Sport | Fotbal |
---|---|
Organizator (i) | CFU |
Datat | 2016 |
Participanți | 24 de echipe naționale |
Încercări | 50 de jocuri |
Navigare
În preliminariile pentru 2017 Caraibe Cupa Națiunilor dispun de 25 de echipe naționale pentru a se califica patru echipe pentru a concura în finala, îniunie 2017, precum și Gold Cup 2017 . Barajele sunt apoi organizate pentru a seta 5 - lea al competiției , care are posibilitatea de a fi elaborat pentru a juca același Gold Cup .
Dintre cele 31 de federații care alcătuiesc CFU , doar 25 sunt înregistrate pentru a concura la această competiție. Cele patru echipe caraibiene aflate încă în cursă pentru calificarea la Cupa Mondială 2018 sunt calificate direct pentru a 2 -a sau a 3 -a rundă a calificărilor.
Participare | Echipe | Număr de echipe |
---|---|---|
Fără participare (neînregistrat sau pachet) |
6 + 1 | |
Începând de la 1 st rotund | 20 | |
Începând cu runda a 2- a | 1 | |
Începând cu runda a 3- a | 3 |
Echipele concurente în 1 st sunt împărțite în trei pălării. Tragerea la sorți determină compoziția grupelor de eliminare (de la 1 la 7) prin tragerea unei echipe din fiecare pălărie începând cu pălăria 1 la pălăria 3.
Meciurile acestei runde se joacă de la 21 până la29 martie 2016.
Rang | Echipă | Pct | J | P | Diff | Rezultate (▼ dom., ► ext.) | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sfântul Kitts și Nevis | 6 | 2 | 0 | +3 | Sfântul Kitts și Nevis | 1-0 | ||
2 | Antigua si Barbuda | 3 | 2 | 1 | 0 | Antigua si Barbuda | 2-1 | ||
3 | Aruba | 0 | 2 | 2 | -3 | Aruba | 0-2 |
23 martie 2016 | Antigua si Barbuda | 2 - 1 | Aruba | Stadionul Sir Vivian Richards , St. John's | |
19:30 |
Josh Parker 4 e Adriel George 23 - lea |
( 2 - 1 ) | 28 E Frederick Gomez | Arbitraj: Wilson da Costa |
|
Raport | |||||
Muhammed - A. Thomas , Griffith , Tumwa , Francis-Angol ( 84 th ) - Martin , Jahraldo Martin , T. Thomas , George ( 47 th Browne ), Parker ( 54 th ) - Byers ( 57 th Jarvis ) | Echipe | Abdul - Baromeo ( 75 th Bolivar), J. Ruiz ( 33 th van der Biezen), Mulder ( 66 th ), Melchor Rua - Gomez, D. Oehlers, L. Oehlers, Aparicio - Santos Gouveia ( 83 th Paul) T. Ruiz |
26 martie 2016 | Aruba | 0 - 2 | Sfântul Kitts și Nevis | Trinidad Stadion , Oranjestad | |
20:00 |
( 0 - 2 ) |
38 th Harrison Panayiotou 44 th Romaine Sawyers |
Arbitru: Leo Clarke |
||
Raport | |||||
Abdul - Baromeo ( 60 th Paul), Breinburg, Mulder, Melchor Rua - Gomez, D. Oehlers, L. Oehlers, Aparicio - Santos de Gouveia ( 78 th miros), T. Ruiz ( 45 th Bolivar) | Echipe | Archibald - St Just , Harris ( 74 e ), Leader - Mitchum ( 86 e Hendrickson ), Maynard , Rogers ( 14 e ), ( 54 e Elliott ), Williams , Sawyers - Panayiotou , Blanchette ( 81 e O'Loughlin ) |
29 martie 2016 | Sfântul Kitts și Nevis | 1 - 0 | Antigua si Barbuda | Stadionul Warner Park , Basseterre | |
20:00 |
Harrison Panayiotou 67 - lea | ( 1 - 0 ) | Arbitraj: Sherwin Moore |
||
Raport | |||||
Archibald - Maynard , Lider , St Just ( 84 th Sargeant ) - Sawyers , Williams ( 48 - lea ), Elliott ( 73 - lea Rogers ), O'Loughlin ( 65 - lea Thomas ) - Harris , Blanchette , Panayiotou | Echipe | Muhammed - Francis-Angol , Tumwa , A. Thomas , Griffith - Stevens ( 46 th Byers ), Martin , Parker - Jarvis ( 73 - lea Kirwan ), Browne , T. Thomas |
Rang | Echipă | Pct | J | P | Diff | Rezultate (▼ dom., ► ext.) | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Grenadă | 6 | 2 | 0 | +6 | Grenadă | 5-0 | ||
2 | Insulele Virgine SUA | 3 | 2 | 0 | 0 | Insulele Virgine SUA | 1-2 | ||
3 | Sint Maarten | 0 | 2 | 2 | -6 | Sint Maarten | 1-2 |
22 martie 2016 | Grenadă | 5 - 0 | Sint Maarten | Stadionul Național Grenada , Saint-Georges | |
19:30 |
Jake Rennie 51 - lea ( țarc. ) Jamaal Charles 54 - lea John Philip Sylveste 55 - lea ( CSC ) Shavon John Brown 67 - lea Shane Rennie 88 - lea |
( 0 - 0 ) | Arbitraj: Adrian Skeete |
