Sport | Uniunea de Rugby |
---|---|
Organizator (i) | Rugby Europa |
Editarea | A 2 -a |
Locuri) | Europa |
Datat | 14 octombrie 2017 - 10 noiembrie 2018 |
Națiunilor | 35 de națiuni |
Site oficial | [1] |
Câştigător |
Campionat: Georgia Trofeu: Portugalia Conferința 1 Nord: Lituania Conferința 1 Sud: Malta Conferința 2 Nord: Luxemburg Conferința 2 Sud: Cipru Dezvoltare: Bulgaria |
---|
Navigare
2017-2018 european Internațional Campionatul , menționat în limba engleză ca campionatele internaționale , este o competiție care reunește națiunile membre ale Rugby Europa nu participă la Turneul Națiunilor Six . 35 de națiuni sunt împărțite în cinci divizii.
Clasificarea la Campionat (divizia 1) servește și ca suport pentru calificările din zona Europei pentru Cupa Mondială a Uniunii de Rugby 2019 .
|
|
|
|
|
|
|
Regulile sunt aceleași pentru al doilea sezon consecutiv.
Rang | Țară | Joaca | V | NU | D | BO | Benzi desenate | P.M | PE | Diff | Pct |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Georgia | 5 | 5 | 0 | 0 | 3 | 0 | 188 | 35 | 153 | 24 |
2 | Rusia | 5 | 2 | 0 | 3 | 2 | 1 | 142 | 84 | 58 | 11 |
3 | Germania | 5 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 34 | 359 | -325 | 0 |
4 | Belgia | 5 | 2 | 0 | 3 | 1 | 0 | 106 | 182 | -76 | -1¹ |
5 | Spania | 5 | 3 | 0 | 2 | 1 | 0 | 146 | 74 | 72 | -7¹ |
6 | România ( T ) | 5 | 3 | 0 | 2 | 2 | 0 | 198 | 80 | 118 | -11¹ |
Câștigător al campionatului ( nr . 1). | |
Play-off de promovare / retrogradare în Campionat ( nr . 6). | |
T : titularul titlului 2017 |
¹ Românul are 25 de puncte de penalizare pentru că a jucat meciuri cu jucători necalificați. Din același motiv, Spania și Belgia au 20 și respectiv 10 puncte de penalizare.
Primul, cu excepția Georgiei deja calificate, se califică direct pentru faza finală a Cupei Mondiale a Uniunii de Rugby 2019 .
Al doilea, cu excepția Georgiei deja calificate, joacă a patra rundă de calificare în zona Europei pentru Cupa Mondială a Uniunii de Rugby 2019 .
În urma „incidentelor” care au marcat întâlnirea dintre Belgia și Spania pe de o parte (în urma numirii de către Rugby Europa a unui trio de arbitri români în timp ce echipa românească depindea de această întâlnire și la rezervele exprimate de Spania în legătură cu calificarea pe această denumire) și, pe de altă parte, la o reclamație a Federației Ruse privind eligibilitatea anumitor jucători români care au jucat la meciuri în acest campionat, Comitetul pentru litigii numit de World Rugby a emis decizia sa privind 15 mai 2018 : "Belgia, Spania și România au câștigat cinci jucători neeligibili, fiecăreia dintre aceste echipe i se deduc cinci puncte de ligă pentru fiecare meci în care au participat unul sau mai mulți jucători neeligibili" (deducere de 40 de puncte pentru Spania și o deducere de 30 de puncte pentru Belgia România). „Prin urmare, pe baza unui nou număr în clasamentul Campionatului European ca parte a calificărilor Cupei Mondiale de Rugby 2019, Rusia se va califica ca Europa 1 în Pool A în locul României și Germania va înlocui Spania în barajul european împotriva Portugaliei” .
În urma contestațiilor depuse de România și Spania, această decizie a fost confirmată de comisia de apel la data de 6 iunie 2018. „În conformitate cu reglementările World Rugby, decizia comisiei de apel independente este irevocabilă și executorie fără alte drepturi de apel. "
Țară | TOATE | BEL | ESP | GEO | ROU | RUS |
---|---|---|---|---|---|---|
Germania | 0-64 | 3-57 | ||||
Belgia | 69-15 | 18-10 | ||||
Spania | 84-10 | 22-10 | ||||
Georgia | 47-0 | 23-10 | 25-16 | |||
România | 85-6 | 62-12 | 25-15 | |||
Rusia | 48-7 | 13-20 | 9-29 |
Victorie acasă | A desena | Pierderea locuinței |
10 februarie 2018 14:00 GET ( UTC + 4:00 ) |
Georgia |
47 - 0 ( 28-0 ) |
Belgia |
Aia Arena , Kutaisi 4.900 de spectatori Arbitru: Marius Mitrea |
Test (e): 7 Chilachava 9 e ; Mamukashvili 16 th Zhvania 26 th ; Tsiklauri 40 th +1 Pruidze 55 - lea ; Todua 67 - lea ; Sitchinava 79 e Component (e): 6/7 Tsiklauri 10 e , 17 e , 27 e , 40 e 2, 68 e , 79 e |
||||
10 februarie 15:00 MSK ( UTC + 3:00 ) |
Rusia | 13 - 20 ( 10-15 ) |
Spania |
Stadionul Kouban , Krasnodar 11.500 de spectatori Arbitru: Frank Murphy |
Test (e): Guerassimov 8 e Component (e): Kouchnariov 9 e Penalty (s): 2 Kouchnariov 29 e , 63 e |
Test (e): 3 Rouet 25 e , 31 e ; Barthère 66 e Component (e): 1/3 Linklater 32 e Penalty (s): Linklater 40 e |
|||
10 februarie 16:00 EET ( UTC + 02:00 ) |
România |
85 la - 6 ( 31-6 ) |
Germania |
Cluj Arena , Cluj-Napoca 1.500 de spectatori Arbitru: Max Burlet |
Test (e): 13 Fakaosilea 5 e , 60 e ; Lazăr 15 th Tangimana 27 th , 35 th ; Macovei 40 th , 69 th Burcea 44 - lea ; Kinikinilau 47 e , 62 e Dumitru 51 e , Coste 73 e ; Shennan 79 e Component (e): 10/13 8 Vlaicu 7 e , 16 e , 36 e , 45 e , 47 e , 53 e , 61 e , 63 e , Calafeteanu 74 e , 80 e |
Pedeapsă: 2 Menzel 18 e , 31 e |
|||
17 februarie 2018 15:00 MSK ( UTC + 3: 00 ) |
Rusia |
