Campionatul Mondial de curling la dublu mixt 2015
Campionatul Mondial de curling la dublu mixt 2015
Navigare
Ediția anterioară Ediția următoare
Campionatul curling dublu mixt mondial în 2015 (nume oficial: Mondial mixt Campionatul Doubles Curling ) este de 8 - lea campionat mondial de dublu mixt curling .
Acesta este organizat în Rusia în orașul Sochi la Centrul de Curling Ice Cube de la 18 la25 aprilie 2015.
Evenimentul a avut loc împreună cu Campionatele Mondiale Senior de Curling .
Echipe
Echipele sunt listate după cum urmează:
Grupa A
|
Australia
|
Cehia
|
Danemarca
|
Franţa
|
Japonia
|
---|
Femeie: Kim Forge Bărbat: Steve Johns
|
Femeie: Jana Jelínková Bărbat: Ondřej Mihola
|
Femeie: Denise Dupont Bărbat: Oliver Dupont
|
Femeie: Catherine Emberger Bărbat: Thierry Mercier
|
Femeie: Michiko Tomabechi Bărbat: Kenji Tomabechi
|
Rusia
|
Slovacia
|
elvețian
|
Curcan
|
Statele Unite
|
---|
Femeie: Viktoria Moiseeva Bărbat: Petr Dron
|
Femeie: Silvia Sykora Bărbat: Marek Sykora
|
Femeie: Carole Howald Bărbat: Marc Pfister
|
Femeie: Öznur Polat Bărbat: Kadir Çakır
|
Femeie: Sarah Anderson Bărbat: Korey Dropkin
|
Legendă
|
---|
|
Echipe de play-off
|
|
Echipe de egalitate
|
Clasament final Round Robin
|
Clasament final Round Robin
|
Clasament final Round Robin
|
Rezultatele sesiunilor
Grupa A
Sâmbătă, 18 aprilie
Sesiunea 1
- 9h00
Echipe - Pista A
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Australia
|
0
|
0
|
2
|
2
|
0
|
1
|
1
|
0
|
6
|
Curcan
|
2
|
1
|
0
|
0
|
2
|
0
|
0
|
2
|
7
|
Echipe - Pista B
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Cehia
|
2
|
0
|
0
|
2
|
0
|
1
|
1
|
0
|
6
|
Japonia
|
0
|
2
|
1
|
0
|
1
|
0
|
0
|
4
|
8
|
Echipe - Pista C
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Rusia
|
1
|
1
|
0
|
1
|
1
|
2
|
4
|
X
|
10
|
Franţa
|
0
|
0
|
1
|
0
|
0
|
0
|
0
|
X
|
1
|
Echipe - Pista E
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Danemarca
|
2
|
1
|
1
|
3
|
0
|
1
|
0
|
X
|
8
|
elvețian
|
0
|
0
|
0
|
0
|
3
|
0
|
1
|
X
|
4
|
Duminică 19 aprilie
Sesiunea 2
- 11:15 a.m.
Echipe - Pista B
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
Total
|
---|
Curcan
|
0
|
4
|
0
|
0
|
1
|
0
|
3
|
2
|
0
|
10
|
Slovacia
|
4
|
0
|
1
|
1
|
0
|
4
|
0
|
0
|
1
|
11
|
Echipe - Pista C
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Danemarca
|
1
|
0
|
4
|
1
|
1
|
0
|
1
|
X
|
8
|
Australia
|
0
|
1
|
0
|
0
|
0
|
1
|
0
|
X
|
2
|
Echipe - Pista D
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
elvețian
|
3
|
1
|
1
|
0
|
1
|
0
|
3
|
X
|
9
|
Franţa
|
0
|
0
|
0
|
3
|
0
|
1
|
0
|
X
|
4
|
Echipe - Pista E
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Cehia
|
0
|
0
|
2
|
0
|
0
|
1
|
0
|
X
|
3
|
Rusia
|
3
|
3
|
0
|
2
|
1
|
0
|
2
|
X
|
11
|
Sesiunea 3
- 21:00
Echipe - Pista A
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Franţa
|
0
|
1
|
0
|
0
|
1
|
1
|
0
|
X
|
3
|
Cehia
|
2
|
0
|
3
|
1
|
0
|
0
|
1
|
X
|
7
|
Echipe - Pista B
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Australia
|
0
|
2
|
1
|
0
|
2
|
0
|
1
|
X
|
6
|
elvețian
|
6
|
0
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
X
|
8
|
Echipe - Pista C
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Curcan
|
0
|
0
|
0
|
0
|
1
|
0
|
1
|
X
|
2
|
Statele Unite
|
1
|
1
|
1
|
1
|
0
|
2
|
0
|
X
|
6
|
Echipe - Pista D
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
Total
|
---|
Rusia
|
1
|
0
|
2
|
0
|
0
|
0
|
2
|
1
|
1
|
7
|
Danemarca
|
0
|
3
|
0
|
1
|
1
|
1
|
0
|
0
|
0
|
6
|
Echipe - Pista E
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Japonia
|
1
|
2
|
0
|
3
|
3
|
3
|
X
|
X
|
12
|
Slovacia
|
0
|
0
|
1
|
0
|
0
|
0
|
X
|
X
|
1
|
Luni, 20 aprilie
Sesiunea 4
- 11:15 a.m.
