Acest articol este un proiect pentru o competiție de rugby și Franța .
Vă puteți împărtăși cunoștințele îmbunătățindu-le ( cum? ) Conform recomandărilor proiectelor corespunzătoare .
Pro D2 2020-2021Sport | uniunea de rugby |
---|---|
Organizator (i) | Liga Națională de Rugby |
Editarea | 21 - lea |
Locuri) | Franţa |
Datat | 3 septembrie 2020 la 5 iunie 2021 |
Participanți | 16 echipe |
Site oficial | www.lnr.fr |
Ierarhie | 2 nivel E. |
---|---|
Nivel mai înalt | Top 14 2020-2021 |
Nivel inferior | Național 2020-2021 |
Titularul titlului | Canotaj Bayonnais (2019) |
---|---|
Promovat la începutul sezonului | - |
Retrasă la începutul sezonului | - |
Câştigător | SUA Perpignan |
Finalist | Olympic Biarritz |
Promovat |
SUA Perpignan Biarritz olimpic |
Retrogradat) |
Valence Romans DR Soyaux Angoulême XV |
Campionatul francez de rugby din a 2 -a divizie 2020-2021 sau Pro D2 2020-2021 are loc între3 septembrie 2020 si 5 iunie 2021.
După întreruperea sezonului 2019-2020, nicio echipă nu este promovată în Top 14 sau retrogradată în Federal 1 : aceleași șaisprezece cluburi concurează pentru campionat.
După finalul final al campionatului 2019-2020 , titlul național nu se acordă și nu se promulgă promovarea sau retrogradarea la sfârșitul acestei ediții.
Șaisprezece echipe participă la campionatul Pro D2 . Ca și în Top 14, echipele care termina intre 3 - lea și 6 - lea loc în competiție play-off. Câștigătorii trec în semifinale, unde îi găsesc pe primii doi. În cele din urmă, cei doi câștigători ai semifinalei se întâlnesc pe teren neutru pentru finală. Câștigătorul acestei finale accesează Top 14 în timp ce învinsul găzduiește al 13- lea Top 14 pentru un obstacol final pentru ultimul loc în elită. Echipe clasat pe locul 15 - lea și 16 - lea sunt retrogradate la mai mici diviziuni cu excepția cazului în retrogradare financiare ale participanților campionat sau refuzul de aderare la un promovat.
Rang | Club | J | D | Benzi desenate | Diff | Pct |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | SUA Perpignan | 30 | 5 | 2 | +317 | 107 |
2 | Supape RC | 30 | 7 | 3 | +209 | 99 |
3 | Olympic Biarritz | 30 | 9 | 5 | +122 | 91 |
4 | Rugby Oyonnax | 30 | 10 | 1 | +151 | 81 |
5 | Rugby Colomiers | 29 | 12 | 6 | +30 | 75,64 |
6 | FC Grenoble | 30 | 13 | 5 | +72 | 75 |
7 | USO Nevers | 30 | 16 | 6 | -2 | 65 |
8 | SUA Carcassonne | 30 | 15 | 4 | -12 | 65 |
9 | SUA Montauban | 30 | 15 | 2 | -135 | 60 |
10 | Stadionul Mons | 29 | 15 | 4 | -112 | 58.21 |
11 | Stadionul Aurillac | 30 | 17 | 6 | -28 | 58 |
12 | AS Beziers | 30 | 19 | 11 | -51 | 56 |
13 | Rugbyul Provence | 30 | 17 | 6 | -121 | 55 |
14 | Rouen NR | 30 | 18 | 7 | -53 | 54 |
15 | Valence Romans DR | 30 | 18 | 6 | -157 | 49 |
16 | Soyaux Angoulême XV | 30 | 21 | 7 | -230 | 42 |
Calificarea pentru semifinale ( n o 1, n o 2). | |
Baraje de calificare ( n o 3, n o 4, n o 5, n o 6). | |
Retrasă la național ( n o 15 și n o 16). |
Alocarea punctelor : victorie pe covorul verde: 5, victorie: 4, remiză: 2, pierdere: 0, pierdere: -2; plus bonusurile (ofensivă: încă 3 încercări decât adversarul; defensivă: înfrângere cu 5 puncte sau mai puțin; cele două bonusuri pot fi combinate).