||
Raport | |||||
Belfon - Walcott , St. John , St. Phillip ( 48 - lea ), Thomas - J. Rennie , Jones , John Brown , Mark ( 63 th S. Rennie ), Phillip ( 65 th K. Sampson ) - Charles ( 77 e S Sampson ) | Echipe | Sylveste - Anthony Essed De Punder, Boelijn - Providence ( 45 th ), Caines ( 73 th Lindeborg), Wolff ( 22 th S. Ferdinand), Dekkers - Roben , Potmis ( 62 th Lindo) |
26 martie 2016 | Sint Maarten | 1-2 | Insulele Virgine SUA | Complexul sportiv Raoul Illidge, Philipsburg | |
20:00 |
Ramsleii Boelijn 89 e Ramsleii Boelijn 90 |
( 0 - 1 ) |
Al 24- lea Asanti Herring Al 70- lea Trevor Wrensford |
Arbitraj: Sherwin Johnson |
|
Raport | |||||
Sylveste - Anthony, Essed ( 37 e ), din Punder, Boelijn - Providence ( 45 + 1 e ) Lindo ( 73 e Lindeborg) smuls ( 55 e , 72 e Caines), Dekkers ( 62 e , 66 e Wolff) D. Ferdinand ( 81 th S. Ferdinand) - Roben | Echipe | Mozzo ( 47 mii ) - Dyer, Bordon ( 50 th Wrensford), George Maxime ( 58 th Browne) - Hering, Goodwin Smith, Andrew Good ( 83 th Kendall) - Fuller |
29 martie 2016 | Insulele Virgine SUA | 1-2 | Grenadă | Terenul liceului Addelita Cancryn, Charlotte Amalie | |
16:15 |
Trevor Wrensford 67 - lea | ( 0 - 1 ) |
14 - lea Shane Rennie 89 - lea Kimo Sampson |
Arbitraj: Walner Laventure |
|
Raport | |||||
Mozzo - Dyer, Nelthrope ( 90 - lea Dejongh), George, Wrensford - Hering, Goodwin, Smith, Andrew, Good ( 46 - lea Nissman ( 77 - lea Labrada)) - Fuller | Echipe | Belfon - Walcott , St. John , S. Phillip , Langaigne - S. Rennie , Jones , John-Brown , Mark ( 70 th K. Sampson ), M. Phillip - J. Rennie |
Rang | Echipă | Pct | J | P | Diff | Rezultate (▼ dom., ► ext.) | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Guyana | 3 | 2 | 1 | +2 | Guyana | 3-0 | ||
2 | Bermuda | 3 | 2 | 1 | 0 | Bermuda | 2-1 | ||
3 | Cuba | 3 | 2 | 1 | -2 | Cuba | 2-1 |
22 martie 2016 | Cuba | 2 - 1 | Bermuda | Stadionul Pedro-Marrero , Havana | |
15:30 |
Daniel Luis al 28- lea Alberto Gómez al 77- lea |
( 1 - 0 ) | Al 90- lea Jonté Smith | Arbitraj: Karl Tyrell |
|
Raport | |||||
Guerra - Horta , Baquero , López , Nápoles - Piedra , Francisco , Gómez ( 82 nd Samane ), Luis ( 39 - lea , 88 - lea Collado ) - Reyes , Hernández | Echipe | Eve - face baie în râu , Leverock , Elkinson ( 77 th Raynor ), Lee - D. Ming ( 72 E Smith ), T. Ming , Simmons ( 60 th Bascome ), Lewis - Bean Lambe |
26 martie 2016 | Bermuda | 2 - 1 | Guyana | Stadionul Național Bermuda , Devonshire | |
20:00 |
Tre Ming 42 nd Reggie Lambe 76 - lea |
( 1 - 1 ) | 36 th Rhudy Evens | Arbitraj: Trevor Taylor |
|
Raport | |||||
Eve - face baie în râu, Elkinson ( 80 th Raynor ), Lee ( 43 th ), Ming ( 82 th ) - Bascome ( 74 th Warren ), Lewis Donawa, Leverock - Bean ( 57 E Smith ), Lambe | Echipe | Leon - Legrand , Soubervie , Albert (al 16- lea Torvic ) Lescot - . Lu Baal , Lo. Baal , Rimane ( 32 th , 46 th St. Privat ) Evens ( 60 th , 60 th Alex ) - Gab. Pigrée , Contout ( 82 nd ) |
29 martie 2016 | Guyana | 30 | Cuba | Stadionul Edmard-Lama , Remire-Montjoly | |
19:30 |
Ludovic Baal 24 e Eric Alex 44 - lea Roy Contout 63 - lea |
( 2 - 0 ) | Arbitraj: Adrian Skeete |
||
Raport | |||||
Leon - Legrand , Soubervie ( 72 th ), Lescot , Torvic - Edwige , . Lu Baal , Lo. Baal ( 36 e ), Evens - Alex ( 62 e Toupouti ( 85 e Pigrée )) Contout | Echipe | Guerra - Martínez , Baquero ( 74 th Samane ), López ( 88 th ), Nápoles - Piedra ( 56 th ), Francisco , Gómez , Luis ( 62 n Pérez ) - Reyes , Hernandez |
Rang | Echipă | Pct | J | P | Diff | Rezultate (▼ dom., ► ext.) | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Republica Dominicană | 3 | 2 | 1 | +1 | Republica Dominicană | 2-0 | ||
2 | Curacao | 3 | 2 | 1 | 0 | Curacao | 2-1 | ||
3 | Barbados | 3 | 2 | 1 | -1 | Barbados | 1-0 |
23 martie 2016 | Barbados | 1 - 0 | Curacao | Complexul sportiv Usain Bolt, Bridgetown | |
20:00 |