Echipe - Pista A
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Slovacia
|
0
|
0
|
1
|
0
|
0
|
1
|
X
|
X
|
2
|
Danemarca
|
3
|
3
|
0
|
3
|
3
|
0
|
X
|
X
|
12
|
Echipe - Pista B
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Rusia
|
1
|
2
|
1
|
0
|
2
|
0
|
2
|
X
|
8
|
Statele Unite
|
0
|
0
|
0
|
2
|
0
|
1
|
0
|
X
|
3
|
Echipe - Pista C
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
elvețian
|
0
|
1
|
0
|
0
|
0
|
0
|
1
|
X
|
2
|
Japonia
|
1
|
0
|
3
|
1
|
1
|
1
|
0
|
X
|
7
|
Echipe - Pista D
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Franţa
|
1
|
0
|
3
|
0
|
3
|
1
|
0
|
1
|
9
|
Australia
|
0
|
1
|
0
|
2
|
0
|
0
|
4
|
0
|
7
|
Echipe - Pista E
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Curcan
|
0
|
0
|
0
|
1
|
0
|
0
|
0
|
0
|
1
|
Cehia
|
1
|
1
|
1
|
0
|
1
|
1
|
1
|
2
|
8
|
Marți, 21 aprilie
Sesiunea 5
- 8h00
Echipe - Pista A
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Rusia
|
2
|
0
|
0
|
2
|
1
|
0
|
0
|
1
|
6
|
Japonia
|
0
|
1
|
2
|
0
|
0
|
1
|
1
|
0
|
5
|
Echipe - Pista B
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Danemarca
|
0
|
1
|
3
|
0
|
5
|
0
|
0
|
0
|
9
|
Curcan
|
1
|
0
|
0
|
4
|
0
|
1
|
2
|
2
|
10
|
Echipe - Pista C
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Australia
|
1
|
2
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
X
|
3
|
Slovacia
|
0
|
0
|
3
|
1
|
1
|
1
|
1
|
X
|
7
|
Echipe - Pista D
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Cehia
|
2
|
0
|
0
|
0
|
2
|
0
|
0
|
X
|
4
|
elvețian
|
0
|
1
|
2
|
2
|
0
|
4
|
1
|
X
|
10
|
Echipe - Pista E
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Statele Unite
|
3
|
0
|
2
|
1
|
2
|
1
|
X
|
X
|
9
|
Franţa
|
0
|
1
|
0
|
0
|
0
|
0
|
X
|
X
|
1
|
Sesiunea 6
- 17:45
Echipe - Pista A
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Danemarca
|
0
|
2
|
0
|
2
|
1
|
1
|
2
|
X
|
8
|
Franţa
|
2
|
0
|
1
|
0
|
0
|
0
|
0
|
X
|
3
|
Echipe - Pista B
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Japonia
|
0
|
1
|
1
|
3
|
1
|
2
|
1
|
X
|
9
|
Australia
|
1
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
X
|
1
|
Echipe - Pista C
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Statele Unite
|
1
|
0
|
2
|
1
|
1
|
0
|
1
|
X
|
6
|
Cehia
|
0
|
2
|
0
|
0
|
0
|
1
|
0
|
X
|
3
|
Echipe - Pista D
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Slovacia
|
0
|
0
|
2
|
0
|
0
|
0
|
1
|
X
|
3
|
Rusia
|
2
|
2
|
0
|
2
|
1
|
1
|
0
|
X
|
8
|
Echipe - Pista E
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
elvețian
|
0
|
1
|
0
|
1
|
1
|
2
|
0
|
0
|
5
|
Curcan
|
1
|
0
|
3
|
0
|
0
|
0
|
1
|
1
|
6
|
Miercuri 22 aprilie
Sesiunea 7
- 19:30
Echipe - Pista A
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Cehia
|
1
|
0
|
2
|
0
|
5
|
1
|
0
|
X
|
9
|
Slovacia
|
0
|
3
|
0
|
1
|
0
|
0
|
1
|
X
|
5
|
Echipe - Pista B
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
elvețian
|
0
|
0
|
1
|
1
|
1
|
0
|
0
|
1
|
4
|
Rusia
|
2
|
1
|
0
|
0
|
0
|
2
|
2
|
0
|
7
|
Echipe - Pista C
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Franţa
|
4
|
0
|
0
|
0
|
2
|
1
|
1
|
0
|
8
|
Curcan
|
0
|
1
|
1
|
1
|
0
|
0
|
0
|
4
|
7
|
Echipe - Pista D
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Danemarca
|
3
|
3
|
0
|
1
|
0
|
1
|
3
|
X
|
11
|
Japonia
|
0
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
0
|
X
|
2
|
Joi 23 aprilie
Sesiunea 8
- 11:15 a.m.