Reguli de clasificare : 1. puncte de teren (bonus inclus); 2. puncte pe teren obținute în meciurile dintre echipele în cauză; 3. diferență de puncte în toate meciurile; 4. diferență de puncte în meciurile dintre echipele în cauză; 5. diferența dintre încercările marcate și acordate în meciurile dintre echipele în cauză; 6. numărul de puncte marcate în toate meciurile; 7. diferența dintre probele marcate și cele acceptate; 8. numărul de pachete care nu au rezultat într-un pachet general; 9. până în sezonul precedent .
Baraje | Semifinale | Final | ||||||||
22 mai 2021la 13 pm 5 pentru a pune în scenă Charles Mathon , Oyonnax | 30 mai 2021la 15 h 30 pe stadionul Aimé-Giral , Perpignan | 5 iunie 2021la 17 h 30 pe stadionul GGL la Montpellier | ||||||||
SUA Perpignan | 27 | |||||||||
Rugby Oyonnax | 28 | |||||||||
Rugby Oyonnax | 15 | |||||||||
Rugby Colomiers | 22 | |||||||||
30 mai 2021la 6 p.m. la stadionul Rabine , Vannes | SUA Perpignan | 33 | ||||||||
22 mai 2021la 15 h 30 la parcul sportiv d'Aguilera , Biarritz | ||||||||||
Olympic Biarritz | 14 | |||||||||
Olympic Biarritz | 41 | |||||||||
Olympic Biarritz | 34 | |||||||||
FC Grenoble | 14 | |||||||||
Supape RC | 33 | |||||||||
22 mai 2021 13 h 5 |
Rugby Oyonnax |
28 - 22 ( 12 - 19 ) |
Rugby Colomiers |
Stade Charles-Mathon , arbitru Oyonnax : Maxime Chalon |
Trial (s): 1 Fall ( 44 th ) Transformare (e): 1 Le Bourhis ( 44 th ) Penalizare (s): 7 Y. Le Bourhis ( 9 - lea , 15 - lea , 33 - lea , 40 - lea , 50 - lea , 57 e ) Beauxis ( 74 e ) cartonaș (e) galben (e): 1 Leaitaua ( 17 e ) |
Test (e): 1 Sheklashvili ( 12 e ) Component (e): 1 Soulan ( 12 e ) Pedeapsă (i): 5 J. Soulan ( 18 e , 24 e , 29 e , 35 e ), T.Girard ( 77 e ) Cartonaș galben: 1 T. Girard ( 39 e ) |
|||
22 mai 2021 15 h 30 |
Olympic Biarritz |
41 - 14 ( 15 - 0 ) |
FC Grenoble |
Parcul Sportiv Aguiléra , Biarritz Arbitru: Ludovic Cayre |
Test (e): 6 Peyresblanques ( 14 e ), COUILLOUD ( 39 e ), Ruffenach ( 48 e ), Stark ( 53 e , 70 e , 80 e ) Component (e): 4 Perraux ( 39 e ), Bosch ( 48 e , 70 - lea , 80 - lea ) penalizare (s): 1 L. Perraux ( 4 th ) |
Test (e): 2 Neparidze ( 63 e ), Bouchet ( 67 e ) Component (e): 2 Glenat ( 63 e , 67 e ) |
|||
30 mai 2020 15 h 30 |
SUA Perpignan |
27 - 15 ( 15 - 6 ) |
Rugby Oyonnax |
Stadionul Aimé-Giral , Perpignan 1.000 de spectatori Arbitru: Pierre Brousset |
Încercați (s): 4 Tilsley ( 4 th ), Deghmache ( 8 th ), Lemalu ( 54 th ), Dubois ( 69 th ) Transformare (e): 2 Jaminet ( 10 th , 55 th ) Penalty (e): 1 Jaminet ( 20 th ) |
Pedeapsă: 5 Beauxis ( 23 e , 32 e , 44 e , 52 e , 65 e ) |
|||
30 mai 2021 6 p.m. |
Supape RC | 33 - 34 ( 13 - 12 ) |
Olympic Biarritz |
Stadionul Rabine , Vannes 1.000 de spectatori Arbitru: Adrien Descottes |
