Rasă | 24 E Loop Artois |
---|---|
Competiție | UCI Europe Tour 2013 |
Pași | 3 |
Datat | 30 -31 martie 2013 |
Distanţă | 334 km |
Țara (țările) traversată | Franţa |
Locul de plecare | Saint-Pol-sur-Ternoise |
Punct de sosire | Mont-Saint-Éloi |
Alergători la start | 131 |
Alergători la sosire | 96 |
Viteza medie | km / h |
Câştigător | Fredrik ludvigsson |
---|---|
Clasament pe puncte | Fredrik ludvigsson |
Cel mai bun alpinist | Louis verhelst |
Cel mai bun sprinter | Fredrik Strand Galta |
Cea mai buna echipa | Etixx-iHNed |
Cea de-a 24- a ediție a Loop Artois a avut loc de la 30 până la31 martie 2013. Cursa face parte din calendarul UCI Europe Tour 2013 din categoria 2.2.
Suedezul Fredrik Ludviggson ( People4you-Unaas ), câștigător al procesului de timp , câștigă această ediție înainte de olandezul Berden de Vries ( Jo Piels ) și danez André Steensen ( Cult Energy ).
Ludvigsson a luat, de asemenea, clasamentul punctelor, norvegianul Fredrik Strand Galta ( Øster Hus-Ridley ) cel al sprinturilor și belgianul Louis Verhelst ( Etixx-iHNed ) cel al muntelui. Antrenarea Cehiei Etixx-ihned ultimele clasamente cea mai bună echipă.
Echipe continentale
|
Echipe și cluburi de amatori
|
Etapa | Datat | Orașe cu popas | Distanță (km) | Câștigător al etapei | Lider al clasificării generale | |
---|---|---|---|---|---|---|
1 st pas | 30 martie | Saint-Pol-sur-Ternoise - Hesdin | 178 | Louis verhelst | Louis verhelst | |
2 e pas | 31 martie | Croisilles - Arras | 23.5 | Fredrik ludvigsson | Fredrik ludvigsson | |
3 e pas | 31 martie | Parc d'Ohlain - Mont-Saint-Éloi | 132,5 | Leonardo pinizzotto | Fredrik ludvigsson |
Ciclist | Țară | Echipă | Timp | ||
---|---|---|---|---|---|
1 | Fredrik ludvigsson | Suedia | People4you-Unaas | în | 8:20:45 |
2 | Berden de Vries | Olanda | Jo piels | + | 26 s |
3 | André Steensen | Danemarca | Energia Cultului | 54 s | |
4 | Łukasz Wiśniowski | Polonia | Etixx-iHNed | 1 min 17 s | |
5 | Clement Lhotellerie | Franţa | Șuncă Colba-Superano | 1 min 21 s | |
6 | Alex Frame | Noua Zeelandă | Thüringer Energie | 1 min 34 s | |
7 | Sjors Roosen | Olanda | Jo piels | 1 min 38 s | |
8 | Johan Coenen | Belgia | Differdange-Losch | 1 min 43 s | |
9 | Florian Senechal | Franţa | Etixx-iHNed | 1 min 45 s | |
10 | Fredrik Strand Galta | Norvegia | Øster Hus-Ridley | 1 min 55 s |
Clasament pe puncte
|
Clasamentul celui mai bun alpinist
|
Clasarea juncurilor
|
Clasificarea echipei
|