Sport | Înot sportiv |
---|---|
Organizator (i) | Liga Europeană (LEN) |
Editarea | 24 - lea |
Locuri) | Glasgow , Marea Britanie |
Datat | De la 4 la8 decembrie 2019 |
Disciplinele | Înot sportiv |
Site oficial | Site-ul oficial |
Cea de-a 24- a ediție a Campionatelor Europene de înot pe teren scurt, care se desfășoară de la 4 până la8 decembrie 2019în Glasgow , Marea Britanie .
Încercări | Aur | Argint | Bronz |
---|---|---|---|
Înot gratuit | |||
50 m |
Vladimir Morozov 20 s 40 |
Florent Manaudou 20 s 66 |
Maksim Lobanovskii 20 s 76 |
100 m |
Vladimir Morozov 45 s 53 |
Alessandro Miressi 45 s 90 |
Vladislav Grinev 46 s 35 |
200 m |
Danas Rapsys 1 min 41 s 12 |
Duncan Scott 1 min 41 s 42 |
Mihail Vekovishchev 1 min 41 s 52 |
400 m |
Danas Rapšys 3 min 33 s 20 CR |
Thomas Dean 3 min 37 s 95 |
Gabriele Detti 3 min 38 s 06 |
1.500 m |
Gregorio Paltrinieri 14 min 17 s 14 |
Henrik Christiansen 14 min 18 s 15 |
David Aubry 14 min 25 s 66 |
Fluture | |||
50 m |
Oleg Kostin 22 s 23 |
Szebasztián Szabó 22 s 35 |
Ümit Can Güreș 22 s 38 |
100 m |
Marius Kusch 49 s 06 |
Mihail Vekovishchev 49 s 53 |
Marcin Cieślak 49 s 75 |
200 m |
Andréas Vazaíos 1 min 50 s 23 |
Ramon Klenz 1 min 51 s 51 |
James Guy 1 min 51 s 73 |
Înapoi | |||
50 m |
Kliment Kolesnikov 22 s 75 |
Christian Diener 23 s 07 |
Shane Ryan 23 s 12 |
100 m |
Kliment Kolesnikov 49 s 09 |
Christian Diener 49 s 94 |
Robert Glință 50 s 30 |
200 m |
Radosław Kawęcki 1 min 49 s 26 |
Christian Diener 1 min 50 s 05 |
Luke Greenbank 1 min 50 s 09 |
Braț | |||
50 m |
Vladimir Morozov 25 s 51 ER, CR |
Emre Sakçı 25 s 82 |
Arno Kamminga Fabio Scozzoli 25 s 84 |
100 m |
Arno Kamminga 56 s 06 |
Ilya Shymanovich 56 s 42 |
Fabio Scozzoli 56 s 55 |
200 m |
Arno Kamminga 2 min 2 s 36 |
Erik Persson 2 min 2 s 80 |
Marco Koch 2 min 2 s 87 |
4 înoată | |||
100 m |
Kliment Kolesnikov 51 s 15 |
Serghei Fesikov 51 s 59 |
Andréas Vazaíos 51 s 62 |
200 m |
Andréas Vazaíos 1 min 50 s 85 ER, CR |
Tomoe Zenimoto Hvas 1 min 51 s 74 |
Philip Heintz 1 min 52 s 55 |
400 m |
Max Litchfield 4 min 1 s 36 |
Ilia Borodin 4 min 3 s 65 EJR |
Daniil Pasynkov 4 min 4 s 98 |
Releu | |||
4 × 50 m liber |
Rusia Vladislav Grinev Mihail Vekovishchev Kliment Kolesnikov Vladimir Morozov 1 min 22 s 92 |
Polonia Paweł Juraszek Marcin Cieślak Karol Ostrowski Jakub Kraska 1 min 23 s 74 |
Italia Federico Bocchia Marco Orsi Giovanni Izzo Alessandro Miressi 1 min 24 s 50 |
4 × 50 m Medley |
Rusia Kliment Kolesnikov Vladimir Morozov Oleg Kostin Vladislav Grinev 1 min 30 s 63 |
Ungaria Richárd Bohus Dávid Horváth Szebasztián Szabó Maksim Lobanovskii 1 min 32 s 10 |
Belarus Viktar Staselovich Ilya Shymanovich yauhen tsurkin Artsiom Machekin 1 min 32 s 29 |
Încercări | Aur | Argint | Bronz |
---|---|---|---|
Înot gratuit | |||
50 m |
Maria Kameneva 23 s 56 |
Melanie Henique 23 s 66 |
Pernille Blume 23 s 73 |
100 m |
Anderson Freya 51 s 49 |
Beryl Gastaldello 51 s 85 |