Test (e): 3 Curtis ( 38 e ), Seneca ( 49 e ), Edwards ( 53 e ) Component (e): 3 Popelină ( 40 e , 50 e , 54 e ) Pedeapsă: 3 Popelină ( 7 e , 28 e ), Hilsenbeck ( 66 e , 76 e ) cartonaș (e) galben (e): 1 Barry ( 71 e ) |
Test (e): 5 Speight ( 23 e ), Bosch ( 30 e ), COUILLOUD ( 56 e ), Peyresblanques ( 72 e ), Stark ( 82 e ) Component (e): 3 Bosch ( 31 e , 57 e , 83 e ) Pedeapsă: 1 Bosch ( 46 e ) |
|||
5 iunie 2021 17 h 30 |
SUA Perpignan |
33 - 14 ( 16 - 9 ) |
Olympic Biarritz |
GGL Stadium , Montpellier Arbitru: Cédric Marchat |
Test (e): 3 Tilsley ( 10 e ), Volavola ( 53 e ), Jaminet ( 74 e ) Component (e): 3 Jaminet ( 10 e , 53 e , 74 e ) Pedeapsă: 4 Jaminet ( 26 e , 33 e , 39 e , 43 e ) cartonaș (e) galben (e): 1 Chouly ( 80 e ) |
Test (e): 1 Peyresblanques ( 80 e ) Penalitate (e): 3 Hart ( 16 e , 28 e , 31 e ) cartonaș (e) galben (e): 1 Saili ( 50 e ) |
|||
Membri
|
Titulari
|
sâmbătă 12 iunie 2021 17 h 30 |
Olympic Biarritz |
6 - 6 ( 3 - 0 ) ( 3 - 3 ) ( 6 - 3 ) |
Vâslei de Bayonnais |
Parc des sports d'Aguiléra , Biarritz între 5.000 și 8.000 de spectatori Arbitru: Alexandre Ruiz |
Pedeapsă: Bosch ( 32 e ), Hart ( 83 e ) |
Pedeapsă: Lafage ( 52 e ), Germain ( 94 e ) |
|||
Echipa primitoare este indicată în coloana din stânga.
Cluburi | AUR | BEZ | BIA | DEOARECE | GULER | GRE | MDM | MTB | NEV | OYO | PE | relatii cu publicul | ROU | A EI | VR | VAN |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Stadionul Aurillac | 43-13 | 10-23 | 23-6 | 14-19 | 26-13 | 32-11 | 25-27 | 23-17 | 22-16 | 27-27 | 43-5 | 12-6 | 33-21 | 18-12 | 9-22 | |
AS Beziers | 19-3 | 41-15 | 28-17 | 14-9 | 22-12 | 13-20 | 36-9 | 25-30 | 23-29 | 14-19 | 31-15 | 23-25 | 24-28 | 19-9 | 24-42 | |
Olympic Biarritz | 29-26 | 24-21 | 37-10 | 33-16 | 22-13 | 15-15 | 31-3 | 23-12 | 21-34 | 21-12 | 29-24 | 30-16 | 15-6 | 29-31 | 14-16 | |
SUA Carcassonne | 15-14 | 31-28 | 25-10 | 24-22 | 16-12 | 17-16 | 23-17 | 59-5 | 27-30 | 23-26 | 30-31 | 29-9 | 34-32 | 22-38 | 6-6 | |
Rugby Colomiers | 16-17 | 12-9 | 16-20 | 37-13 | 15-12 | 22-17 | 41-31 | 19-16 | 16-16 | 23-18 | 30-28 | 26-12 | 53-11 | 21-16 | 19-20 | |
FC Grenoble | 24-5 | 34-19 | 14-18 | 34-11 | 32-16 | 24-17 | 28-28 | 27-17 | 33-26 | 20-28 | 21-20 | 21-15 | 25-20 | 28-25 | 13-6 | |
Stadionul Mons | 12-9 | 33-10 | 20-17 | 26-23 | 10-38 | 23-29 | 16-26 | 23-23 | 7-30 | 21-15 | 15-3 | 14-18 | 23-23 | 15-19 | ||
SUA Montauban | 11-20 | 27-30 | 33-30 | 10-40 | 16-13 | 38-31 | 30-13 | 25-21 | 23-17 | 25-23 | 30-15 | 20-15 | 27-17 | 40-35 | 18-27 | |
USON Nevers | 16-3 | 21-16 | 37-18 | 34-22 | 15-23 | 12-13 | 36-6 | 24-15 | 15-20 | 22-25 | 23-19 | 40-13 | 25-12 | 33-11 | 22-35 | |