Echipe - Pista A
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Curcan
|
2
|
0
|
1
|
0
|
2
|
0
|
0
|
X
|
5
|
Rusia
|
0
|
3
|
0
|
2
|
0
|
2
|
4
|
X
|
11
|
Echipe - Pista C
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Slovacia
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
X
|
X
|
0
|
elvețian
|
1
|
1
|
1
|
1
|
3
|
4
|
X
|
X
|
11
|
Echipe - Pista D
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Australia
|
0
|
0
|
0
|
0
|
1
|
2
|
1
|
X
|
4
|
Cehia
|
2
|
2
|
1
|
1
|
0
|
0
|
0
|
X
|
6
|
Echipe - Pista E
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Franţa
|
0
|
4
|
0
|
0
|
1
|
0
|
2
|
0
|
7
|
Japonia
|
3
|
0
|
2
|
1
|
0
|
3
|
0
|
1
|
10
|
Sesiunea 9
- 17:45
Echipe - Pista B
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Slovacia
|
1
|
0
|
0
|
0
|
2
|
0
|
2
|
X
|
5
|
Franţa
|
0
|
2
|
1
|
1
|
0
|
3
|
0
|
X
|
7
|
Echipe - Pista C
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Cehia
|
1
|
0
|
2
|
0
|
2
|
0
|
0
|
0
|
5
|
Danemarca
|
0
|
1
|
0
|
2
|
0
|
1
|
1
|
1
|
6
|
Echipe - Pista D
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Japonia
|
2
|
2
|
0
|
2
|
1
|
0
|
2
|
X
|
9
|
Curcan
|
0
|
0
|
1
|
0
|
0
|
4
|
0
|
X
|
5
|
Echipe - Pista E
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Rusia
|
3
|
1
|
1
|
2
|
0
|
1
|
X
|
X
|
8
|
Australia
|
0
|
0
|
0
|
0
|
1
|
0
|
X
|
X
|
1
|
Grupa B
Sâmbătă, 18 aprilie
Sesiunea 1
- 12:30 p.m.
