristine O'Brien Meghan Musnicki Dana Moffat Olivia Coffey Emily Regan Gia Doonan Erin Reelick Katelin Guregian |
6:01:93 |
Ușor scull unic LW1x |
Marie-Louise Dräger | 7:43:98 | Chiaki tomita | 7:47:28 | Madeleine Arlett | 7:49:82 |
Cuplu cu două lumini LW2x |
Noua Zeelandă Zoe McBride Jackie Kiddle |
7:15:32 |
Olanda Marieke Keijser Ilse Paulis |
7:19:51 |
Marea Britanie Emily Craig Imogen Grant |
7:21:38 |
Două greutăți ușoare de ultimă generație LW2− |
Statele Unite ale Americii Margaret Bertasi Cara Stawicki |
7:32:64 |
Italia Sofia Tangehtti Maria Ludovica Costa |
7:34:20 |
Germania Janika Kölblin Marie-Christine Gerhardt |
7:37:72 |
Cuplu ușor cu patru cupluri LW4x |
Italia Giulia Mignemi Greta Martinelli Silvia Crosio Arianna Noseda |
6:34 |
China Cheng Mengyin Wu Qiang Chen Fang Yuan Xiaoyu |
6:36:31 |
Germania a terminat Sturm Vera Spanke Leonie Pieper Leonie Pless |
6:37:72 |
Încercări | Aur | Argint | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
PR2 Mix2x |
Marea Britanie Lauren Rowles Laurence Whiteley |
8:34:95 |
Olanda Annika van der Meer Koning Horn |
8:37:78 |
Franța Perle Bouge Christophe Lavigne |
9:02:60 |
PR3 Mix2x |
Rusia Valentina Zhagot Evgenii Borisov |
7:48:32 |
Austria Johanna Beyer David Erkinger |
8:01:12 |
Statele Unite Joshua Boissoneau Pearl Outlaw |
8:17:51 |
PR3 Mix4 + |
Marea Britanie Ellen Buttrick Giedre Rakauskaite James Fox Oliver Stanhope Erin Wysocki-Jones |
7:09:54 |
Statele Unite ale Americii Alexandra Reilly Charley Nordin John Tanguay Danielle Hansen Karen Petrik |
7:21:61 |
Italia Cristina Scazzosi Alessandro Brancato Lorenzo Bernard Greta Muti Lorena Fuina |
7:29:34 |