Rugby Oyonnax | 46-17 | 38-20 | 15-19 | 30-6 | 25-34 | 27-35 | 33-27 | 34-16 | 28-20 | 28-35 | 29-17 | 22-15 | 28-25 | 53-19 | 20-30 | |
SUA Perpignan | 31-6 | 10-16 | 29-27 | 17-9 | 28-12 | 26-18 | 50-10 | 27-16 | 37-6 | 20-10 | 42-3 | 20-14 | 49-0 | 24-20 | 30-17 | |
Rugbyul Provence | 19-16 | 32-9 | 16-16 | 18-34 | 15-23 | 32-30 | 16-18 | 36-13 | 25-22 | 19-39 | 34-41 | 22-22 | 19-21 | 28-13 | 24-10 | |
Rouen NR | 20-14 | 15-10 | 16-23 | 13-21 | 19-23 | 26-14 | 22-27 | 22-8 | 28-12 | 37-25 | 31-17 | 21-26 | 15-8 | 28-14 | 19-23 | |
Soyaux Angoulême XV | 22-13 | 15-12 | 15-31 | 8-21 | 24-15 | 9-3 | 20-27 | 31-32 | 13-16 | 8-16 | 17-31 | 23-28 | 24-28 | 30-19 | 6-38 | |
Valence Romans DR | 37-12 | 25-25 | 22-44 | 32-24 | 32-19 | 23-30 | 16-48 | 14-10 | 36-28 | 22-25 | 9-28 | 13-14 | 14-9 | 25-25 | 32-31 | |
Supape RC | 30-22 | 29-26 | 14-16 | 22-15 | 40-7 | 19-14 | 33-20 | 20-10 | 17-17 | 13-26 | 19-21 | 30-7 | 22-18 | 36-13 | 36-10 |
Victorie acasă | A desena | Pierderea locuinței |
Punctele obținute de fiecare echipă sunt introduse în coloanele centrale (3-4) în timp ce încercările obținute sunt date în coloanele laterale (1-6). Punctele bonus sunt simbolizate printr-o margine albastră pentru bonusurile ofensive (cu trei încercări mai mult decât adversarul), portocaliu pentru bonusurile defensive (înfrângere cu mai puțin de cinci puncte diferență), roșu dacă cele două bonusuri sunt combinate.
Întâlnirea din a 30- a zi dintre Stadionul Mons și Colomiers din SUA , incapabilă să concureze din motive de sănătate, a fost în cele din urmă anulată, programul nu permite o amânare înainte de finală. Egalizarea se aplică pentru a aloca puncte pentru clasament.
Primele meciuri
1 st zi Joi 3, vineri 4, sâmbătă 5, luni 7 septembrie și sâmbătă 3 octombrie
|
2 - lea zi Joi 10, vineri 11, sâmbătă 12, duminică 13 septembrie, sâmbătă 3 octombrie și vineri 13 noiembrie
|
3 - lea zi Joi 17, vineri 18 și sâmbătă 19 septembrie
|
A 4- a zi Joi 24, vineri 25, sâmbătă 26 și duminică 27 septembrie
|
Ziua a 5- a Vineri 9, sâmbătă 10 și duminică 11 octombrie, marți 22 decembrie și vineri 5 februarie
|
A 6- a zi Joi 15, vineri 16, sâmbătă 17 octombrie, vineri 13 noiembrie și marți 22 decembrie negru; "negru;" negru; "
|
Ziua a 7- a Joi 22, vineri 23, sâmbătă 24 octombrie și joi 4 februarie
|
Ziua a 8- a Joi 29, vineri 30 octombrie, sâmbătă 31 octombrie, vineri 13 noiembrie și marți 22 decembrie
|
A 9- a zi Vineri 6, sâmbătă 7 noiembrie, duminică 8, sâmbătă 14 noiembrie, marți 22 decembrie și joi 19 martie
|
A 10- a zi Joi 19, vineri 20 și sâmbătă 21 noiembrie
|
Ziua a 11- a Joi 26 și Vineri 27 noiembrie
|
A 12- a zi Joi 3, vineri 4, sâmbătă 5 decembrie și sâmbătă 6 februarie
|