Romario Harewood 69 - lea | ( 0 - 0 ) | Arbitraj: Dwight Royal |
||
Raport | |||||
Broome - Morris , Graham , Bailey - Boyce , Harewood , Jules , Holligan ( 18 th Sargeant ) - Harte ( 79 th Lashley ), Chandler ( 83 th Williams ), Moss | Echipe | Cameră - Justiana , Lachman , Carmelia , Martina - Bacuna ( 71 e ), Agustien ( 62 e Maria ), Mulder - Nepomuceno , Janga ( 64 e ), van Kessel ( 71 e Antonia ) |
26 martie 2016 | Curacao | 2 - 1 | Republica Dominicană | Ergilio Hato Stadion , Willemstad | |
20:00 |
Gino van Kessel 66 - lea Felitciano Zschusschen 81 - lea |
( 0 - 0 ) | 77 - lea Edipo Rodríguez | Arbitraj: Dwight Royal |
|
Raport | |||||
Cameră - Justiana , Lachman ( 46 e Kortstam ), Martina , Mulder - Bacuna , Agustien ( 75 e Hojer ( 82 e )), Antonia - Nepomuceno ( 42 e , 67 e Merencia ), Zschusschen , van Kessel | Echipe | Lloyd - Barmettler ( 74 th Ceballos ), Flores , Reyes , Muñoz ( 45 th ) - Rodriguez , Beard , Rosario , Peralta - Jiménez ( 69 th Oviedo ), Fana |
29 martie 2016 | Republica Dominicană | 2 - 0 | Barbados | Stadionul Olimpic Félix-Sánchez , Santo Domingo | |
Ora 16:00 |
Darlin Baptista 50 th 57 th | ( 0 - 0 ) | Arbitru: Bryan Willett |
||
Raport | |||||
Lloyd - Díaz , Muñoz , Dabas , Rosario ( 40 th ), ( 81 th Flores ) - López , Martínez , Fana - Rodríguez ( 78 th Peralta ), Batista ( 84 th Ángeles ), Trinidad | Echipe | Broome - Bailey , Graham , Morris - Holligan ( 67 e Sargeant ), Jules ( 50 e Lawrence ( 71 e )), Williams ( 90 + 2 e ) Harewood , Boyce ( 76 e Mark ) - Moss , Harte ( 82 e ) |
Rang | Echipă | Pct | J | P | Diff | Rezultate (▼ dom., ► ext.) | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Guyana | 6 | 2 | 0 | +8 | Guyana | 7-0 | ||
2 | Porto Rico | 3 | 2 | 1 | +3 | Porto Rico | 0-1 | ||
3 | Anguilla | 0 | 2 | 2 | -11 | Anguilla | 0-4 |
22 martie 2016 | Guyana | 7 - 0 | Anguilla | Stadionul Național Providence , Providence | |
19:00 |
Dwight Peters 11 - lea 30 - lea Chris Nurse 14 - lea Neil Danns 34 e Gregory Richardson 45 - lea Vurlon Mills 47 - lea Marcel Barrington 65 - lea |
( 5 - 0 ) | Arbitraj: Sandy Vásquez |
||
Raport | |||||
Whyte - Adams , Joseph , Moore - Danns ( 69 - lea Bobb ), Richardson ( 57 - lea Barrington ), Cox , Alleyne , asistentă medicală - Peters , Mills ( 63 th Millington ) | Echipe | Lake - Scarbrough, Hawley, Thompson, Austin ( 78 th Harding-Hodge) - Herbert ( 60 th Thomas), K. Richardson ( 38 th ), L. Richardson ( 55 th Petty), Bailey ( 14 th ) - A. Richardson , Rogers |
26 martie 2016 | Anguilla | 0 - 4 | Porto Rico | Centrul Tehnic Raymond E. Guishard, Valea | |
Ora 17:00 |
( 0 - 2 ) |
16 e 52 e Juan Coca 40 e Jorge Rivera 61 e Olvin Ortiz |
Arbitraj: Moeth Gaymes |
||
Raport | |||||
Lake - Scarbrough, Hawley ( 66 th ), Thompson, Austin ( 75 th Gumps) - Thomas ( 58 th Brown), K. Richardson, L. Richardson ( 36 th Herbert) Bailey - A. Richardson, Rogers | Echipe | Sanchez - D'Andrea , A. Rivera , Velez - Martinez , Fernandez , Cabrero ( 65 e Soto ), Coca - J. Rivera ( 74 e Strain ), Ortiz ( 64 e Beltre ), Marrero |
29 martie 2016 | Porto Rico | 0 - 1 | Guyana | Estadio Juan Ramón Loubriel , Bayamón | |
19:05 |
( 0 - 0 ) | Al 65- lea Solomon Austin | Arbitraj: Rodphin Harris |
||
Raport | |||||
Sanchez - D'Andrea , A. Rivera ( 81 e ), Hernandez - Martinez , Fernandez , Cabrero , Coca ( 66 e Beltre ) - J. Rivera ( 83 e Soto ), Ortiz ( 72 e Strain ), Marrero | Echipe | Whyte - Adams , Joseph ( 77 - lea Beresford ), Moore ( 85 mii Alleyne ), Jacobs , Austin - Danns , Richardson , Cox , asistenta - Peters ( 77 - lea Millington ( 88 mii )) |
Rang | Echipă | Pct | J | P | Diff | Rezultate (▼ dom., ► ext.) | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Surinam | 3 | 2 | 1 | +1 | Surinam | 3-2 | |
2 | Guadelupa | 1 | 2 | 1 | -1 | Guadelupa | 0-0 | |
Pachetul Saint-Martin |
10 martie 2016, echipa Saint-Martin a renunțat.