48 - 7 ( 19-0 ) |
Belgia |
Stadionul Kouban , Krasnodar 6.000 de spectatori Arbitru: Iñigo Atorrasagasti |
Test (e): 7 Babayev 7 e ; Garbouzov 24 - lea ; Gadzhiev 39 e Ielguine 56 e , 71 e ; Galinovski 65 - lea ; Fedotko 74 e Component (e): 5/7 Kouchnariov 8 e , 40 e , 66 e , 72 e , 75 e Pedeapsă: Kouchnariov 52 e |
Eseu (s): Hart 47 th Transformare (e): Hart 48 th |
|||
17 februarie 14:30 CET ( UTC + 1: 00 ) |
Germania | 0 - 64 ( 0-19 ) |
Georgia |
Sparda-Bank-Hessen-Stadion , Offenbach am Main 2.150 de spectatori Arbitru: Craig Evans |
Test (e): 10 Kveseladze 10 e , 62 e , 76 e ; Todua al 15- lea Chilachava al 28- lea ; Peikrishvili 49 th Gachechiladze 59 th ; Giorgadze 69 e Zhvania 73 e ; Khmaladze 80 e Component (e): 7/10 Tsiklauri 10 e , 28 e , 49 e , 59 e , 62 e , 69 e , 80 e |
||||
18 februarie 2018 12:50 CET ( UTC + 1: 00 ) |
Spania |
De 22 - de 10 ( 13-3 ) |
România |
Stadionul Național Complutense , Madrid 15.000 de spectatori Arbitru: Thomas Charabas |
Test (e): 2 Auzqui 4 e ; Ascarat 8 e Penalty (s): 4 Linklater 21 e , 46 e , 62 e , 71 e |
Test (e): Kinikinilau 77 e Component (e): Calafeteanu 77 e Penalty (s): Vlaicu 13 e |
|||
3 martie 2018 18:00 GET ( UTC + 4:00 ) |
Georgia |
De 23 - de 10 ( 9-3 ) |
Spania |
Stadionul Mikheil-Meskhi , Tbilisi 30.000 de spectatori Arbitru: Ian Davies |
Test (e): 3 penalizare 54 e ; Melikidze ( 80 th +7) Transformare (s): Matiashvili ( 80 th 8 Penalty (e): 3 Matiashvili 10 - lea , 28 - lea , 40 - lea |
Test (e): Tauli 80 e 4 Component (e): Peluchon 80 e 5 Pedeapsă (e): Peluchon 34 e |
|||
3 martie 16:00 EET ( UTC + 2:00 ) |
România |
25 - 15 ( 10-8 ) |
Rusia |
Cluj Arena , Cluj-Napoca 2.000 de spectatori Arbitru: Alexandre Ruiz |
Încercați (s): 4 penalizare 6 - lea ; Shennan 49 th Kinikinilau 74 th ; Capatana 79 th Penalty (s): Calafeteanu 38 th |
Trial (s): 2 Guerassimov 30 - lea , Gaïssine 69 th Transformare (e): 1/2 Gaïssine 70 th Penalty (e): Kushnariov 35 th |
|||
3 martie 16:00 CET ( UTC + 1:00 ) |
Belgia |
69 - 15 ( 43-3 ) |
Germania | Centrul Sportiv Nelson Mandela, Bruxelles 2.000 de spectatori Arbitru: Pierre Brousset |
Test (e): 11 Wallraf 2 e , 79 e , încornorat 8 e ; penalizare 14 e Williams 17 e ; Jadot 21 e ; Torfs 26 e , 54 e Herenger 31 e ; Hart 48 - lea ; Vervoort 67 e Component (e): 6/11 Williams 8 e , 27 e , 32 e , 51 e , 68 e , 80 e |
Test (e): 2 Listmann 65 e ; Harris 76 e Component (e): Cameron-Dow 77 e Penalty (s): Cameron-Dow 6 e |
|||
10 martie 2018 13:00 EET ( UTC + 2: 00 ) |
România |
62 - 12 ( 29-5 ) |
Belgia | Stadionul municipal, Buzău 2.000 de spectatori Arbitru: Sam Grove-White |
Test (e): 9 penalizare 11 e , 43 e , 74 e ; Umaga 17 e ; Burcea 23 - lea ; Kuselo 28 e , 51 e Dumitru 54 e ; Badiu 64 th Transformare (e): 3/9 Calafeteanu 24 - lea ; Fercu 52 e ; Vlaicu 64 th Penalty (s): Calafeteanu 40 - lea |
Test (e): 2 Cocqu 37 e ; Muric 75 th Transformare (e): 1/2 Vassart 76 th |
|||
10 martie 15:00 MSK ( UTC + 3:00 ) |
Rusia | 9 - 29 ( 9-7 ) |
Georgia |
Stadionul Kouban , Krasnodar 3.000 de spectatori Arbitru: Anthony Woodthorpe |
Pedeapsă: 3 Kouchnariov 17 e , 30 e , 39 e |
Test (e): 4 Peikrishvili 25 e ; Asieshvili 66 th Gachechiladze 72 - lea ; Kvirikashvili 76 e Component (e): 3 Matiashvili 26 e , 67 e , 73 e Penalty (s): Matiashvili 48 e |
|||
11 martie 2018 12:30 p.m. CET ( UTC + 01: 00 ) |
Spania |
84 - de 10 ( 39-0 ) |
Germania |
Stadionul Național Complutense , Madrid 15.753 spectatori Arbitru: Marius Mitrea |
Test (e): 12 Barthère 13 e ; Contardi 17 e penalty 20 e ; Bonan 27 e , 64 e Álvarez 33 e ; GIBOUIN 41 e López 49 e , 68 e , Visensang 55 e Ascarat 76 e ; Linklater 80 e 4 Component (e): 8/11 6 Peluchon 13 e , 18 e , 33 e , 41 e , 49 e , 55 e Linklater 68 e , 80 e 4 Pedeapsă: 2 Peluchon 3 e , 7 th |
Încercați (s): Hees 60 th Transformare (e): Koch 60 th Penalty (e): Piosik 52 th |
|||
18 martie 2018 13h00 CET ( UTC + 1: 00 ) |
Belgia |
18 ani - de 10 ( 12-0 ) |
Spania |
Petit Heysel , Bruxelles 3.000 de spectatori Arbitru: Vlad Iordăchescu |
Penalizare (s): 6 Hart 20 th , 24 th , 29 th , 37 th , 49 th , 76 th |
Încercați (s): López 70 th Transformare (e): Peluchon 70 th Penalty (e): Peluchon 74 th |
|||
18 martie 16:00 GET ( UTC + 4:00 ) |
Georgia |
De 25 - de 16 ( 10-6 ) |
România |
Stadionul Boris-Paichadze , Tbilissi 38.000 de spectatori Arbitru: Pierre Brousset |
Test (e): 3 Lomidze 20 e Sichinava 42 e ; Asieshvili 69 th Transformare (e): 2/3 Matiashvili; 21 e , 43 e Pedeapsă: 2 Matiashvili; 8 - lea , 47 - lea |
Test (e): Radoi 78 e Component (e): Vlaicu 78 e Penalty (s): 3 Vlaicu 11 e , 37 e , 60 e |
|||
18 martie 13:00 CET ( UTC + 1: 00 ) |
Germania | 3 - 57 ( 3-33 ) |
Rusia | Sportpark Höhenberg, Köln 2.600 de spectatori Arbitru: Ian Tempest |
Pedeapsă: Mueller a 6- a |
Eseu (e): 9 Tsnobiladze 10 th , 18 th Roudoi 26 th , 29 th , 80 th ; Krotov 32 e Boudytchenko 49 e ; Mikhaltsov 57 th , 75 th Transformare (e): 6/9 Kushnariov 11 - lea , 26 - lea , 30 - lea , 34 - lea , 50 - lea , 58 - lea |