Echipe - Pista A
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Norvegia
|
0
|
1
|
1
|
0
|
2
|
0
|
0
|
3
|
7
|
Italia
|
1
|
0
|
0
|
2
|
0
|
1
|
1
|
0
|
5
|
Echipe - Pista B
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Suedia
|
0
|
4
|
1
|
2
|
0
|
2
|
0
|
X
|
9
|
Slovenia
|
2
|
0
|
0
|
0
|
1
|
0
|
1
|
X
|
4
|
Echipe - Pista C
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Brazilia
|
1
|
1
|
0
|
0
|
0
|
2
|
1
|
0
|
5
|
Austria
|
0
|
0
|
3
|
2
|
1
|
0
|
0
|
1
|
7
|
Echipe - Pista D
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
China
|
1
|
0
|
0
|
1
|
1
|
0
|
0
|
0
|
3
|
Letonia
|
0
|
4
|
1
|
0
|
0
|
1
|
1
|
1
|
8
|
Sesiunea 2
- 19:30
Echipe - Pista A
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Slovenia
|
0
|
0
|
0
|
0
|
2
|
0
|
1
|
X
|
3
|
China
|
3
|
1
|
1
|
2
|
0
|
1
|
0
|
X
|
8
|
Echipe - Pista B
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Italia
|
1
|
2
|
1
|
1
|
3
|
1
|
X
|
X
|
9
|
Letonia
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
X
|
X
|
0
|
Echipe - Pista D
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Finlanda
|
1
|
1
|
3
|
1
|
3
|
0
|
2
|
X
|
11
|
Austria
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
2
|
0
|
X
|
2
|
Echipe - Pista E
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Suedia
|
2
|
2
|
0
|
2
|
1
|
0
|
X
|
X
|
7
|
Brazilia
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
X
|
X
|
0
|
Duminică 19 aprilie
Sesiunea 3
- 14:30
Echipe - Pista A
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Austria
|
0
|
2
|
0
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
4
|
Suedia
|
1
|
0
|
2
|
1
|
0
|
1
|
0
|
1
|
6
|
Echipe - Pista B
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Norvegia
|
3
|
0
|
0
|
4
|
1
|
0
|
1
|
X
|
9
|
Finlanda
|
0
|
1
|
1
|
0
|
0
|
1
|
0
|
X
|
3
|
Echipe - Pista C
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
Total
|
---|
Italia
|
0
|
2
|
0
|
1
|
0
|
3
|
0
|
0
|
1
|
7
|
China
|
1
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
1
|
2
|
0
|
6
|
Echipe - Pista E
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Slovenia
|
0
|
0
|
0
|
0
|
2
|
0
|
3
|
X
|
5
|
Letonia
|
3
|
2
|
2
|
1
|
0
|
1
|
0
|
X
|
9
|
Luni, 20 aprilie
Sesiunea 4
- 9h00
Echipe - Pista B
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Brazilia
|
1
|
0
|
0
|
0
|
2
|
0
|
0
|
X
|
3
|
China
|
0
|
4
|
1
|
2
|
0
|
2
|
1
|
X
|
10
|
Echipe - Pista C
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Finlanda
|
3
|
0
|
3
|
0
|
2
|
0
|
3
|
X
|
11
|
Slovenia
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
4
|
0
|
X
|
6
|
Echipe - Pista D
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Austria
|
0
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
0
|
0
|
2
|
Norvegia
|
1
|
1
|
0
|
1
|
0
|
1
|
1
|
1
|
6
|
Echipe - Pista E
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
Total
|
---|
Italia
|
1
|
1
|
0
|
0
|
1
|
0
|
0
|
2
|
0
|
5
|
Suedia
|
0
|
0
|
2
|
1
|
0
|
1
|
1
|
0
|
5
|
10
|
Marți, 21 aprilie
Sesiunea 5
- 11:15 a.m.
Echipe - Pista A
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
Total
|
---|
Brazilia
|
0
|
1
|
1
|
0
|
2
|
0
|
0
|
2
|
0
|
6
|
Slovenia
|
1
|
0
|
0
|
1
|
0
|
3
|
1
|
0
|
3
|
9
|
Echipe - Pista B
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Noua Zeelandă
|
0
|
1
|
0
|
3
|
1
|
1
|
0
|
1
|
7
|
Italia
|
2
|
0
|
2
|
0
|
0
|
0
|
4
|
0
|
8
|
Echipe - Pista C
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Norvegia
|
0
|
3
|
4
|
2
|
0
|
4
|
X
|
X
|
13
|
Letonia
|
2
|
0
|
0
|
0
|
1
|
0
|
X
|
X
|
3
|
Echipe - Pista D
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Suedia
|
0
|
1
|
0
|
0
|
1
|
0
|
X
|
X
|
2
|
Finlanda
|
2
|
0
|
4
|
1
|
0
|
1
|
X
|
X
|
8
|
Echipe - Pista E
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
China
|
1
|
1
|
0
|
3
|
0
|
3
|
1
|
X
|
9
|
Austria
|
0
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
0
|
X
|
2
|
Sesiunea 6
- 21:00
Echipe - Pista B
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Slovenia
|
0
|
0
|
0
|
1
|
0
|
0
|
X
|
X
|
1
|
Norvegia
|
5
|
1
|
2
|
0
|
3
|
1
|
X
|
X
|
12
|
Echipe - Pista C
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
Total
|
---|
China
|
0
|
1
|
0
|
3
|
1
|
0
|
0
|
1
|
1
|
7
|
Suedia
|
1
|
0
|
2
|
0
|
0
|
2
|
1
|
0
|
0
|
6
|
Echipe - Pista D
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Letonia
|
2
|
2
|
0
|
3
|
2
|
0
|
1
|
X
|
10
|
Brazilia
|
0
|
0
|
3
|
0
|
0
|
1
|
0
|
X
|
4
|
Echipe - Pista E
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Finlanda
|
0
|
0
|
2
|
1
|
0
|
0
|
0
|
0
|
3
|
Italia
|
1
|
1
|
0
|
0
|
1
|
1
|
1
|
1
|
6
|
Miercuri 22 aprilie
Sesiunea 7
- 12:30 p.m.