23 martie 2016 | Guadelupa |
0 - 0 (fila 3 - 2) |
Surinam | Stadionul René Serge Nabajoth , Les Abymes | |
20:00 |
Arbitraj: Adzer Ariznat |
||||
Raport | |||||
Milon Beauvue Alphonse Laurence Babel |
Suturi în obiectivul 3 - 2 |
Rijssel Baja Talea Eind Aloema |
|||
Thuram-Ulien - Tacalfred , Phobère ( 65 e , 106 e Jérôme ) Babel , Laurence - Sainte Luce , Beauvue ( 84 e ), Fleurival , Alphonse - Valerius ( 58 e Milon ), Mogul ( 88 e Lafortune ( 100 e )) | Echipe | Kohinoor - Baja, Kisoor ( 93 e ) Iron Apai ( 83 e Talea ) - Rijssel ( 94 e ), Kwasie, Pokie, Adenie ( 77 e Darson) - Eind, Nibte ( 80 e Eduards) |
29 martie 2016 | Surinam | 3 - 2 | Guadelupa | André Kamperveen Stadion , Paramaribo | |
16:30 |
Stefano Rijssel 30 th 36 th Mitchell Kisoor 41 th |
( 3 - 2 ) |
15 e Claudio Beauvue 32 și Livio Nabab |
Arbitraj: Wilson da Costa |
|
Raport | |||||
Huiswood- Baja, Kisoor ( 90 e Eduards), fier ( 80 e Talea ) Apai ( 68 e , 69 e Kastiel ) - Rijssel , Kwasie ( 54 e ), Pokie, Adenie - Eind, Nibte | Echipe | Thuram-Ulien - Laurence ( 77 e ), Valmy , Phobère ( 28 e , 46 e Valerius ( 71 e )), Babel ( 62 e ) - Roman ( 64 e Hannany ) Fleurival , Beauvue , Mogul - Milon ( 83 e Dan ) , Sainte-Luce |
Rang | Echipă | Pct | J | P | Diff | Rezultate (▼ dom., ► ext.) | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Martinica | 6 | 2 | 0 | +6 | Martinica | 3-0 | ||
2 | Dominica | 3 | 2 | 1 | +7 | Dominica | 1-4 | ||
3 | Insulele Virgine Britanice | 0 | 2 | 2 | -10 | Insulele Virgine Britanice | 0-7 |
23 martie 2016 | Martinica | 30 | Insulele Virgine Britanice | Stadionul Pierre-Aliker , Fort-de-France | |
20:00 |
Kévin Parsemain 12 e Yoann Arquin 68 e steeven langil 84 e |
( 1 - 0 ) | Arbitru: Mike van de Sande |
||
Raport | |||||
Massée - Crétinoir , Zair , Jean-Baptiste , Liénafa - Hérelle ( 68 th Langil ), Abaul , Delem , Nedra - Parsemain ( 80 th Pastel ), Malfleury ( 58 th Arquin ) | Echipe | Chapman - Williams, Caesar, călugări, amenzi ( 23 e ) - Dicker, Peters ( 68 e Telemaque), Javier ( 83 e Burke), Quinn - Johnson, Jones ( 88 e ) |
26 martie 2016 | Insulele Virgine Britanice | 0 - 7 | Dominica | AO Shirley Recreation Ground, Road Town | |
Ora 16:00 |
( 0 - 4 ) |
4 e 55 e 85 e ( Pen. ) Julian Wade 20 e ( csc ) Ryan Dicker 28 e 51 e Kelrick Walters 30 e Chad Bertrand |
Arbitraj: Gianni Ascani |
||
Raport | |||||
Chapman ( 61 th Barker) - Caesar, Monks ( 26 th ), Fine Dicker - Peters, Javier, Quinn ( 53 th Williams) Espley ( 26 th Telemaque) - Johnson, Jones | Echipe | G. Prince - Lockhart, Malcolm Thomas ( 28 th , 82 th Frederick), H. Prince - Walsh ( 32 th ), Bertrand, A. Joseph, Walters ( 71 th Peltier) - Blaize ( 12 th , 61 th T. Joseph ), Wade |
29 martie 2016 | Dominica | 1 - 4 | Martinica | Parcul Windsor, Roseau | |
19:00 |
Chad Bertrand 44 e ( Pen. ) | ( 0 - 2 ) |
11 - lea Antoine Jean-Baptiste 23 - lea Daniel Hérelle 53 - lea Yoann Arquin 88 - lea Stéphane Abaul |
Arbitraj: Swason Owen |
|
Raport | |||||
G. Prince - M. Joseph ( 42 II ), H. Prince, Walsh - A. Joseph, Bertrand ( 66 th Parker), Lockhart ( 85 th Peltier), Walters - Thomas ( 56 th ), Wade, Blaize ( 46 th Frederick) | Echipe | Massée - Crétinoir , Zaire ( 72 e ), Jean-Baptiste , Dondon - Hérelle , Langil ( 85 e Vitulin ( 85 e )), Jougon , Nédra ( 61 e ) - Parsemain ( 64 e Abaul ), Arquin ( 72 e Pastel ) |
Paisprezece echipe care au jucat în prima rundă se califică în runda a doua (cei șapte câștigători și cei șapte subcampioni din fiecare grupă).
Câștigătorii grupuluiRang | Echipă | Pct | J | P | Diff |
---|---|---|---|---|---|
1 | Guyana | 6 | 2 | 0 | +8 |
2 | Martinica | 6 | 2 | 0 | +6 |
3 | Grenadă | 6 | 2 | 0 | +6 |
4 | Sfântul Kitts și Nevis | 6 | 2 | 0 | +3 |
5 | Guyana | 3 | 2 | 1 | +2 |
6 | Republica Dominicană | 3 | 2 | 1 | +1 |
7 | Surinam | 3 | 2 | 1 | +1 |
Martinica și Grenada cravată a fost decisă prin tragere la sorți ca Surinam și Republica Dominicană .
Locuri secundare de grupRang | Echipă | Pct | J | P | Diff |
---|---|---|---|---|---|
1 | Dominica | 3 | 2 | 1 | +4 |
2 | Porto Rico | 3 | 2 | 1 | +3 |
3 | Insulele Virgine SUA | 3 | 2 | 1 | 0 |
4 | Bermuda | 3 | 2 | 1 | 0 |
5 | Curacao | 3 | 2 | 1 | 0 |
6 | Antigua si Barbuda | 3 | 2 | 1 | 0 |
7 | Guadelupa | 3 | 2 | 1 | -1 |
În Statele Unite ale Americii Insulele Virgine și Bermuda legate au fost trase la sorți, așa cum au fost Curacao și Antigua și Barbuda .