|||
Rang | Țară | Joaca | V | NU | D | BO | Benzi desenate | P.M | PE | Diff | Pct |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Portugalia ( T ) | 5 | 5 | 0 | 0 | 2 | 0 | 168 | 76 | 92 | 23 |
2 | Olanda | 5 | 4 | 0 | 1 | 3 | 0 | 199 | 110 | 89 | 19 |
3 | Republica Cehă ( P ) | 5 | 3 | 0 | 2 | 0 | 0 | 93 | 120 | -27 | 12 |
4 | elvețian | 5 | 2 | 0 | 3 | 0 | 2 | 109 | 122 | -13 | 10 |
5 | Polonia | 5 | 1 | 0 | 4 | 0 | 3 | 106 | 147 | -41 | 7 |
6 | Moldova | 5 | 0 | 0 | 5 | 0 | 1 | 58 | 158 | -100 | 1 |
Câștigător al Trofeului și promovare / retrogradare în Campionat ( n o 1). | |
Retrogradarea la Conferința 1 ( n o 6). | |
P : promovat în 2017 • T : titularul titlului 2017 |
Țară | MOL | A PLATI | POL | POR | SUI | RTC |
---|---|---|---|---|---|---|
Moldova | 7-59 | 10-29 | 20-22 | |||
Olanda | 71-30 | 27-10 | ||||
Polonia | 13-0 | 25-27 | ||||
Portugalia | 36-12 | 31-17 | 45-12 | |||
elvețian | 27-30 | 30-24 | ||||
Republica Cehă | 35-21 | 19-14 | 17-13 |
Victorie acasă | A desena | Pierderea locuinței |
28 octombrie 2017 |
Republica Cehă |
19 - 14 ( 6 - 3 ) |
Polonia | Stadionul Marketa, Praga 1.500 de spectatori Arbitru: Vlad Iordăchescu |
Test (e): Kucera ( 59 e ), Havel ( 70 e ) Pedeapsă: Cizek 3 ( 4 e , 23 e , 50 e ) |
Test (e): Rajewski ( 45 e ) Pedeapsă: Nowicki 3 ( 11 e , 55 e , 75 e ) |
|||
11 noiembrie 2017 |
Moldova | 7 - 59 ( 7 - 26 ) |
Olanda |
Complexul Sportiv Raional , Orhei 400 de spectatori Arbitru: Claudio Blessano |
Test (e): Moroșanu ( 31 e ) Component (e): Adam ( 32 e ) |
Test (e): Wright ( 13 e ), Noorman 3 ( 20 e , 68 e , 80 e ), Șurub ( 37 e ), McBride 2 ( 40 e , 76 e ), Gascoigne 2 ( 46 e , 50 e ) Transformare (s): McBride 7 ( 14 e , 21 e , 38 e , 50 e , 69 e , 77 e , 80 e ) |
|||
18 noiembrie 2017 |
Polonia |
13 - 0 ( 10 - 0 ) |
Moldova |
Gdańsk Municipal Stadium , Gdańsk 3.000 de spectatori Arbitru: Paulo Duarte |
Test (e): Plichta ( 11 e ) Component (e): Piotrowicz ( 12 e ) Penalitate (e): Piotrowicz ( 3 e ), Szczepanski ( 68 e ) |
||||
18 noiembrie 2017 |
elvețian | 27 - 30 ( 8 - 24 ) |
Olanda |
Stadionul municipal , Yverdon-les-Bains 2.000 de spectatori Arbitru: Iñigo Atorrasagasti |
Test (e): Heinrich ( 40 e 2), Guyou ( 65 e ), Voegtli ( 69 e ), Wullschleger ( 75 e ) Component (e): Perrod 2 ( 65 e , 76 e ) Pedeapsă: Perrod ( Al 12- lea ) |
Test (e): Șurub 2 ( 6 e , 23 e ), Mol ( 33 e ) Component (e): McBride 3 ( 7 e , 24 e , 34 e ) Pedeapsă: McBride 3 ( 29 e , 58 e , 67 e ) |
|||
18 noiembrie 2017 |
Portugalia |
45 - 12 ( 24 - 5 ) |
Republica Cehă |
Stadionul Național Jamor , Oeiras 1.000 de spectatori Arbitru: Christophe Ridley |
Test (e): Appleton 2 ( 4 e , 63 e ), Lima ( 23 e ), Medeiros ( 38 e ), Monteiro ( 70 e ), Corte-Real ( 78 e ) Component (e): Rodrigues 6 ( 5 e , 24 e , 39 e , 63 e , 71 e , 78 e ) Pedeapsă: Rodrigues ( 3 e ) |
Test (e): Kolarik ( 6 e ), Kent ( 66 e ) Component (e): Kucera ( 67 e ) |
|||
25 noiembrie 2017 |
Moldova | 20 - 22 ( 8 - 15 ) |
elvețian |
Complexul Sportiv Raional , Orhei 300 de spectatori Arbitru: Nigel Correll |
Test (e): Cotruta ( 26 e ), Preguza ( 54 e ), Morosanu ( 72 e ) Component (e): Adam ( 54 e ) Penalty (s): Adam ( 18 e ) |
Test (e): Heinrich ( 29 e ) Lin ( 40 e ), penalizare ( 50 e ) Component (e): Dimitri ( 40 e ) Penalty (s): Dimitri ( 2 e ) |
|||
10 februarie 2018 |
Portugalia |
36 - 12 ( 24 - 0 ) |
Olanda |
Stadionul Național Jamor , Oeiras 1.500 de spectatori Arbitru: Sébastien Minery |
Test (e): Monteiro 2 ( 7 e , 25 e ), Vassallo ( 35 e ), Pinto ( 67 e ), Vieira ( 78 e ) Component (e): Rodrigues 3 ( 8 e , 26 e , 35 e ), Guedes ( 78 e ) Pedeapsă: Rodrigues ( 32 e ) |
Test (e): Șurub ( 41 e ), Carroll ( 53 e ) Component (e): Weersma ( 54 e ) |
|||
24 februarie 2018 |
Portugalia |
Data de 31 - de 17 ( 3-17 ) |
elvețian | Complexo Municipal de Atletismo, Setúbal 1.500 de spectatori Arbitru: Vlad Iordăchescu |
Test (e): Rodrigues 2 ( 53 e , 80 e 1), Valente ( 80 e 4) Component (e): Rodrigues ( 54 e , 80 e 2) Pedeapsă: Rodrigues 4 ( 35 e , 43 e , 63 e , 69 e ) |
Test (e): Porret 2 ( 18 e , 40 e 4) Component (e): Perrod ( 19 e , 40 e 5) Pedeapsă: Perrod ( 40 e 2) |
|||
3 martie 2018 |
Olanda |
71 - 30 ( 28 - 13 ) |
Polonia | Centrul Național de Rugby Amsterdam, Amsterdam 4.000 de spectatori Arbitru: Ludovic Cayre |
Test (e): Wright ( 9 e ), A. Darlington ( 20 e ), Roovers ( 28 e ) van Vliet 2 ( 40 e , 47 e ), Gascoigne ( 43 e ), Noorman ( 54 e ), Altink ( 61 e ), Brekelmans ( 65 e ), Visser 2 ( 71 e , 79 e ) Component (e): McBride 8 ( 10 e , 21 e , 29 e , 40 e , 43 e , 47 e , 62 e , 71 e ) |
Test (e): Zeszutek 2 ( 34 e , 73 e ), Charlat ( 58 e ), Rokicki ( 80 e ) Component (e): Nowicki 2 ( 34 e , 73 e ) Penalty (s): Nowicki 2 ( 3 e , 16 e ) |
|||
10 martie 2018 |
Moldova | 10 - 29 ( 5 - 10 ) |
Portugalia |
Complexul Sportiv Raional , Orhei Arbitru: Shota Tevzadze |
Test (e): Gheorghies ( 20 e ), Colev ( 66 e ) |
