Cupa Franței 1/8 e Finala
( Guingamp )
Liga Campionilor Finala
( FFC Frankfurt )
Cel mai bun marcator Campionat: Marie-Laure Delie (14) Toate competițiile: Marie-Laure Delie (20)

Cel mai bun trecător Campionat: Fatmire Alushi (9)

Tricouri

Set braț stâng psg1314home.png Set corp psg1314home.png Kit braț drept psg1314home.png Kit scurt.png Kit șosete.png Acasă Kit brațul stâng.png Set corp psg1314away.png Kit brațul drept.png Kit scurt.png Kit șosete.png In afara Kit brațul stâng psg departe 1213.png Kit corp psg1213A.png Kit brațul drept psg la distanță 1213.png Kit scurt.png Kit șosete.png Alte

Ultima actualizare: 9 noiembrie 2017.

Cronologie

Sezonul 2014-2015 al secțiunii feminine Paris Saint-Germain este al paisprezecelea sezon consecutiv pentru clubul parizian din prima divizie a campionatului francez și cel de-al douăzeci și patrulea sezon al clubului la acest nivel din 1979 .

Farid Benstiti este în fruntea personalului parizian pentru al treilea sezon. Obiectivele pentru acest al treilea sezon de profesionalism au fost revizuite în sus, în urma investiției proprietarilor din Qatar , care își doresc încă o dată un curs european bun și titlul de campion al Franței.

Paris Saint-Germain va evolua și în timpul sezonului în Cupa Franței și în Liga Campionilor .

Înainte de sezon

Transferuri

Fostul antrenor rus Farid Benstiti intră în al treilea sezon la club.

PSG se consolidează prin înrolarea știrilor internaționale precum anul trecut. E

Pregătirea pre-sezon

PSG este invitat la Cupa Valais , alături de cluburile din Zurich, Barcelona și Lyon . Parisul a ajuns în finala turneului, învingând Barcelona la penalty-uri, cu două opriri ale lui Berger, și a căzut în finală împotriva Lyonului, cu 2-1. Se vor disputa alte meciuri amicale, inclusiv unul la Beauvais, împotriva lui Montpellier, victorie fulgerătoare pentru PSG cu 5-0.

7 PSG 6-0 ASPTT Albi Al doilea (=)
8 Olympique lyonnais 2-1 PSG Al doilea (-3)
9 PSG 6-0 Loial Al doilea (-3)
10 PSG 2-0 AS Saint-Etienne Al doilea (-3)
11 Rodez 1-3 PSG Al doilea (-3)
Legenda: () = diferența de punct pe primul sau, dacă PSG este primul, pe al doilea.
Faza de întoarcere - Ziua 12 - 22 Zilele campionatului 12-22
12 PSG 2-1 EA Guingamp Al doilea (-3)
13 FC Metz 0-9 PSG Al doilea (-3)
14 PSG 2-1 Montpellier HSC Al doilea (-3)
15 FCF Juvisy 0-3 PSG Al doilea (-3)
16 PSG 5-0 FF Issy Al doilea (-3)
17 ASPTT Albi 0-4 PSG Al doilea (-3)
18 PSG 0-4 Olympique Lyonnais Al doilea (-6)
19 ASJ Soyaux 0-10 PSG Al doilea (-6)
20 AS Saint-Etienne 0-7 PSG Al doilea (-6)

1/8 EA Guingamp 1-1 (Tab: 7-6) Paris SG D1

2014-2015 Coupe de France este a 14 -a ediție a Coupe de France , o competitie knock - out între cluburile de fotbal din întreaga Franța continentală și departamentele franceze de peste mări și teritorii . Este organizat de FFF și de ligile sale regionale.

Cursul Ligii Campionilor

După un an destul de dezamăgitor anul trecut, cu o eliminare din fazele eliminatorii din Liga Campionilor, PSG a creat o surpriză prin eliminarea celor două echipe principale favorite pentru titlu. Anume Olympique Lyonnais și VFL Wolsbourg bătându-i pe amândoi acasă. Aceste două echipe care au câștigat împreună ultima ediție a competiției.