A 13- a zi Joi 10, vineri 11 și sâmbătă 12 decembrie
|
Ziua a 14- a Joi 17 și vineri 18 decembrie
|
A 15- a zi Joi 7, vineri 8, sâmbătă 9 ianuarie și vineri 5 februarie
|
A 16- a zi Joi 14 și vineri 15 și sâmbătă 16 ianuarie
|
Ziua a 17- a Joi 21, vineri 22, sâmbătă 23 și duminică 24 ianuarie
|
Ziua a 18- a Joi 28 și vineri 29 și sâmbătă 30 ianuarie
|
Ziua a 19- a Joi 11 și vineri 12 și sâmbătă 13 februarie
|
A 20- a zi Joi 18, vineri 19 și duminică 21 februarie
|
Ziua a 21- a Joi 25, vineri 26 februarie
|
Ziua a 22- a Joi 4, vineri 5 și duminică 7 martie
|
Ziua a 23- a Joi 11, vineri 12 și duminică 14 martie
|
Ziua a 24- a Joi 25 și vineri 26 martie
|
A 25- a zi Joi 1 aprilie și vineri 2 aprilie
|
Ziua a 26- a Joi 8 și vineri 9 aprilie
|
Ziua a 27- a Joi 15 și vineri 16 și duminică 18 aprilie
|
Ziua a 28- a Joi 22, vineri 23 aprilie și marți 11 mai
|
Ziua a 29- a Joi 6 și vineri 7 mai
|
A 30- a zi Vineri 14 mai
|
Club | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Stadionul Aurillac | 12 | 6 | 10 | 6 | 5 | 6 | 9 | 10 | 11 | 10 | 12 | 9 | 9 | 11 | 10 | 9 | 8 | 8 | 10 | 12 | 12 | 13 | 11 | 13 | 12 | 15 | 13 | 14 | 14 | 10 |
AS Beziers | 16 | 13 | 14 | 11 | 11 | 9 | 8 | 12 | 8 | 7 | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 | 9 | 11 | 11 | 11 | 9 | 9 | 10 | 8 | 8 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 |
Olympic Biarritz | 4 | 4 | 2 | 2 | 1 | 3 | 4 | 4 | 5 | 4 | 4 | 5 | 6 | 4 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
SUA Carcassonne | 9 | 12 | 15 | 15 | 15 | 14 | 12 | 9 | 10 | 12 | 11 | 12 | 11 | 12 | 12 | 13 | 15 | 12 | 12 | 10 | 11 | 10 | 8 | 9 | 9 | 9 | 8 | 7 | 8 | 8 |
Rugby Colomiers | 15 | 16 | 13 | 9 | 6 | 4 | 5 | 6 | 6 | 6 | 5 | 4 | 4 | 5 | 5 | 4 | 5 | 6 | 6 | 5 | 5 | 5 | 5 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 6 | 6 |
FC Grenoble | 3 | 10 | 6 | 13 | 12 | 10 | 10 | 8 | 9 | 9 | 10 | 11 | 12 | 10 | 11 | 11 | 11 | 9 | 7 | 7 | 7 | 6 | 6 | 6 | 5 | 6 | 6 | 6 | 5 | 5 |
Stadionul Mons | 1 | 2 | 8 | 10 | 10 | 12 | 14 | 15 | 15 | 15 | 16 | 15 | 15 | 14 | 14 | 15 | 13 | 15 | 14 | 13 | 13 | 14 | 14 | 11 | 13 | 11 | 11 | 11 | 10 | 11 |
SUA Montauban | 10 | 8 | 7 | 12 | 13 | 13 | 15 | 11 | 12 | 11 | 9 | 10 | 10 | 9 | 9 | 10 | 10 | 10 | 8 | 8 | 8 | 8 | 9 | 10 | 10 | 10 | 10 | 9 | 9 | 9 |
USON Nevers | 14 | 3 | 9 | 5 | 8 | 8 | 6 | 7 | 7 | 8 | 7 | 7 | 7 | 7 | 6 | 6 | 6 | 4 | 5 | 6 | 6 | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 | 8 | 7 | 7 |
Rugby Oyonnax | 8 | 9 | 3 | 3 | 3 | 5 | 3 | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 | 3 | 3 | 4 | 5 | 4 | 5 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 5 | 6 | 5 | 5 | 5 | 4 | 4 |
SUA Perpignan | 13 | 15 | 12 | 8 | 2 | 1 | 1 | 3 | 3 | 3 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 |