Test (e): Guedes ( 25 e ), Pinto 2 ( 54 e , 63 e ), Freudenthal ( 79 e ) Component (e): Guedes 3 ( 26 e , 55 e , 80 e ) Pedeapsă: Guedes ( 23 e ) |
|||
10 martie 2018 |
Republica Cehă |
De 17 - 13 ( 7-3 ) |
elvețian | Stadionul Marketa, Praga 800 de spectatori Arbitru: Vlad Iordăchescu |
Încercări : Hošek (a 6- a ), Kutil (a 47- a ) Transformare (e): Cimprich 2 (a 8- a , 49 a ) Pedeapsă: Cimprich ( 58 a ) |
Încercați (s): Voegtli ( 60 th ) Transformare (e): Perrod ( 62 nd ) Penalizare (s): Perrod 2 ( 20 th , 66 th ) |
|||
17 martie 2018 |
elvețian |
30 - 24 ( 12 - 24 ) |
Polonia | Centrul Sportiv Cherpines, Plan-les-Ouates 800 de spectatori Arbitru: Andrea Piardi |
Test (e): Voegtli ( 27 e ), Perruisset ( 38 e ), Kavanagh ( 60 e ), Porret ( 69 e ) Component (e): Perrod 2 ( 28 e , 70 e ) Penalty (s): Perrod 2 ( 50 - lea , 65 - lea ) |
Test (e): Zeszutek ( 9 e ) Kornath ( 18 e ), Banaszek ( 24 e ) Component (e): Banaszek 3 ( 10 e , 18 e , 25 e ) Penalitate (e): Banaszek ( 31 e ) |
|||
17 martie 2018 |
Olanda |
27 - 10 ( 17 - 0 ) |
Republica Cehă | Centrul Național de Rugby Amsterdam, Amsterdam 2.500 de spectatori Arbitru: Maxim Burlet |
Test (e): Gascoigne 2 ( 5 e , 31 e ), Visser 2 ( 16 e , 55 e ), Moenen ( 79 e ) Component (e): McBride ( 17 e ) |
Test (e): Havlíček ( 49 e ) Component (e): Pantůček ( 50 e ) Penalitate (e): Cimprich ( 42 e ) |
|||
24 martie 2018 |
Polonia | 25 - 27 ( 13 - 10 ) |
Portugalia |
Stadionul Municipal Łódź , Łódź 600 de spectatori Arbitru: Dan Jones |
Încercați (s): Płonka ( 6 - lea ), Rajewski 2 ( 42 th , 47 th ) Conversion (s): Banaszek 2 ( 6 th , 47 th ) Penalizare (s): Banaszek 2 ( 28 th , 31 th ) |
Test (e): Santos ( 23 e ), Queiros ( 52 e ), Appleton ( 73 e ), Freudenthal ( 80 e ) Component (e): Rodrigues ( 23 e ), Guedes ( 74 e ) Pedeapsă: Rodrigues ( 18 th ) |
|||
21 aprilie 2018 |
Republica Cehă |
35 - 21 ( 6 - 7 ) |
Moldova | Stadionul Marketa, Praga 600 de spectatori Arbitru: Finlay Brown |
Test (e): Žalud 2 ( 44 e , 73 e ), Pantůček 2 ( 53 e , 79 e ) Component (e): Pantůček 3 ( 45 e , 54 e , 75 e ) Pedeapsă: Pantůček 3 ( 20 e , 26 e , 52 e ) |
Test (e): Morosanu ( 23 e ), Diacon ( 58 e ), Adam ( 63 e ) Component (e): Adam 3 ( 24 e , 58 e , 63 e ) |
|||
Rang | Țară | Joaca | V | NU | D | BO | Benzi desenate | P.M | PE | Diff | Pct |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lituania | 4 | 4 | 0 | 0 | 2 | 0 | 127 | 78 | 49 | 19 |
2 | Ucraina ( R ) | 4 | 2 | 1 | 1 | 2 | 0 | 92 | 63 | 29 | 12 |
3 | Suedia | 4 | 2 | 0 | 2 | 1 | 0 | 92 | 109 | -17 | 9 |
4 | Ungaria ( P ) | 4 | 0 | 1 | 3 | 0 | 3 | 60 | 72 | -12 | 5 |
5 | Letonia | 4 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 72 | 121 | -49 | 4 |
Câștigător al Conferinței 1 Nord și salt de promovare în Trofeu ( n o 1). | |
Retrogradarea la Conferința 2 ( n o 5). | |
R : retrogradat în 2017 • P : promovat în 2017 |
Țară | LĂSA | PAT | HON | UKR | A DA IN JUDECATA |
---|---|---|---|---|---|
Letonia | 19-33 | 14-32 | |||
Lituania | 22-12 | 43-22 | |||
Ungaria | 6-12 | 25-29 | |||
Ucraina | 19-19 | 29-8 | |||
Suedia | 50-27 | 12-10 |
Victorie acasă | A desena | Pierderea locuinței |
14 octombrie 2017 |
Suedia |
12 - 10 ( 5 - 10 ) |
Ungaria | Bollspelaren, Norrköping 650 de spectatori Arbitru: Philippe Lenne |
Test (e): Melander ( 5 e ), Milner ( 68 e ) Component (e): Edwards ( 69 e ) |
Test (e): Zair ( 35 e ) Component (e): sacase ( 36 e ) Penalty (s): sacase ( 10 e ) |
|||
21 octombrie 2017 |
Ungaria | 6 - de 12 ( 6- 3 ) |
Letonia | Frankarénában, Esztergom 300 de spectatori Arbitru: Tomáš Tuma |
Penalizare (s): Sacase 2 ( 30 th , 40 th ) |
Penalizare (s): Davidson 4 ( 1 st , 50 th , 64 th , 71 th ) |
|||
28 octombrie 2017 |
Ucraina |
29 - 8 ( 15 - 5 ) |
Suedia | Stadionul Spartak, Odessa 1.500 de spectatori Arbitru: Ionuț Bodea |
Test (e): Tserkovniy 2 ( 27 e , 58 e )), Lytvynenko 2 ( 32 e , 52 e ) Component (e): Kosariev 2 ( 27 e , 52 e , 58 e ) Pedeapsă: Kosariev ( 8 e ) |
Test (e): Arvidsson ( 14 e ) Penalitate (e): Andreasson? |
|||
28 octombrie 2017 |
Letonia | 19 - 33 ( 16 - 14 ) |
Lituania | Zemgales Olimpiskais centrs, Jelgava 500 spectatori Arbitru: Dan Maughan |
Încercați (s): Bajārs ( 38 th ) Transformare (e): Davidson ( 39 th ) Penalty (e): Davidson 4 ( 10 th , 19 th , 26 th , 45 th ) |
Test (e): Bagužis 3 ( 3 e , 12 e , 64 e ), Vaitkevicius 2 ( 47 e , 74 e ) Component (e): Vilimavicius 4 ( 4 e , 13 e , 49 e , 75 e ) |
|||
4 noiembrie 2017 |
Lituania |
22 - 12 ( 19 - 0 ) |
Ucraina | Miesto centrinis stadionas, Šiauliai 500 de spectatori Arbitru: Killian O'Brien |
Test (e): Marcisauskas ( 25 e ) Component (e): Vilimavicius ( 27 e ) Pedeapsă: Vilimavicius 5 ( 3 e , 12 e , 31 e , 40 e , 66 e ) |
Test (e): Kovalevskyi ( 42 e ), Berezanskyi ( 80 e 4) Component (e): Sivak ( 43 e ) |
|||
21 aprilie 2018 |
Ungaria | 25 - 29 ( 6 - 17 ) |
Lituania |
Stadionul Municipal Nyíregyháza , Nyíregyháza 400 de spectatori Arbitru: Claudio Blessano |