Echipe - Pista A
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Suedia
|
1
|
1
|
0
|
0
|
3
|
1
|
0
|
1
|
7
|
Letonia
|
0
|
0
|
3
|
2
|
0
|
0
|
1
|
0
|
6
|
Echipe - Pista B
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Finlanda
|
2
|
2
|
0
|
2
|
3
|
1
|
X
|
X
|
10
|
Brazilia
|
0
|
0
|
1
|
0
|
0
|
0
|
X
|
X
|
1
|
Echipe - Pista C
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
Total
|
---|
Austria
|
1
|
0
|
0
|
1
|
1
|
0
|
0
|
2
|
0
|
5
|
Italia
|
0
|
1
|
2
|
0
|
0
|
1
|
1
|
0
|
1
|
6
|
Echipe - Pista E
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Norvegia
|
1
|
2
|
1
|
0
|
3
|
0
|
0
|
X
|
7
|
China
|
0
|
0
|
0
|
2
|
0
|
1
|
1
|
X
|
4
|
Joi 23 aprilie
Sesiunea 8
- 8h00
Echipa A.
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Italia
|
1
|
0
|
1
|
0
|
0
|
3
|
0
|
X
|
5
|
Brazilia
|
0
|
5
|
0
|
4
|
2
|
0
|
1
|
X
|
12
|
Echipe - Pista B
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
China
|
0
|
1
|
0
|
0
|
2
|
1
|
1
|
0
|
5
|
Noua Zeelandă
|
1
|
0
|
1
|
1
|
0
|
0
|
0
|
1
|
4
|
Echipe - Pista C
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
Total
|
---|
Letonia
|
0
|
1
|
2
|
0
|
4
|
4
|
0
|
0
|
1
|
12
|
Finlanda
|
4
|
0
|
0
|
5
|
0
|
0
|
1
|
1
|
0
|
11
|
Echipe - Pista D
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Norvegia
|
2
|
0
|
2
|
2
|
2
|
2
|
X
|
X
|
10
|
Suedia
|
0
|
2
|
0
|
0
|
0
|
0
|
X
|
X
|
2
|
Echipe - Pista E
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Austria
|
0
|
2
|
0
|
2
|
0
|
0
|
0
|
0
|
4
|
Slovenia
|
1
|
0
|
2
|
0
|
1
|
1
|
1
|
1
|
7
|
Sesiunea 9
- 14:30
Echipe - Pista A
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
China
|
0
|
2
|
1
|
0
|
1
|
0
|
0
|
0
|
4
|
Finlanda
|
2
|
0
|
0
|
2
|
0
|
1
|
1
|
1
|
7
|
Echipe - Pista B
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
Total
|
---|
Letonia
|
1
|
0
|
1
|
0
|
2
|
0
|
3
|
0
|
5
|
12
|
Austria
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
4
|
0
|
7
|
Echipe - Pista C
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
Total
|
---|
Suedia
|
0
|
2
|
3
|
0
|
1
|
0
|
0
|
0
|
1
|
7
|
Noua Zeelandă
|
1
|
0
|
0
|
1
|
0
|
2
|
1
|
1
|
0
|
6
|
Echipe - Pista D
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Slovenia
|
0
|
0
|
1
|
0
|
0
|
0
|
0
|
X
|
1
|
Italia
|
2
|
2
|
0
|
1
|
1
|
2
|
2
|
X
|
10
|
Echipe - Pista E
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Brazilia
|
0
|
0
|
4
|
0
|
0
|
2
|
1
|
X
|
7
|
Norvegia
|
3
|
3
|
0
|
2
|
2
|
0
|
0
|
X
|
10
|
Grupa C
Sâmbătă, 18 aprilie
Sesiunea 1
- 16:00
Echipe - Pista A
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Bielorusia
|
0
|
0
|
3
|
0
|
0
|
4
|
0
|
X
|
7
|
Spania
|
2
|
1
|
0
|
4
|
2
|
0
|
2
|
X
|
11
|
Echipe - Pista B
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Canada
|
3
|
0
|
1
|
3
|
0
|
2
|
0
|
X
|
9
|
Ungaria
|
0
|
2
|
0
|
0
|
3
|
0
|
2
|
X
|
7
|
Echipe - Pista C
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Anglia
|
1
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
X
|
1
|
Estonia
|
0
|
2
|
2
|
2
|
2
|
1
|
1
|
X
|
10
|
Echipe - Pista D
