Curling la Jocurile Olimpice de Tineret de Iarnă 2012
Această pagină poate fi prea lungă, ceea ce poate cauza probleme de încărcare și poate face ca citirea și navigarea să fie incomode.
Puteți să- l scurtați rezumând conținutul anumitor secțiuni și mutând conținutul lor original în articole detaliate sau discutând despre acestea .
Curling la Jocurile Olimpice de Tineret de Iarnă 2012
Premii
Câştigător |
Elveția (2 medalii)
|
---|
Navigare
2016
Evenimentele de curling pentru Jocurile Olimpice de Tineret de Iarnă 2012 se desfășoară la Centrul de Expoziții Innsbruck , Innsbruck , Austria , 14-22 ianuarie 2012. Competiția pe echipe mixte se desfășoară în perioada 14-18 ianuarie, în timp ce turneul de dublu mixt are loc în perioada 20 ianuarie. la 22.
Medalii
Tabel de medalii
Încercări
Formatul jocului
La Jocurile Olimpice de Tineret de Iarnă din 2012, există două turnee cu medalii; un turneu mixt pe echipe și un turneu mixt de dublu per NOC .
Echipe mixte
Echipele turneului de echipe mixte sunt formate din doi bărbați și două femei din același CNP / țară.
Cele șaisprezece echipe calificate concurează în două divizii de grupă. Primele patru echipe din fiecare grupă avansează în sferturile de finală, unde echipele joacă un turneu eliminatoriu pentru a determina câștigătorul.
Dublu mixt de NOC
Echipele de dublu mixt pe CNO sunt alcătuite dintr-un bărbat și o femeie din diferite CNO. Scopul acestui eveniment este de a încuraja un sentiment de comunitate internațională.
Competiția de dublu mixt are loc după turneul de echipe mixte; aceiași sportivi care participă la ambele evenimente. Echipele de dublu mixt sunt selectate de comitetul organizator din clasamentul final al turneului echipelor mixte. Cele 32 de echipe rezultate joacă un turneu eliminatoriu pentru a determina câștigătorul.
Calificare
Pentru a se califica, țările au câștigat puncte la European Junior Curling Challenge, la Pacific Junior Curling Championships și la 2011 Junior Junior Curling Championships . NOC determină apoi compoziția echipei mixte, care este formată din doi bigudiuri masculini și feminini.
Calificat
Puncte de calificare
Echipele calificate au caractere aldine
Note
1. Echipele din America de Nord și de Sud se califică automat în virtutea calității lor de membru în Federația Mondială de Curling deoarece numărul locurilor de calificare este egal cu numărul națiunilor afiliate la WCF
2. Echipele asiatice sunt calificate atât timp cât nu mai mult de trei afiliați Națiunile din regiune aleg să participe.
3. Brazilia a refuzat invitația la Jocurile Olimpice de Tineret de Iarnă. Prin urmare, Italia a fost invitată să înlocuiască Brazilia datorită poziției sale în clasamentul mondial de curling.
4. Finlanda se retrage din evenimentul Winter YOG și, prin urmare, Estonia a acceptat o invitație de a înlocui Finlanda, invitație obținută datorită locului Estoniei în clasamentul de calificare.
Rezultate
Echipe mixte
Echipe
Echipele sunt după cum urmează:
Grup roșu
Austria
|
Canada
|
Germania
|
Marea Britanie
|
---|
Săriți: Mathias Genner
În al treilea rând: Camilla Schnabel În al doilea rând: Martin Reichel Conducătorul: Irena Brettbacher
|
Sari: Thomas Scoffin
În al treilea rând: Corryn Brown În al doilea rând: Derek Oryniak Conducător: Emily Gray
|
Săriți: Daniel Rothballer
În al treilea rând: Frederike Manner În al doilea rând: Kevin Lehmann Conducătorul: Nicole Muskatewitz
|
Săriți: Duncan Menzies
În al treilea rând: Angharad Ward În al doilea rând: Thomas Muirhead Conducător: Rachel Hannen
|
Italia
|
Japonia
|
Rusia
|
Suedia
|
---|
Săriți: Amos Mosaner
În al treilea rând: Denise Pimpini În al doilea rând: Alessandro Zoppi Conducătorul: Arianna Losano
|
Săriți: Shingo Usui
În al treilea rând: Mizuki Kitaguchi În al doilea rând: Tsukasa Horigome Conducătorul: Mako Tamakuma
|
Săriți: Mihail Vaskov
În al treilea rând: Anastasia Moskaleva În al doilea rând: Alexandr Korshunov Conducătorul: Marina Verenich
|
Săriți: Rasmus Wranå
A treia: Amalia Rudström A doua: Jordan Wåhlin Conducătorul: Johanna Heldin
|
Grup albastru
China
|
Republica Cehă
|
Estonia
|
Noua Zeelandă
|
---|
În al patrulea rând: Wang Jinbo
În al treilea rând: Yang Ying Skip: Bai Yang Lead: Cao Ying
|
Săriți: Marek Černovský
În al treilea rând: Alzbeta Baudyšová În al doilea rând: Krystof Krupanský Conducătorul: Zuzana Hrůzová
|
Săriți: Robert-Kent Päll
În al treilea rând: Marie Turmann În al doilea rând: Sander Rõuk Conducătorul: Kerli Zirk
|
Săriți: Luke Steele
A treia: Eleanor Adviento A doua: David Weyer Conducătorul: Kelsi Heath
|
Norvegia
|
Coreea de Sud
|
elvețian
|
Statele Unite
|
---|
În al patrulea rând: Martin Sesaker
În al treilea rând: Stine Haalien Sari: Markus Skogvold Conducător: Ina Roll Backe
|
Săriți: Kang Sue-yeon
În al treilea rând: Yoo Min-hyeon În al doilea rând: Kim Eun-bi Conducător: Go Ke-on
|
Sari: Michael Brunner
În al treilea rând: Elena Stern În al doilea rând: Romano Meier Conducătorul: Lisa Gisler
|
Sari: Korey Dropkin
A treia: Sarah Anderson A doua: Thomas Howell Conducător: Taylor Anderson
|
Clasificarea rundei principale
Legendă
|
---|
|
Echipe s-au calificat în finală
|
|
Echipele s-au calificat pentru tie-break
|
Principalele rezultate ale rundei
Toate orele de meci sunt ora central-europeană standard ( UTC + 1 ).