Încercați (s): Szabó ( 45 th ), Ducrocq 2 ( 51 th , 79 th ) Transformare (e): Collet 2 ( 45 th , 51 th ) Penalty (s): Collet 2 ( 5 - lea , 19 - lea ) |
Test (e): K. Krasauskas ( 7 e ) Bagužis ( 30 e ), Radžius 2 ( 34 e , 48 e ), Zibolis ( 71 e ) Component (e): Taujanskas ( 34 e ), Vilimavicius ( 71 e ) |
|||
28 aprilie 2018 |
Lituania |
43 - 22 ( 33 - 5 ) |
Suedia | Stadionul central Telšiai, Telšiai 2.500 de spectatori Arbitru: Alex Bryzgalin |
Test (e): Taujanskas ( 5 e ), Tamoliunas 2 ( 10 e , 20 e ), Zibolis ( 32 e ), Radžius ( 35 e ), Bekeris ( 43 e ), Jankaitis ( 74 e ) Component (e): Vilimavicius 4 ( 5 e , 10 e , 20 e , 32 e ) |
Test (e): Bergvall ( 28 e ), Edwards ( 59 e ), Duffy ( 67 e ), Milner ( 70 e ) Component (e): N. Murphy ( 67 e ) |
|||
28 aprilie 2018 |
Ucraina | 19 - 19 ( 0 - 13 ) |
Ungaria | Stadionul Yunist, Lviv 300 de spectatori Arbitru: Matteo Liperini |
Test (e): Kirsanov ( 66 e ), Kulakivskyi ( 78 e ), Kosariev ( 79 e ) Component (e): Kosariev 2 ( 78 e , 79 e ) |
Test (e): Collet ( 35 e ) Component (e): sacase ( 35 e ) Penalty (s): sacase 4 ( 28 e , 40 e , 46 e , 49 e ) |
|||
5 mai 2018 |
Letonia | 14 - 32 ( 6 - 8 ) |
Ucraina | Stadionul Upesciema, Arbitrul Upesciema : Hrvoje Bartolic |
Test (e): Asejevs ( 51 e ) Pedeapsă: Davidsons 3 ( 16 e , 25 e , 62 e ) |
Test (e): Kovalevskyi ( 35 e ), Radchuk ( 42 e ), Cherniachenko ( 57 e ), Kirsanov ( 66 e ) Component (e): Kosariev 3 ( 43 e , 58 e , 67 e ) Pedeapsă: Kosariev 2 ( 6 th , 80 th 4) |
|||
12 mai 2018 |
Suedia |
50 - 27 ( 19-13 ) |
Letonia | Korsängens Rugby Arena, Enköping 500 de spectatori Arbitru: Yann Benoît |
Test (e): Arvidsson 2 ( 13 e , 42 e ), P. Murphy ( 24 e ), Milner ( 29 e ), Grillfors ( 48 e ), Nockmar ( 63 e ), N. Murphy ( 70 e ), Kalling -Smith ( 75 e ) Component (e): C. Murphy 5 ( 25 e , 31 e , 43 e , 64 e , 76 e ) |
Încercați (s): Grieķis ( 40 th ), Aivars ( 58 th ), Bērtiņš ( 80 th ) Transformare (e): Davidson 3 ( 40 th , 59 th , 80 th ) Penalizare (s): Davidson 2 ( 20 th , 28 e ) |
|||
Rang | Țară | Joaca | V | NU | D | BO | Benzi desenate | P.M | PE | Diff | Pct |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Malta | 4 | 4 | 0 | 0 | 3 | 0 | 221 | 48 | 173 | 20 |
2 | Croaţia | 4 | 2 | 1 | 1 | 1 | 0 | 85 | 97 | -12 | 11 |
3 | Israel | 4 | 2 | 0 | 2 | 1 | 1 | 105 | 86 | 19 | 10 |
4 | Bosnia și Herțegovina ( P ) | 4 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 54 | 140 | -86 | 4 |
5 | Andorra | 4 | 0 | 1 | 3 | 0 | 2 | 60 | 154 | -94 | 4 |
Câștigător al Conferinței de Sud 1 și promovare la trofeu ( n o 1). | |
Retrogradarea la Conferința 2 ( n o 5). | |
P : promovat în 2017 |
Țară | ȘI | BOS | CRO | ISR | GRESIT |
---|---|---|---|---|---|
Andorra | 18-18 | 22-27 | |||
Bosnia si Hertegovina | 20-17 | 20-52 | |||
Croaţia | 27-6 | 32-17 | |||
Israel | 44-8 | 17-24 | |||
Malta | 89-3 | 56-8 |
Victorie acasă | A desena | Pierderea locuinței |
21 octombrie 2017 |
Andorra | 22 - 27 ( 5 - 7 ) |
Israel |
Estadi Nacional , Andorra la Vella 600 de spectatori Arbitru: Yann Benoit |
Test (e): Taurinya ( 26 e ), Correa ( 61 e ), Fité ( 79 e ) Component (e): James 2 ( 62 e , 80 e ) Pedeapsă: James ( 75 e ) |
Test (e): Burden ( 6 e ), Bourlas ( 46 e ), Brosh ( 57 e ), Humphreys ( 76 e ) Component (e): Abutbul 2 ( 7 e , 77 e ) Penalty (s): Abutbul ( 44 e ) |
|||
28 octombrie 2017 |
Bosnia si Hertegovina | 20 - 52 ( 8 - 40 ) |
Malta | Stadion Kamberovića polje, Zenica Arbitru: Stepan Cekal |
Test (e): D. kadic ( 17 e ), ORUC 2 ( 55 e , 70 e ) Component (e): SUBASIC ( 56 e ) Pedeapsă (e): SUBASIC ( 32 e ) |
Test (e): Kirk 2 ( 20 e , 51 e ), Quarendon ( 24 e ), penalizare ( 30 e ), R. O'Brien ( 36 e ), Borg ( 39 e ), Dudman ( 40 e 2) Wați ( 46 e ) Component (e): Quarendon 4 ( 21 e , 25 e , 37 e , 40 e 3) Dudman ( 47 e ) |
|||
28 octombrie 2017 |
Croaţia |
32 - 17 ( 17 - 5 ) |
Israel | Stadion Stari plac, Split |
Test (e): Altamirano ( 3 e ) Plazibat ( 14 e ), Lerotic ( 30 e ), Perić ( 59 e ), Jurišić ( 63 e ) Component (e): Jurišić 2 ( 14 e , 64 e ) Pedeapsă (s) ): Jurisic ( 70 th ) |
Test (e): Bracha ( 23 e ), Matisis ( 50 e ), Aviram ( 68 e ) Component (e): Abutbul ( 50 e ) |
|||
4 noiembrie 2017 |
Malta |
56 - 8 ( 30 - 8 ) |
Croaţia |
Stadionul Hibernians , Paola 3.000 de spectatori Arbitru: François Bouzac |
Test (e): Dudman 2 ( 7 e , 20 e ), T. Holloway 3 ( 23 e , 60 e , 64 e ) Wați ( 31 e ), Kirk ( 40 e ), Harvey ( 49 e ), J. O „Brien ( 70 th ) transformare (e): J. O'Brien 4 ( 40 th +1, 61 - lea , 65 - lea , 71 - lea ) Penalizare (e): J. O'Brien ( 2 nd ) |
Test (e): Rudić ( 15 e ) Penalitate (e): Pavlović ( 5 e ) |
|||
11 noiembrie 2017 |
Israel |
44 - 8 ( 32 - 8 ) |
Bosnia si Hertegovina | Wingate Institute, Netanya 1.400 de spectatori Arbitru: John Catteau |
Test (e): Radashkovich ( 2 e ), Kakoun 2 ( 6 e , 38 e ), Zindani ( 24 e ), Magid ( 34 e ), Pryimak ( 47 e ), Abutbul ( 69 e ) Component (e): Abutbul 3 ( 6 th , 24 th , 69 th ) penalizare (s): Abutbul ( 15 th ) |
Test (e): ORUC ( 8 e ) Pedeapsă (e): SUBASIC ( 17 e ) |
