Sport | Canotaj |
---|---|
Organizator (i) | Federația Internațională a Societăților de Canotaj |
Editarea | 48 a |
Locuri) |
Plovdiv Bulgaria |
Datat | De la 9 la 16 septembrie 2018 |
Națiunilor | 63 |
Participanți | 392 |
Încercări | 29 |
În 2018 Mondiale Campionatele vaslit , Cele patruzeci și opta ediție a canotajului Campionatele Mondiale , au loc din luna septembrie 9 pentru a de 16, 2018 în Plovdiv , Bulgaria .
Africa :
America :
Asia :
Europa :
Oceania :
Încercări | Aur | Argint | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Skiff M1x |
Norvegia Kjetil Borch |
6:38:31 |
Republica Cehă Ondřej Synek |
6:39:90 |
Lituania Mindaugas Griškonis |
6:42:90 |
Doi din cuplul M2x |
Franța Hugo Boucheron Matthieu Androdias |
6:05:16 |
Elveția Barnabé Delarze Roman Röösli |
6:06:49 |
Noua Zeelandă John Storey Chris Harris (canotaj) |
6:06:71 |
Patru cuplu M4x |
Italia Filippo Mondelli Andrea Panizza Luca Rambaldi Giacomo Gentili |
5:35:31 |
Australia Caleb Antill Campbell Watts Alexander Purnell David Watts |
5:36:51 |
Ucraina Dmytro Mikhay Serhiy Hryn Oleksandr Nadtoka Ivan Dovhodko |
5:37:28 |
Două M2− avansate |
Croația Martin Sinković Valent Sinković |
6:14:96 |
România Marius Cozmiuc Ciprian Tudosă |
6:16:90 |
Franța Valentin Onfroy Théophile Onfroy |
6:17:51 |
Patru M4− avansate |
Australia Joshua Hicks Spencer Turrin Jack Hargreaves Alexander Hill |
5:44:74 |
Italia Matteo Castaldo Bruno Rosetti Matteo Lodo Marco Di Costanzo |
5:44:99 |
Marea Britanie Thomas Ford Jacob Dawson Adam Neill James Johnston |
5: 46,46 |
Opt M8 + |
Germania Johannes Weißenfeld Felix Wimberger Max Planer Torben Johannesen Jakob Schneider Malta Jakschik Richard Schmidt Hannes Ocik Martin Sauer |
5:24:31 |
Australia Liam Donald Robert Negru Angus Moore Simon Keenan Nicholas Purnell Timothy Masters Josh Booth Angus Widdicombe Kendall Brodie |
5: 26.11 |
Marea Britanie James Rudkin Alan Sinclair Tom Ransley Thomas George Moe Sbihi Oliver Wynne-Griffith Matthew Tarrant îl va prinde pe Henry Fieldman |
5: 26.14 |
LM1x scull ușor unic |
Germania Jason Osborne |
6:56:36 |
Elveția Michael Schmid |
6:58:34 |
Statele Unite ale Americii Andrew Campbell |
7:04 |
Cuplu cu două lumini LM2x |
Irlanda Gary O'Donovan Paul O'Donovan |
6:06:81 |
Italia Stefano Oppo Pietro Ruta |
6:08:31 |
Belgia Tim Brys Niels Van Zandweghe |
6:11:25 |
Cuplu cu patru lumini LM4x |
Germania Joachim Agne Max Röger Florian Roller Moritz Moos |
5:51:21 |
Italia Catello Amarante II Paolo Di Girolamo Andrea Micheletti Matteo Mulas |
5:52:85 |
Turcia Mert Kaan Kartal Bayram Sönmez Fatih Ünsal Enes Kușku |
5:53 95 |
Două greutăți ușoare de vârf LM2− |
Italia Giuseppe Di Mare Alfonso Scalzone |
6:38:55 |
Grecia Antonios Papakonstantinou Ioannis Marokos |
6:41:48 |
Statele Unite ale Americii David Smith Thomas Foster |
6 min 56 99 |
Încercări | Aur | Argint | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Skiff W1x |
Irlanda Sanita Pušpure |
7:20:12 |
Elveția Jeannine Gmelin |
7:25 93 |
Austria Magdalena Lobnig |
7:25 93 |
Două dintre cupluri W2x |
Lituania Milda Valčiukaitė Ieva Adomavičiūtė |
6:44:15 |
Noua Zeelandă Brooke Donoghue Olivia Loe |
6:46:28 |
Statele Unite ale Americii Meghan O'Leary Ellen Tomek |
6:47:75 |
Cvadruplu W4x |
Polonia Agnieszka Kobus Marta Wieliczko Maria Springwald Katarzyna Zillmann |
6:08:96 |
Germania Marie-Cathérine Arnold Carlotta Nwajide Franziska Kampmann Frieda Hämmerling |
6:11:42 |
Olanda Olivia van Rooijen Karolien Florijn Sophie Souwer Nicole Beukers |
6:11:79 |
Două vârf W2− |
Canada Caileigh Filmează Hillary Janssens |
6:50:67 |
Noua Zeelandă Grace Prendergast Kerri Gowler |
6:52:96 |
Spania Anna Boada Aina Cid |
7: 4: 60 |
Patru din vârful W4− |
Statele Unite ale Americii Madeleine Wanamaker Erin Boxberger Molly Bruggeman Erin Reelick |
6:25:57 |
Australia Lucy Stephan Katrina Werry Sarah Hawe Molly Goodman |
6:27:09 |
Rusia Ekaterina Sevostianova Anastasia Tikhanova Ekaterina Potapova Elena Oriabinskaia |
6:27:36 |