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Scoţia
|
4
|
2
|
3
|
2
|
5
|
X
|
X
|
X
|
16
|
România
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
X
|
X
|
X
|
0
|
Duminică 19 aprilie
Sesiunea 2
- 8h00
Echipe - Pista A
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Ungaria
|
0
|
1
|
0
|
2
|
1
|
2
|
2
|
X
|
8
|
Scoţia
|
3
|
0
|
2
|
0
|
0
|
0
|
0
|
X
|
5
|
Echipe - Pista B
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Spania
|
1
|
0
|
2
|
0
|
1
|
1
|
3
|
X
|
8
|
România
|
0
|
2
|
0
|
2
|
0
|
0
|
0
|
X
|
4
|
Echipe - Pista D
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Polonia
|
0
|
2
|
0
|
0
|
0
|
0
|
X
|
X
|
2
|
Estonia
|
4
|
0
|
2
|
2
|
2
|
1
|
X
|
X
|
11
|
Echipe - Pista E
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Canada
|
1
|
1
|
0
|
4
|
0
|
0
|
5
|
X
|
11
|
Anglia
|
0
|
0
|
1
|
0
|
1
|
1
|
0
|
X
|
3
|
Sesiunea 3
- 17:45
Echipe - Pista A
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Estonia
|
0
|
2
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
X
|
2
|
Canada
|
2
|
0
|
0
|
2
|
2
|
2
|
1
|
X
|
9
|
Echipe - Pista B
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Bielorusia
|
0
|
2
|
1
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
5
|
Polonia
|
1
|
0
|
0
|
2
|
0
|
1
|
0
|
2
|
6
|
Echipe - Pista C
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Spania
|
0
|
3
|
0
|
3
|
0
|
3
|
0
|
1
|
10
|
Scoţia
|
5
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
2
|
0
|
9
|
Echipe - Pista D
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Anglia
|
2
|
0
|
1
|
0
|
0
|
3
|
0
|
X
|
6
|
Coreea de Sud
|
0
|
2
|
0
|
2
|
3
|
0
|
1
|
X
|
8
|
Echipe - Pista E
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Ungaria
|
1
|
2
|
3
|
0
|
3
|
1
|
X
|
X
|
10
|
România
|
0
|
0
|
0
|
1
|
0
|
0
|
X
|
X
|
1
|
Luni, 20 aprilie
Sesiunea 4
- 12:30 p.m.
Echipe - Pista B
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
Total
|
---|
Anglia
|
0
|
0
|
0
|
3
|
0
|
2
|
0
|
3
|
1
|
9
|
Scoţia
|
1
|
2
|
2
|
0
|
2
|
0
|
1
|
0
|
0
|
8
|
Echipe - Pista C
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Polonia
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
0
|
X
|
X
|
2
|
Ungaria
|
1
|
0
|
3
|
0
|
4
|
3
|
X
|
X
|
11
|
Echipe - Pista D
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Estonia
|
0
|
3
|
2
|
0
|
0
|
3
|
1
|
X
|
9
|
Bielorusia
|
1
|
0
|
0
|
3
|
1
|
0
|
0
|
X
|
5
|
Echipe - Pista E
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Spania
|
0
|
2
|
1
|
0
|
0
|
0
|
X
|
X
|
3
|
Canada
|
5
|
0
|
0
|
4
|
1
|
1
|
X
|
X
|
11
|
Sesiunea 5
- 19:30
Echipe - Pista A
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Anglia
|
0
|
0
|
0
|
0
|
1
|
0
|
0
|
X
|
1
|
Ungaria
|
5
|
1
|
1
|
1
|
0
|
1
|
4
|
X
|
13
|
Echipe - Pista B
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Coreea de Sud
|
2
|
1
|
2
|
2
|
0
|
0
|
0
|
1
|
9
|
Spania
|
0
|
0
|
0
|
0
|
1
|
2
|
2
|
0
|
5
|
Echipe - Pista C
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Bielorusia
|
2
|
0
|
1
|
1
|
1
|
0
|
0
|
1
|
6
|
România
|
0
|
5
|
0
|
0
|
0
|
1
|
1
|
0
|
7
|