Grup roșu
Sâmbătă, 14 ianuarie
Din cauza unei probleme electrice care a afectat gheața pentru curling, Jocul 1 al Grupului Roșu a fost amânat marți, 17 ianuarie la ora 16:00.
Jocul 2
16:00
LA
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Austria (Genner)
|
0
|
0
|
0
|
1
|
0
|
3
|
0
|
2
|
|
|
6
|
Canada (Scoffin) X
|
0
|
3
|
0
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
|
|
5
|
B
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Japonia (Usui)
|
0
|
0
|
0
|
2
|
0
|
3
|
0
|
X
|
|
|
5
|
Italia (Mosaner) X
|
1
|
0
|
0
|
0
|
1
|
0
|
1
|
X
|
|
|
3
|
VS
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Suedia (Wranå) X
|
4
|
0
|
0
|
0
|
0
|
1
|
0
|
1
|
|
|
6
|
Marea Britanie (Menzies)
|
0
|
1
|
1
|
0
|
0
|
0
|
2
|
0
|
|
|
4
|
D
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Rusia (Vaskov) X
|
0
|
1
|
0
|
3
|
1
|
0
|
1
|
0
|
|
|
6
|
Germania (Rothballer)
|
0
|
0
|
2
|
0
|
0
|
1
|
0
|
1
|
|
|
4
|
|
Duminică 15 ianuarie
Jocul 3
9:00 a.m.
LA
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Marea Britanie (Menzies)
|
0
|
0
|
2
|
0
|
1
|
0
|
0
|
1
|
0
|
|
4
|
Germania (Rothballer) X
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
2
|
0
|
0
|
1
|
|
5
|
B
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Suedia (Wranå) X
|
1
|
0
|
1
|
0
|
1
|
1
|
0
|
1
|
|
|
5
|
Rusia (Vaskov)
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
0
|
1
|
0
|
|
|
3
|
VS
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Canada (Scoffin) X
|
0
|
1
|
0
|
0
|
1
|
1
|
3
|
X
|
|
|
6
|
Italia (Mosaner)
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
X
|
|
|
0
|
D
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Austria (Genner)
|
0
|
2
|
0
|
0
|
0
|
3
|
0
|
0
|
0
|
|
5
|
Japonia (Usui) X
|
1
|
0
|
0
|
1
|
0
|
0
|
2
|
1
|
2
|
|
7
|
|
Jocul 4
16:00
LA
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Suedia (Wranå) X
|
2
|
1
|
0
|
0
|
0
|
1
|
1
|
0
|
|
|
5
|
Italia (Mosaner)
|
0
|
0
|
1
|
2
|
2
|
0
|
0
|
2
|
|
|
7
|
B
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Austria (Genner) X
|
0
|
2
|
0
|
0
|
0
|
2
|
0
|
1
|
7
|
|
12
|
Germania (Rothballer)
|
0
|
0
|
1
|
2
|
1
|
0
|
1
|
0
|
0
|
|
5
|
VS
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Rusia (Vaskov)
|
0
|
0
|
2
|
0
|
1
|
0
|
1
|
2
|
|
|
6
|
Japonia (Usui) X
|
0
|
1
|
0
|
3
|
0
|
1
|
0
|
0
|
|
|
5
|
D
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Canada (Scoffin) X
|
1
|
2
|
0
|
4
|
0
|
1
|
X
|
X
|
|
|
8
|
Marea Britanie (Menzies)
|
0
|
0
|
0
|
0
|
2
|
0
|
X
|
X
|
|
|
2
|
|
Luni, 16 ianuarie
Jocul 5
9:00 a.m.
LA
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Japonia (Usui)
|
0
|
1
|
0
|
0
|
0
|
2
|
0
|
2
|
2
|
|
7
|
Marea Britanie (Menzies) X
|
1
|
0
|
0
|
0
|
2
|
0
|
2
|
0
|
0
|
|
5
|
B
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Rusia (Vaskov) X
|
0
|
0
|
0
|
0
|
1
|
0
|
X
|
X
|
|
|
1
|
Canada (Scoffin)
|
1
|
2
|
2
|
1
|
0
|
1
|
X
|
X
|
|
|
7
|
VS
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Austria (Genner)
|
0
|
2
|
3
|
0
|
0
|
0
|
0
|
X
|
|
|
5
|
Suedia (Wranå) X
|
1
|
0
|
0
|
2
|
1
|
1
|
2
|
X
|
|
|
7
|
D
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Germania (Rothballer)
|
0
|
0
|
2
|
0
|
1
|
0
|
0
|
X
|
|
|
3
|
Italia (Mosaner) X
|
2
|
1
|
0
|
1
|
0
|
1
|
4
|
X
|
|
|
9
|
|
Jocul 6
16:00
LA
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Rusia (Vaskov) X
|
4
|
0
|
0
|
2
|
0
|
0
|
0
|
2
|
|
|
8
|
Austria (Genner)
|
0
|
1
|
1
|
0
|
1
|
1
|
1
|
0
|
|
|
5
|
B
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Italia (Mosaner) X
|
1
|
0
|
0
|
2
|
0
|
2
|
0
|
0
|
|
|
5
|
Marea Britanie (Menzies)
|
0
|
0
|
3
|
0
|
1
|
0
|
2
|
1
|
|
|
7
|
VS
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Japonia (Usui)
|
0
|
0
|
3
|
3
|
2
|
1
|
X
|
X
|
|
|
9
|
Germania (Rothballer) X
|
1
|
1
|
0
|
0
|
0
|
0
|
X
|
X
|
|
|
2
|
D
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Suedia (Wranå) X
|
0
|
1
|
0
|
0
|
2
|
0
|
2
|
0
|
1
|
|
6
|
Canada (Scoffin)
|
1
|
0
|
1
|
0
|
0
|
1
|
0
|
2
|
0
|
|
5
|
|
Marți, 17 ianuarie
Jocul 7
9:00 a.m.