Meciurile acestei runde sunt jucate de la 1 st la7 iunie 2016. Sunt formate cinci grupuri de trei echipe. Câștigătorii fiecărei grupe, precum și cei mai buni patru subcampioni se califică pentru runda următoare. Saint Vincent și Grenadine se califică automat pentru această rundă.
Rang | Echipă | Pct | J | P | Diff | Rezultate (▼ dom., ► ext.) | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Porto Rico | 6 | 2 | 0 | +1 | Porto Rico | 2-1 | ||
2 | Antigua si Barbuda | 3 | 2 | 1 | +3 | Antigua si Barbuda | 5-1 | ||
3 | Grenadă | 0 | 2 | 1 | -4 | Grenadă | 3-3 |
1 st luna iunie în 2016 | Grenadă |
3 - 3 (fila 3 - 4) |
Porto Rico | Stadionul Național Grenada , Sf. Gheorghe | |
Shavon John Brown 3 e 26 - lea Moron Filip 39 - lea |
( 3 - 1, 3 - 3 ) |
44 e ( Pen. ) 63 e Héctor Ramos 89 e Olvin Ortiz |
Arbitraj: Wilson da Costa |
||
Raport |
4 iunie 2016 | Porto Rico | 2 - 1 ap | Antigua si Barbuda | Stadionul Juan-Ramón-Loubriel , Bayamón | |
Héctor Ramos 6 th 115 th | ( 1 - 1, 1 - 1 ) | 35 th Dexter Blackstock | Arbitraj: Sandy Vásquez |
||
Raport |
7 iunie 2016 | Antigua si Barbuda | 5 - 1 | Grenadă | Stadionul Sir Vivian Richards , St. John's | |
Peter Byers 52 - lea Calaum Jahraldo Martin 68 - lea 85 - lea Keiran Murtagh 73 - lea Tevaughn Harriette 76 - lea |
( 0 - 0 ) | 73 rd Jamal Charles | Arbitraj: Rodphin Harris |
||
Raport |
Rang | Echipă | Pct | J | P | Diff | Rezultate (▼ dom., ► ext.) | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Martinica | 6 | 2 | 0 | +6 | Martinica | 2-0 | ||
2 | Guadelupa | 3 | 2 | 1 | -1 | Guadelupa | 2-1 | ||
3 | Dominica | 0 | 2 | 2 | -5 | Dominica | 0-4 |
1 st luna iunie în 2016 | Martinica | 2 - 0 | Guadelupa | Stadionul Pierre-Aliker , Fort-de-France | |
20:00. |
Antoine Jean-Baptiste 67 - lea Jean-Sylvain Babin 79 - lea |
( 0 - 0 ) | Arbitraj: Adrian Skeete |
||
Raport | |||||
Olimpa - Zaire , Babin , Crétinoir , Jean-Baptiste - Hérelle ( 66 e Arquin ), Faubert , Nédra ( 82 e Vitulin ), Grougi ( ) - Langil , Audel | Echipe | Thuram-Ulien - Avinel , Tacalfred ( 63 e Hannany ), Nestor , Laurence - Haguy ( 80 e Valerius ), Fleurival , Gamiette , Nabob - Gotin ( 29 e Milon ), Sainte-Luce |
4 iunie 2016 | Guadelupa | 2 - 1 | Dominica | Stadionul René-Serge-Nabajoth , Les Abymes | |
Elbert Anatol 23 - lea Gilles Dan 64 - lea |
( 1 - 1 ) | 41 e ( Pen. ) Julian Wade | Arbitru: Mike van de Sande |
||
Raport | |||||
Thuram-Ulien ( 40 e ) - Avinel , Valmy ( 33 e , 73 e Babel ), Nestor , Laurence - Valerius ( 60 e Dan ) Fleurival , Gamiette , Mogul - Anatol ( 84 e Milon ), Sainte Luce | Echipe | G. Prince - Marshall elizee, Joseph H. Prince - B. Thomas, Walters, Joseph A. ( 71 - lea Lockhart), Wade - Blaize ( 83 - lea T. Joseph), Frederick ( 65 - lea Bertrand) |
7 iunie 2016 | Dominica | 0 - 4 | Martinica | Parcul Windsor, Roseau | |
( 0 - 1 ) |
6 e Johan Audel 47 e Jordy Delem 58 e Bruno Grougi 69 e steeven langil |
Arbitraj: Sherwin Moore |
|||
Raport | |||||
G. Prince - Marshall, Elizee, M. Joseph - Mitchell, Walters, A. Joseph, Wade, T. Joseph - Thomas, Frederick | Echipe | Olimpa - Zair , Babin , Crétinoir , Jean-Baptiste - Delem , Faubert , Nedra , Grougi - Arquin ( Langil ), Audel |
Rang | Echipă | Pct | J | P | Diff | Rezultate (▼ dom., ► ext.) | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Curacao | 6 | 2 | 0 | +10 | Curacao | 7-0 | ||
2 | Guyana | 3 | 2 | 1 | +4 | Guyana | 2-5 | ||
3 | Insulele Virgine SUA | 0 | 2 | 2 | -14 | Insulele Virgine SUA | 0-7 |
1 st luna iunie în 2016 | Guyana | 2 - 5 | Curacao | Stadionul Național Providence , Providence | |
Sheldon Titular 18 - lea Brandon Beresford 78 - lea |
( 1-2 ) |
7 e 61 e 89 e Felitciano Zschusschen 42 e 63 e Gino van Kessel |
Arbitraj: Valdin Legister |
||
Raport |
4 iunie 2016 | Insulele Virgine SUA | 0 - 7 | Guyana | Terenul liceului Addelita Cancryn, Charlotte Amalie | |
( 0 - 3 ) |
