Câştigător Jamaica (al 6- lea  titlu)
Finalist Trinidad și Tobago
Al treilea Haiti
Cel mai bun jucător Rodolph Austin
Golgheter (i) Kervens Belfort, fiul lui Darren Mattocks, Kevin Molino (3 goluri fiecare)

Navigare

2014 Caraibe Cupa Națiunilor , de asemenea , cunoscut ca 2014 Caraibe Cupa Națiunilor , este a douăzeci și patra ediție a Cupei Națiunilor din Caraibe , un fotbal de competiție care reunește toate națiunile membre ale Uniunii de Fotbal din Caraibe (UFC / CFU).

Faza finală a acestei competiții este programată pentru Montego Bay , Jamaica , de la 11 până la18 noiembrie 2014. Câștigătorul acestei competiții se va califica direct pentru Copa América Centenario . Primii patru se califică pentru Cupa de Aur 2015, în timp ce al cincilea se va confrunta cu al cincilea din zona UNCAF într-un play-off.

Pentru prima dată în istoria sa, competiția și rundele sale de calificare sunt organizate la datele rezervate de FIFA pentru meciurile internaționale. Acest calendar facilitează mobilizarea jucătorilor care joacă în cele mai bune ligi profesionale pentru această competiție.

Calificări

Faza finală

Faza finală a turneului are loc în Montego Bay , Jamaica , de la 11 până la18 noiembrie 2014, orele indicate fiind în UTC - 05: 00 .

Echipe calificate

Etapa grupelor

Grupa A Clasament
Rang Echipă Pct J G NU P Bp Bc Diff Rezultate (▼ dom., ► ext.)
1 Trinidad și Tobago 7 3 2 1 0 7 4 +3 Trinidad și Tobago 0-0 4-2 3-2
2 Cuba 5 3 1 2 0 4 3 +1 Cuba 1-1 3-2
3 Guyana 4 3 1 1 1 7 6 +1 Guyana 4-1
4 Curacao 0 3 0 0 3 5 10 -5 Curacao
11 noiembrie 2014 Curacao 2 - 3 Trinidad și Tobago Complexul sportiv Montego Bay , Montego Bay , Jamaica
17:30
Meulens Gol marcat după 18 minute18 - lea
Maria Gol marcat după 48 de minute48 - lea
Gol marcat după 26 de minute26 e ( Pen. ) Gol marcat după 38 de minute38 e K. Jones
Gol marcat după 52 de minute52 e Molino
Arbitraj: Trevor Taylor
Raport
11 noiembrie 2014 Cuba 1 - 1 Guyana Complexul sportiv Montego Bay , Montego Bay , Jamaica
20:00
Martinez Gol marcat după 57 de minute57 - lea Gol marcat după 90 + 4 minute90 + 4- lea Solvi Arbitraj: Joel Aguilar
Raport
13 noiembrie 2014 Trinidad și Tobago 4 - 2 Guyana Complexul sportiv Montego Bay , Montego Bay , Jamaica
17:30
Molino Gol marcat după 19 minute19 e Gol marcat după 58 de minute 58 e
Peltier Gol marcat după 62 de minute62 e ( Pen. )
Guerra Gol marcat după 92 de minute92 e
Card galbenCard galbencard rosu, 60 th Torvic
Gol marcat după 64 de minute64 th Saint-Clair
Gol marcat după 84 de minute84 th Legrand
Arbitraj: Sandy Vasquez
Raport
13 noiembrie 2014 Curacao 2 - 3 Cuba Complexul sportiv Montego Bay , Montego Bay , Jamaica
Raport
15 noiembrie 2014 Guyana 4 - 1 Curacao Complexul sportiv Montego Bay , Montego Bay , Jamaica
17:30
Saint-Clair Gol marcat după 18 minute18 e
Fabien Gol marcat după 26 de minute26 e Gol marcat după 64 de minute 64 e
Adipi Gol marcat după 34 de minute34 e
Gol marcat după 84 de minute84 th Meulens Arbitru: Leo Clarke
15 noiembrie 2014 Cuba 0 - 0 Trinidad și Tobago Complexul sportiv Montego Bay , Montego Bay , Jamaica
20:00
López al 19- leaAvertizat după 19 minute Arbitraj: Trevor Taylor
Raport
Grupa B Clasament
Rang Echipă Pct J G NU P Bp Bc Diff Rezultate (▼ dom., ► ext.) Steagul Franței.svg
1 Jamaica 7 3 2 1 0 6 1 +5 Jamaica 2-0 1-1 3-0
2 Haiti 4 3 1 1 1 5 4 +1 Haiti 3-0 2-2
3 Steagul Franței.svg Martinica 4 3 1 1 1 3 4 -1 Steagul Franței.svg Martinica 2-0
4 Antigua si Barbuda 1 3 0 1 2 2 7 -5 Antigua si Barbuda
12 noiembrie 2014 Haiti 2 - 2 Antigua si Barbuda Complexul sportiv Montego Bay , Montego Bay , Jamaica
Raport
12 noiembrie 2014 Jamaica 1 - 1 Steagul Franței.svg Martinica Complexul sportiv Montego Bay , Montego Bay , Jamaica
Raport
14 noiembrie 2014 Martinica Steagul Franței.svg 0 - 3 Haiti Complexul sportiv Montego Bay , Montego Bay , Jamaica
17:30
Gol marcat după 60 de minute60 th Warrior
Gol marcat după 62 de minute62 th Gol marcat după 90 de minute 90 th Belfort
Arbitraj: Sherwin Moore
14 noiembrie 2014 Jamaica 30 Antigua si Barbuda Complexul sportiv Montego Bay , Montego Bay , Jamaica
Raport
16 noiembrie 2014 Antigua si Barbuda 0 - 2 Steagul Franței.svg Martinica Complexul sportiv Montego Bay , Montego Bay , Jamaica
17:30
Thomas 44 - leaAvertizat după 44 de minute Gol marcat după 57 de minute57 e Buval 67 e Ravi 90 e Goron
Avertizat după 67 de minute
Gol marcat după 90 de minute
Arbitraj: Roberto García Orozco
16 noiembrie 2014 Jamaica 2 - 0 Haiti Complexul sportiv Montego Bay , Montego Bay , Jamaica