LA
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Canada (Scoffin) X
|
3
|
0
|
0
|
0
|
4
|
0
|
2
|
X
|
|
|
9
|
Japonia (Usui)
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
2
|
0
|
X
|
|
|
4
|
B
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Germania (Rothballer) X
|
1
|
1
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
X
|
|
|
4
|
Suedia (Wranå)
|
0
|
0
|
2
|
0
|
2
|
0
|
2
|
X
|
|
|
6
|
VS
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Italia (Mosaner) X
|
2
|
0
|
0
|
2
|
2
|
0
|
0
|
X
|
|
|
6
|
Austria (Genner)
|
0
|
0
|
1
|
0
|
0
|
1
|
1
|
X
|
|
|
3
|
D
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Marea Britanie (Menzies) X
|
0
|
1
|
0
|
2
|
1
|
0
|
2
|
X
|
|
|
6
|
Rusia (Vaskov)
|
1
|
0
|
1
|
0
|
0
|
1
|
0
|
X
|
|
|
3
|
|
Jocul 1
16:00
LA
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Italia (Mosaner)
|
1
|
0
|
3
|
0
|
0
|
3
|
0
|
X
|
|
|
7
|
Rusia (Vaskov) X
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
0
|
1
|
X
|
|
|
3
|
B
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Marea Britanie (Menzies)
|
1
|
2
|
1
|
1
|
4
|
0
|
X
|
X
|
|
|
9
|
Austria (Genner) X
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
1
|
X
|
X
|
|
|
1
|
VS
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Germania (Rothballer) X
|
2
|
1
|
0
|
0
|
0
|
0
|
1
|
0
|
|
|
4
|
Canada (Scoffin)
|
0
|
0
|
2
|
1
|
0
|
2
|
0
|
1
|
|
|
6
|
D
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Japonia (Usui) X
|
1
|
0
|
1
|
0
|
0
|
1
|
0
|
1
|
|
|
4
|
Suedia (Wranå)
|
0
|
1
|
0
|
3
|
0
|
0
|
1
|
0
|
|
|
5
|
Grup albastru
Sâmbătă, 14 ianuarie
Jocul 1
12:30 p.m.
B
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Elveția (Brunner)
|
1
|
1
|
0
|
1
|
0
|
2
|
1
|
X
|
|
|
6
|
Noua Zeelandă (Steele) X
|
0
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
0
|
X
|
|
|
2
|
VS
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Estonia (Päll)
|
0
|
0
|
0
|
0
|
1
|
0
|
X
|
X
|
|
|
1
|
Statele Unite (Dropkin) X
|
2
|
2
|
1
|
4
|
0
|
1
|
X
|
X
|
|
|
10
|
D
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
China (Bai)
|
0
|
0
|
0
|
0
|
2
|
0
|
1
|
1
|
0
|
|
4
|
Norvegia (Skogvold) X
|
1
|
1
|
0
|
0
|
0
|
2
|
0
|
0
|
1
|
|
5
|
|
Jocul 2
19:30
B
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
China (Bai) X
|
2
|
0
|
1
|
0
|
1
|
3
|
1
|
X
|
|
|
8
|
Coreea de Sud (Kang)
|
0
|
0
|
0
|
1
|
0
|
0
|
0
|
X
|
|
|
1
|
VS
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Norvegia (Skogvold)
|
0
|
0
|
2
|
0
|
0
|
0
|
X
|
X
|
|
|
2
|
Elveția (Brunner) X
|
2
|
1
|
0
|
3
|
1
|
1
|
X
|
X
|
|
|
8
|
D
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Republica Cehă (Černovský)
|
0
|
2
|
0
|
2
|
0
|
3
|
2
|
X
|
|
|
9
|
Estonia (Päll) X
|
2
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
0
|
X
|
|
|
4
|
|
Duminică 15 ianuarie
Jocul 3
12:30 p.m.
LA
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Elveția (Brunner) X
|
1
|
3
|
3
|
3
|
2
|
0
|
X
|
X
|
|
|
12
|
Estonia (Päll)
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
1
|
X
|
X
|
|
|
1
|
B
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Norvegia (Skogvold)
|
3
|
0
|
1
|
0
|
0
|
0
|
1
|
0
|
|
|
5
|
Republica Cehă (Černovský) X
|
0
|
2
|
0
|
0
|
1
|
2
|
0
|
3
|
|
|
8
|
D
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Noua Zeelandă (Steele) X
|
1
|
1
|
2
|
0
|
0
|
1
|
0
|
2
|
|
|
7
|
China (Bai)
|
0
|
0
|
0
|
3
|
2
|
0
|
1
|
0
|
|
|
6
|
|
Jocul 4
19:30
LA
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Norvegia (Skogvold)
|
0
|
0
|
1
|
1
|
0
|
0
|
1
|
0
|
|
|
3
|
Coreea de Sud (Kang) X
|
2
|
1
|
0
|
0
|
0
|
1
|
0
|
3
|
|
|
7
|
B
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Noua Zeelandă (Steele) X
|
0
|
2
|
0
|
2
|
2
|
0
|
0
|
1
|
|
|
7
|
Estonia (Päll)
|
1
|
0
|
1
|
0
|
0
|
1
|
3
|
0
|
|
|
6
|
VS
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Republica Cehă (Černovský)
|
0
|
1
|
0
|
0
|
3
|
0
|
1
|
0
|
|
|
5
|
China (Bai) X
|
1
|
0
|
2
|
0
|
0
|
2
|
0
|
1
|
|
|
6
|
D
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Statele Unite (Dropkin) X
|
2
|
0
|
1
|
0
|
0
|
2
|
0
|
1
|
|
|
6
|
Elveția (Brunner)
|
0
|
2
|
0
|
1
|
0
|
0
|
1
|
0
|
|
|
4
|
|
Luni, 16 ianuarie
Jocul 5
12:30 p.m.