24 e 74 e Teat Bobb 25 e 44 e Ricky Bascombe 30 e Devon Millington 68 e 87 e Anthony Abrams |
Arbitraj: William Anderson |
|||
Raport |
7 iunie 2016 | Curacao | 7 - 0 | Insulele Virgine SUA | Ergilio Hato Stadion , Willemstad | |
Gino van Kessel 2 e 26 e 49 e Felitciano Zschusschen 11 e 55 e Leandro Bacuna 44 e Gevaro Nepomuceno 70 e |
( 4 - 0 ) | Arbitraj: Veralton Nembhard |
|||
Raport |
Rang | Echipă | Pct | J | P | Diff | Rezultate (▼ dom., ► ext.) | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Republica Dominicană | 6 | 2 | 0 | +2 | Republica Dominicană | 2-1 | ||
2 | Guyana | 3 | 2 | 1 | +2 | Guyana | 3-0 | ||
3 | Bermuda | 0 | 2 | 2 | -4 | Bermuda | 0-1 |
4 iunie 2016 | Bermuda | 0 - 1 | Republica Dominicană | Stadionul Național Bermuda , Devonshire | |
( 0 - 1 ) | Al 27- lea Jonathan Faña | Arbitru: Kevin Morrison |
|||
Raport |
7 iunie 2016 | Republica Dominicană | 2 - 1 | Guyana | Stadionul Olimpic Félix-Sánchez , Santo Domingo | |
Jonathan Faña 47 a 52 -a | ( 0 - 1 ) | 24 - lea Rhudy Evens | Arbitraj: Michel Rodríguez Roque |
||
Raport | |||||
Lloyd - Díaz ( 45 + 2 e ), Flores ( 65 e Dabas ) - López , Martínez , Beard ( 45 + 2 e , 63 e García ), Faña , Peralta - Rodríguez ( 79 e Rosario ), Batista , Jiménez | Echipe | Leon - Legrand , Edwige ( 49 th , 53 th St. Clair ) Salmier , Lescot - Haabo ( 3 e ), Lo. Baal , Rimane ( 26 th ), Evens , Alex - Contout |
19 iunie 2016 | Guyana | 30 | Bermuda | Stadionul Edmard-Lama , Remire-Montjoly | |
Kévin Rimane 64 - lea Arnold Abelinti 80 - lea Roy Contout 82 - lea |
( 0 - 0 ) | Spectatori: 1.500 Arbitri: Kimbell Ward |
|||
Raport | |||||
Léon - Torvic , I. Baal , Rimane , Lu. Baal ( ? E Breleur ) - Soubervie , Lo. Baal , Evens - Solvi ( 65 th Saint-Clair ) - Abelinti ( 80 th Contout ) | Echipe |
Bell - Lee , Harvey , Leverock ( ? E ) - Elkinson , Lambe , Bascombe , T. Ming , D. Ming ( ? E ) - J. Smith ( 58 th Clemons ), Lewis ? e Warren ? e S. Smith |
Rang | Echipă | Pct | J | P | Diff | Rezultate (▼ dom., ► ext.) | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sfântul Kitts și Nevis | 6 | 2 | 0 | +2 | Sfântul Kitts și Nevis | 1-0 | ||
2 | Surinam | 3 | 2 | 1 | 0 | Surinam | 2-1 | ||
3 | Sfântul Vincent și Grenadine | 0 | 2 | 2 | -2 | Sfântul Vincent și Grenadine | 0-1 |
1 st luna iunie în 2016 | Sfântul Kitts și Nevis | 1 - 0 | Surinam | Stadionul Warner Park , Basseterre | |
Harrison Panayiotou 30 - lea | ( 1 - 0 ) | Arbitru: Bryan Willett |
|||
Raport |
4 iunie 2016 | Surinam | 2 - 1 | Sfântul Vincent și Grenadine | André Kamperveen Stadion , Paramaribo | |
Mitchell Kisoor 85 - lea Melvin Valies 90 + 4 th |
( 0 - 0 ) | 71 e Myron Samuel | Arbitraj: Karl Tyrell |
||
Raport |
7 iunie 2016 | Sfântul Vincent și Grenadine | 0 - 1 | Sfântul Kitts și Nevis | Stadionul Arnos Vale , Kingstown | |
( 0 - 1 ) | 6 e Javeim Blanchette | Arbitraj: Walner Laventure |
|||
Raport |
Nouă echipe care au jucat în turul al doilea se califică în turul al treilea (cei cinci câștigători și cei mai buni patru subcampioni din fiecare grupă).
Câștigătorii grupuluiRang | Echipă | Pct | J | P | Diff |
---|---|---|---|---|---|
1 | Curacao | 6 | 2 | 0 | +10 |
2 | Martinica | 6 | 2 | 0 | +6 |
3 | Republica Dominicană | 6 | 2 | 0 | +2 |
4 | Sfântul Kitts și Nevis | 6 | 2 | 0 | +2 |
5 | Porto Rico | 6 | 2 | 0 | +1 |
Rang | Echipă | Pct | J | P | Diff |
---|---|---|---|---|---|
1 | Guyana | 3 | 2 | 1 | +5 |
2 | Antigua si Barbuda | 3 | 2 | 1 | +3 |
3 | Guyana | 3 | 2 | 1 | +2 |
4 | Surinam | 3 | 2 | 1 | 0 |
5 | Guadelupa | 3 | 2 | 1 | -1 |
Meciurile acestei runde sunt jucate de la 03 octombrie la13 noiembrie 2016. Se formează patru grupe formate din trei echipe și cea mai bună echipă din fiecare grupă este calificată pentru faza finală a cupei și pentru Cupa de Aur 2017 . Haiti , Jamaica și Trinidad și Tobago se califică automat pentru această rundă.