Echipe - Pista D
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Canada
|
1
|
1
|
1
|
0
|
4
|
1
|
X
|
X
|
8
|
Polonia
|
0
|
0
|
0
|
2
|
0
|
0
|
X
|
X
|
2
|
Echipe - Pista E
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Scoţia
|
0
|
1
|
0
|
4
|
1
|
0
|
1
|
0
|
7
|
Estonia
|
4
|
0
|
1
|
0
|
0
|
2
|
0
|
1
|
8
|
Marți, 21 aprilie
Sesiunea 6
- 14:30
Echipe - Pista B
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Ungaria
|
1
|
0
|
0
|
3
|
0
|
3
|
2
|
1
|
10
|
Bielorusia
|
0
|
3
|
3
|
0
|
1
|
0
|
0
|
0
|
7
|
Echipe - Pista C
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Scoţia
|
2
|
0
|
1
|
2
|
0
|
0
|
3
|
1
|
9
|
Canada
|
0
|
1
|
0
|
0
|
1
|
3
|
0
|
0
|
5
|
Echipe - Pista D
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
România
|
0
|
2
|
0
|
1
|
0
|
0
|
X
|
X
|
3
|
Anglia
|
3
|
0
|
2
|
0
|
4
|
2
|
X
|
X
|
11
|
Echipe - Pista E
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Polonia
|
0
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
0
|
X
|
2
|
Spania
|
1
|
1
|
0
|
2
|
0
|
1
|
1
|
X
|
6
|
Miercuri 22 aprilie
Sesiunea 7
- 9h00
Echipe - Pista A
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Canada
|
3
|
0
|
3
|
0
|
1
|
0
|
1
|
X
|
8
|
România
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
X
|
3
|
Echipe - Pista B
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Polonia
|
0
|
2
|
0
|
0
|
0
|
1
|
0
|
X
|
3
|
Anglia
|
2
|
0
|
2
|
1
|
1
|
0
|
1
|
X
|
7
|
Echipe - Pista C
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Estonia
|
1
|
1
|
1
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
3
|
Spania
|
0
|
0
|
0
|
1
|
1
|
3
|
1
|
1
|
7
|
Echipe - Pista E
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Bielorusia
|
0
|
1
|
0
|
0
|
2
|
0
|
0
|
X
|
3
|
Scoţia
|
1
|
0
|
1
|
1
|
0
|
4
|
1
|
X
|
8
|
Sesiunea 8
- 16:00
Echipe - Pista A
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Spania
|
1
|
0
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
1
|
4
|
Anglia
|
0
|
2
|
1
|
0
|
3
|
0
|
1
|
0
|
7
|
Echipe - Pista B
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Scoţia
|
3
|
1
|
3
|
1
|
0
|
1
|
0
|
X
|
9
|
Coreea de Sud
|
0
|
0
|
0
|
0
|
2
|
0
|
1
|
X
|
3
|
Echipe - Pista C
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
România
|
0
|
1
|
0
|
0
|
1
|
1
|
0
|
X
|
3
|
Polonia
|
4
|
0
|
2
|
1
|
0
|
0
|
4
|
X
|
11
|
Echipe - Pista D
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Bielorusia
|
0
|
0
|
0
|
1
|
0
|
0
|
0
|
X
|
1
|
Canada
|
1
|
2
|
1
|
0
|
2
|
1
|
1
|
X
|
8
|
Echipe - Pista E
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Estonia
|
0
|
2
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
2
|
6
|
Ungaria
|
1
|
0
|
2
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
5
|
Joi 23 aprilie
Sesiunea 9
- 21:00
Echipe - Pista A
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Scoţia
|
0
|
2
|
1
|
2
|
0
|
0
|
2
|
3
|
10
|
Polonia
|
1
|
0
|
0
|
0
|
3
|
1
|
0
|
0
|
5
|
Echipe - Pista B
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
România
|
0
|
1
|
0
|
0
|
0
|
1
|
0
|
X
|
2
|
Estonia
|