LA
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
China (Bai) X
|
1
|
0
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
X
|
|
|
3
|
Elveția (Brunner)
|
0
|
1
|
1
|
0
|
1
|
0
|
4
|
X
|
|
|
7
|
VS
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Noua Zeelandă (Steele) X
|
1
|
0
|
2
|
0
|
0
|
2
|
1
|
0
|
|
|
6
|
Norvegia (Skogvold)
|
0
|
2
|
0
|
2
|
2
|
0
|
0
|
1
|
|
|
7
|
D
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Estonia (Päll) X
|
2
|
0
|
1
|
0
|
0
|
1
|
1
|
2
|
|
|
7
|
Coreea de Sud (Kang)
|
0
|
0
|
0
|
3
|
2
|
0
|
0
|
0
|
|
|
5
|
|
Jocul 6
19:30
B
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Coreea de Sud (Kang)
|
0
|
0
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
X
|
|
|
2
|
Elveția (Brunner) X
|
1
|
0
|
1
|
0
|
3
|
0
|
1
|
X
|
|
|
6
|
VS
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
China (Bai) X
|
0
|
2
|
0
|
2
|
1
|
0
|
0
|
2
|
|
|
7
|
Estonia (Päll)
|
0
|
0
|
2
|
0
|
0
|
0
|
1
|
0
|
|
|
3
|
D
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Norvegia (Skogvold) X
|
1
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
0
|
X
|
|
|
3
|
Statele Unite (Dropkin)
|
0
|
2
|
0
|
2
|
0
|
1
|
1
|
X
|
|
|
6
|
|
Marți, 17 ianuarie
Jocul 7
12:30 p.m.
LA
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Statele Unite (Dropkin)
|
1
|
1
|
4
|
0
|
1
|
1
|
X
|
X
|
|
|
8
|
China (Bai) X
|
0
|
0
|
0
|
1
|
0
|
0
|
X
|
X
|
|
|
1
|
B
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Estonia (Päll)
|
2
|
0
|
1
|
0
|
0
|
0
|
X
|
X
|
|
|
3
|
Norvegia (Skogvold) X
|
0
|
1
|
0
|
2
|
2
|
3
|
X
|
X
|
|
|
8
|
D
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Elveția (Brunner) X
|
0
|
1
|
4
|
0
|
2
|
0
|
1
|
X
|
|
|
8
|
Republica Cehă (Černovský)
|
0
|
0
|
0
|
1
|
0
|
3
|
0
|
X
|
|
|
4
|
Tie break
Marți, 17 ianuarie, 19:30
D
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
China (Bai)
|
1
|
0
|
1
|
0
|
0
|
1
|
0
|
X
|
X
|
|
3
|
Norvegia (Skogvold) X
|
0
|
2
|
0
|
3
|
0
|
0
|
1
|
X
|
X
|
|
6
|
Faza finală
Sfert de finala
Miercuri, 18 ianuarie, ora 9:00
LA
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Canada (Scoffin)
|
2
|
0
|
1
|
0
|
0
|
2
|
1
|
0
|
|
|
7
|
Republica Cehă (Černovský) X
|
0
|
2
|
0
|
3
|
2
|
0
|
0
|
0
|
|
|
6
|
B
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Italia (Mosaner) X
|
0
|
0
|
1
|
4
|
0
|
2
|
0
|
X
|
|
|
7
|
Statele Unite (Dropkin)
|
0
|
0
|
0
|
0
|
2
|
0
|
3
|
X
|
|
|
5
|
VS
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Suedia (Wranå) X
|
0
|
0
|
0
|
2
|
2
|
1
|
3
|
X
|
|
|
8
|
Norvegia (Skogvold)
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
X
|
|
|
0
|
D
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Japonia (Usui)
|
0
|
0
|
1
|
1
|
0
|
0
|
1
|
0
|
|
|
3
|
Elveția (Brunner) X
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
3
|
0
|
1
|
|
|
4
|
Semifinale
Miercuri, 18 ianuarie, ora 13:00
D
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Canada (Scoffin)
|
0
|
1
|
0
|
0
|
1
|
0
|
0
|
X
|
|
|
2
|
Italia (Mosaner) X
|
2
|
0
|
1
|
3
|
0
|
1
|
1
|
X
|
|
|
8
|
LA
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Suedia (Wranå)
|
0
|
1
|
0
|
2
|
0
|
1
|
X
|
X
|
|
|
4
|
Elveția (Brunner) X
|
3
|
0
|
2
|
0
|
5
|
0
|
X
|
X
|
|
|
10
|
Meci de medalie de bronz
Miercuri, 18 ianuarie, ora 17:00
B
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Canada (Scoffin)
|
1
|
0
|
2
|
0
|
1
|
1
|
0
|
1
|
|
|
6
|
Suedia (Wranå) X
|
0
|
1
|
0
|
3
|
0
|
0
|
0
|
0
|
|
|
4
|
Final
Miercuri, 18 ianuarie, ora 17:00
VS
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Italia (Mosaner)
|
0
|
1
|
0
|
2
|
0
|
1
|
0
|
X
|
|
|
4
|
Elveția (Brunner) X
|
2
|
0
|
2
|
0
|
1
|
0
|
1
|
X
|
|
|
6
|
Dublu mixt
Echipe
Echipele sunt formate din sportivi care au participat la turneul pe echipe mixte cu un bărbat și o femeie din diferite CNO per echipă. Echipele au fost selectate de comitetul de organizare, care s-a bazat pe clasificarea finală a competiției de echipe mixte pentru a echilibra echipele pe 19 ianuarie. Jucătorilor li s-a acordat timp să se antreneze împreună.