|||
17 martie 2018 |
Israel | 17 - 24 ( 7 - 14 ) |
Malta | Wingate Institute, Netanya 500 de spectatori Arbitru: Jorge Mopeceres |
Încearcă (e): Abutbul 2 ( 40 th , 65 th ) Transformare (e): Abutbul 2 ( 40 th +1, 65 th ) Penalty (s): Abutbul ( 48 th ) |
Test (e): Harvey ( 8 e ), 2 wați ( 30 e , 56 e ) Component (e): J. O'Brien 3 ( 9 e , 31 e , 57 e ) Pedeapsă: J. O ' Brien ( 72 e ) |
|||
17 martie 2018 |
Bosnia si Hertegovina |
De 20 - de 17 ( 0 - 10 ) |
Andorra | Stadion Kamberovića polje, Zenica 500 spectatori Arbitru: Cristian Serban |
Încercați (s): S. Kadić 2 ( 44 - lea , 80 - lea ), Suljić ( 46 th ), Subasic ( 56 th ) |
Test (e): Raya 2 ( 37 e , 78 e ) Component (e): Langeard 2 ( 37 e , 79 e ) Pedeapsă (e): Langeard ( 30 e ) |
|||
24 martie 2018 |
Malta |
89 - 3 ( 26 - 3 ) |
Andorra |
Stadionul Hibernians , Paola 1.500 de spectatori Arbitru: Mathew Razga |
Test (e): Borg ( 1 st ), Apsee ( 11 e ), Holliday ( 33 e ), Cassar ( 39 e ), O'Brien J. 2 ( 43 e , 76 e ), Kirk 2 ( 50 e , 53 e ), Dalton 3 ( 52 - lea , 55 - lea , 59 - lea ), Watts ( 62 II ), Spiteri ( 67 th ), Dudman ( 69 th ), R. Holloway ( 74 th ) Transformare (e): J. O ' Brien 6 ( 12 e , 34 e , 40 e , 51 e , 54 e , 77 e ), T. Holloway ( 75 e ) |
Pedeapsă: Carrington ( 35 e ) |
|||
28 aprilie 2018 |
Croaţia |
27 - 6 ( 7 - 6 ) |
Bosnia si Hertegovina | Stadion NŠC Stjepan Spajić, Zagreb 1.000 de spectatori Arbitru: Mark Patton |
Test (e): Plazibat ( 18 e , Vlašić ( 64 e ), Coric ( 74 e ) Component (e): Newton 3 ( 19 e , 65 e , 75 e ) Pedeapsă: Newton 2 ( 45 e , 61 e ) |
Pedeapsă: Vehabović 2 ( 14 e , 28 e ) |
|||
5 mai 2018 |
Andorra | 18 - 18 ( 10 - 10 ) |
Croaţia |
Estadi Nacional , Andorra la Vella 500 de spectatori Arbitru: Philippe Lenne |
Test (e): Caussé ( 9 e ) Fité ( 45 e ) Component (e): Jammes ( 10 e ) Pedeapsă: Jammes 2 ( 2 e , 69 e ) |
Test (e): Rudić ( 36 e ), Vlajčević ( 63 e ) Component (e): Newton ( 37 e ) Pedeapsă: Newton 2 ( 40 e , 79 e ) |
|||
Rang | Țară | Joaca | V | NU | D | BO | Benzi desenate | P.M | PE | Diff | Pct |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Luxemburg ( R ) | 4 | 4 | 0 | 0 | 2 | 0 | 162 | 24 | 138 | 19 |
2 | Danemarca | 4 | 3 | 0 | 1 | 2 | 0 | 211 | 45 | 166 | 14 |
3 | Finlanda | 4 | 2 | 0 | 2 | 1 | 0 | 107 | 120 | -13 | 9 |
4 | Norvegia | 4 | 1 | 0 | 3 | 1 | 1 | 83 | 90 | -7 | 6 |
5 | Estonia | 4 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 31 | 315 | -284 | 0 |
Câștigător al Conferinței 2 Nord și promovarea la Conferința 1 ( n o 1). | |
R : retrogradat în 2017 |
Țară | DAN | ESTE | SFÂRȘIT | LUX | NICI |
---|---|---|---|---|---|
Danemarca | 127-5 | 3-18 | |||
Estonia | 10-77 | 16-47 | |||
Finlanda | 10-57 | 15-8 | |||
Luxemburg | 64-0 | 45-5 | 35-16 | ||
Norvegia | 12-24 |
Victorie acasă | A desena | Pierderea locuinței |
14 octombrie 2017 |
Danemarca | 3 - 18 ( 3 - 8 ) |
Luxemburg | Atletikstadion, Odense 1.000 de spectatori Arbitru: Rami Aro |
Pedeapsă: Bjerrum ( 31 e ) |
Test (e): Dozin ( 35 e ), Browne ( 80 e 2) Component (e): Barès ( 80 e 2) Pedeapsă: Browne ( 40 e 3) Barès ( 66 e ) |
|||
14 octombrie 2017 |
Finlanda |
15 - 8 ( 12 - 8 ) |
Norvegia | Myllypuron urheilupuisto, Helsinki 250 spectatori Arbitru: Alhambra Nievas |
Test (e): Takala ( 14 e ), Lahtivuori ( 38 e ) Component (e) Viljanen ( 39 e ) Penalty (s) Viljanen ( 73 e ) |
Test (e): Buncle ( 21 e ) Pedeapsă: Rodriguez ( 2 e ) |
|||
28 octombrie 2017 |
Norvegia | 12 - 24 ( 12 - 19 ) |
Danemarca |
Stadionul Bislett , Oslo 1.500 de spectatori Arbitru: Joy Neville |
Test (e): Skovly ( 34 e ), Cadden ( 40 e 2) Component (e): Hunt ( 40 e 3) |
Test (e): Dufke ( 13 e ), M. Jensen ( 21 e ), Melgaard 2 ( 38 e , 41 e ) Component (e): Melgaard ( 14 e ), Eyles ( 39 e ) |
|||
11 noiembrie 2017 |
Luxemburg |
64 - 0 ( 38 - 0 ) |
Estonia |
Stade Josy-Barthel , Luxemburg 600 de spectatori Arbitru: Mike Hawkins |
Încercați (s): dezgolește 3 ( 2 - lea , 14 - lea , 71 - lea ), Green ( 5 - lea ), Ketema 2 ( 20 th , 60 th ), penalizare ( 23 rd ), Kimmel ( 40 th ), Kombia ( 58 e ), Bouobda Nzali ( 65 th ) transformare (s): Browne 7 ( 2 - lea , 5 - lea , 14 - lea , 20 - lea , 58 - lea , 65 - lea , 71 - lea ) |
||||
14 aprilie 2018 |
Luxemburg |
45 - 5 ( 24 - 0 ) |
Finlanda |
Stade Josy-Barthel , Luxemburg 1.300 de spectatori Arbitru: Gert Visser |
Test (e): Timmermans 2 ( 6 e , 68 e ), Barès ( 27 e ), Kimmel 2 ( 33 e , 74 e ), Stone ( 64 e ) Component (e): Browne 6 ( 7 e , 28 e , 34 e , 65 e , 69 e , 75 e ) Pedeapsă: Browne ( 18 e ) |
Test (e): Pääkkö ( 56 e ) |
|||
28 aprilie 2018 |
Danemarca |
127 - 5 ( 59 - 0 ) |
Estonia | Atletikstadion, Odense 200 de spectatori Arbitru: Finlay Brown |
Test (e): Mackeprang 2 ( 6 e , 77 e ), Robertson 2 ( 11 e , 38 e ), Deschamps 2 ( 16 e , 80 e 1), Mikkel 3 ( 20 e , 22 e , 48 e ), J . Jensen 2 ( 24 e , 71 e ), Jørgensen ( 35 e ), Forlov ( 40 e 1), Svinth Aagaard 2 ( 42 e , 69 e ), Rasmussen ( 53 e ), Nielsen ( 56 e ), Håkonsson ( 64 e ), Melgaard ( 79 e ) Component (e): Deschamps 16 ( 7 e , 13 e , 17 e , 23 e , 25 e , 36 e , 38 e , 49 e , 53 e , 57 e , 65 e , 70 lea , 72 - lea , 78 - lea , 79 - lea , 80 - lea +1) |
