Sport | Canotaj |
---|---|
Ediții | A 70- a |
Locuri) | Plovdiv Bulgaria |
Datat | 16 la18 septembrie 2011 |
Navigare
În 2011 European vaslit Campionatele au avut loc de la 16 la18 septembrie 2011în Plovdiv , Bulgaria .
Încercări | Aur | Argint | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Skiff M1x |
Lituania Mindaugas Griškonis |
7:02:74 |
Germania Falko Nolte |
7:04:99 |
Croația Mario Vekić |
7:08:17 |
Doi din cuplul M2x |
Lituania Saulius Ritter Rolandas Maščinskas |
6:03:05 |
Serbia Marko Marjanović Dušan Bogičević |
6:04:90 |
Rusia Artem Kosov Dmitry Khmylnin |
6:25:87 |
Două M2 avansate |
Grecia Nikólaos Goudoúlas Apóstolos Goudoúlas |
6:31:63 |
Italia Niccolò Mornati Lorenzo Carboncini |
6:34:26 |
Serbia Jovan Popović Nikola Stojić |
6:43:97 |
Cuplu cu două lumini LM2x |
Italia Lorenzo Bertini Elia Luini |
6:28:83 |
Grecia Eleftherios Konsolas Panayiótis Magdanís |
6:31:84 |
Portugalia Pedro Fraga Nuno Mendes |
6:34:08 |
Patru cuplu M4x |
Rusia Nikita Morgachev Aleksey Svirin Igor Salov Sergey Fedorovtsev |
5:45:17 |
Estonia Andrei Jämsä Allar Raja Tõnu Endrekson Kaspar Taimsoo |
5:47:07 |
Polonia Konrad Wasielewski Wiktor Chabel Kamil Zajkowski Piotr Licznerski |
5:51:00 |
Patru din vârful M4- |
Grecia Stergios Papachristos Ioannis Tsilis Georgios Tziallas Ioannis Christou |
5:58:12 |
Belarus Vadzim Lialin Dzianis Mihal Stanislau Shcharbachenia Aliaksandr Kazubouski |
6:01:45 |
Italia Mario Paonessa Francesco Fossi Luca Agamennoni Andrea Palmisano |
6:06:10 |
Patru greutăți ușoare LM4- |
Italia Daniele Danesin Andrea Caianiello Marcello Miani Martino Goretti |
6:02:68 |
Cehia Jan Vetešník Ondřej Vetešník Jiří Kopáč Miroslav Vraštil |
6:05 63 |
Serbia Nemanja Nesić Miloš Stanojević Nenad Babović Miloš Tomić |
6:08:77 |
Opt M8 + |
Polonia Marcin Brzeziński Rafał Hejmej Dariusz Radosz Piotr Hojka Mikolaj Burda Piotr Juszczak Krystian Aranowski Michał Szpakowski Daniel Trojanowski |
5:37:38 |
Republica Cehă Jiří Srna Kornel Altman David Szabó Jan Pilc Jakub Podrazil Jakub Koloc Petr Melichar Matyáš Klang Martin Šuma |
5:39:38 |
Ucraina Anton Kholyaznykov Viktor Hrebennikov Ivan Tymko Artem Moroz Andriy Pryveda Valentyn Kletskoy Oleh Lykov Serhiy Chykanov Oleksandr Konovaliuk |
5:39:63 |
Încercări | Aur | Argint | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Skiff W1x |
Cehia Mirka Knapkova |
7:52:03 |
Rusia Julia Leniva |
7:58:37 |
Lituania Donata Vistartaite |
8:02:46 |
Două dintre cupluri W2x |
Ucraina Anastasiia Kozhenkova Yana Dementieva |
7:06:17 |
Serbia Iva Obradovic Ivana Filipović |
7:08:27 |
Cehia Lenka Antosova Jitka Antosova |
7:11:31 |
Două W2 avansate |
Romania Camelia Lupascu Nicoleta Albu |
7:29:22 |
Belarus Yuliya Bichyk Natallia Helakh |
7:31:50 |
Italia Claudia Wurzel Sara Bertolasi |
7:37:79 |
Cuplu cu două lumini LW2x |
Grecia Christína Yazitzídou Alexandra Tsiavou |
7:15:50 |
Regatul Unit Kathryn Twyman Andrea Dennis |
7:20:26 |
Italia Laura Milani Enrica Marasca |
7:24 88 |
Cvadruplu W4x |
Ucraina Svitlana Spiryukhova Nataliia Huba Tetiana Kolesnikova Kateryna Tarasenko |
6:32:75 |
Polonia Agnieszka Kobus Karolina Gniadek Sylwia Lewandowska Natalia Madaj |
6:35:30 |
Romania Cristina Ilie Ioana Craciun Camelia Lupascu Nicoleta Albu |
6:41:61 |
Opt W8 + |
Romania Maria Diana Bursuc Ionelia Zahariaa Cristina Grigoras Irina Dorneanu Adelina Cojocariu Andreea Boghian Roxana Cogianu Eniko Mironcic Teodora Gidoiu |
6:14:98 |
Belarus Katsiaryna Shliupskaya Marharyta Krechka Volha Berazniova Natallia Helakh Hanna Nakhayeva Tatsiana Kukhta Yuliya Bichyk Anastasiya Fadzeyenka Yaraslava Paulovich |
6:20:52 |
Ucraina Oksana Holub Hanna Hutsalenko Olha Hurkovska Nina Proskura Olena Buryak Svitlana Novichenko Liubov Stashko Anna Kontseva Anna Haidukova |
6:23:82 |