Echipele sunt după cum urmează:
Echipe
|
---|
În al doilea rând: Michael Brunner ( SUI )
Conducător: Nicole Muskatewitz ( GER )
|
A doua: Sarah Anderson ( Statele Unite )
Lead: Go Ke-on ( KOR )
|
Al doilea: Wang Jinbo ( CHN )
Conducător: Ina Roll Backe ( NOR )
|
În al doilea rând: Camilla Schnabel ( AUT )
Conducător: Jordan Wåhlin ( SWE )
|
Al doilea: Thomas Scoffin ( CAN )
Plumb: | Kelsi Heath ( NZL )
|
În al doilea rând: Mizuki Kitaguchi ( JPN )
Conducător: Thomas Muirhead ( GBR )
|
În al doilea rând: Mikhail Vaskov ( RUS )
Conducător: Zuzana Hrůzová ( CZE )
|
În al doilea rând: Marie Turmann ( EST )
Conducător: Alessandro Zoppi ( ITA )
|
În al doilea rând: Elena Stern ( SUI )
Conducător: Sander Rõuk ( EST )
|
În al doilea rând: Korey Dropkin ( Statele Unite )
Conducător: Marina Verenich ( RUS )
|
În al doilea rând: Angharad Ward ( GBR )
Conducător: Markus Skogvold ( NOR )
|
În al doilea rând: Luke Steele ( NZL )
Conducător: Johanna Heldin ( SWE )
|
Al doilea: Corryn Brown ( CAN )
Conducător: Martin Reichel ( AUT )
|
În al doilea rând: Shingo Usui ( JPN )
Conducător: Cao Ying ( CHN )
|
Al doilea: Kang Sue-yeon ( KOR )
Conducător: Krystof Krupanský ( CZE )
|
Al doilea: Daniel Rothballer ( GER )
Conducător: Arianna Losano ( ITA )
|
Al doilea: Mathias Genner ( AUT )
Conducător: Lisa Gisler ( SUI )
|
Al doilea: Yang Ying ( CHN )
Conducător: Thomas Howell ( Statele Unite )
|
Al doilea: Martin Sesaker ( NOR )
Conducător: Kim Eun-bi ( KOR )
|
În al doilea rând: Amalia Rudström ( SWE )
Conducător: Kevin Lehmann ( GER )
|
Al doilea: Robert-Kent Päll ( EST )
Conducător: Emily Grey ( CAN )
|
În al doilea rând: Anastasia Moskaleva ( RUS )
Conducător: Tsukasa Horigome ( JPN )
|
În al doilea rând: Marek Černovský ( CZE )
Conducător: Rachel Hannen ( GBR )
|
În al doilea rând: Denise Pimpini ( ITA )
Conducător: David Weyer ( NZL )
|
În al doilea rând: Eleanor Adviento ( NZL )
Conducător: Romano Meier ( SUI )
|
În al doilea rând: Duncan Menzies ( GBR )
Conducător: Taylor Anderson ( Statele Unite )
|
Al doilea: Stine Haalien ( NOR )
Conducător: Alexandr Korshunov ( RUS )
|
Al doilea: Rasmus Wranå ( SWE )
Conducător: Kerli Zirk ( EST )
|
În al doilea rând: Frederike Manner ( GER )
Conducător: Derek Oryniak ( CAN )
|
Al doilea: Yoo Min-hyeon ( KOR )
Conducător: Mako Tamakuma ( JPN )
|
În al doilea rând: Alzbeta Baudyšová ( CZE )
Conducător: Bai Yang ( CHN )
|
Al doilea: Amos Mosaner ( ITA )
Conducător: Irena Brettbacher ( AUT )
|
Rezultatele turneului
Faza finală
|
Semifinale
|
|
Final
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Michael Brunner ( SUI ) Nicole Muskatewitz ( GER )
|
7
|
|
|
Korey Dropkin ( SUA ) Marina Verenich ( RUS )
|
3
|
|
|
|
|
Michael Brunner ( SUI ) Nicole Muskatewitz ( GER )
|
13
|
|
|
Martin Sesaker ( NOR ) Kim Eun-bi ( KOR )
|
2
|
|
Martin Sesaker ( NOR ) Kim Eun-bi ( KOR )
|
13
|
|
Yoo Min-hyeon ( KOR ) Mako Tamakuma ( JPN )
|
6
|
|
|
Medalie de bronz
|
|
|
|
|
|
Korey Dropkin ( SUA ) Marina Verenich ( RUS )
|
6
|
|
Yoo Min-hyeon ( KOR ) Mako Tamakuma ( JPN )
|
5
|
Prima parte
|
16 e final
|
|
8 e final
|
|
Sferturi de finala
|
|
Semifinale
|
---|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Michael Brunner ( SUI ) Nicole Muskatewitz ( GER )
|
8
|
|
|
Sarah Anderson ( SUA ) Go Ke-on ( KOR )
|
6
|
|
|
Michael Brunner ( SUI ) Nicole Muskatewitz ( GER )
|
6
|
|
|
|
|
Wang Jinbo ( CHN ) Ina Roll Backe ( NOR )
|
1
|
|
|
Wang Jinbo ( CHN ) Ina Roll Backe ( NOR )
|
8
|
|
|
|
Camilla Schnabel ( AUT ) Jordan Wåhlin ( SWE )
|
7
|
|
|
Michael Brunner ( SUI ) Nicole Muskatewitz ( GER )
|
7
|
|
|
|
|
Mikhail Vaskov ( RUS ) Zuzana Hrůzová ( CZE )
|
6
|
|
|
Thomas Scoffin ( CAN )
|
9
|
|
|
|
Mizuki Kitaguchi ( JPN ) Thomas Muirhead ( GBR )
|
5
|
|
|
Thomas Scoffin ( CAN )
|
5
|
|
|
|
|
Mikhail Vaskov ( RUS ) Zuzana Hrůzová ( CZE )
|
6
|
|
|
Mikhail Vaskov ( RUS ) Zuzana Hrůzová ( CZE )
|
10
|
|
|
|
Marie Turmann ( EST ) Alessandro Zoppi ( ITA )
|
3
|
|
|
Michael Brunner ( SUI ) Nicole Muskatewitz ( GER )
|
7
|
|
|
|
|
Korey Dropkin ( SUA ) Marina Verenich ( RUS )
|
3
|
|
Elena Stern ( SUI ) Sander Rõuk ( EST )
|