Rang | Echipă | Pct | J | P | Diff | Rezultate (▼ dom., ► ext.) | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Jamaica | 6 | 2 | 0 | +3 | Jamaica | 1-0 | ||
2 | Surinam | 3 | 2 | 1 | 0 | Surinam | 3-2 | ||
3 | Guyana | 0 | 2 | 2 | -3 | Guyana | 2-4 |
8 octombrie 2016 | Surinam | 3 - 2 ap | Guyana | André Kamperveen Stadion , Paramaribo | |
Mitchell Kisoor 58 th Galgyto Talea 103 - lea Ivanildo Rozenblad 110 - lea |
( 0 - 1, 1 - 1 ) |
4 e Marcel Barrington 120 și Kai McKenzie-Lyle |
Arbitraj: Dwight Royal |
||
Raport |
11 octombrie 2016 | Guyana | 2 - 4 ap | Jamaica | Stadionul Leonora , Leonora | |
Adrian Butters 7 e Adrian Butters 30 e |
( 2 - 0, 2 - 2 ) |
63 e Je-Vaughn Watson 88 e Dicoy Williams 116 și Shaun Francis 120 și Cory Burke |
Arbitraj: Kerry Skepple |
||
Raport | |||||
McKenzie Lyle ( 96 mii ) - Newton . Cox , Moore ( 68 mii ), Butters - Creavalle , Mohammed ( 62 - lea din Londra ), Beresford ( 96 E Adams ), Bobb - Wilson , Abrams ( 67 - lea Mills ) | Echipe | Blake ( 33 e ) - Lawrence , Williams , Francis , Harriott , Lowe - Fisher ( 55 e Gordon ) Ambusley ( 103 e ), Watson ( 66 e , 82 e Holness ) - Binns ( 55 e Williams ), Burke |
13 noiembrie 2016 | Jamaica | 1 - 0 | Surinam | Complexul sportiv Anthony Spaulding , Kingston | |
Cory Burke 16 - lea | ( 1 - 0 ) | Arbitraj: Wilson da Costa |
|||
Raport | |||||
Andre Blake - Lowe ( 33 th ), Dic. Williams ( 89 e ), Francis ( 30 e ), Harriott - Grandison , Ambusley , Binns , Gordon ( 90 + 3 e Richie ) - Burke ( 48 e , 70 e A. Williams ), Din. Williams ( 43 e Fisher ) | Echipe | Kohinor - Nibte , Eind , Kwasie , Baja - Adenie , Talea ( 72 e Rozenblad ), Fer , Apai - Eduards , Rijssel |
Rang | Echipă | Pct | J | P | Diff | Rezultate (▼ dom., ► ext.) | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Guyana | 6 | 2 | 0 | +4 | Guyana | 1-0 | ||
2 | Haiti | 3 | 2 | 1 | -1 | Haiti | 2-5 | ||
3 | Sfântul Kitts și Nevis | 0 | 2 | 2 | -3 | Sfântul Kitts și Nevis | 0-2 |
8 octombrie 2016 | Guyana | 1 - 0 | Sfântul Kitts și Nevis | Stadionul Edmard-Lama , Remire-Montjoly | |
Arnold Abelinti 63 - lea | ( 0 - 0 ) | Arbitraj: Javier Santos |
|||
Raport |
9 noiembrie 2016 | Haiti | 2 - 5 | Guyana | Stadionul Sylvio-Cator , Port-au-Prince | |
Mechack Jérôme 3 e ( Pen. ) Duckens nazon 27 e |
( 2 - 1 ) |
40 th Sloan Privat 55 th Sloan Privat 62 nd ( pen. ) Sloan Privat 65 th Rhudy Evens 84 - lea Ludovic Baal |
Arbitraj: Sandy Vásquez |
||
Raport |
13 noiembrie 2016 | Sfântul Kitts și Nevis | 0 - 2 ap | Haiti | Stadionul Warner Park , Basseterre | |
( 0 - 0, 0 - 0 ) |
103 E Wilde Donald Guerrier 119 e duckens nazon |
Arbitraj: Johannes Dolaini |
|||
Raport |
Rang | Echipă | Pct | J | P | Diff | Rezultate (▼ dom., ► ext.) | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Curacao | 6 | 2 | 0 | +5 | Curacao | 3-0 | ||
2 | Antigua si Barbuda | 3 | 2 | 1 | -1 | Antigua si Barbuda | 2-0 | ||
3 | Porto Rico | 0 | 2 | 2 | -4 | Porto Rico | 2-4 |
5 octombrie 2016 | Curacao | 30 | Antigua si Barbuda | Ergilio Hato Stadion , Willemstad | |
Leandro Bacuna 12- lea Rangelo Janga 80- lea Gino van Kessel 90- lea |
( 1 - 0 ) | Arbitraj: Adrian Skeete |
|||
Raport |
8 octombrie 2016 | Antigua si Barbuda | 2 - 0 | Porto Rico | Terenul de recreere Antigua , Sf. Ioan | |
Peter Byers 42 nd Stefan Smith 86 - lea |
( 1 - 0 ) | Arbitraj: Sherwin Moore |
|||
Raport |
11 octombrie 2016 | Porto Rico | 2 - 4 ap | Curacao | Estadio Juan Ramón Loubriel , Bayamón | |
Héctor Ramos al 16- lea Michael Ramos al 27- lea |
( 2 - 0, 2 - 2 ) |
63 e Rangelo Janga 85 e Leandro Bacuna 97 e Felitciano Zschusschen 120 e Leandro Bacuna |
Arbitraj: Keon Yorke |
||
Raport |
Rang | Echipă | Pct | J | P | Diff | Rezultate (▼ dom., ► ext.) | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Martinica | 6 | 2 | 0 | +3 | Martinica | 2-0 | ||