Rugbyul Provence | 6 | 1 | 1 | 4 | 12 | 7 | 7 | 5 | 4 | 5 | 6 | 6 | 5 | 6 | 7 | 7 | 7 | 7 | 9 | 9 | 10 | 11 | 12 | 14 | 14 | 13 | 14 | 12 | 12 | 13 |
Rouen NR | 11 | 14 | 16 | 16 | 16 | 16 | 13 | 13 | 14 | 14 | 13 | 13 | 13 | 13 | 13 | 14 | 12 | 13 | 13 | 14 | 14 | 12 | 13 | 12 | 11 | 12 | 12 | 13 | 13 | 15 |
Soyaux Angoulême XV | 7 | 5 | 11 | 14 | 14 | 15 | 16 | 16 | 16 | 16 | 15 | 16 | 14 | 15 | 16 | 16 | 16 | 16 | 16 | 16 | 16 | 16 | 15 | 16 | 16 | 16 | 16 | 16 | 16 | 16 |
Valence Romans DR | 2 | 11 | 4 | 7 | 9 | 11 | 11 | 14 | 13 | 13 | 14 | 14 | 16 | 16 | 15 | 12 | 14 | 14 | 15 | 15 | 15 | 15 | 16 | 15 | 15 | 14 | 15 | 15 | 15 | 15 |
Supape RC | 5 | 7 | 5 | 1 | 4 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 |
Seria sezonului:
Serie | Nb. | Echipă (e) |
---|---|---|
Victorii consecutive | 7 |
Oyonnax rugby RC Vannes |
Meciuri neînvinse | 10 | SUA Perpignan |
Pierderi consecutive | 9 | Provence Rugby |
Jocuri fără câștig | 9 | Provence Rugby Valence Romans DR |
Rang | Jucător | Club | Post | Puncte | Testarea | Transf. |
Pix. |
Picături |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Florent Massip | Provence Rugby | Înapoi | 358 | 5 | 24 | 94 | 1 |
2 | Yohan Le Bourhis | Rugby Oyonnax | Pe jumătate deschizându-se | 328 | 0 | 38 | 80 | 4 |
3 | Melvyn Jaminet | SUA Perpignan | Înapoi | 294 | 9 | 54 | 47 | 0 |
4 | Jerome Bosviel | SUA Montauban | Pe jumătate deschizându-se , în spate | 268 | 1 | 31 | 62 | 5 |
5 | Maxime Javaux | Valence Romans DR | Pe jumătate deschizându-se | 237 | 2 | 13 | 66 | 1 |
6 | Adrien Latorre | AS Beziers | Pe jumătate deschizându-se | 221 | 0 | 25 | 56 | 1 |
7 | Thomas Salles | Stadionul Aurillac | Înapoi | 215 | 4 | 15 | 54 | 1 |
8 | Jordan michallet | Rouen NR | Pe jumătate deschizându-se | 178 | 0 | 17 | 48 | 0 |
9 | Pierre Popelin | Supape RC | Pe jumătate deschizându-se , în spate | 177 | 2 | 39 | 27 | 1 |
10 | Romuald Seguy | SUA Carcassonne | Pe jumătate deschizându-se | 165 | 1 | 23 | 37 | 1 |
- | Thomas Girard | Rugby Colomiers | Înapoi | 165 | 2 | 13 | 43 | 0 |
Rang | Jucător | Club | Post | Testarea |
---|---|---|---|---|
1 | Angel Capuozzo | FC Grenoble | Spate complet , aripă | 10 |
Jean-Bernard Pujol | SUA Perpignan | Extrem | ||
3 | Aurelien Callandret | Rugby Oyonnax | Extrem | 9 |
Melvyn Jaminet | SUA Perpignan | Înapoi | ||
5 | Steeve Barry | Olympic Biarritz | Extrem | 8 |
Paul Surano | Rouen NR | Extrem | ||
Thomas Sauveterre | SUA Carcassonne | Prostituată | ||
Xiaomi Camou | USO Nevers | Extrem , spate | ||
Wame Naituvi | USO Nevers | Extrem | ||
George Tilsley | SUA Perpignan | Extrem , central | ||
Geneza Mamea Lemalu | SUA Perpignan | Cea de-a treia linie |