6
|
0
|
1
|
1
|
1
|
0
|
1
|
X
|
10
|
Echipe - Pista C
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Canada
|
3
|
0
|
2
|
2
|
0
|
1
|
4
|
X
|
12
|
Coreea de Sud
|
0
|
2
|
0
|
0
|
1
|
0
|
0
|
X
|
3
|
Echipe - Pista D
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
Total
|
---|
Ungaria
|
2
|
1
|
0
|
0
|
0
|
2
|
0
|
1
|
2
|
8
|
Spania
|
0
|
0
|
2
|
1
|
1
|
0
|
2
|
0
|
0
|
6
|
Echipe - Pista E
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Anglia
|
3
|
0
|
3
|
2
|
0
|
3
|
X
|
X
|
11
|
Bielorusia
|
0
|
1
|
0
|
0
|
1
|
0
|
0
|
X
|
2
|
Tie-breakers
vineri 24 aprilie - 8h00
Echipe - Pista B
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Danemarca
|
0
|
2
|
1
|
0
|
1
|
1
|
0
|
1
|
6
|
Japonia
|
2
|
0
|
0
|
1
|
0
|
0
|
1
|
0
|
4
|
Echipe - Pista C
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Italia
|
2
|
1
|
0
|
1
|
0
|
2
|
2
|
1
|
9
|
Letonia
|
0
|
0
|
4
|
0
|
3
|
0
|
0
|
0
|
7
|
Echipe - Pista D
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Finlanda
|
0
|
2
|
0
|
2
|
0
|
1
|
1
|
0
|
6
|
Suedia
|
1
|
0
|
2
|
0
|
3
|
0
|
0
|
1
|
7
|
Play-off-uri
Foile turneului
Calificare
vineri 24 aprilie - 3:30 dupa masa.
Echipe - Pista A
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Danemarca
|
0
|
0
|
3
|
0
|
2
|
0
|
3
|
X
|
8
|
Italia
|
1
|
1
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
X
|
4
|
Sfert de finala
vineri 24 aprilie - 20:00.
Echipe - Pista A
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Canada
|
2
|
0
|
3
|
0
|
3
|
0
|
1
|
X
|
9
|
Statele Unite
|
0
|
2
|
0
|
3
|
0
|
1
|
0
|
X
|
6
|
Echipe - Pista B
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Rusia
|
2
|
0
|
1
|
0
|
0
|
1
|
0
|
0
|
4
|
Ungaria
|
0
|
2
|
0
|
3
|
1
|
0
|
1
|
3
|
10
|
Echipe - Pista C
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Suedia
|
0
|
0
|
2
|
1
|
2
|
0
|
3
|
X
|
8
|
Estonia
|
1
|
1
|
0
|
0
|
0
|
1
|
0
|
X
|
3
|
Echipe - Pista D
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Norvegia
|
0
|
2
|
0
|
1
|
0
|
1
|
1
|
1
|
6
|
Danemarca
|
1
|
0
|
1
|
0
|
2
|
0
|
0
|
0
|
4
|
Semi finala
sâmbătă 25 aprilie - 10:30 dimineața
Echipe - Pista B
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Norvegia
|
0
|
3
|
0
|
3
|
0
|
0
|
0
|
X
|
6
|
Ungaria
|
2
|
0
|
3
|
0
|
2
|
1
|
1
|
X
|
9
|
Echipe - Pista D
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Canada
|
0
|
0
|
0
|
2
|
1
|
0
|
3
|
0
|
6
|
Suedia
|
2
|
1
|
1
|
0
|
0
|
2
|
0
|
2
|
8
|
Medalie de bronz
sâmbătă 25 aprilie - 3:30 dupa masa.
Echipe - Pista A
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Canada
|
0
|
0
|
1
|
0
|
2
|
1
|
0
|
X
|
4
|
Norvegia
|
3
|
4
|
0
|
1
|
0
|
0
|
1
|
X
|
9
|
Medalie de aur
sâmbătă 25 aprilie - 3:30 dupa masa.
Echipe - Pista C
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Total
|
---|
Suedia
|
2
|
0
|
0
|
0
|
1
|
1
|
0
|
1
|
5
|
Ungaria
|
0
|
2
|
1
|
1
|
0
|
0
|
2
|
0
|
6
|
Referințe
-
" Campionatul mondial de curling la dublu mixt 2015 - echipe " [ arhiva din2 aprilie 2015] , Federația Mondială de Curling (accesat pe 29 martie 2015 )
linkuri externe