Test (e): Veersalu ( 60 e ) |
|||
28 aprilie 2018 |
Luxemburg |
De 35 - de 16 ( 17-10 ) |
Norvegia |
Stade Josy-Barthel , Luxemburg 1.000 de spectatori Arbitru: Daniel Maughan |
Test (e): Rezapour ( 4 e ) Barès ( 48 e ), Kremer ( 62 e ) Component (e): Browne ( 49 e ) Pedeapsă: Browne 6 ( 2 e , 24 e , 32 e , 40 e , 55 e , 60 e ) |
Test (e): Fraser-Smith ( 27 e ) Component (e): Moulton ( 28 e ) Penalitate (e): Moulton 3 ( 38 e , 45 e , 51 e ) |
|||
12 mai 2018 |
Finlanda | 10 - 57 ( 0 - 33 ) |
Danemarca | Myllypuron urheilupuisto, Helsinki 250 de spectatori Arbitru: Łukasz Jasiński |
Test (e): Denholm ( 56 e ), Koskelainen ( 74 e ) |
Încercați (e): Robertson ( 4 th ), Dufke ( 10 th ), Bjerrum 2 ( 21 th , 48 th ), Deschamps ( 29 th ), Melgaard 2 ( 37 th , 50 th ), Robertson ( 59 th ), Håkonsson ( 62 e ) transformare (e): Deschamps 6 ( 4 - lea , 10 - lea , 21 - lea , 37 - lea , 48 - lea , 50 - lea ) |
|||
12 mai 2018 |
Estonia | 16 - 47 ( 6 - 21 ) |
Norvegia | Tartu Ülikooli staadion, Tartu 100 spectatori Arbitru: Ramunas Grumbinas |
Test (e): Ras. Toompere ( 64 e ), Voropajev ( 77 e ) Pedeapsă: Wallace 2 ( 24 e , 39 e ) |
Test (e): Ford 2 ( 3 e , 78 e ), Botha ( 19 e ), Skovly ( 35 e ), Nygaard ( 42 e ), feedback ( 57 e ), Kennedy ( 66 e ) Component (e): Moulton 6 ( 4 e , 19 e , 36 e , 43 e , 58 e , 80 e ) |
|||
9 iunie 2018 |
Estonia | 10 - 77 ( 10 - 34 ) |
Finlanda | Tartu Ülikooli staadion, Tartu 100 de spectatori Arbitru: Artur Kaptyukh |
Test (e): Wallace 2 ( 12 e , 39 e ) |
Test (e): Lahtivuori ( 8 e ), Hyytiäinen 3 ( 14 e , 32 e , 61 e ), Filtness ( 26 e ), Viljanen 2 ( 35 e , 71 e ), Rochford ( 45 E ), Mäenpää ( 51 e ), Denholm ( 56 e ), Cleary ( 65 e ), Moilanen ( 79 e ) Component (e) Viljanen 7 ( 8 e , 14 e , 35 e , 45 e , 51 e , 56 e , 65 e ) Pedeapsă ) Viljanen ( 23 e ) |
|||
Rang | Țară | Joaca | V | NU | D | BO | Benzi desenate | P.M | PE | Diff | Pct |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Cipru ( R ) | 4 | 3 | 0 | 1 | 2 | 0 | 114 | 51 | 63 | 14 |
2 | Austria | 4 | 3 | 0 | 1 | 1 | 0 | 110 | 85 | 25 | 13 |
3 | Serbia | 4 | 2 | 0 | 2 | 1 | 1 | 131 | 98 | 33 | 10 |
4 | Slovenia | 4 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 82 | 75 | 7 | 9 |
5 | Slovacia ( P ) | 4 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 45 | 173 | -128 | 0 |
Câștigător al Conferinței 2 Sud și promovarea la Conferința 1 ( n o 1). | |
Conferință mai proastă ultimele 2 și Dezvoltarea retrogradării ( nr . 5). | |
R : retrogradat în 2017 • P : promovat în 2017 |
Țară | AUT | CHY | SER | SLO | SLV |
---|---|---|---|---|---|
Austria | 27-25 | 56-0 | |||
Cipru | 42-5 | 17-5 | |||
Serbia | 35-17 | 21-30 | |||
Slovenia | 18-22 | 29-15 | |||
Slovacia | 6-38 | 24-50 |
Victorie acasă | A desena | Pierderea locuinței |
21 octombrie 2017 |
Austria |
27 - 25 ( 17 - 15 ) |
Serbia |
Wiener Sportclub-Platz , Viena Arbitru: Csaba Priskin |
Test (e): Radomirov ( 1 st ), Preclik ( 14 e ), Dobner ( 52 e ) Component (e): Morris 3 ( 2 e , 14 e , 52 e ) Penalty (s): Morris 2 ( 8 e , 78 e ) |
Încercați (s): penalizare ( 17 th ), Cvijanović 2 ( 40 - lea +1, 80 th 4) Conversion (s): Sosic ( 80 th +5) Penalizare (s): Babić 2 ( 24 th , 63 th ) |
|||
28 octombrie 2017 |
Serbia | 21 - 30 ( 21 - 20 ) |
Slovenia | Stadion Borca, Starčevo între 400 și 500 de spectatori Arbitru: Lukasz Jasinski |
Test (e): Andrić ( 27 e ), Matijašević 2 ( 35 e , 39 e ) Component (e): Babić 3 ( 27 e , 35 e , 39 e ) |
Test (e): Sajevic 2 ( 3 e , 13 e ), Sambol ( 21 e ), Mr. Skofic ( 48 e ) Component (e): Penko 2 ( 4 e , 48 e ) Penalty (s): KAVCIC 2 ( 29 e , 68 e ) |
|||
4 noiembrie 2017 |
Slovenia |
29 - 15 ( 18 - 7 ) |
Slovacia |
ŽŠD Stadion , Ljubljana 600 de spectatori Arbitru: Hrvoje Bartolić |
Încercați (s): Delmas ( 6 th ), Šercer ( 30 th ), Penko ( 66 th ) Transformare (e): Kavcic ( 6 th ) Penalty (s): Kavcic 4 ( 4 - lea , 20 - lea , 60 - lea , 63 e ) |
Test (e): Varga ( 15 e ), Prochazka ( 55 e ) Component (e): Puha ( 15 e ) Pedeapsă: Walek ( 48 e ) |
|||
11 noiembrie 2017 |
Cipru |
42 - 5 ( 21 - 0 ) |
Austria |
Stadionul Stélios-Kyriakídis , Paphos 1.000 de spectatori Arbitru: Ariel Cabral |
Test (e): Holden 2 ( 6 e , 50 e ), Frixou 2 ( 13 e , 35 e ), Georgiou ( 44 e ), Gabrielides ( 46 e ) Component (e): Holden 6 ( 7 e , 14 e , 35 e , 45 e , 47 e , 51 e ) |
Test (e): Aslanyan ( 80 e ) |
|||
25 noiembrie 2017 |
Slovacia | 6 - 38 ( 6 - 12 ) |
Cipru | Štadión PFK, Piešťany 300 de spectatori Arbitru: Nicolas Vandecauter |
Pedeapsă: Malý 2 ( 14 e , 40 e ) |
Încercați (s): Joannou ( 3 rd ), Marmaras ( 35 th ), Fell ( 46 th ), Georgiou 3 ( 67 - lea , 70 - lea , 78 - lea ) Transformare (e): Fell 4 ( 36 th , 68 th , 71 e , 79 e ) |
|||
24 martie 2018 |
Austria |
56 - 0 ( 26 - 0 ) |
Slovacia |