Meciuri oficiale ale sezonului

Tabelul de mai jos prezintă meciurile jucate de Paris Saint-Germain în timpul sezonului. Golgheterii sunt însoțiți de o indicație asupra minutului de joc când golul este marcat și, pentru anumite realizări, asupra naturii sale ( penalizare sau împotriva taberei sale).

Rezumatul meciurilor oficiale pe competiții
Competiție Începe pe rând Locul sau runda finală Meciuri jucate Castigat Desene Pierdut Obiective pentru Obiective împotriva Diferență
Divizia 1 - Al 2-lea 22 20 0 2 88 9 +79
Cupa Franței 1/32 final 1/8 final 3 1 2 0 7 1 +6
Liga Campionilor 1/16 final Final 9 6 1 2 16 6 +10
Total - - 34 27 3 4 111 16 +95
Meciuri oficiale pentru sezonul 2013-2014
Datat Competiție Adversar Locație Rezultat Golgheteri PSG Pătrat Afluență
01.01.2013 Ziua 1 FF Yzeure Ext. 0-2 Gol marcat după 38 de minute38 e Aurélie Kaci
Gol marcat după 55 de minute55 - lea Marie-Laure Delie
A 2 -a 600
08/09/2013 Ziua 2 AS Muretaine Dom. 4-0 Gol marcat după 39 de minute39- a Marie-Laure Delie
Gol marcat după 54 de minute54- a Laura Georges
Gol marcat după 65 de minute65- a Laura Georges
Gol marcat după 83 de minute83- a Lindsey Horan
A 2 -a 200
14.09.2013 Ziua 3 ASJ Soyaux Ext. 2-3 Gol marcat după 29 de minute29- a Kenza Dali
Gol marcat după 47 de minute47- a Marie-Laure Delie
Gol marcat după 73 de minute73- a Marie-Laure Delie
A 2 -a 1500
29.09.2013 Ziua 4 Olympique lyonnais Dom. 0-3 3 rd 2900
10.06.2013 Ziua 5 Montpellier HSC Ext. 1-2 Gol marcat după 40 de minute40- a Marie-Laure Delie
Gol marcat după 70 de minute70- a Lindsey Horan
3 rd 2000
09/10/2013 LC al 16-lea go Tyresö FF Ext. 2-1 Gol marcat după 36 de minute36 th Sabrina Delannoy 3300
13/10/2013 Ziua 6 Arras FCF Dom. 3-0 Gol marcat după 66 de minute66 a Lindsey Horan
Gol marcat după 88 de minute88 a Nonna Debonne
Gol marcat după 90 de minute90 a Lindsey Horan
3 rd
16/10/2013 LC 16 - lea  retur Tyresö FF Dom. 0-0 500
20/10/2013 Ziua 7 EA Guingamp Ext. 0-6 Gol marcat după 6 minute6- a Marie-Laure Delie
Gol marcat după 11 minute11- a Kosovare Asllani
Gol marcat după 32 de minute32- a Marie-Laure Delie
Gol marcat după 57 de minute57- a Marie-Laure Delie
Gol marcat după 77 de minute77- a Kenza Dali
Gol marcat după 90 de minute90- a Marie-Laure Delie
A 2 -a 4000
03/11/2013 Ziua 8 AS Saint-Etienne Dom. 5-0 Gol marcat după 12 minute12 e Linda Bresonik
Gol marcat după 13 minute13 e Lindsey Horan
Gol marcat după 33 de minute33 e Linda Bresonik
Gol marcat după 59 de minute59 e Linda Bresonik
Gol marcat după 90 de minute90 și Laure Boulleau
A 2 -a 250
17.11.2013 Ziua 9 FCF Hénin-Beaumont Ext. 0-1 Gol marcat după 38 de minute38- a Marie-Laure Delie A 2 -a 300
12/01/2013 Ziua 10 Rodez AF Dom. 7-0 Gol marcat după 15 minute15 e Sabrina Delannoy
08/12/2013 Ziua 11 FCF Juvisy Dom. 0-1 Al patrulea 800
15.12.2013 Ziua 12 AS Muretaine Ext. 0-9 Gol marcat după 6 minute6 e Caroline Pizzala