Opt W8 + |
Statele Unite ale Americii Kristine O'Brien Felice Mueller Victoria Opitz Gia Doonan Dana Moffat Tracy Eisser Emily Regan Olivia Coffey Katelin Guregian |
6:09 97 |
Canada Lisa Roman Stephanie Grauer Madison Mailey Susanne Grainger Christine Roper Sydney Payne Jennifer Martins Rebecca Zimmerman Kristen Kit |
6:03:05 |
Australia Leah Saunders Georgina Gotch Rosemary Popa Georgina Rowe Annabelle Mcintyre Ciona Wilson Jacinta Edmunds Emma Fessey James Rook |
6:03:06 |
Ușor scull unic LW1x |
Franța Laura Tarantola |
7:51 79 |
Italia Clara Guerra |
7:51:96 |
Regatul Unit Imogen Grant |
7:52:61 |
Cuplu cu două lumini LW2x |
România Ionela-Livia Lehaci Gianina Beleagă |
6:50:71 |
Statele Unite ale Americii Emily Schmieg Mary Jones |
6:52:30 |
Olanda Marieke Keijser Ilse Paulis |
6:52:56 |
Două greutăți ușoare de ultimă generație LW2− |
Italia Serena Lo Bue Giorgia Lo Bue |
7:30:84 |
Statele Unite ale Americii Jennifer Sager Jillian Zieff |
7:45:50 | neatribuit | |
Cuplu ușor de patru LW4x |
China Wu Qiang Liang Guoru Chen Fang Pan Dandan |
6:28:32 |
Danemarca Trine Toft Andersen Aja Runge Holmegaard Juliane Rasmussen Mathilde Persson |
6:33:33 |
Germania Fini Sturm Caroline Meyer Ladina Meier Anja Noske |
6:34:25 |
Încercări | Aur | Argint | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
PR1 M1x |
Australia Erik Horrie |
9:16:90 |
Ucraina Roman Polianskyi |
9:17:36 |
Rusia Alexey Chuvashev |
9:35:33 |
PR2 M1x |
Olanda Koning Horn |
8:35 89 |
Canada Jeremy Hall |
8:42:46 |
Italia Daniele Stefanoni |
8:52:08 |
PR3 M2- |
Canada Kyle Fredrickson Andrew Todd |
7:12:82 |
Australia James Talbot Jed Altschwager |
7:23:96 |
Franța Jérôme Pailler Laurent Viala |
7:29:08 |
Încercări | Aur | Argint | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
PR1 W1x |
Norvegia Birgit Skarstein |
10:13:63 |
Israel Moran Samuel |
11:02:06 |
SUA Hallie Smith |
11:17:56 |
PR2 W1x |
Franța Perle Bouge |
9:39:73 |
Olanda Annika Van der Meer |
9:45:52 |
Polonia Jolanta Majka |
9:58:52 |
PR3 W2- |
Statele Unite ale Americii Danielle Hansen Jaclyn Smith |
7:39:30 | neatribuit |
Încercări | Aur | Argint | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
PR2 Mix2x |
Olanda Annika van der Meer Koning Horn |
8:07:92 |
Polonia Michal Gadowski Jolanta Majka |
8:12:60 |
Ucraina Svitlana Bohuslavska Iaroslav Koiuda |
8:20:61 |
PR3 Mix2x |
Brazilia Diana Barcelos de Oliveira Jairo Klug |
7:30:82 |
Austria Johanna Beyer David Erkinger |
7:42:68 |
Rusia Valentina Zhagot Evgenii Borisov |
7:49:93 |
PR3 Mix4 + |
Marea Britanie Ellen Buttrick Grace Clough Oliver Stanhope Daniel Brown Erin Wysocki-Jones (c) |
7:06:36 |
Statele Unite ale Americii Alexandra Reilly Michael Varro Charley Nordin Danielle Hansen Jennifer Sichel(c) |
7:02:13 |
Franța Élodie Lorandi Guylaine Marchand Rémy Taranto Antoine Jesel Robin The Bar (c) |
7:04:93 |
Rang | Naţiune | Aur | Argint | Bronz | Total |
---|---|---|---|---|---|
1 | Italia | 3 | 4 | 1 | 8 |
2 | Statele Unite | 3 | 3 | 4 | 10 |
3 | Germania | 3 | 1 | 1 | 5 |
4 | Franţa | 3 | 0 | 3 | 6 |
5 | Australia | 2 | 4 | 1 | 7 |
6 | Canada | 2 | 2 | 0 | 4 |
7 | Olanda | 2 | 1 | 2 | 5 |
8 | Irlanda | 2 | 0 | 0 | 2 |
Norvegia | 2 | 0 | 0 | 2 | |
10 | Polonia | 1 | 1 | 1 | 3 |
11 | România | 1 | 1 | 0 | 2 |
12 | Marea Britanie | 1 | 0 | 3 | 4 |
13 | Lituania | 1 | 0 | 1 | 2 |
14 | Brazilia | 1 | 0 | 0 | 1 |
China | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Croaţia | 1 | 0 | 0 | 1 | |
17 | elvețian | 0 | 3 | 0 | 3 |
18 | Noua Zeelandă | 0 | 2 | 1 | 3 |
19 | Ucraina | 0 | 1 | 2 | 3 |
20 | Austria | 0 | 1 | 1 | 2 |
21 | Cehia | 0 | 1 | 0 | 1 |
Danemarca | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Grecia | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Israel | 0 | 1 | 0 | 1 | |
25 | Rusia | 0 | 0 | 3 | 3 |
26 | Belgia | 0 | 0 | 1 | 1 |
Spania | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Curcan | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Total | 29 | 28 | 27 | 84 |