3
|
|
|
|
Korey Dropkin ( SUA ) Marina Verenich ( RUS )
|
13
|
|
|
Korey Dropkin ( SUA ) Marina Verenich ( RUS )
|
10
|
|
|
|
|
Luke Steele ( NZL ) Johanna Heldin ( SWE )
|
3
|
|
|
Angharad Ward ( GBR ) Markus Skogvold ( NOR )
|
8
|
|
|
|
Luke Steele ( NZL ) Johanna Heldin ( SWE )
|
9
|
|
|
Korey Dropkin ( SUA ) Marina Verenich ( RUS )
|
9
|
|
|
|
|
Corryn Brown ( CAN ) Martin Reichel ( AUT )
|
3
|
|
|
Corryn Brown ( CAN ) Martin Reichel ( AUT )
|
6
|
|
|
|
Shingo Usui ( JPN ) Cao Ying ( CHN )
|
4
|
|
|
Corryn Brown ( CAN ) Martin Reichel ( AUT )
|
7
|
|
|
|
|
Kang Sue-yeon ( KOR ) Krystof Krupanský ( CZE )
|
4
|
|
|
Kang Sue-yeon ( KOR ) Krystof Krupanský ( CZE )
|
10
|
|
|
|
Daniel Rothballer ( GER ) Arianna Losano ( ITA )
|
5
|
|
|
A doua parte
|
16 e final
|
|
8 e final
|
|
Sferturi de finala
|
|
Semifinale
|
---|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Genner ( AUT ) Lisa Gisler ( SUI )
|
2
|
|
|
Yang Ying ( CHN ) Thomas Howell ( SUA )
|
10
|
|
|
Yang Ying ( CHN ) Thomas Howell ( SUA )
|
4
|
|
|
|
|
Martin Sesaker ( NOR ) Kim Eun-bi ( KOR )
|
10
|
|
|
Martin Sesaker ( NOR ) Kim Eun-bi ( KOR )
|
9
|
|
|
|
Amalia Rudström ( SWE ) Kevin Lehmann ( GER )
|
3
|
|
|
Martin Sesaker ( NOR ) Kim Eun-bi ( KOR )
|
7
|
|
|
|
|
Anastasia Moskaleva ( RUS ) Tsukasa Horigome ( JPN )
|
6
|
|
|
Robert-Kent Päll ( EST ) Emily Gray ( CAN )
|
2
|
|
|
|
Anastasia Moskaleva ( RUS ) Tsukasa Horigome ( JPN )
|
8
|
|
|
Anastasia Moskaleva ( RUS ) Tsukasa Horigome ( JPN )
|
7
|
|
|
|
|
Marek Černovský ( CZE ) Rachel Hannen ( GBR )
|
1
|
|
|
Marek Černovský ( CZE ) Rachel Hannen ( GBR )
|
8
|
|
|
|
Denise Pimpini ( ITA ) David Weyer ( NZL )
|
5
|
|
|
Martin Sesaker ( NOR ) Kim Eun-bi ( KOR )
|
13
|
|
|
|
|
Yoo Min-hyeon ( KOR ) Mako Tamakuma ( JPN )
|
6
|
|
Eleanor Adviento ( NZL ) Romano Meier ( SUI )
|
7
|
|
|
|
Duncan Menzies ( GBR ) Taylor Anderson ( SUA )
|
8
|
|
|
Duncan Menzies ( GBR ) Taylor Anderson ( SUA )
|
6
|
|
|
|
|
Rasmus Wranå ( SWE ) Kerli Zirk ( EST )
|
4
|
|
|
Stine Haalien ( NOR ) Alexandr Korshunov ( RUS )
|
1
|
|
|
|
Rasmus Wranå ( SWE ) Kerli Zirk ( EST )
|
8
|
|
|
Duncan Menzies ( GBR ) Taylor Anderson ( SUA )
|
4
|
|
|
|
|
Yoo Min-hyeon ( KOR ) Mako Tamakuma ( JPN )
|
7
|
|
|
Frederike Manner ( GER ) Derek Oryniak ( CAN )
|
1
|
|
|
|
Yoo Min-hyeon ( KOR ) Mako Tamakuma ( JPN )
|
14
|
|
|
Yoo Min-hyeon ( KOR ) Mako Tamakuma ( JPN )
|
9
|
|
|
|
|
Amos Mosaner ( ITA ) Irena Brettbacher ( AUT )
|
4
|
|
|
Alzbeta Baudyšová ( CZE ) Bai Yang ( CHN )
|
9
|
|
|
|
Amos Mosaner ( ITA ) Irena Brettbacher ( AUT )
|
10
|
|
|
Rezultate pe meci
Toate orele de meci sunt ora central-europeană standard ( UTC + 1 ).
16 e final
Meciul 1
Vineri, 20 ianuarie, ora 9:00
LA
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Michael Brunner ( SUI ) Nicole Muskatewitz ( GER ) X
|
0
|
2
|
0
|
2
|
0
|
2
|
1
|
1
|
|
|
8
|
Sarah Anderson ( SUA ) Go Ke-on ( KOR )
|
1
|
0
|
4
|
0
|
1
|
0
|
0
|
0
|
|
|
6
|
B
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Wang Jinbo ( CHN ) Ina Roll Backe ( NOR ) X
|
2
|
2
|
0
|
1
|
0
|
2
|
0
|
1
|
|
|
8
|
Camilla Schnabel ( AUT ) Jordan Wåhlin ( SWE )
|
0
|
0
|
2
|
0
|
3
|
0
|
2
|
0
|
|
|
7
|
VS
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Thomas Scoffin ( CAN )
|
Kelsi Heath ( NZL )
|
0
|
0
|
4
|
1
|
1
|
0
|
3
|
X
|
|
|
Mizuki Kitaguchi ( JPN ) Thomas Muirhead ( GBR ) X
|
9
|
1
|
2
|
0
|
0
|
0
|
2
|
0
|
X
|
|
|
D
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Mikhail Vaskov ( RUS ) Zuzana Hrůzová ( CZE ) X
|
0
|
5
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
X
|
|
|
10
|
Marie Turmann ( EST ) Alessandro Zoppi ( ITA )
|
3
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
X
|
|
|
3
|
|
Meciul 2
Vineri, 20 ianuarie, 12:30
LA
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Elena Stern ( SUI ) Sander Rõuk ( EST ) X
|
2
|
0
|
0
|
0
|
1
|
0
|
X
|
X
|
|
|
3
|
Korey Dropkin ( SUA ) Marina Verenich ( RUS )
|
0
|
2
|
1
|
4
|
0
|
6
|
X
|
X
|
|
|
13
|
Dropkin și Verenich înregistrează 6 puncte perfecte în ultimul set, prima dată în YOG când a fost marcată o rundă perfectă de curling.