2 | Trinidad și Tobago | 3 | 2 | 1 | +2 | Trinidad și Tobago | 4-0 | ||
3 | Republica Dominicană | 0 | 2 | 2 | -5 | Republica Dominicană | 1-2 |
5 octombrie 2016 | Trinidad și Tobago | 4 - 0 | Republica Dominicană | Stadionul Ato-Boldon , Couva | |
19:00 |
Kevin Molino Al 14- lea Kevin Molino Al 18- lea Cordell Cato Al 30- lea Kevin Molino Al 60- lea |
( 3 - 0 ) | Arbitraj: Kimbell Ward |
||
Raport | |||||
J. Williams - Hodge , Cyrus , Abu Bakr , barca - George , Hyland ( 57 th Boucaud ), Cato , J. Jones ( 51 th Garcia ( 72 th Winchester )), Molino - K. Jones | Echipe | Lloyd - C. Garcia , Trinidad ( 20 e L. Diaz ) Bonnín , C. Martinez - Modesta , E. Rodriguez ( 62 e Peralta ), Flores , Beard ( 42 e López ) - Batista , FANA |
8 octombrie 2016 | Republica Dominicană | 1-2 | Martinica | Estadio Panamericano , San Cristóbal | |
Ora 16:00 |
Rony Beard 88 - lea | ( 0 - 1 ) |
13- lea Steeven Langil 90 + 5- lea Mathias Runner |
Arbitru: Yadel Martínez |
|
Raport | |||||
Lloyd - L. Diaz , H. Martinez , Bonnín , C. Martinez ( 71 e Modesta ) - López ( 56 e E. Rodriguez ), Flores , Espinal ( 10 e , 62 e Beard ) - Batista , Peralta , FANA | Echipe | Olimpa - Zaire ( 17 e , 75 e ), Crétinoir ( 63 e ), Jean-Baptiste ( 55 e Vitulin ) Delem - Hérelle ( 29 e ), Faubert ( 34 e ( 73 e Dondon )), Nedra ( 61 e Jougon ) Abaul ( 52 e ) - Langil , Rider |
11 octombrie 2016 | Martinica | 2 - 0 ap | Trinidad și Tobago | Stadionul Pierre-Aliker , Fort-de-France | |
20:00 |
Kévin Parsemain 105 th Steeven Langil 120 th |
( 0 - 0, 0 - 0 ) | Spectatori: 8.500 Arbitraj: Valdin Legister |
||
Raport | |||||
Olimpa - Vitulin , Crétinoir , Delem , Jean-Baptiste ( 85 e ) - Hérelle , Faubert ( 98 e Maingé ) Jougon ( 63 e Langil ) Abaul - Parsemain , Arquin | Echipe | J. Williams - Cyrus , dl Williams , barca , David - George , Hyland ( 114 mii ), Cato , J. Jones ( 63 - lea Boucaud ) Garcia - K. Jones ( 15 - lea Caesar ( 105 E Winchester )) |
Câștigătorii fiecăreia dintre cele patru grupe se califică pentru faza finală a competiției și pentru Cupa de Aur 2017 .
Primii trei subcampioni din runda a treia se califică în play-off în vederea unei posibile calificări pentru Cupa de Aur 2017 .
Rang | Echipă | Pct | J | P | Diff |
---|---|---|---|---|---|
1 | Trinidad și Tobago | 3 | 2 | 1 | +2 |
2 | Surinam | 3 | 2 | 1 | 0 |
3 | Haiti | 3 | 2 | 1 | -1 |
4 | Antigua si Barbuda | 3 | 2 | 1 | -1 |
Meciurile acestor play-off-uri se joacă în ianuarie 2017în Trinidad și Tobago . Un grup care cuprinde cele mai bune trei secunde în timpul 3 rd runda este format. Cea mai bună echipă din această grupă s-a calificat în play-off-ul CFU / UNCAF care se califică pentru Cupa de Aur 2017 .
Rang | Echipă | Pct | J | P | Diff | Rezultate (▼ dom., ► ext.) | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Haiti | 6 | 2 | 0 | +3 | Haiti | 4-3 | ||
2 | Surinam | 3 | 2 | 1 | -1 | Surinam | 2-4 | ||
3 | Trinidad și Tobago | 0 | 2 | 2 | -2 | Trinidad și Tobago | 1-2 |
4 ianuarie 2017 | Trinidad și Tobago | 1 - 2 ap | Surinam | Stadionul Ato Boldon , Couva | |
19:00 |
Tyrone Charles 81 - lea | ( 0 - 0, 1 - 1 ) |
Al 76- lea Guno Kwasie Al 109- lea Ivanildo Rozenblad |
Arbitraj: Kimbell Ward |
|
Raport |
6 ianuarie 2017 | Surinam | 2 - 4 | Haiti | Stadionul Ato Boldon , Couva | |
19:00 |
Dimitrie Apai 87 e Sersinho Eduards 90 + 1 e |
( 0 - 2 ) |
25 th Charles Herold Jr. 42 - lea ( csc ) Mitchell Kisoor 48 th Jonel Désiré 80 - lea ( csc ) Gillermo Faerber |
Arbitraj: Michel Rodríguez Roque |
|
Raport |
8 ianuarie 2017 | Haiti | 4 - 3 a.m. | Trinidad și Tobago | Stadionul Ato Boldon , Couva | |
Ora 17:00 |
Derrick Etienne 20 - lea , fiul Kervens Belfort 39 - lea Andrew Jean-Baptiste 111 - lea Andrew Jean-Baptiste 117 - lea |
( 2 - 2, 2 - 2 ) |
1 re Shahdon Winchester 25 și Shahdon Winchester 113 și Shahdon Winchester |
Arbitraj: Ricangel de Luca |
|
Raport |