Sport | Luptă |
---|---|
Organizator (i) | Comitetele Olimpice Europene |
Editarea | A 2 -a |
Locuri) | Minsk |
Datat | 25 -30 iunie 2019 |
Participanți | 287 |
Încercări | 18 |
Site-uri) | Palatul Sportului Minsk |
Site oficial | minsk2019.by |
Navigare
Evenimentele de lupte pentru Jocurile Europene din 2019 se desfășoară la Palatul Sporturilor din Minsk , Belarus , de la 25 până la30 iunie 2019. 18 evenimente sunt în program.
Test | Aur | Argint | Bronz |
---|---|---|---|
57 kg | Mahir Əmiraslanov | Stevan Mićić |
Zaur Uguev Süleyman Atlı |
65 kg | Hacı Əliyev | Vladimer Khinchegashvili |
Akhmed Chakaev Hor Ogannesian |
74 kg | Zaurbek Sidakov | Soner Demirtaș |
Avtandil Kentchadze Hacımurad Hacıyev |
86 kg | Dauren kurugliev | Ali Shabanau |
Ahmed Dudarov Myles Amine |
97 kg | Abdulrashid Sadulaev | Nurməhəmməd Hacıyev |
Aliaksandr Hushtyn Elizbar Odikadze |
125 kg | Anzor Khizriev | Givi Matcharashvili |
Camaləddin Məhəmmədov Oleksandr Khotsianivskyi |
Test | Aur | Argint | Bronz |
---|---|---|---|
60 kg | Stepan maryanyan | Erik Torba |
Victor Ciobanu Dato Chkhartishvili |
67 kg | Zaur Kabaloev | Shmagi Bolkvadze |
Mate Nemeš Soslan Daurov |
77 kg | Aleksandr Cehirkin | Karapet Chalyan |
Alex Kessidis Tamás Lőrincz |
87 kg | Zhan Beleniuk | Islam Abbasov |
Viktor Lőrincz Arkadiusz Kulynycz |
97 kg | Artur Aleksanyan | Aliaksandr Hrabovik |
Felix Baldauf Aleksandr Golovin |
130 kg | Iakob Kajaia | Serghei semenov |
Sabah Șəriəti Mykola Kuchmii |
Test | Aur | Argint | Bronz |
---|---|---|---|
50 kg | Mariya Stadnyk | Oksana Livach |
Evin Demirhan Miglena Selishka |
53 kg | Sofia Mattsson | Yuliia Khavaldzhy |
Nina Hemmer Stalvira Orshush |
57 kg | Iryna Kurachkina | Mimi Hristova |
Alyona Kolesnik Anastasia Nichita |
62 kg | Yuliya Tkach | Elmira Gambarova |
Maria Kuznetsova Kriszta Incze |
68 kg | Anastasija Grigorjeva | Anastasia Bratchikova |
Sofia Georgieva Alla Cherkasova |
76 kg | Vasilisa Marzaliuk | Francy Rädelt |
Iselin Solheim Epp Mae |
Rang | Naţiune | Aur | Argint | Bronz | Total |
---|---|---|---|---|---|
1 | Rusia | 7 | 1 | 6 | 14 |
2 | Azerbaidjan | 3 | 3 | 4 | 10 |
3 | Ucraina | 2 | 2 | 4 | 8 |
4 | Bielorusia | 2 | 2 | 2 | 6 |
5 | Georgia | 1 | 3 | 3 | 7 |
6 | Armenia | 1 | 1 | 0 | 2 |
7 | Letonia | 1 | 0 | 0 | 1 |
7 | Suedia | 1 | 0 | 0 | 1 |
9 | Bulgaria | 0 | 1 | 2 | 3 |
9 | Germania | 0 | 1 | 2 | 3 |
9 | Curcan | 0 | 1 | 2 | 3 |
12 | Ungaria | 0 | 1 | 2 | 3 |
13 | Serbia | 0 | 1 | 1 | 2 |
14 | Moldova | 0 | 0 | 2 | 2 |
14 | Norvegia | 0 | 0 | 2 | 2 |
16 | Estonia | 0 | 0 | 1 | 1 |
16 | Polonia | 0 | 0 | 1 | 1 |
16 | România | 0 | 0 | 1 | 1 |
16 | San Marino | 0 | 0 | 1 | 1 |
16 | Suedia | 0 | 0 | 1 | 1 |
Total | 18 | 18 | 36 | 72 |