B
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Angharad Ward ( GBR ) Markus Skogvold ( NOR ) X
|
3
|
1
|
0
|
1
|
0
|
3
|
0
|
0
|
|
|
8
|
Luke Steele ( NZL ) Johanna Heldin ( SWE )
|
0
|
0
|
3
|
0
|
1
|
0
|
4
|
1
|
|
|
9
|
VS
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Corryn Brown ( CAN ) Martin Reichel ( AUT ) X
|
1
|
0
|
0
|
3
|
0
|
1
|
1
|
0
|
|
|
6
|
Shingo Usui ( JPN ) Cao Ying ( CHN )
|
0
|
1
|
1
|
0
|
1
|
0
|
0
|
1
|
|
|
4
|
D
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Kang Sue-yeon ( KOR ) Krystof Krupanský ( CZE ) X
|
3
|
1
|
0
|
3
|
0
|
2
|
1
|
X
|
|
|
10
|
Daniel Rothballer ( GER ) Arianna Losano ( ITA )
|
0
|
0
|
2
|
0
|
3
|
0
|
0
|
X
|
|
|
5
|
|
Meciul 3
Vineri, 20 ianuarie, ora 16:00
LA
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Mathias Genner ( AUT ) Lisa Gisler ( SUI )
|
0
|
0
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
X
|
|
|
2
|
Yang Ying ( CHN ) Thomas Howell ( SUA ) X
|
3
|
1
|
2
|
0
|
3
|
0
|
1
|
X
|
|
|
10
|
B
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Martin Sesaker ( NOR ) Kim Eun-bi ( KOR )
|
1
|
0
|
4
|
0
|
2
|
2
|
0
|
X
|
|
|
9
|
Amalia Rudström ( SWE ) Kevin Lehmann ( GER ) X
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
0
|
1
|
X
|
|
|
3
|
VS
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Robert-Kent Päll ( EST ) Emily Gray ( CAN )
|
0
|
0
|
0
|
2
|
0
|
0
|
0
|
X
|
|
|
2
|
Anastasia Moskaleva ( RUS ) Tsukasa Horigome ( JPN ) X
|
1
|
1
|
3
|
0
|
1
|
1
|
1
|
X
|
|
|
8
|
D
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Marek Černovský ( CZE ) Rachel Hannen ( GBR )
|
0
|
2
|
1
|
2
|
0
|
0
|
2
|
1
|
|
|
8
|
Denise Pimpini ( ITA ) David Weyer ( NZL ) X
|
2
|
0
|
0
|
0
|
2
|
1
|
0
|
0
|
|
|
5
|
|
Meciul 4
Vineri, 20 ianuarie, 19:30
LA
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Eleanor Adviento ( NZL ) Romano Meier ( SUI ) X
|
2
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
3
|
0
|
0
|
|
7
|
Duncan Menzies ( GBR ) Taylor Anderson ( SUA )
|
0
|
1
|
0
|
2
|
0
|
2
|
0
|
2
|
1
|
|
8
|
B
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Stine Haalien ( NOR ) Alexandr Korshunov ( RUS ) X
|
0
|
0
|
0
|
0
|
1
|
0
|
0
|
X
|
|
|
1
|
Rasmus Wranå ( SWE ) Kerli Zirk ( EST )
|
1
|
3
|
1
|
1
|
0
|
1
|
1
|
X
|
|
|
8
|
VS
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Frederike Manner ( GER ) Derek Oryniak ( CAN )
|
0
|
0
|
0
|
1
|
0
|
0
|
X
|
X
|
|
|
1
|
Yoo Min-hyeon ( KOR ) Mako Tamakuma ( JPN ) X
|
3
|
2
|
3
|
0
|
5
|
1
|
X
|
X
|
|
|
14
|
|
8 e final
Meciul 1
Sâmbătă, 21 ianuarie, ora 9:00
LA
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Corryn Brown ( CAN ) Martin Reichel ( AUT ) X
|
1
|
1
|
1
|
2
|
0
|
1
|
1
|
0
|
|
|
7
|
Kang Sue-yeon ( KOR ) Krystof Krupanský ( CZE )
|
0
|
0
|
0
|
0
|
2
|
0
|
0
|
2
|
|
|
4
|
B
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Anastasia Moskaleva ( RUS ) Tsukasa Horigome ( JPN ) X
|
1
|
0
|
2
|
2
|
1
|
1
|
X
|
X
|
|
|
7
|
Marek Černovský ( CZE ) Rachel Hannen ( GBR )
|
0
|
1
|
0
|
0
|
0
|
0
|
X
|
X
|
|
|
1
|
VS
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Korey Dropkin ( SUA ) Marina Verenich ( RUS ) X
|
1
|
0
|
5
|
0
|
1
|
2
|
1
|
X
|
|
|
10
|
Luke Steele ( NZL ) Johanna Heldin ( SWE )
|
0
|
1
|
0
|
2
|
0
|
0
|
0
|
X
|
|
|
3
|
D
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Yang Ying ( CHN ) Thomas Howell ( SUA )
|
0
|
3
|
0
|
0
|
0
|
1
|
0
|
X
|
|
|
4
|
Martin Sesaker ( NOR ) Kim Eun-bi ( KOR ) X
|
2
|
0
|
2
|
1
|
2
|
0
|
3
|
X
|
|
|
10
|
|
Meciul 2
Sâmbătă, 21 ianuarie, ora 13:00
LA
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Thomas Scoffin ( CAN )
|
Kelsi Heath ( NZL )
|
0
|
1
|
0
|
1
|
1
|
0
|
2
|
0
|
|
|
Mikhail Vaskov ( RUS ) Zuzana Hrůzová ( CZE ) X
|
5
|
2
|
0
|
1
|
0
|
0
|
1
|
0
|
2
|
|
|
B
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Yoo Min-hyeon ( KOR ) Mako Tamakuma ( JPN ) X
|
2
|
0
|
3
|
1
|
1
|
0
|
2
|
X
|
|
|
9
|
Amos Mosaner ( ITA ) Irena Brettbacher ( AUT )
|
0
|
1
|
0
|
0
|
0
|
3
|
0
|
X
|
|
|
4
|
VS
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Michael Brunner ( SUI ) Nicole Muskatewitz ( GER ) X
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
0
|
1
|
X
|
|
|
6
|
Wang Jinbo ( CHN ) Ina Roll Backe ( NOR )
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
1
|
0
|
X
|
|
|
1
|
D
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Duncan Menzies ( GBR ) Taylor Anderson ( SUA ) X
|
1
|
0
|
0
|
2
|
1
|
0
|
0
|
2
|
|
|
6
|
Rasmus Wranå ( SWE ) Kerli Zirk ( EST )
|
0
|
1
|
1
|
0
|
0
|
1
|
1
|
0
|
|
|
4
|
|
Sfert de finala