Femke Heemskerk 51 s 88 |
200 m |
Freya Anderson 1 min 52 s 77 |
Federica Pellegrini 1 min 52 s 88 |
Femke Heemskerk 1 min 53 s 35 |
400 m |
Simona Quadarella 3 min 59 s 75 |
Marie Isabel Gose 4 min 0 s 01 |
Ajna Késely 4 min 0 s 04 |
800 m |
Simona Quadarella 8 min 10 s 30 |
Ajna Késely 8 min 11 s 77 |
Martina Caramignoli 8 min 12 s 36 |
Fluture | |||
50 m |
Melanie Henique 24 s 56 CR |
Beryl Gastaldello 24 s 78 |
Emilie Beckmann Jeanette Ottesen 25 s 15 |
100 m |
Anastasiya Shkurdai 56 s 21 EJ |
Elena Di Liddo 56 s 37 |
Ánna Dountounáki 56 s 44 |
200 m |
Katinka Hosszú 2 min 3 s 21 |
Ilaria Bianchi 2 min 4 s 20 |
Zsuzsanna Jakabos 2 min 5 s 00 |
Înapoi | |||
50 m |
Kira Toussaint 25 s 84 |
Beryl Gastaldello 26 s 03 |
Alicja Tchórz 26 s 16 |
100 m |
Kira Toussaint 55 s 71 |
Maria Kameneva 56 s 10 |
Georgia Davies 56 s 73 |
200 m |
Margherita Panziera 2 min 1 s 45 |
Daryna zevina 2 min 2 s 25 |
Kira Toussaint 2 min 3 s 04 |
Braț | |||
50 m |
Benedetta Pilato 29 s 32 WJ |
Martina Carraro 29 s 60 |
Mona MacSharry 29 s 87 |
100 m |
Martina Carraro 1 min 4 s 51 |
Arianna Castiglioni 1 min 5 s 01 |
Jenna Laukkanen 1 min 5 s 12 |
200 m |
Maria Temnikova 2 min 18 s 35 |
Molly Renshaw 2 min 19 s 66 |
Martina Carraro 2 min 19 s 68 |
4 înoată | |||
100 m |
Katinka Hosszú 57 s 36 |
Maria Kameneva 57 s 59 |
Jenna Laukkanen 58 s 62 |
200 m |
Katinka Hosszú 2 min 4 s 68 |
Maria Ugolkova 2 min 6 s 59 |
Siobhan-Marie O'Connor 2 min 6 s 74 |
400 m |
Katinka Hosszú 4 min 25 s 10 |
Zsuzsanna Jakabos 4 min 28 s 76 |
Ilaria Cusinato 4 min 29 s 13 |
Releu | |||
4 × 50 m liber |
Franța Béryl Gastaldello Mélanie Henique Léna Bousquin Anna Santamans 1 min 35 s 21 Olanda Tamara van Vliet Kira Toussaint Femke Heemskerk Valerie van Roon 1 min 35 s 21 |
Neacordat |
Danemarca Julie Kepp Jensen Jeanette Ottesen Emilie Beckmann Pernille Blume 1 min 35 s 24 |
4 × 50 m Medley |
Polonia Alicja Tchórz Dominika Sztandera Kornelia Fiedkiewicz Katarzyna Wasick 1 min 44 s 85 |
Italia Silvia Scalia Benedetta Pilato Elena Di Liddo Silvia Di Pietro 1 min 44 s 92 |
Rusia Maria Kameneva Nika Godun Arina Surkova Daria S. Ustinova 1 min 44 s 96 |
Încercări | Aur | Argint | Bronz |
---|---|---|---|
Releu | |||
4 × 50 m liber |
Rusia Vladimir Morozov Vladislav Grinev Arina Surkova Maria Kameneva 1 min 28 s 31 ER, CR |
Regatul Unit Duncan Scott Scott McLay Anna Hopkin Freya Anderson 1 min 28 s 64 |
Franța Maxime Grousset Florent Manaudou Mélanie Henique Beryl Gastaldello 1 min 28 s 86 |
4 × 50 m Medley |
Rusia Kliment Kolesnikov Vladimir Morozov Arina Surkova Maria Kameneva 1 min 36 s 22 WR, ER, CR |
Olanda Kira Toussaint Arno Kamminga Joeri Verlinden Femke Heemskerk 1 min 37 s 12 |
Danemarca Mathias Zander Rysgaard Tobias Bjerg Jeanette Ottesen Pernille Blume 1 min 38 s 02 |
Rang | Naţiune | Aur | Argint | Bronz | Total |
---|---|---|---|---|---|
1 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
Total | 0 | 0 | 0 | 0 |