Wiener Sportclub-Platz , Viena Arbitru: Afonso Noguiera |
Test (e): Morris ( 5 e ), Graf ( 38 e ), Radomirov ( 52 e ), Preclik 2 ( 55 e , 65 e ), Reiseneder ( 70 e ), Pauză ( 79 e ) Component (e): Navas 3 ( 6 th , 39 th , 71 th ) penalizare (s): Navas 5 ( 14 th , 21 th , 24 th , 32 th , 49 th ) |
||||
24 martie 2018 |
Cipru |
17 - 5 ( 5 - 0 ) |
Slovenia |
Stadionul Stélios-Kyriakídis , Paphos Arbitru: Tomáš Tuma |
Test (e): Peters ( 36 e ), Antoniou ( 56 e ), Frixou ( 80 e ) Component (e): Arsuri ( 80 e ) |
Eseu (e): J. Skofic ( 61 st ) |
|||
7 aprilie 2018 |
Slovenia | 18 - 22 ( 3 - 8 ) |
Austria |
ŽŠD Stadion , Ljubljana 225 de spectatori Arbitru: Nika Amashukeli |
Test (e): Dobnikar ( 47 e ), Kadunc ( 76 e ) Component (e): KAVCIC ( 48 e ) Pedeapsă (e): KAVCIC 2 ( 40 e 1, 67 e ) |
Test (e): Radomirov ( 31 e ), Schneider ( 50 e ), Morris ( 80 e 3) Component (e): Navas 2 ( 51 e , 80 e 4) Penalty (s): Navas ( 37 e ) |
|||
21 aprilie 2018 |
Slovacia | 24 - 50 ( 12 - 24 ) |
Serbia | Štadión PFK, Piešťany 250 de spectatori Arbitru: David Sutherland |
Test (e): Černohorský ( 15 e ), Němec ( 30 e ), Badura ( 75 e ), Mudrik ( 80 e ) Component (e): Puha ( 31 e ), Juchelka ( 80 e ) |
Test (e): Nedeljokvić ( 5 e ), Dejanović 2 ( 11 e , 40 e ), Milinkovović ( 24 e ), Preraojević ( 47 e ), Totić ( 59 e ), Avramović ( 70 e ), Simic ( 77 e ) Component (e): Kapor 5 ( 12 e , 25 e , 48 e , 60 e , 78 e ) |
|||
28 aprilie 2018 |
Serbia |
35 - 17 ( 25 - 5 ) |
Cipru | Stadionul Makiš, Belgrad Arbitru: Pedro Mendes Silva |
Test (e): Dejanović 3 ( 15 e , 28 e , 38 e ), Avramović ( 62 e ) Component (e): Gvozdenović 2 ( 29 e , 63 e ), Kapor ( 39 e ) Penalty (s): Gvozdenović ( 4 th ) picătură (s): Kapor ( 5 th ), Gvozdenović ( 43 th ) |
Test (e): King ( 35 e ), Pavlides ( 44 e ), Fell ( 50 e ) Component (e): Fell ( 45 e ) |
|||
Rang | Țară | Joaca | V | NU | D | BO | Benzi desenate | P.M | PE | Diff | Pct |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Bulgaria | 2 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 96 | 25 | 71 | 9 |
2 | Turcia ( R ) | 2 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 38 | 47 | -9 | 4 |
3 | Muntenegru | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 8 | 70 | -62 | 1 |
Conferința promovată 2 ( n o 1). | |
R : retrogradat în 2017 |
14 aprilie 2018 |
Muntenegru | 0 - 57 ( 0 - 22 ) |
Bulgaria |
Stadion kraj Bistrice , Nikšić 200 de spectatori Arbitru: Rami Aro |
Încercați (s): Tsvetkov ( 20 th ), Ivanov 2 ( 23 rd , 50 th ), Kotsev 2 ( 38 th , 65 th ), Nikolov 2 ( 56 th , 70 th ), Gyumyushan ( 78 th ) Transformare (e) : Nikolov 7 ( 24 e , 39 e , 51 e , 57 e , 66 e , 71 e , 79 e ) Pedeapsă: Nikolov ( 27 e ) |
||||
28 aprilie 2018 |
Curcan |
13 - 8 ( 3 - 0 ) |
Muntenegru | Maltepe Hasan Polat Stadyumu, Istanbul 300 de spectatori Arbitru: Alexandru Ionescu |
Test (e): Ertürk ( 50 e ) Component (e): Danıșmaz ( 51 e ) Penalitate (e): Danıșmaz ( 32 e ), Demircan ( 80 e ) |
Test (e): Gust ( 76 e ) Penalitate (e): Popovic ( 54 e ) |
|||
5 mai 2018 |
Bulgaria |
39 - 25 ( 22 - 8 ) |
Curcan | NSA Vasil Levski, Sofia 600 de spectatori Arbitru: Dejan Stiglic |
Test (e): Parvanov ( 2 e ), Ivanov ( 17 e , 28 e ), Borisov ( 47 e ), Georgiev ( 76 e ) Component (e): Nikolov 4 ( 3 e , 18 e , 48 e , 77 e ) Pedeapsă: Nikolov 2 ( 8 e , 57 e ) |
Test (e): Seydioğlu ( 31 e ), Kilercioğlu ( 52 e ), Kanaçlar ( 70 e ) Component (e): Demircan ( 54 e ), Danıșmaz ( 70 e ) Penalty (s): Demircan 2 ( 14 e , 42 e ) |
|||
16 iunie 2018 Ora 15:00 |
Germania |
16 - 13 ( 3 - 6 ) |
Portugalia |
Fritz-Grunebaum-Sportpark , Heidelberg 2.700 de spectatori Arbitru: Tom Foley |
Test (e): Els ( 50 e ) Component (e): Parkinson ( 50 e ) Penalitate (e): Parkinson 3 ( 5 e , 64 e , 72 e ) |
Test (e): Villax ( 47 e ) Component (e): Rodrigues ( 47 e ) Pedeapsă: Rodrigues 2 ( 23 e , 28 e ) |
|||
În urma evenimentelor menționate în partea Campionatului, România a terminat pe ultimul loc în campionat. Prin urmare, în noiembrie este organizat un nou play-off între România și Portugalia.
10 noiembrie 2018 Ora 14:00 |
România |
36 - 6 ( 22 - 3 ) |
Portugalia | Stadionul Lascăr Ghineț (Arena Zimbrilor) , Baia Mare 3.000 de spectatori Arbitru: Ian Tempest |
Test (e): Dumitru doi ( 5 - lea , 8 - lea ), Melentie ( 16 e ), Fercu ( 35 e ), Gorcioaia ( 44 e ), Zaharia ( 60 e ) Componenta (e): Melentie ( 9 e ) plai 2 ( 45 e , 61 e ) |
Pedeapsă: Guedes ( 42 e ) Picătură: Abecasis ( 12 e ) |
|||
19 mai 2018 |
Lituania |
81 - 10 ( 45 - 5 ) |
Malta | Miesto centrinis stadionas, Šiauliai 1.500 de spectatori Arbitru: Rémy Charleroy |
Test (e): Lianzbergas 4 ( 3 e , 10 e , 37 e , 48 e ), Jankaitis ( 15 e ), Krasauskas ( 25 e ), Bagužis 3 ( 27 e , 45 e , 73 e ), Zibolis ( 34 e ), K. Marcišauskas ( 52 th ), Urbonas ( 69 th ), Karbauskas ( 76 th ) transformare (e): K. Marcišauskas 6 ( 4 - lea , 16 - lea , 28 - lea , 34 - lea , 38 - lea , 49 - lea ), Alasauskis 2 ( 53 e , 77 e ) |
Test (e): Kirk ( 31 e ), Dudman ( 58 e ) |
|||