Sâmbătă, 21 ianuarie, ora 17:00
LA
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Martin Sesaker ( NOR ) Kim Eun-bi ( KOR ) X
|
0
|
3
|
0
|
1
|
0
|
0
|
1
|
1
|
1
|
|
7
|
Anastasia Moskaleva ( RUS ) Tsukasa Horigome ( JPN )
|
1
|
0
|
2
|
0
|
1
|
2
|
0
|
0
|
0
|
|
6
|
B
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Michael Brunner ( SUI ) Nicole Muskatewitz ( GER )
|
0
|
0
|
1
|
2
|
1
|
0
|
3
|
1
|
|
|
8
|
Mikhail Vaskov ( RUS ) Zuzana Hrůzová ( CZE ) X
|
1
|
1
|
0
|
0
|
0
|
1
|
0
|
0
|
|
|
3
|
|
VS
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Duncan Menzies ( GBR ) Taylor Anderson ( SUA ) X
|
1
|
0
|
0
|
1
|
0
|
1
|
1
|
0
|
|
|
4
|
Yoo Min-hyeon ( KOR ) Mako Tamakuma ( JPN )
|
0
|
2
|
1
|
0
|
3
|
0
|
0
|
1
|
|
|
7
|
D
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Korey Dropkin ( SUA ) Marina Verenich ( RUS )
|
1
|
2
|
2
|
0
|
4
|
0
|
0
|
X
|
|
|
9
|
Corryn Brown ( CAN ) Martin Reichel ( AUT ) X
|
0
|
0
|
0
|
1
|
0
|
1
|
1
|
X
|
|
|
3
|
|
Semi finala
Duminică, 22 ianuarie, ora 9:00
LA
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Michael Brunner ( SUI ) Nicole Muskatewitz ( GER )
|
1
|
1
|
0
|
2
|
0
|
3
|
0
|
X
|
|
|
7
|
Korey Dropkin ( SUA ) Marina Verenich ( RUS ) X
|
0
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
1
|
X
|
|
|
3
|
D
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Martin Sesaker ( NOR ) Kim Eun-bi ( KOR ) X
|
0
|
5
|
0
|
2
|
0
|
2
|
1
|
3
|
|
|
13
|
Yoo Min-hyeon ( KOR ) Mako Tamakuma ( JPN )
|
2
|
0
|
1
|
0
|
3
|
0
|
0
|
0
|
|
|
6
|
Meci de medalie de bronz
Duminică, 22 ianuarie, ora 13:00
B
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Korey Dropkin ( SUA ) Marina Verenich ( RUS ) X
|
1
|
0
|
1
|
0
|
2
|
0
|
1
|
0
|
1
|
|
6
|
Yoo Min-hyeon ( KOR ) Mako Tamakuma ( JPN )
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
2
|
0
|
|
5
|
Final
Duminică, 22 ianuarie, ora 13:00
VS
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Total
|
---|
Michael Brunner ( SUI ) Nicole Muskatewitz ( GER ) X
|
3
|
2
|
0
|
4
|
0
|
4
|
X
|
X
|
|
|
13
|
Martin Sesaker ( NOR ) Kim Eun-bi ( KOR )
|
0
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
X
|
X
|
|
|
2
|
Referințe
-
(ro) " Întrebări frecvente despre Innsbruck Curling - WCF "
-
(în) " Sistemul de calificare WYOG Innsbruck 2012 "
-
(ro) " Rezumatul calificărilor pentru curling WYOG Innsbruck 2012 " , Federația Mondială de Curling
-
(în) „ Echipe confirmate WYOG Innsbruck 2012 ” , Federația Mondială de Curling ,6 ianuarie 2012
-
(în) „ Lista echipelor YOG - Curling ” ,13 ianuarie 2012
-
(în) „ Jocurile Olimpice pentru Tineret - Echipa Austria ” , Federația Mondială de Curling
-
(de) [PDF] „ Echipa Austria - YOG Innsbruck 2012 ” , Österreichisches Olympisches Comité ,18 decembrie 2011
-
(în) „ Jocurile Olimpice pentru Tineret - Echipa Canada ” , Federația Mondială de Curling ,8 aprilie 2011
-
(în) „ Jocurile Olimpice pentru Tineret - Echipa Germania ” , Federația Mondială de Curling
-
(de) " 28 Sportler für Jugendspiele in Innsbruck sind nominiert " , Deutscher Olympischer Sportbund ,5 decembrie 2011
-
(în) „ Jocurile Olimpice pentru Tineret - Echipa Marea Britanie ” , Federația Mondială de Curling ,13 decembrie 2011
-
(în) „ Jocurile Olimpice pentru Tineret - Echipa Italia ” , Federația Mondială de Curling
-
(în) „ Jocurile Olimpice pentru Tineret - Echipa Suedia ” , Federația Mondială de Curling
-
(sv) " Juniorer klara för Ungdoms-OS " , Sundybergs Curlingklubb
-
(ekk) " I Noorte taliolümpiamängudel Innsbruckis esindab Eestit 17 sportlast " , Comitetul Olimpic Eston ,6 ianuarie 2012
-
(în) „ Jocurile Olimpice pentru Tineret - Echipa Noua Zeelandă ” , Federația Mondială de Curling
-
(în) „ YOG Blog - Introducere în echipă ” , Curling din Noua Zeelandă13 decembrie 2011
-
(în) „ Jocurile Olimpice pentru Tineret - Echipa Norvegia ” , Federația Mondială de Curling
-
(de) „ Swiss Olympic selektioniert 26 Athleten für die Youth Olympic Games 2012 ” , Asociația Olimpică Elvețiană ,16 decembrie 2011
-
(în) „ Jocurile Olimpice pentru Tineret - Echipa SUA ” , Federația Mondială de Curling ,20 noiembrie 2011
-
(în) „ Patinoarul Dropkin câștigă playdown-ul Jocurilor Olimpice pentru Tineret ” , United States Curling Association ,20 noiembrie 2011
-
(în) „ Jocuri olimpice de iarnă pentru curling ” , Federația Mondială de Curling
-
(în) „ Sesiunea Red Group 1 reprogramată ” ,14 ianuarie 2012
-
(în) „ Jocurile Olimpice pentru Tineret - Întrebări frecvente ” , Federația Mondială de Curling
-
(în) [PDF] „ Curling de dublu mixt - echipe ”
linkuri externe