Bayern Munchen 2-2 Chelsea
Trageți pe net 5-4 0
Timp de reglementare 1-1 0
Jumătate de timp 0-1 0

2013 UEFA Super Cup este cea de 38 - a  ediție a UEFA Super Cup . Meciul îl înfruntă pe Bayern München , câștigătorul Ligii Campionilor 2012-2013 , împotriva lui Chelsea , câștigător al Ligii Europa 2012-2013 .

Întâlnirea are loc vineri 30 august 2013, la Eden Aréna din Praga , încheind astfel o serie de cincisprezece ediții jucate la Stade Louis-II din Monaco .

Regulile meciului sunt cele ale unei finale a Cupei Europene: durata meciului este de 90 de minute. Dacă mai există o remiză, se joacă o prelungire de două ori cincisprezece minute. În cazul în care există încă o cravată la sfârșitul acestui timp suplimentar, o penalizare schimb de focuri este luată. Trei înlocuiri sunt autorizate pentru fiecare echipă.

26 august 2013, Arbitrul suedez Jonas Eriksson este numit de comitetul de arbitri UEFA pentru a conduce meciul.

Bayern Munchen a devenit primul club german care a câștigat Supercupa Europei după ce a învins Chelsea FC 5-4 în penalizare trage-out (2-2 după prelungiri ).

Lukaku Lipsa
Kit braț stâng FCBAYERN 1314h.png Set caroserie FCBAYERN 1314h.png Kit braț drept FCBAYERN 1314h.png Set pantaloni scurți FCBAYERN 1314h.png Kit șosete FCBAYERN 1314h.png Bayern Munchen Kit braț stâng chelsea1314h.png Kit caroserie Chelsea1314h.png Kit braț drept chelsea1314h.png Set pantaloni scurți Chelsea1314h.png Kit șosete 3 dungi albastre.png Chelsea